Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2010, 19:37   #1
as110022
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin?

Postovani,

treba mi vasa pomoc, vasi predlozi i sugestije. Posto se vecina nas na forumu bavi racunarima i od servisa racunara ne ocekuje nista posebno i spektakularno (sem racuna ) treba mi ideja kako podici nivo usluga u PC servisu. Naime, posto se ubijanje za nizu cenu ne isplati, moja firma se bacila na promovisanje servisa i pruzanje usluga korisnicima racunara. Naime, iskreno, bez 500 dinara racunar u mom servisu ne sme da izadje. 500 se naplati samo dijagnostika kvara. Reinstalacija je 1400 dinara. Ciscenje od virusa 1000 dinara itd itd. Ovo je po meni, SKUPO. 1400 dinara za podizanje sistema?!?!?! Posto mi se cena nikako ne svidja, a ostali drze takve cene, odlucio sam da za tih 1400 dinara dam vise od drugih. Tako da kad racunar izlazi iz servisa, kupac dobija:
1. Opis izvrsene intervencije (nesto u smislu, instaliran os, instaliran anti virus, updatejtovana baza, backup podataka se nalazi tu i tu) podesen outlook bla bla bla
2. Racun za izvrsene usluge
3. U teksualnom i elektronskom obliku (pdf) dobija spisak instaliranih programa sa kratkim opisom svakog programa i njegovom ikonicom
4. Kupon za 20% popusta pri sledecem korisenju usluga moje firme

To nije dovoljno. Po meni. Hteo bih da dodam jos nesto a to nesto, sto mi sada pada na pamet je cd sa softverom. Naime, u servisu ne postoji mogucnost odabira programa koji kupci zele na racunara, pa sto onda ne bi dobili jedan cd sa svim alternativama. To je jeftino, 13 din je cd a mislim da ce kupci naci da je bas super stvar. Na cd-u mislim da stavim alternative programima koje instaliramo u servisu. Na primer, pored Winampa da na cd-u bude opis i instalacija programa AIMP. Pored Firefox-a da na cd-u bude opis i instalacija Opere i Chroma.... itd itd itd...

Vase misljenje o ovoj ideji i o bilo kojoj drugoj ideji kako bih mogao da unapredim nivo usluga je vise nego dobrodoslo! Hvala unapred.
as110022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2010, 20:05   #2
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Od ova 4 sto si naveo da sad radis,
1. Taj opis koji dajes vecini ljudi je beskoristan i nece ga ni pogledati (nece ga razumeti).
2. Racun obicno zavrsi u kanti odma po izlasku iz servisa, sem ako nije vezan za garanciju.
3. To nije lose, ali isto mali broj ljudi ce to da gleda, al lepa ideja (i korisna). E sad koliko ti oduzima to vremena da istampas, i da pravis za svaki program ( da li vredi truda?)
4. E to je jedino sta ce svima da se svidi, al moze da ti dodje glave.

Ovo za CD ti nije losa ideja, al tu samo da turas free programe da nebi imao problema i tako toga
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2010, 20:32   #3
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Nije losa ideja, mada ja slicno vec koristim samo u online verziji.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2010, 21:13   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Nije los taj CD, ali moras da vodis racuna kome ga dajes da ne dodjes u glupu situaciju. Na njemu mozes da stavis svasta. Bar korisne programe kojim ces manje obrazovanim izaci u susret, i fre programi zadnjih verzija, sa jednostavnim savetima oko sitnih problemcica koje i sami mogu da rese. Ponudi u radnji sok i kafu, na racun obavezno napisi hvala na poverenju, i vidimo se se uskoro.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2010, 22:49   #5
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Takodje se slazem sa kolegama . Ali to sto ti planiras da radis ce znati da cene samo pravi geek-ovi kao mi (bez uvrede). Jer ipak sta znaci detaljan opis kvara osobi koja zna da upali racunar, pogleda film, muziku, i visi na fejsbuku.... nista. Njima je bitno da to sto si ti popravio radi jos duuuuggoo vremena ( po mogucstvu dok se racunar ne raspadne). Osim toga to moze jednim delom da ti se obije o glavu , nesto npr. posle popravke podje po zlu, "strucni" komsija koji zna da instalira winamp potpuno sam, kaze da to ne ide tako da on zna bolje, i onda krecu optuzbe. Cd- nije losa fora samo gledaj naravno da to budu besplatni programi, ili neke alternative, da ne bi imao problema. Fiskalni racun necu da komentarisem, jer ako imas legalnu firmu po zakonu si obavezan da izdas musteriji fiskalni racun za bilo koji oblik posla koji si odradio.
Bilo bi lepo recimo da pred musterijom ( ako imas mogucnosti i vremena naravno) otvoris komp i pokazes koji je deo zamenjen , ako je uopste zamenjen naravno,i objasnim jednostavnim jezikom zbog cega je doslo do kvara , itd.Ps: Kafa i sok su pun pogodak u sarmiranju musterija .
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 1:14   #6
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

