Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2006, 18:15   #1
Che_
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 157
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom JOTEL - kablovski internet u Nisu

Vido sam ovo na njihovom info kanalu, da li neko zna nesto vise o tehnickim karakteristikama vezanih za njihov net? Nemaju cak ni internet sajt na kom bi mogo da se blize informisem. Interesuje me sve sem cena paketa koje se non stop vrte na kanalu
Che_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 0:27   #2
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Citat:
Che_ kaže:
Vido sam ovo na njihovom info kanalu, da li neko zna nesto vise o tehnickim karakteristikama vezanih za njihov net? Nemaju cak ni internet sajt na kom bi mogo da se blize informisem. Interesuje me sve sem cena paketa koje se non stop vrte na kanalu
Čitao sam dosta o tome na SBB forumu, tako da mislim da ću ti pomoći. Zbog visine ulaganja, SBB je potpisao ugovor sa JOTEL-om o podeli usluga - jedan deo će svojim uslugama pokrivati SBB, drugi Jotel. Tačno je da to nemaju sajt, ali sam pronašao njihov broj telefona - 537355. Ukoliko ti treba još neka detaljnija informacija, pitaj, ali bih ti savetovao da prvo njih pozoveš putem telefona koji sam ti dao. Inače, usluga interneta je počela tokom prve polovine maja, 2006 godine.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 1:42   #3
Che_
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 157
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Ma znam, lako mogu naci njihov broj, ima ga i na info kanalu, ali meni trebaju podaci iz prve ruke, odnosno neko ko je vec slucajno na njihovom netu. Interesuje me recimo kako radi p2p ili torrenti itd. Kad bih ih pozvao pretpostavljam neka plavusa sa druge strane zice nema pojma o netu i izdeklamovala bi mi sve sto joj pise na papiru, sto je inace i na njihovom INFO kanalu. U svakom slucaju hvala ti.

Poslednja ispravka: Iris (25.8.2006 u 2:05)
Che_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 10:08   #4
aksa
Novi član
 
Član od: 30.8.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Iskreno, moje iskustvo govori da bežite što dalje od njih. Usluga im je daleko od obećane.

1. od mIRC-a odnosno chata se oprostite jer svi idu preko jedne odnosno dve IP adrese (ako odaberete dinamicku ) i vecito vam je pristup zabranjen jer je neki divljak banovan odnosno IP adresa je blokirana pa ni sami ne mozete da se konektujete (istovremeno recimo sa iste adrese pristupa po 100 korisnika).

2. Od sajta rapidshare takodje mozete da se oprostite iz gore pomenutog razloga (osim ukoliko ne platite premijum ).

3. DC++ ne radi - da ne objasnjavamo i to.

4. 5. .......


Od svega vam je jedino dostupan DL sa direktnih linkova kao i torenti. Ukoliko zelite da raskinete ugovor to je tek prica za sebe jer vam onda nakaleme da platite cenu inicijalnog prikljucka plus ako ste imali neki popust - onda im morate i to nadoknaditi do pune cene.

Ukoliko i posle svega sumnjate u ovo sto sam rekao, evo vam dokaza. Ja sam ugovor potpisao na dve godine (tako pise u ugovoru i pitanje je koliko mi se uopste sve to isplati jer je raskid ugovora skup + cena 128/64 flat je 980din, ADSL ce sada biti pusten duplo brzi znaci mozete uzeti 512k i njegova cena je kod vecine provajdera oko 1400 din a da ne pricamo o prednostima). Na njihovom sajtu (na ovoj adresi klikni ovde pise doslovce ovo:

Citat:
....Члан 11.
КОРИСНИК се обавезује да ће 18 (словима: дванаест) месеци користити један од тарифних пакета, с тим да:....
Pa sad vi meni objasnite, na sajtu pise 18 tj. slovima 12 a u ugovoru koji su mi uvalili je 24 meseca ali sam sam kriv kad nisam ni sumnjao u njih.

Zakljucak je da posle svega ovoga ne bih uzeo njihov internet ni da mi plate jer se svodi na surf obzirom da su mi nedostupne sve one lokacije sa kojih inace skidam podatke a ugovor cu definitivno raskinuti.


Posle ovoga Vi dooobro razmislite...

Poslednja ispravka: aksa (31.8.2007 u 22:49)
aksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 11:46   #5
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Citat:
aksa kaže: Pregled poruke
..., na sajtu pise 18 tj. slovima 12 a u ugovoru koji su mi uvalili je 24 meseca...
Mogu samo da pretpostavim kako ti obračunavaju pretplatu: pet i pet - petnaes' i pet - petsto dvaes' pet!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 16:10   #6
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Burazeru, Telekom daje link SBBu, SBB daje Jotelu, Jotel daje tebi na kasicicu uz drsko-bezobrazne uslove i cene. Preskoci sve posrednike, uzmi odmah ADSL kod Telekoma
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 22:47   #7
aksa
Novi član
 
