Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2017, 2:13   #21
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Ne ne to su gluposti, svaki Android telefon\tablet ima notifikacije
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2017, 3:28   #22
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Mislim da je hteo da pita (ili se izgubio u prevodu) da li ima onaj led indikator (da me ubiješ ne mogu sad da se setim kako se zove) za notifikacije. Što koliko vidim J7 nema.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2017, 5:07   #23
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Da led indikator nema, medjutim ima prednji flash koji moze da se podesi kao indikator notifikacija doduse moze i zadnji
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2017, 17:51   #24
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A Lenovo P2 na primer? Neverovatna baterija, FHD AMOLED, Gorilla Glass, dobra kamera... SOC je dovoljno brz za sve što prosečnom korisniku treba a ekstremno je štedljiv. Ja ne znam ko može da izabere J7 pored tog telefona.
I ja se ovo pitam. Pored toliko dobrih kineskih telefona oni coveku nude J7 koji je tesko djubre u poredjenju sa kineskim proizvodjacima u tom cenovnom rangu. Ja sam naveo da koristim Letv Le 1 Pro, ali posto vidim da je vecinu mrzelo i da pogleda koji je telefon u pitanju evo specifikacija:

Display: 5.5 inch 2K screen (2560 x 1440 pixels)
CPU: Qualcomm Snapdragon 810 Octa core 2.0GHz
GPU: Adreno 430
Storage: 4GB RAM + 64GB ROM
Camera: 4.0MP + 81° wide-angle F2.0 camera, 13.0MP AF face beauty with dual flash lights F2.0 camera

I vi sada coveku pored telefona sa 4GB RAMA, SD810 cipsetom, 2K ekranom i 64GB ROMa nudite J7 koji apsolutno nema sta da trazi pored ovog telefona?

Moj ti je savet da ako kupujes iz inostranstva kupis neki LeEco, a ako kupujes kod nas onda neki Xiaomi sa KP sa garancijom.

Kupovinom telefona nekog poznatog proizvodjaca 50% cene ako ne i vise dajes samo zato sto na njemu pise Samsung ili neki drugi, a ne zbog kvaliteta.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2017, 19:33   #25
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Samo sto taj isti J7 radi odlicno, softver je super upeglan, displej sjajan i baterija brutalna. I naravno, ima validnu garanciju.
A ti mu preporucujes telefon sa S810 koji je furuna i satire bateriju. Nije sve u specifikacijama.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku OWERKLOKER na korisnoj poruci:
C64freak (9.9.2017)
Stara 9.9.2017, 20:47   #26
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Upravo to ^
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2017, 21:38   #27
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Ja sam video kako radi J7 (kod drugarice, sestre i druga), i znam kako radi moj telefon i taj J7 jednostavno nema sta da trazi pored premium telefona kvalitetnih kineskih proizvodjaca (LeEco, Meizu, Xiaomi, a ne onih garaznih poput Elephonea, Doogea i slicnih).

To baljezganje oko pregrevanja, ne optimizovanosti i slicnih stvari je pricanje napamet. Dobro pa da nisi rekao da mi telefon previse zraci kao sto sam imao likova. Vide kako je dobar telefon i onda mi kazu "brate ovo mora da zraci mnogo, ko zna sta su ti kinezi radili, nemoguce da je tako povoljan".

