Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2012, 2:45   #161
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Jel si siguran 100%?
(ne secam se ui celosti)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2012, 12:48   #162
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke

Da upotrebim reci jednog od nasih sefova diplomatije - Don't mix frogs and grandmothers.
Cek, cek, izvin'te na oftopiku......jel stvarno neko pokusao nasu izreku bukvalno da prevede na engleski i da misli da ce stranci da razumeju?!
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2012, 14:44   #163
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

ne znam čemu čuđenje, ako je već rečeno da je taj neko u stvari naš političar.
drašković vuk, cenim.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2013, 1:48   #164
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Ako neko još ovo igra nek odigra ove fanmade module ak oveć nije:

Tortured Hearts
Tortured Hearts II
i
Breaking Bad.

Moduli su vrh.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 11:39   #165
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Mogao bi ih malo vise objasniti o cemu se radi. Ja se nesto neckam da odigram neke module pa bi neka malo duza recenzija dobro dosla.

Ja mogu da preporucim dva:

Prophet

Odlican, story-driven modul. Izuzetno dugacak, sve zajedno mnogo duzi nego oficijelna kampanja. Zaplet se vrti oko toga da postoje proroci (ne u religijskom smislu, vec vise kao vidovnjaci) koji vide buducnost. Igrac je jedan od njih i pokusava da spreci nesto strasno sto ce se dogoditi, prema njegovoj viziji.

Kako modul ima prilicno snaznu pricu, zbog toga pati od linearnosti. Nema bas puno otvorenog istrazivanja. Borba je izazovna, pogotovo na nizim nivoima, a zagonetke su zanimljive i zahtevaju razmisljanje.

Definitivno nesto sto vredi odigrati ali treba imati u vidu da modul zahteva prilicno vremena, sto zbog duzine sto zbog kompleksne price. Tesko ga je igrati "po malo". Ukoliko zelite da ga odigrate, moj savet bi bio da to uradite kada imate vremena. Zaista je tesko pratiti sve ako igrate po sat vremena svakih par dana.

A Dance with Rogues

Pomalo kontroverzni modul, najvise zbog izuzetno eksplicitnog sadrzaja za odrasle. To se nekom svidja nekom ne, ali bez obzira na to, modul ima interesantnu pricu i likove kao i najbolji sadrzaj za rogue klasu. Modul je inace moguce igrati samo sa rogue klasom i zenskim likom, sto je i prikladno zato sto bi se bilo koja druga klasa prilicno lose snasla - modul je krcat zamkama, sunjanjem, ubistvima iz senke, zakljucanim vratima, tajnim prolazima itd...

Seksualni deo modula se prakticno moze u potpunosti preskociti/izbeci ukoliko igrac to zeli. Svet pomalo lici na G.R.R. Martinov u smislu da je prilicno nasilan. Vrlo su ceste psovke, uvrede, mucenja, sakacenja, silovanja itd... Consider yourself warned

Ko voli rogue gameplay, treba definitivno da proba ovaj modul.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Asmodeus (31.5.2013), bokela (14.12.2013), Elegast (31.5.2013)
Stara 31.5.2013, 14:53   #166
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Eto, odlučio sam, posle dužeg vremena da ponovom odigram stari dobri NWN. Inače, moj prvi RPG, zahvaljujući kojem sam se navukao na žanr, odigrao veći deo"kvalitetnih " RPR igara a igrao sam i stoni D&D.
Hteo bih prvenstveno da odigram Sou + HoU, a čuo sam da postoje neki patchevi koji dopunjuju i popravljaju D&D 3.5 pravila i dodaju nove klase? Da li vrede nešto ti patchevi i da li su stabilni?

Vidim da spominjete i hrpu dobrih modova, pa da pitam, koji su među najboljima. Ono što me interesuje, je, dobra priča, akcije i ne mora da bude puno, bitna je priča i dobro urađeni likovi, sve jedno sa kojeg nivoa krećem. I šta sve treba za igranje modova? Da li je dosta imati sve igre NWN + SoU+HoU ili treba još nešto?

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 15:22   #167
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
Vidim da spominjete i hrpu dobrih modova, pa da pitam, koji su među najboljima. Ono što me interesuje, je, dobra priča, akcije i ne mora da bude puno, bitna je priča i dobro urađeni likovi, sve jedno sa kojeg nivoa krećem. I šta sve treba za igranje modova? Da li je dosta imati sve igre NWN + SoU+HoU ili treba još nešto?

Pa evo ti Prophet iz prethodnog posta.

Za module ti treba najcesce NWN+SoU+HotU, u zavisnosti od kada je modul ali za najveci deo trebaju obe ekspanzije. Potom pecujes na poslednji patch i pronadjes modul koji zelis na nwvault-u. Tamo imas i koji dodatni fajlovi trebaju, ako trebaju.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Guardian (31.5.2013)
Stara 31.5.2013, 23:13   #168
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Mogu da ponovim Sarmatianovu preporuku za Prophet i ADwR. Dodao bih recimo i The Aielund Saga, koji nema jaku priču kao gorepomenuta 2, ali je makar solidan u svakom segmentu igre, u nekim segmentima odličan, dosta sadržaja za sve klase, i proteže se od prvog do epskih nivoa. Takođe, probajte i nedavno izašlo prvo poglavlje Demonhearta, mod je inspirisan sa ADwR (i podjednako kvalitetan, mada dosta kraći) i začinjen hororom, a mislim i da je autorka naše gore list
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 23:39   #169
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Jel se seca neko modula u kome vodis iskljucivo paladina, a kompanjon ti je neka rogue drow devojka?

Trebalo je da bude triologija, a uradjena su samo prva dva dela modula.