I bitno je da ti objekat/prostorija bude lepo sredjena, ne mislim uredna, nego da ima stila, da se svidi ljudima i da bude prijatna
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 1:37   #7
as110022
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Znate kako... Ovo sto sada radim sam krenuo da radim BAS upravo zbog toga sto mene nervira kad odem kod majstora za kola (u koja se uopste ne razumem, i ne zelim da ucim o kolima) a on mi kaze, evo gospodine sve je zavrseno, to vam je 50 eura. STA je 50 eura?! Da mi kaze sta je uradio, zaboravicu po izlasku iz radnje! Ovako kad je napismeno, mozda cu nekom svom drugaru dati da pogleda pa ce mi on objasniti sta je majstor uradio, ne zbog cene, vec zbog toga da znam kako mogu taj kvar da izbegnem (posto majstor nije imao ni vremena ni zivaca da mi objasni tako nesto). Ukoliko se kvar desi sutradan, da imam neki papir da je ON to radio, a ako je lose uradio da imam koga da okrivim

Svakom klijntu serviser, upali racunar, stavi ga za stolicu i u kratkim crtama objasni cemu koji program sluzi, gde mu se nalaze podaci sa c: particije, ukoliko je bilo potrebno uraditi backup podataka itd itd... Kazem vam, vidim po izrazima lica ljudi da im je puno i 1120,00 din za reinstalaciju (sa 20% popusta), pa bih kod ljudi da izazovem utisak, e nek sam dao 1120,00 dinara ali uradili su i ljubazni su svaka im cast! Nesto u tom smislu... A pazite, ako i klijent odnese sve moje papire kod nekog komsije koji se razume u racunare, mislim da ce kod svakog geek-a izazvati neko malo odusevljenje time sto smo mi vreme utrosili samo da napravimo opis izvrsene intervencije... Ili gresim?
as110022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 9:42   #8
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Naravno. Iskreno, kada bi ja video tako nesto, odusevio bi se sigurno. Retki su ti serviseri koji pruzaju full uslugu. Ovo sto si predlozo je dobra ideja, ali mislim da pored svega trebas da budes ljubazan i pun nerava dok pokusavas da razumes "kvar" na racunaru (tipa: "Ukocio mi se fejsbuk") i da, ma koliko ti to zeleo, ne "oderes" takvog korisnika

Jedino sto moras da procenis jeste da li se utroseno vreme servisera na objasnjavanju svakog programa pojedinacno nekom kupcu (a to moze biti dosta vremena) isplati za te pare.

