Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2015, 2:26   #1
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Promena zalemljenog procesora?

Imam Asus X550C kupljen pre oko godinu dana. Kada sam kupovao laptop planirao sam da naknadno zamenim procesor. Tek sada kada je doslo vreme za to ja sam shvatio da moj laptop ima procesor koji je zalemljen na plocu.

Sasvim slucajno sam dosao u posed jos jedne takve ploce. Moja ploca ima procesor Pentium 2117U koji nije na nekom zavidnom nivou, a ploca koju sam dobio ima Intel i3. Ploca je izvadjena iz istog modela X550C, ali je neispravna.

Citao sam na raznim forumima i misljenja su bas podeljena 50/50 u vezi zamene procesora koji je nalemljen na plocu. Jedni govore kako i ako uspe prelemljivanje novog procesora na plocu, BIOS nece da podrzi novi zalemljeni, dok drugi govore da je to itekako moguce i izvodljivo.

Da li je jos neko imao slican problem/ideju? I da li moze neko ko se vise razume u ovo, posto se ja prvi put srecem sa zalemljenim procesorom, da kaze svoje misljenje u vezi sa ovim, da li je moguce prelemljivanje i ako jeste kolko bi to kostalo?
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena procesora bez reinstaliranja sistema HypeR Osnovne komponente 3 7.10.2010 17:44
Promena procesora da ili ne? planetm Osnovne komponente 19 10.8.2010 18:29
Zamena procesora MickeyThug Osnovne komponente 10 18.7.2010 16:01
Temperatura procesora E8200 i ploce Asus P5K Pro bojanbl Osnovne komponente 27 26.5.2008 0:27
AMD mora da udvostruči udeo na tržištu procesora da bi opstao Beagle Vesti 1 7.5.2008 19:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com