A uostalom nije ni bitno. Covek je pitao i ja sam mu rekao, kao sto ste mu i vi rekli. Na njemu je da odluci koji ce uzeti.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 0:32   #28
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Koja svadja oko fona... Mada zaista,jedno su specifikacije a drugo je stvarno i dugacko koriscenje-kvalitetan fon u svakom smislu. Drugo- ovde i nema nekih kineskih modela koji su dobri,odnosno dobro provereni. Osim ako se se ne uzme u obzir Xiaomi sa neta,odnosno nesto sto mozes da i sam da proveris i licno uzmes,sto je za mene i jedina opcija-narucivati mobilni iz Kine,da ti se to salje,zamlacivati se sa carinom i njihovim mogucim klepanjima i mogucim zakonskim manipulacijama ne dolazi u obzir.
Sad,kad smo kod toga-vec pocinje da me i nervira sve,a to se inace stalno i ponavlja jer sve analiziram 50-tak puta,onda dodje nesto sledece i tako skoro bez kraja-dok jednom ne presecem.
Ovo sve kazem jer je izasao jos jedan fon koji mi skrenuo paznju,a u vezi sa pomenutim kineskim modelima - Xiaomi MI A1.
Rekao bih da je oznacen jos i kao MI 5X. Ne volim bas Xiaomi,mada sam ga imao u vidu za kupovinu,ali ovaj je stvarno kompletan,makar na papiru-verovatno i u stvarnosti nije los.
Cena,oko 250e-slicno kao za sve petice. Mi6 je oko 400e,nesto preko,zavisi koji. Mada opet,i ovo na rate u zvanicnim prodajama me vuce jos uvek zbog ukupnih i stalnih troskova,a generalnog stanja-preko neta nemoze na rate,osim ako nije licni dogovor tog tipa...

Poslednja ispravka: nikola1ns (10.9.2017 u 0:53)
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 1:54   #29
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Ne svadjamo se, samo raspravljamo. Jedni su za Samsung, a drugi za kineza

Vidi ovako. Xiaomi nema potrebe narucivati iz Kine iz jednog prostog razloga. Ima brdo prodavaca na KP koji prodaju Xiaomi telefone po pristojnim cenama. To znaci da je razlika kada bi porucivao iz Kine i kupio sa KP bila nekih 10-15 evra sto uopste nije mnogo, plus dobijes garanciju od 2 ili 3 godine. Cekati po mesec dana da ti dodje telefon i moliti se bogu da ti ne lupe carinu nije vredno 15 evra.

LeEco modela ima na KP po dobrim cenama, ali mislim da nijedan od njih nema garanciju.

Sto se tice LeEco telefona oni imaju top hardver, a isto tako i rade. To ti iz licnog iskustva govorim. Ja posedujem Letv X800, a rodjena sestra mi ima Letv X500. X500 sam platio 99 evra na snizenju u septembru prosle godine i dan danas telefon radi kao i prvog dana. A sestra ga koristi 24h za Viber, Messenger, Facebook, Skype, igrice, muziku, surf, YT i sve zivo. Nikada ne koci, zastajkuje ili se pregreva. Dobio je i apdejt na 6.0, a prica se i o 7.0.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 3:23   #30
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Pa,to sam i rekao-nema kineskih dobrih ili dobro proverenih,osim Xiaomi sa neta-koji se moze proveriti i licno videti,uzeti u ruke...

Nisam ni mislio da ostavim post,posebno ako je polemika o Le eco ili kako li se vec zove mobilni,jedan Kinez Xiaomi je sasvim dovoljan. Stoga,taj novi model sam primetio i ovde ga pomenuo kao dobra opcija jer je dobra cena,a jos nevidjena ponuda. Xiaomi napada Iphone zesce,to cak i u svojoj reklami ne kriju. Moto G5 plus (ali ne i G5) mozda moze da parira i to je ,recimo,model za uporedjivanje. Najkompletniji (ili najjaci?) u MI5 ponudi,mozda nesto kao "MI6 lite",kako su neki prokomentarisali.

U svakom slucaju treba videti razne analize,ali ipak filtrirati "prodavacke" analize (tu Indija prednjaci,vec ih ima dosta pre nego je i izasao). Samo,to ce opet da potraje,jel-vreme ide,novog fona nema...
Opet kazem ostaje ovakav "budget-friendly" fon u opciji ili zvanicna radnja ,pa i skuplji na rate...
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 11:46   #31
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Od mene +1 za dobre kineze. Kao neko ko nosi Xiaomi već 1 god i 8 meseci nemam više straha od tih priča da papir i realnost nisu isto, kod njih jesu. Zapravo, od svih telefona koje sam imao, to mi je telefon sa najmanje problema i bagova, i dalje radi kao sat, čak i dalje dobija redovne apdejtove.

