Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2018, 23:56   #1
Lehel
Novi član
 
Član od: 10.6.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Access point i wireless router

Pozdrav svima, trenutno mi je access point prikacen na antenu preko koje dobijam internet ali sa obzirom na to da je access point neki prestari model interesuje me da li je moguce prikaciti wireless router ili nesto slicno preko lan kabla pa da se nekako dobije wifi mreza?
Lehel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2018, 10:15   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Access point i wireless router

Pod antenom pretpostavljam da mislis na neki uredjaj na 5 ghz? Odogovor na tvoje pitanje je da moguce je samo da ne bude neki od adsl modela, sve sto je potrebno je na ruteru da iskljucis dhcp, posto verovatno antena vec radi kao ruter, pa ti nije potreban dupli nat, cime ruter prebacujes u bridge mod, wifi na 2.4 ghz podesavas kao i na svakom drugom ruteru. Dodatak kada ruter prebacis u bridge mod svaki sledeci put kada budes nesto zeleo da menjas na ruteru moraces da fiksiras ip adrese na racunaru sa kog pristupas.

Poslednja ispravka: Nutsbre@ker (1.8.2018 u 10:36)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Lehel (1.8.2018)
Stara 30.1.2019, 19:42   #3
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Access point i wireless router

Da li iskljucivnaje DHCP vazi i za mene: imam opticki internet 100/35 mbs. Sa uredjajima koje su mi postavili (nekakav spliter i "obican" Huawei modem), kada je sve to direktno povezano LAN-om na kompjuter, brzina je max ! Medjutim, kada je kompjuter ugasen/uspavan, uvek moram da preko "dial up" opcije u "Network", da kliknem "Connect". Osim toga, zelim da koristim svoj AirLive 5470 AP, kako bih imao wifi ili povezao preko njegovih LAN portova, jos neki racunar. Sve sam "lepo" odradio, prema uputstvima koja sam pre nekoliko godina, dobio na ovom forumu. Kao rezultat imam 30/28 mbs, ping 2. Od podesavanja, odabrao sam "Gateway (AP + Router)", PPoE protokol i uneo user i password. Sve radi normalno osim smanjene brzine na 1/3 od paketa. Sta sam propustio da uradim? Uredjaj podrzava 100 Mbs max preko LAN i 54 MBs za wifi. Jeste stariji, ali verujem u njegove performanse. Hvala.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2019, 19:56   #4
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Access point i wireless router

Probao sam sa DHCP "Disabled", nista nisam dobio. Izbegavam da postavljam novu temu, ali izgleda, moracu.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 5:31   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Access point i wireless router

dhcp ti služi da daje adrese u mreži ako imaš više kompjutera po kući i svako dobija svoj ip ono 192.168.1.15 i slično
a dhcp gasiš ako imaš dva rutera spojena pa da ne bi pravili neki konflikt odredi se koji dodeljuje adrese a drugi se ugasi, tj usmerava na ovaj drugi..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
salamander (16.2.2019)
Stara 16.2.2019, 20:08   #6
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Access point i wireless router

Ja ne znam, sta je ovo, sto su mi dali, ali posto on ne uspostavlja vezu, vec to radi mrezna kartica, onda valjda znaci da taj njihov "zicani modem" nema ni ulogu tog DHCP-a?

Imam jos jedno pitanje: nakon uklanjanja gore pomenutog Airlive-a, koji je brzinu optike smanjivao sa 100/35Mbs, na 30/28Mbs, sada sa direktno povezanom mreznom karticom, dobijam 93-94/35Mbs. Pre povezivanja AirLive, davala e tacno 100Mbs (mozda i malo vise). Da li je moguce da se zbog smanjene brzine, gigabitna mrezna kartica, "prebacila" na neki nizi opseg brzine? Ne smeta mi to, naravno, ali me zanima sta se desilo.

Poslednja ispravka: salamander (16.2.2019 u 20:16)
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2019, 2:17   #7
>NEO<
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Stolica(ispred monitora...):-)
Poruke: 100
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 15 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Access point i wireless router

Možda si već dobio neki odgovor, ali nema veze, možda i koristi.

Ne može sama kartica da se prebaci u neki "niži mod rada/brzine". Moguće je da si merio u nekom periodu kada je veće korišćenje mreže, pa da je došlo do te razlike.

Što se tiče tvog pitanja oko wireless-a i brzine koju dobijaš preko tvog AirLive-a, u pitanju je upravo taj uređaj, i on ti isporučuje tu brzinu, tačnije neka njegova brzina bi trebala biti oko 54mbps, ali u idealnim uslovima. Računaj da je to uvek manje u realnosti.

Najbolje bi bilo nabaviti neki dual band router/AC i nećeš imati problema sa brzinom preko wirelessa.
>NEO< je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Euro Truck Simulator 2 Ready Simulacije vožnje 12230 12.3.2024 23:20
Dlink 301 router kao access point pomoc Sarmatian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 31.10.2013 10:58
Troje ljudi, jedan modem i dva wireless access point nemacx Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 25.7.2012 15:46
Huawei router i Ovislink access point Leonidas Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.8.2009 12:26
router i access point message Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 22.9.2008 10:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com