Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2010, 21:52   #1181
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Uzgred, sasvim je potrebna ovakva tema jer neki nisu ni znali da je ćirilica srpsko službeno pismo...
Dekip je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
JohnnyNT (24.8.2010)
Stara 25.8.2010, 22:06   #1182
V4mp1r
Novi član
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Bar
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Uopste ne moram da citam nista da mi je jasno da internet nema veze sa dnevnom politikom i drzavnoscu, cirilicni domen je cista farsa, latinica je univerzalno prihvacena, dovoljno sto ona ima slovensku verziju sa kukicama i kvacicama jos nam samo trebaju i cirilicne tastature, bezveze, nista to nece promeniti u nasim zivotima sem sto cemo imati to retko zadovoljstvo u svetu da pisemo cirilicom na cirilicnim sajtovima! Jupi! A da ne spominjemo ogromni procenat servisa i informacija kojima uobicajeno i preko interneta pristtupamo svaki dan na cirilici....
V4mp1r je offline  
Stara 25.8.2010, 22:14   #1183
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
V4mp1r kaže: Pregled poruke
Uopste ne moram da citam nista da mi je jasno da internet nema veze sa dnevnom politikom i drzavnoscu, cirilicni domen je cista farsa, latinica je univerzalno prihvacena, dovoljno sto ona ima slovensku verziju sa kukicama i kvacicama jos nam samo trebaju i cirilicne tastature, bezveze, nista to nece promeniti u nasim zivotima sem sto cemo imati to retko zadovoljstvo u svetu da pisemo cirilicom na cirilicnim sajtovima! Jupi! A da ne spominjemo ogromni procenat servisa i informacija kojima uobicajeno i preko interneta pristtupamo svaki dan na cirilici....
Ipak pročitaj nešto, da bi neko mogao da te razume.
Ko te tera da pišeš ćirilicom?
miša topola je offline  
Stara 25.8.2010, 23:12   #1184
dr.freeman
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 146
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dr.freeman
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Vidim dosta se raspravlja o ovoj temi, pa da i ja iznesem svoje misljenje o cirilicnom domenu...

Oke, nije lose imati sajt koji ce biti na cirilici i imati cirilicni domen. Slazem se sa tim u potpunosti to je patriotski i opravdano ako tako vecina misli. Ali nije to za svaciji dzep. Dosta ce da kosta to sto ces imati cirilicni domen. Neka svi ovi "sitniji" sajtovi i sitnije firme ( bez ikakve namere da nekog uvredim ) pogledaju sebe sa ovim domenom na malo duze staze. Okej promenices na cirilicu, al ajde nastavi svoja poslovanja ( citaj troskove) sa tim luksuzom.

Dosta ljudi voli da vozi automobile. I sad si ti do sada vozio auto modela ".rs" i dodje neko i ponuditi auto model ".срб". Ti se naravno napalis na to i kazes uzimam ocu da budem baja da imam ovaj model. I tako ti vozis vozis i vozis, kad vidis skupooooooo.... u covece kad bolje razmislim ja sam funkcionisao i sa onim ".rs" modelom, i zakljucis da si samo puko pare i da ne mozes vise da se vozis luksuznoooooo...

