Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2011, 0:22   #1
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Nisam znao gde da stavim ovu temu, pa je smeštam ovde jer se tiče kupovine (tj. ponude) grafičkih kartica na našem tržištu.
Nadam se da ne kršim pravila foruma, jer ne reklamiram nijednu firmu, niti je bezrazložno napadam, samo želim da ukažem na postojanje nekih besmislenih ponuda kod određenih prodavaca i mislim da je ovakva tema potrebna, da bi se manje iskusnim korisnicima ukazalo na neke sasvim neisplative kupovine.

Elem, ovo je ponuda grafičkih kartica na sajtu jedne od naših vodećih firmi za prodaju računara (inače, dominantne firme u svojoj branši u jednom ne tako malom delu naše zemlje). Napominjem da je ovo trenutno kompletna ponuda grafičkih kartica u toj firmi. Bilo je i gore, pre nekoliko dana su imali samo tri modela.


Jadno. Bedno. Tužno i ružno.

A sada ću i da pojasnim šta nije u redu sa ovom ponudom grafičkih kartica (za one koji slabije prate tu problematiku). Elem, kod ove firme već duže vremena nema aktuelnih kartica, pogotovo iz srednjeg segmenta koje se najviše kupuju, pa i iz višeg segmenta. Nemaju savremene modele koji su trenutno najisplativiji (kao npr. AMD Radeon generacije 5xxx ili 6xxx, ili Nvidia generacije 4xx i sl.) već imaju sasvim prevaziđene prastare karte kao Nvidia 6200, 7300 ili Radeon x1650 koje ne podržavaju nove softverske i hardverske standarde, niti imaju dovoljnu snagu za bilo šta u današnje vreme (čitaj: nećete moći sa njima da igrate nove naslove, niti da šta korisno radite).
Kod većine prodavaca su ovi rariteti povučeni iz prodaje, jer su potpuno deplasirani, ali eto ponegde se nađu, pa čak praćeni i opisom "Superiorne performanse po zaista povoljnoj ceni" (citat za x1650!) a istina je sasvim suprotna! Za isto para mogu se naći savremenije kartice koje mnogo više pružaju (naravno, jeftiniji modeli, u ovom slučaju).

Dakle, pre kupovine novog hardvera, obavezno svratite ovde na forum da se raspitate da li je ta kupovina dobra, da je proizvod odgovarajući, da li je cena poštena itd.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 0:43   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

možda je agp
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 4:22   #3
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Ta firma je odavno prsla, steta je jedino sto mi van vecih gradova tesko imamo veci izbor od doticne... Jedino da porucis nesto iz BG-a, Nisa.

P.S. Cudi me da jos ne drze onu 8800GTS 640 za (cini mi se) 64 hiljada
toxic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 8:54   #4
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Au prijatelju,ja jos pre jedno 3 godine kad sam poceo da se bavim preprodajom delova,postavljao sam oglase na tom sajtu.
I onda bih povremeno svratio da vidim kakve su im cene,a cene su bile drasticno visoke.
Dakle jos pre 3 godine su oni pukli,a mozda i pre toga.
Ne znam samo kako li su uopste opstali sa takvom ponudom i cenama.

Toxic:
Imas druze itekako izbor,itekako.
Pa nije ovaj Pa**m jedina firma u Srbiji.
Imas At*m,Gig*tr*n,Duo**m,za njih znam,a ima sigurno jos.

Svejedno,da ova Pa**m firma ima kakvu treba ponudu,opet bi im cene bile vece nego kod konkurencije i to sigurno za 2000-3000din.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 11:31   #5
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Ljudi, u mom selu () tehnicka podrska za ADSL ide po kraju i namesta spliter na telefonsku liniju za 50e. Sta drugo treba ocekivati? Ne znam o kojoj se firmi radi, niti u kojem je gradu, ali valjalo bi svi iz unutrasnjosti da provere prvo cenovnike vodecih firmi u zemlji (ma gde se nalazile) pre nego sto udju u ovako neku lopovsku radnju u svom kraju. Mada, ja kada sam poslednji put sklapao komp, od 6 komponenti koje sam kupio, dve su dosle iz unutrasnjosti, jer nisu bile u BG-u na lageru - kako god okrenes komponente putuju okolo unaokolo i nista im nece faliti
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 12:09   #6
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Ovo je stvarno da se krstis. Eto bas odmah svratih do sajta da proverim, a ono stvarno tako.