I jos nesto...ponuda je jedna stvar.Ali dzaba ti dobra ponuda ako ti je reklama losa. Ponudi kupcima ovo sto si planirao, ali baci se na marketing i videces, procvetaces. Mislim, trebalo bi
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 12:35   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Obavezno, ali obavezno ako menjaš neki deo u toj istoj ambalaži stavi stari i predaj ga mušteriji. ako u startu kreneš na taj način, od tebe će garantovano biti dobar i pošten majstor.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 12:38   #10
as110022
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Citat:
Obavezno, ali obavezno ako menjaš neki deo u toj istoj ambalaži stavi stari i predaj ga mušteriji. ako u startu kreneš na taj način, od tebe će garantovano biti dobar i pošten majstor.
I to radimo! Ukoliko musterija nece deo koji ne moze da se popravi (neisplativo) i deo ne pokupi, mi garantujemo da cemo drzati deo jos nedelju dana, posle cega ne odgovaramo za deo. To sve stoji na racunu, ili nalogu za servisnu intervenciju. Imao sam problem par puta, a to je da su ljudi ostavljali deo kod mene, to je stojalo i po godinu dana, mi smo deo naravno bacili, i onda kada su se setili, kao treba im deo! E pa ne moze vise, ukoliko kupac pristane da ostavi deo kod nas, mi za deo garantujemo jos nedelju dana, posle toga, pravac otpad!
as110022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 12:53   #11
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Po meni je najveci problem to sto Srbi kakvi su, uvek vise vole da pozovu tamo nekog Milojcinog malog koji ce da im zbudzi sistem da pije vodu dok "majstori odu" nego da lepo, ljudski odnesu svoj pokvaren racunar u dobar servis.. Ne dao nam bog da nam slucajno popravlja komp neko kome je to profesija, nebo bi nam palo na glavu..

Po meni hiljadu dinara nikako nije velika cena, sobzirom da je to 3-4 sata posla, ako ne dodje do komplikacija. (dok uradis back up svih podataka, odradis instalacaje sistema i propratnih programa, vratis sve sto mozes kako je bilo).

Ali kako to objasniti prosecnom Srbinu koji ne zna sta je Firefox, al' zato zna da koristi Mozilu.

Mislim da su ti ideje odlicne, narocito ova za opis programa (naravno opis treba da bude sto jasniji i sto kraci).

Po meni bi valjalo da se na racunar manje upucenim korisnicima instaliraju programi koji u "automatskom" modu rade posao odlicno.

Npr. VLC player pusta sve zivo, ali GOM ako zafali neki kodek sve sam nadje. Obavezno podesiti automatsko update-ovanje baze virisu i tako tih stvari. Osobe kojima je potrebna manuelna kontrola nad takvim stvarima umeju to lako da iskljuce, dok one druge mozda ne umeju da se snadju. Drugarica je drzala na kompu Kasperski sa definicijama starim godinu dana

Mozda da im das vaucer, da ako sistem prezivi vise od npr. 12 meseci imaju besplatnu reinstalaciju sistema (moje iskustvo je pokazalo da ne moze sistem da im prezivi 12 meseci )
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 12:53   #12
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Bravo,pravi primer kako bi trebalo da se radi kod nas,fala Bogu da se neko osvestio...

Pazi ovako,ja kad sam radio u servisu,voleo sam na primer da vidim korisnika,malo popricam sa njim,sa obaveznom kafom ili cajem,i pred korisnikom preuzimam racunar.
Cinjenica je da bi svi oni zeleli komp sto pre,stavljam se u njihovu kozu naravno,ako je sitan kvar,tipa zamena nekog dela,napajanja,memorije,kulera,ne zadrzavam komp dugo odmah ga uzimam,korisnika posadim na neki rezervni komp koji je obavezno povezan na net,i ponudim kaficu,i dok on cacka po internetu sve i svasta,ja odradim intervenciju i mirna backa,pred njima radim posle sve proverimo zajedno i svi srecni i svi zadovoljni i UVEK su mi se isti ljudi vracali kad god je nesto zaskripalo o broju poklonjenih diskova sa raznim programima da ne govorim,al mi nikad nije bilo zao....


E sad ako imas mnogo na servisu,tipa 5-6 kompova i vise,sto se desava ponekad,rok za isporuku neka ti bude 24 sata,obavezno imaj monitor,misa,tastaturu i neke budjave zvucnike,ako si u mogucnosti stavi i mrezu i nek ti to stoji na stolu bez kucista,kad korisnik dodje sa masinom a ti HOP i ukljucis ga odmah,ako imas problema sa nalepnicama garancije ako su zalepljene,vruc fen za kosu i zilet resavaju posao...