Član od: 30.8.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Citat:
aLti kaže: Pregled poruke
Burazeru, Telekom daje link SBBu, SBB daje Jotelu, Jotel daje tebi na kasicicu uz drsko-bezobrazne uslove i cene. Preskoci sve posrednike, uzmi odmah ADSL kod Telekoma
Sad i ja znam sve to Ovo sam morao napisem kako bih zainteresovane koji se uopste razmisljao o Jotelu obavestio o svemu a posle svega navedenog oni su sve samo ne ozbiljna firma za mene. Ja sam se debelo zeznuo ali ne zelim da i Vi ponovite istu gresku.
aksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2007, 12:05   #8
Che_
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 157
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Ja imam internet preko njih i sve radi sem rapidshare-a, ali sada ispada preskupo s obzirom da su brzine adsl-a duplirane. Pre neki dan sam bio kod njih u Zoni i pitao ih o dupliranju brzina. Odgovor je bio da oni cak i ne razmisljaju o tome. Jedina prednost je sto imaju najjeftiniji paket od 300 din, sto mogu iskoristiti samo korisnici koji nisu zahtevni
Che_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 1:12   #9
haha
Novi član
 
Član od: 22.7.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Ne preporucujem internet pakete jotela. To je jedna od mojih najvecih gresaka jer od na primer trideset dana koliko ima mesec net mi NE RADI 25 dana kako treba , i kada ih pozovete da pitate u cemu je problem oni vam kazu citiram "Mi ne sipamo internet kroz levak". A da raskinete ugovor niste u mogucnosti zato sto morate da platite preostale mesece koliko vam je ostalo do kraja isteka ugovora.

Poslednja ispravka: Iris (13.11.2007 u 1:24)
haha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2012, 21:10   #10
volimteba
Novi član
 
Član od: 25.1.2011.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

pozz svima koji koriste jotel internet imam problem sa njihovim netom jer placam flat 4mb ali imam problem konstanto brzina varira i protok je nestabilan.jel moze jos neko ko koristi jotel da izmeri brzinu na http://my.beocity.net/ da proveri da li je u celom gradu zagusen net.
volimteba je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 15:46   #11
Stribor
Novi član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Iz Nisa sam. Posto u mojoj zgradi je Jotel jedini provajder kablovske, kakve je vase iskustvo, da li da ih uzimam? Mislim, ili to ili IPTV ali onda placam vise za druge TV-e u stanu. Kako sam razumeo, ja mogu da se prijavim za 850 dinara osnovne kablovske i posto moj TV ima DVB-C tuner mogu besplatno da koristim i digitalnu televiziju? Jel da? Kakva je slika, kakve su usluge, koji su kanali?
Hvala unapred?
Stribor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 15:58   #12
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Imam ja jotel, nemam zamerki, net placam oko 900 dinara imam 6mb, imam takodje i digitalnu, ono sto mene zanima tu jeste fox life, fox crime i fox, i 4 arene, slika je vrh
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 16:00   #13
Stribor
Novi član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

A ne placas onu dodatnu pretplatu od 200 dinara za digitalnu? I kakav im je internet?
Stribor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2014, 19:46   #14
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Placam. Ja nemam zamerki, imam vec dosta dugo, 7-8 god i stvarno odlicno radi sve.
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2014, 17:30   #15
volimteba
Novi član
 
Član od: 25.1.2011.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Da li jotel ima jos neki dns server osim ova dva

93.184.80.108
93.184.80.109
volimteba je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 12:35   #16
Stribor
Novi član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Imam problem, ako neko moze da mi pomogne (posto oni u Jotelu ne mogu). Ne znam kako da nadjem digitalne kanale na mom televizoru.
U Jotelu su mi dali spisak frekfencija:

1. 602.0 МHz; 2. 610.0 МHz; 3. 618.0 МHz; 4. 626.0 МHz;
5. 714.0 МHz; 6. 746.0 МHz; 7. 754.0 МHz; 8. 762.0 МHz;
9. 770.0 МHz; 10. 778.0 МHz; 11. 786.0 МHz; 12. 794.0 МHz; 13. 802.0 МHz

To znam gde da unesem, ali sledece:

-Symbol Rate: 6952 KS/s
-Modulacija: 256QAM

...to ne znam gde da ukucam... Imam TV Sony Bravia KDL-32R415 i kada udjem u opcijama u Digital Tuning imam 3 opcije:

1)Scan type:
-Full Scan (tu ne nadje nista)
-Quick Scan (izaberem ovo)

2)Frequency (Mhz)
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (tu unosim gore navedene frekfencije)

3)Network ID
-Auto (tu ne nadjem nista)
-Manual (ne znam sta da ukucam, postoje 5 cife, kad krenem da ukucam 6952 on pokaze 65535, tako da, to nije to...)

I to je to, ne postoje nikakve druge opcije...

Ako moze pomoc, bio bih zahvalan!
Stribor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 20:40   #17
MilanLegenda
Član
 
Član od: 9.11.2011.
Poruke: 305
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 19 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: JOTEL - kablovski internet u Nisu

Probaj za nemacko podruclje da potrazis sa tim podesavanjima. Trebalo bi da ti radi.
Meni nece da radi dvb c koji postoji u televizoru pa sam prinudjen da uzmem cbs 3001 m dvb/c risiver koji je ujedno i bolji
MilanLegenda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kablovski internet .... Heist Internet usluge 6 4.7.2007 21:51
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
Satelitski Internet Elementarna Nepogoda Internet usluge 12 19.9.2006 17:20
Internet na selu vukascar Internet usluge 7 11.12.2005 19:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com