E sada, ako želiš na rate, garanciju... treba to naći u prodavnici. Za bilo koji model pojedinačno se npr. može videti na mobilnisvet.com u kojim prodavnicama ga kod nas ima, mada su to uglavnom neke male prodavnice koje ne nude na rate. Mislim da Logic Shop daje na 6 rata i ima 2 god garancije, a cene su im razumne. WinWin i Emi npr. imaju Xiaomi u ponudi, samo što su to par nekih starijih modela i visoke cene pa ne vredi... Ali moj prvi dodir sa Xiaomi telefonom je bio baš u WinWin prodavnici.

Poslednja ispravka: Aibo (10.9.2017 u 12:00)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 14:29   #32
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Kao neko ko je promenio sve modele i sada sam na Samsung Galaxy Note 4, ja bih zaobisao sve od Samsunga sto nije flagship. Ovaj touchwiz je toliko djubre da je to neverovatno, da na papiru azdaja ima stuttering to ne mogu da shvatim. Narocito neki nebuloza drainovi koji se javljaju, to je najsmesnije. Uzmi Xiaomi Redmi Note 4 i pevaj, out of the box sve radi ok za te pare plus imas bateriju koja moze da isprati igrice.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 14:45   #33
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Telefon izmedju 200-300 e

SGN4 sa touchwizom je bezveze, istina, ali samo instaliraj Nova launcher i ima gomila custom romova pa ne kontam gdje je problem sa touchwizom, šutaj to i imaš uredan mob
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 14:58   #34
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Vec sam na Novi unazad godinama jer mi se svidja sto bukvalno sve mogu da podesim i tu gde Nova zameni TW sve radi fluidno, ali primeti se na drugim mestima, npr. udjes u browser i input lag od momenta kad pritisnes neko slovo do momenta kad se pojavi je izuzetno iritantan.

Sto je jos gore, presao sam sa Sony Z3 na njega i kao da sam napravio downgrade po svemu osim kamerice i donekle displeja. Sony u stocku zadao domaci zadatak kako treba da fluidno radi MM.

Sad se spremam da flesujem ispeglan stock based rom i ako ne budem bio zadovoljan ide on dalje pa se mozda i ja pocastim jednim kineskim Note 4.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 1:08   #35
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

P.S. Lanikor_e Samsung o kome pricamo nema touchwiz vec samsung experience koji je isti bilo da je J il S serija , i nikakvih stutteringa nema tj nema ni sa j5 a kamoli j7, kao sto sam rekao konstantno imam par aplikacija i dve igre kesovane i telefon nije stucnuo ni jedan jedini put za ovih par meseci koliko ga imam, na kraju krajeva koji mid range telefon stuca?

Moguce je da ste videli\imali kineske kopije koje doduse stvarno na oko igledaju kao originalni proizvod tipa ovaj
Kineska kopija

Stim sto je to greska kupca takodje ako je menjan Samsungov rom sa nekim djubretom custom rom_om al to nije greska Samsunga vec opet korisnika jer prosto J7 ne ko ci vec radi extra fluidno, sta vam je bre ljudi pa ja nemam laga kad strimujem igru preko njega
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 1:21   #36
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Чак и S8 очигледно "штуца" у односу на шампионе флуидности ове генерације (Sony и HTC), тако да је то потпуно нормално и на средњој категорији да се дешава. Није ништа страшно, што такође треба рећи.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 1:58   #37
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Odi na GSM arenu i procitaj sta pise u specs za J7 2016 - Marshmallow with TouchWiz UI

Drugo, ovaj Note koji imam nije kopija jer prvo nisam toliko lud da ne vidim razliku izmedju kopije i originala a drugo proverio sam dobro sta uzimam svim mogucim testovima, i softverskim i hardverskim pre nego sto sam ga uzeo. Da nije tako, ne bih dobijao updateove a drugo custom recovery (TWRP) kao i debloated stock Alexandr rom koji sam flesovao danas bi bi brikovali telefon. Dakle original je 100%.