Naravucenije: Ako ti nije prioritet da imas cirilici domen, onda ga i ne uzimaj. Ipak je ovo Srbija... ne znamo mi da se vozimo kao Svabe Svajcarci i sta ja znam ...
dr.freeman je offline  
Stara 25.8.2010, 23:41   #1185
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ne mogu da se otmem utisku da 90% procenata ljudi koji su postovali u ovoj temi pojma nemaju o čemu se ovde zapravo radi, tj. pojma nemaju o osnovnim tehničkim aspektima čitave ove stvari oko domena.Ni popup sa objašnjenjem da niko nikoga ne primorava na nešto i sa još nekim informacijama ne bi pomogao, samo bi ga preskočili.Tema je raj za trolololove i likove uvek spremne da svaku temu skrenu na politiku.Ali dobro, oftopičenje ( ) nam je u krvi...
JohnnyNT je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
oluja (26.8.2010), urke (26.8.2010)
Stara 26.8.2010, 6:31   #1186
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Exclamation Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
dr.freeman kaže: Pregled poruke
Dosta ljudi voli da vozi automobile. I sad si ti do sada vozio auto modela ".rs" i dodje neko i ponuditi auto model ".срб". Ti se naravno napalis na to i kazes uzimam ocu da budem baja da imam ovaj model. I tako ti vozis vozis i vozis, kad vidis skupooooooo.... u covece kad bolje razmislim ja sam funkcionisao i sa onim ".rs" modelom, i zakljucis da si samo puko pare i da ne mozes vise da se vozis luksuznoooooo...
FAIL за избор поређења. Осврни се око себе, преброј „јефтине“ аутомобиле и преброј „скупе“ аутомобиле (којима рецимо фар кошта као генерална мотора за југа). Шта си закључио?
urke je offline  
Stara 26.8.2010, 9:20   #1187
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
cirilica je pismo srpskog naroda
Ovde je tema ćirilični domen Republike Srbije, ne srpskog naroda
ZoNi je sada online  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Game fever (26.8.2010), Kisr (28.8.2010)
Stara 26.8.2010, 11:23   #1188
V4mp1r
Novi član
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Bar
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ipak pročitaj nešto, da bi neko mogao da te razume.
Ko te tera da pišeš ćirilicom?
To sto ti ne razumes ne znaci da niko ne razume.
V4mp1r je offline  
Stara 26.8.2010, 12:12   #1189
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Је л' има неких нових вести?
Ghost je offline  
Stara 26.8.2010, 12:20   #1190
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Је л' има неких нових вести?
http://www.rnids.rs/files/RNIDS-Vesti-2.pdf
Dukes je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
Ghost (26.8.2010)
Stara 26.8.2010, 14:28   #1191
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

E, sad mi je mnogo lakše, jer znam da se i SPC saglasila sa domenima .srb i .srbija
ZoNi je sada online  
Stara 26.8.2010, 14:59   #1192
dr.freeman
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 146
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dr.freeman
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
FAIL за избор поређења. Осврни се око себе, преброј „јефтине“ аутомобиле и преброј „скупе“ аутомобиле (којима рецимо фар кошта као генерална мотора за југа). Шта си закључио?
Znam ja sta sam hteo da kazem, ali sam verovatno to lose srocio, jer sam na brzinu skuckao...
dr.freeman je offline  
Stara 26.8.2010, 15:55   #1193
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Evo linka o Ruskom cirilicnom domenu, mnogi smatraju da ce biti zaboravljen.
Game fever je offline  
Stara 27.8.2010, 8:58   #1194
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Evo linka o Ruskom cirilicnom domenu, mnogi smatraju da ce biti zaboravljen.
Heh, ako Rusi još nisu zaboravili sovjetski domen (.SU), verovatno neće zaboraviti ni čirilični (ili ćiriličKi - izgleda da je tako pravilno?).

Uzgred, "zahvaljujući" Rusima i njihovom nelegalnom zadržavanju domena .SU, Surinam je morao da uzme domen .SR, a Srbija - .RS
ZoNi je sada online  
Stara 27.8.2010, 9:26   #1195
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ja mislim da rec republika ne oznacava samo oblik vladavine, nego je deo imena drzave, tako da je puno ime drzave Republika Srbija i samim tim i domen ne bi bio SR nego RS kako i jeste.
Supreme.50 je offline  
Stara 27.8.2010, 9:41   #1196
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Ja mislim da rec republika ne oznacava samo oblik vladavine, nego je deo imena drzave, tako da je puno ime drzave Republika Srbija i samim tim i domen ne bi bio SR nego RS kako i jeste.
S jedne strane si u pravu.