Zali boze one koji kupe te. Heh... kad se setim da sam moj x1600pro promenio pre skoro 2 godine (tad se grcao sa novijim naslovima, cast manje zahtevnim izuzecima).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 12:25   #7
nigga
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 221
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 52 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

I dalje imaju moju grafu na lageru NX7300GT!!!
Ovakva ponuda grafickih stoji vec nekoliko meseci na njihovom sajtu,mozda i duze,a inace iz mog su grada(za one koji ne znaju)!
Znam samo da su meni nudili pre skoro dve godine za nekih 11000 hiljada X-540 zvucnike,a ja ih naso za 8000 u drugoj radnji udaljenoj jedno 200 metara od njih.
nigga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2011, 12:27   #8
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Ljudi, u mom selu () tehnicka podrska za ADSL ide po kraju i namesta spliter na telefonsku liniju za 50e. Sta drugo treba ocekivati? Ne znam o kojoj se firmi radi, niti u kojem je gradu, ali valjalo bi svi iz unutrasnjosti da provere prvo cenovnike vodecih firmi u zemlji (ma gde se nalazile) pre nego sto udju u ovako neku lopovsku radnju u svom kraju. Mada, ja kada sam poslednji put sklapao komp, od 6 komponenti koje sam kupio, dve su dosle iz unutrasnjosti, jer nisu bile u BG-u na lageru - kako god okrenes komponente putuju okolo unaokolo i nista im nece faliti
Kada bih ti rekao da je centrala te firme u Nišu i da ime te firme sadrži P...om onda nije teško zaključiti o kojoj se firmi radi.

Kada bi uporedili cenu ddr3 memorija te firme sa cenama u Beogradu došli bi ste do šokantnog otkrića da ova firma iz Niša prodaje ddr3 memorije do 100% skuplje.

Ovde na forumu je već postojala jedna tema o hejtovanju gotovih konfiguracija ove firme.

Njihovo predstavništvo u mom gradu nema baš stručne servisere i isti prave dosta brljotina. U mom slučaju su bile dve brljotine načinjene od njihove strane koje su kilavo ispravljene (prva je rešena prelaskom sa Intel-a na Amd u nekoj sasvim trećoj firmi a drugu da bi ta firma rešila morao sam da dignem dreku ) a znam još njihovih brljotina. Mogao bih da napišem koje su to brljotine ali neću da nebih opterećivao temu. Osoblje koje im se bavi prodajom nije baš upućeno u ono što se prodaje. Ja u tu firmu ne ulazim više ni DVD da kupim.

Predstavništvo ove firme u mom gradu je nekada bila samostalna radnja i tada je sve bilo mnogo bolje. Od kada su promenili vlasnika sve je krenulo nizbrdo. Ugled im je veoma poljuljan zbog gore navedenih razloga.

Sve u svemu, ako je ovako i u ostalim predstavništvima ove firme onda zaslužuju da propadnu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 20:02   #9
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Ja pouzdano znam da su neke radnjice te firme u manjim mestima davno zatvorena jer, niko nije lud da, koliko god sareno delovale te radnje daje duplo vise (cesto bukvalno toliko) para za nesto.
Uzgred, @nigga, ako mislimo na istu radnju koja je 200m od doticne, verovatno zato vise i ne postoji .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 17:06   #10
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

A danas na online shopu ponovo imaju samo tri grafičke kartice - "savremene i moćne" Nvidijine 6200, 7300, kao i Radeon 5550! Stvarno je za ne poverovati kako uopšte opstaju na tržištu, zaista su pravi ekonomski fenomen. Nemam baš ništa lično protiv njih i kupio bih opet neko parče hardvera kod njih, ali da ga ponude po konkurentnim cenama i da ne bude staro skoro deceniju. Uzeo sam kod njih napajanje prošle godine i to je bila OK kupovina, cena normalna, model savremen. Ali mi baš nije jasno zašto se glupiraju sa ovim grafičkim karticama. Bolje da zatvore online prodavnicu nego da se ovako brukaju.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 17:16   #11
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Dotičnoj firmi je maloprodaja mrvica zarade, prave pare su na drugoj strani.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 17:24   #12
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
A danas na online shopu ponovo imaju samo tri grafičke kartice - "savremene i moćne" Nvidijine 6200, 7300, kao i Radeon 5550!



Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Ali mi baš nije jasno zašto se glupiraju sa ovim grafičkim karticama. Bolje da zatvore online prodavnicu nego da se ovako brukaju.
Šta će oni grešnici, davali robu na veresiju (bez pare) pa im nisu platili, i tako... Moje je mišljenje da ih ne treba žaliti, sami su sii krivi.

I mi tu nema šta da raspravljamo prsli su i šta sad.....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 1:27   #13
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

A onaj X1650 neko kupio za 85e?
Morao sam, izvinjavam se.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 1:34   #14
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Zalim "srecnika".

Mada, istini za volju, 2007 je meni jedna takva kartica super podmladila moj stari Barton kupljen 2003.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 14:45   #15
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica

Ma to je dobra kartica, mnogima bi i danas vrsila posao, ali ono, te pare za nju?
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrošnja struje aktuelnih grafičkih kartica Rocker Grafika 64 29.5.2018 11:18
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Predlog za test HD grafičkih kartica NenadN Tekstovi u SK 15 26.8.2007 18:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com