Trece, imam i Sony Z3 i Note 4 pored sebe i valjda znam sta pricam, ako je Samsung brz, onda je Z3 brzina svetlosti. Nisam neki fanboy pa da pricam u prazno, na papiru je Samsung ok ali u praksi softver ocaj i to na telefonu koji je svojevremeno bio flagship a i danas po specifikacijama treba da kida midrange telefone bez problema.

Fluidno se ocigledno meni i tebi razlikuje ali svaki objektivni korisnik ce da prizna da TouchWiz nije najbolje odradjen. Sad sa ovim drugim romom i Nova Launcherom radi nesto bolje ali ako ja moram da debelo promenim softver na telefonu da bi radio normalno onda tu nesto debelo ne valja.

Izvinjavam se na off-u, malo sam otisao van teme, ali iz dobre namere.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 8:18   #38
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Ja sam video kako radi J7 (kod drugarice, sestre i druga), i znam kako radi moj telefon i taj J7 jednostavno nema sta da trazi pored premium telefona kvalitetnih kineskih proizvodjaca (LeEco, Meizu, Xiaomi, a ne onih garaznih poput Elephonea, Doogea i slicnih).

To baljezganje oko pregrevanja, ne optimizovanosti i slicnih stvari je pricanje napamet. Dobro pa da nisi rekao da mi telefon previse zraci kao sto sam imao likova. Vide kako je dobar telefon i onda mi kazu "brate ovo mora da zraci mnogo, ko zna sta su ti kinezi radili, nemoguce da je tako povoljan".

A uostalom nije ni bitno. Covek je pitao i ja sam mu rekao, kao sto ste mu i vi rekli. Na njemu je da odluci koji ce uzeti.
Premium telefona? A koliko kostaju ti premium telefoni?
Nisu baljezgarije, S810 je ocajan procesor i dosta se greje. Qualcom je debelo zaj.ebao stvar sa njim. Kinezima je najveci problem softver samo je sreca pa nekim modelima mozes da flesujes skoro stock Android dok neki dolaze sa stockom kao na Nexusu (Xiaomi Mi A1).
Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Kao neko ko je promenio sve modele i sada sam na Samsung Galaxy Note 4, ja bih zaobisao sve od Samsunga sto nije flagship. Ovaj touchwiz je toliko djubre da je to neverovatno, da na papiru azdaja ima stuttering to ne mogu da shvatim. Narocito neki nebuloza drainovi koji se javljaju, to je najsmesnije. Uzmi Xiaomi Redmi Note 4 i pevaj, out of the box sve radi ok za te pare plus imas bateriju koja moze da isprati igrice.
Pa gde nadje sa Note 4 da uporedjujes, on nije dobro radio ni kad je izasao. Slazem se da je softver na njemu bas bas los i lagova ima na sve strane. Donekle se ublazava problem custom romom ali nije to to. Inace, J7 2016 radi bar duplo bolje od Note 4, totalno drugacije optimizovan softver.

Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Vec sam na Novi unazad godinama jer mi se svidja sto bukvalno sve mogu da podesim i tu gde Nova zameni TW sve radi fluidno, ali primeti se na drugim mestima, npr. udjes u browser i input lag od momenta kad pritisnes neko slovo do momenta kad se pojavi je izuzetno iritantan.

Sto je jos gore, presao sam sa Sony Z3 na njega i kao da sam napravio downgrade po svemu osim kamerice i donekle displeja. Sony u stocku zadao domaci zadatak kako treba da fluidno radi MM.

Sad se spremam da flesujem ispeglan stock based rom i ako ne budem bio zadovoljan ide on dalje pa se mozda i ja pocastim jednim kineskim Note 4.
To sa lagom kod kucanja ne bi smelo da se desava, izgleda da imas neki problem sa tim romom ili nekom aplikacijom u pozadini.
Sto se tice Z3 slazem se u potpunosti. Sony je poznat po fluidnom softveru i uvek bolje radi od Samsunga u klasi.