S druge - nisi jer skoro sve države sveta imaju u svom imenu oznaku tipa državnog uređenja (koje je, kako istorija pokazuje, relativno promenljivo). Kad bi se uobičajeno koristila tvoja logika, onda bi bar polovina domena počinjala slovom R Dalje, šta bi u tom slučaju bilo sa onim državama koje u svom imenu imaju oznaku državnog uređenja, koja se sastoji od više reči (Savezna Republika, Narodna Republika, Demokratska Narodna Republika)? U svakom slučaju, mi smo dobili domen .RS jer su .SR(bija) i .SE(rbia) bili zauzeti.
ZoNi je sada online  
Stara 27.8.2010, 11:38   #1197
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
S druge - nisi jer skoro sve države sveta imaju u svom imenu oznaku tipa državnog uređenja (koje je, kako istorija pokazuje, relativno promenljivo). Kad bi se uobičajeno koristila tvoja logika, onda bi bar polovina domena počinjala slovom R Dalje, šta bi u tom slučaju bilo sa onim državama koje u svom imenu imaju oznaku državnog uređenja, koja se sastoji od više reči (Savezna Republika, Narodna Republika, Demokratska Narodna Republika)? U svakom slučaju, mi smo dobili domen .RS jer su .SR(bija) i .SE(rbia) bili zauzeti.
Drzava mi se zove "Republika Srbija" (pogledati licnu kartu ), a ne "Srbija", ne vidim razlog zato bi uzimali slova iz druge reci a ne iz prve... ok razumem to sto ti kazes da bi onda dosta drzava pocinjalo istim slovom iz ovog razloga, ali kad je vec slobodno RS (prvo slovo obe reci), sto bi uzimali prva dva slova druge reci (SR).

Ono sto me cudi je to sto nisu koristili skracenice (od 3 slova) koje koriste predstavnici drzava u sportovima vec duze vreme.. cemu komplikovanje i srozavanje na 2, a samim tim i uskracivanje prava nekim drzavama da uzmu svoj domen (recimo da nam se drzava zove Srbija, a SR je zauzeto, koji bi domen uzeli? SB? :S).
Supreme.50 je offline  
Stara 27.8.2010, 12:04   #1198
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Drzava mi se zove "Republika Srbija" (pogledati licnu kartu ), a ne "Srbija", ne vidim razlog zato bi uzimali slova iz druge reci a ne iz prve... ok razumem to sto ti kazes da bi onda dosta drzava pocinjalo istim slovom iz ovog razloga, ali kad je vec slobodno RS (prvo slovo obe reci), sto bi uzimali prva dva slova druge reci (SR).

Ono sto me cudi je to sto nisu koristili skracenice (od 3 slova) koje koriste predstavnici drzava u sportovima vec duze vreme.. cemu komplikovanje i srozavanje na 2, a samim tim i uskracivanje prava nekim drzavama da uzmu svoj domen (recimo da nam se drzava zove Srbija, a SR je zauzeto, koji bi domen uzeli? SB? :S).
Savezna Republika Jugoslavija!!! Ja ne smem da koristim .rs!!! Ja glasam za .srj
Dukes je offline  
Stara 27.8.2010, 12:06   #1199
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Savezna Republika Jugoslavija!!! Ja ne smem da koristim .rs!!! Ja glasam za .srj
Menjaj ličnu kartu, nemoj da zaostaješ za svetom
miša topola je offline  
Stara 27.8.2010, 12:06   #1200
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Hmmm? Pa koliko godina imas ako si se rodio u SRJ ? Valjda SFRJ? To bi i meni trebalo da pise, posto je opis "Drzava rodjenja", a ja sam se rodio u SFRJ a ne u RS .
Supreme.50 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, ћирилични домен, cirilicni domen, domen, javna rasprava, srbija, ćirilični domen

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација- да ли се уклапа? :) Nikola_Kg ŠDK - Osnovne komponente 15 31.12.2009 19:51
Ваља ли овај монитор? ЗМАЈ ŠDK - Grafika 9 12.11.2009 19:50
Да ли користите TXT speech? The Flying Dutchman Brbljaonica 11 17.8.2008 16:02
Да ли постоји... Ghost Brbljaonica 1 9.7.2008 18:51
Да ли то и Firefox одступа од досадашњег начина и dbaja Web dizajn 5 17.2.2008 14:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com