Onoliko koliko se secam, bio je u pitanju jedan fantastican modul (tj. dva), za NWN1.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 9:30   #170
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jel se seca neko modula u kome vodis iskljucivo paladina, a kompanjon ti je neka rogue drow devojka?

Trebalo je da bude triologija, a uradjena su samo prva dva dela modula.

Onoliko koliko se secam, bio je u pitanju jedan fantastican modul (tj. dva), za NWN1.
Yep mislim da se zvao Twilight i da je lik zamislio kao paladin triologiju ali koliko se secam izbacio je samo dva dela ?
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 15:12   #171
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Da, mislim da je to. Moduli su Twilight i Midnight. Stvarno fenomelana stvar. Steta sto triologija nikad nije zavrsena.


Ono sto do danas nisam znao, da je autor ovih modova (Rick Burton) radio na Old Republic MMO-u. U stvari, ti sami modovi su bili razlog zasto ga je Bioware zaposlio.

Poslednja ispravka: player1 (1.6.2013 u 15:20)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 17:06   #172
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Da, mislim da je to. Moduli su Twilight i Midnight. Stvarno fenomelana stvar. Steta sto triologija nikad nije zavrsena.


Ono sto do danas nisam znao, da je autor ovih modova (Rick Burton) radio na Old Republic MMO-u. U stvari, ti sami modovi su bili razlog zasto ga je Bioware zaposlio.
Premisljao sam se da ih odigram ali to sto nisu zavrseni i sto moras igrati paladina me je odbilo...

Moze li malo vise informacija?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 20:16   #173
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Jel moguce naci nekakav mod ili bilo sta da povecam font? Oslepeh ovako na HD rezoluciji sa onako sitnim slovima. A i veci inventar bi dobro dosao
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 21:58   #174
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Koliko znam za NWN nemas takvih modova kao npr za ES koji ce da resavaju takve probleme, narocito sto je NWN deceniju stara igra i nije predvidjena za HD ekrane.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 23:28   #175
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Premisljao sam se da ih odigram ali to sto nisu zavrseni i sto moras igrati paladina me je odbilo...

Moze li malo vise informacija?
Detalja se ne secam, sem da je mod onda kada sam prelazio bio fantastican.

I da, nije tipican mod koji se kruto oslanja na DnD pravila, nego je dosta fleksibilniji (npr. cesto treba da se menja oruzije u zavisnosti sta se napada), sto daje dodatnu dinamiku.

Takodje ima i neke logicke sekcije.


Sve u svemu topla preporuka. Kada sam ga igrao smatrao sam ga kao najbolji mod serijal za NWN1.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 23:47   #176
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Ja danas zavrsih drugi dio NWN sve zajedno sa dvije ekspanzije podsjetih se koliko dobra igra a koliko ruzna kamera.I kod konacne verzije i dalje provejavaju bagovi
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 23:49   #177
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Tema za 2. deo:
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=1845&page=54
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 16:37   #178
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Citat:
zorx kaže: Pregled poruke
Ako ponovo prolaziš igru možeš ubaciti mod koji dodaje mnogo novih klasa, sve je rađeno prema D&D pravilima (da li je baš skroz isto nisam siguran). Ovo je bilo jako popularno, a kol'ko vidim apdejtuju ga i dalje pa baci pogled.
Pošto je ovaj link mrtav, a hteo bih da skinem neki mod sa dodatnim klasama, da ne znate možda, koji je to mod, i da li postoji još uvek. Na osnovu linka, www.nwnprc.com u gore pomenutom postu, našao sam ovo.
Interesuje me, da li je to, to... I da li preporučujete još neki mod koji dodaje klase i ostale D&D stvari?

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2013, 18:17   #179
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Instalirao sam onaj PRC mod koji dodaje nove klase, rase, skillove, feetove i magije. Jaaaako mnogo sadržaja. Za sadržaj zaslužuju svaku pohvalu. Jako puno novih rasa, svaka sa svojim posebnim bonusima i penalima. Mnogo klasa novih i interesantnih. Što se sadržaja tiče, svaka čast. Ali...

Počeo sam da igram sa Warmage-om. Mod, čini mi se ima jako puno grešaka. Kao Warmage, trebao bih da mogu da nosim Light Armor i Shild, bez arcane spell failure. Ali, ne mogu. Doduše, opremu nosim, ali imam 35% failure (20 armor + 15 shield). Što je šteta, Warmage je interesantna klasa i bio bi super heroj, puno magija i oklop (od 8 nivoa, nosi medium armor bez a.s. failure, pa se nadam da je to bolje odrađeno). Što se tiče magija, novi problemi. Magije su ustvari "feetovi". Dobijate ih normalo, sa napredkom nivoa, i imate spellbook, ali je prazan. Magije bacate, drugim klikom. Drugi klik, special option, warmage, i tamo su sve magije. Jako loše organizovano, šteta.

I da, mod je dosta nestabilan, jako često igraca zapuca i izađe u windows.

Još jedan problem koji sam primetio. Od jednom, sve magije su postale Acid Fog, kojugod magiju da bacim, svaka je Acid Fog. Šteta za mod, dobra zamisao, ali čini mi se slaba realizacija.
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2013, 3:56   #180
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

O kom modu govoriš? Kaedrin's? Ako je on, čudi me...stav5o sam ga x puta i nikad nisam imao problema, dobro odrađen mod...možda si enablovao klasu koja još nije implementovana kako treba pa imaš bagove...?

Ako je neki drugi, onda ne znam...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer Guardian Role-Play 282 25.11.2014 22:04
[AAR] Neverwinter Nights 2 - Potraga Red Dragon Role-Play 31 25.2.2008 21:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com