Neko je pomenuo S8, pa i on zalaguje tu i tamo. Skrol je ocajan u odnosu na Nexus/Pixel sto nikako da rese.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 11:01   #39
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
Premium telefona? A koliko kostaju ti premium telefoni?
Nisu baljezgarije, S810 je ocajan procesor i dosta se greje. Qualcom je debelo zaj.ebao stvar sa njim. Kinezima je najveci problem softver samo je sreca pa nekim modelima mozes da flesujes skoro stock Android dok neki dolaze sa stockom kao na Nexusu (Xiaomi Mi A1).
Xiaomi, Meizu, LeEco, Gionee i slicni uopste nemaju izbagovan softver i to nisu garazni brendovi nego brendovi koji mogu rame uz rame da stanu sa Samsungom, Sony-em itd.

Sto se tice mog telefona ja tvrdim da se on ne greje, ne baguje i da radi fluidno. Jedino se ugreje kada se igraju zahtevnije igrice, a ni to nije preterano. Sto se tice samog telefona izrada je na najvisem nivou. Tezi ~200g i telefon je skroz od metala, nema plastike.

I uostalom vas par prica o telefonima koje nikada nisu koristili. Stvarno je bezveze uzimati te niskobudzente krseve od poznatih brendova kada za te pare postoje mnogo bolji kvalitetni kinezi, koji se kod nas mogu naci sa garancijom.

Uostalom svako svoje pare trosi na ono sto on misli da je bolje.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 13:51   #40
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Telefon izmedju 200-300 e

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
P.S. Lanikor_e Samsung o kome pricamo nema touchwiz vec samsung experience koji je isti bilo da je J il S serija , i nikakvih stutteringa nema tj nema ni sa j5 a kamoli j7, kao sto sam rekao konstantno imam par aplikacija i dve igre kesovane i telefon nije stucnuo ni jedan jedini put za ovih par meseci koliko ga imam, na kraju krajeva koji mid range telefon stuca?
Ima mnogo ljudi sada J7 2016 i imao sam prilike da ga isprobam više puta - jedini adut tog telefona u poređenju sa kinezima je AMOLED ekran ali je nažalost samo HD rezolucije. Kad uporedim moj Xiaomi Redmi Note 4 koji ima 3GB RAM-a, pravi octa-core 2GHz SD625 A53 u poređenju sa hibridnim 4+4 A53 procesorom (ili Exynosom koji je takođe A53) i pritom imaju istu dijagonalu ekrana na kojoj Xiaomi ima Full HD IPS panel... Uz to, Samsung svoje low-end uređaje često ostavlja u prašini nakon jednog major Android apdejta dok Xiaomi redovnije apdejtuje čak i svoje starije uređaje, nisu svi apdejtovi OTA posle nekog vremena ali i dalje možeš ručno da skineš najnoviji official ROM i flešuješ začas.
Jedini adut J7 2016 može biti malo bolja kamera jer se može desiti da na Xiaomiju o kome govorim ubodeš lošiji Samsung senzor (lol, ironija) umesto Sony senzora (onda J7 nema šta da traži pored Xiaomija).
RN4 ima i bateriju od 4100 mAh uz štedljiv čipset, peti telefon po redu na GSMArena testovima.

Istina, niko se ne žali na J7, lepo on radi hardver je okej za prosečnog korisnika - ali ko im je kriv što ne znaju da za te pare može i bolje.

Nakon svega rečenog - Xiaomi je nov sa garancijom 165e dok Samsung ide za oko 230e. Za 250e postoji Lenovo P2 sa najvećim battery life ratingom na GSMAreni. On ima i Gorilla Glass, full HD AMOLED displej, Android Nougat, još bolju kameru itd.

Zaista ne znam ko se još loži na Samsung, Sony, LG, HTC itd u kompletnom cenovnom rangu do 0 do 300e.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telefon od 6 inča star-duster Aparati i oprema 21 23.1.2017 19:07
Jeftin telefon u VIP-u dule.j Aparati i oprema 20 18.12.2016 17:15
Telefon za 200 evra sa dual sim amauri Aparati i oprema 117 17.10.2015 10:28
Ponuda telefona kod naših operatera zajchik Aparati i oprema 936 15.2.2015 17:19
Novi android telefon Flexyy Aparati i oprema 13 18.3.2012 3:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com