Nadam se da sam malo makar pomogao i drago mi je da se neko makar trudi da odrzi neki standard,da ne budemo uvek baba roge....
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 13:11   #13
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

aj da vam pricam kao neko ko se dosta bavi servisom.

Sve ove price ljubaznost blablabla, su ok ali u vecini slacajeva nisu potrebne.

ZAST0???!!!

Zato sto se ozbiljan servis kompjutera malo vise bazira na servisiranju racunara odredjenih firmi gde nije bitno da sve to bude ljubazno nego zavrseno u najkracem mogucem roku. Znaci postoji razlika izmedju klijenata(Nije isto da li sredjujem komp firmi ili gospodji od 40 godina) Jednostavno ljude u tim firmama ne zanima sta se dogadja, ko je sta radio, vec ih jedino zanima da komp radi kako treba i platice za tu uslugu sasvim solidno.
U firmi gde ja radim servis se napalacije po principu 1000 sredjivanje sistema, 500 ciscenje virusa. Za ostalo ide dogovor. Politika je da servis ne moze da bude nizi od 500din ma sta god se radilo.
Inace na tome nema zarade, makar neke koja se moze nazvati relativno sigurnom. Ako je nekom zarada na servisu mesecno od 5000din zarada onda je to malo problem. Namerno sam rekao 5000din zato sto ako ne racunam firme kojima se radi servis meni dodje izmedju 3-7 ljudi mesecno za servis sto je smesno. Zasto, zato sto danas moze time svako da se bavi i svako zna min po 5 ljudi koji se time bave.

U svakom slucaju svidjaju mi se ideje ali mislim da to nije nesto sto ce podici profit na visi nivo sto je u krajnjoj liniji i cilj.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 13:19   #14
as110022
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Citat:
aj da vam pricam kao neko ko se dosta bavi servisom.
Citat:
meni dodje izmedju 3-7 ljudi mesecno za servis sto je smesno.
Ti to nazivas "neko ko se dosta bavi servisom"?! Izvini, ne bih da potcenjujem tvoju firmu, agenciju ili sta vec, ali druze, moja firma primi oko 5 racunara dnevno. To sto pricas meni se ne svidja. Ugovori o odrzavanju racunarskih sistema firmama. Kakva je to glupost! Mnoge firme me pitaju za tako nesto, navikli ljudi da ih deru! U mojoj firmi toga nema. Kada se pojavi problem, serviser ce se od momenta prijavljivanja kvara odazvati u roku od 24h ili najkasnije sledeceg radnog dana do kraja radnog vremena. Sa firmama imamo super saradnju. Firme me trenutno ne zanimaju. Zanima me maloprodaja iskljucivo!

ps. U svakom slucaju, hvala na odgovoru!
as110022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 13:21   #15
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Nema potrebe tako oštro odgovoriti čoveku koji računare i sve oko toga ima u malom prstu. Došao si za savet. Zato moraš da istrpiš bilo kakav, pa sviđao se tebi ili ne.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 13:26   #16
as110022
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

pa napisao sam hvala na odgovoru sa smajlijem! Samo kazem da moja firma ne bi mogla da izdrzi sa tako malim brojem racunara na servisu. Nista vise, cak sta vise, drago mi je da se javio neko ko racunare drzi u malom prstu, moze i neka saradnja )))))


ps. cak nam se i politika firme slaze: nema izlazka racunara bez 500 dinara ))))
as110022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 13:36   #17
as110022
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Evo ovo se stampa u tirazu 15.000 primeraka ovog meseca i traje do kraja marta!

Vidite na sta mislim? Maloprodaja i samo maloprodaja )))


>>>>> da li smem da okacim reklamu na forum??? ne zbog reklamiranja vec da bih pojasnio sta zelim da uradim ovom temom?

Poslednja ispravka: as110022 (16.2.2010 u 14:11)
as110022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 13:43   #18
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Ja licno sam imao na lageru servisa i po 10 kompova dnevno za servis i islo mi je super,24 sata sam radio nebrojeno puta,pa sam cak i spavao u servisu,i ujutru kad ustanem opet sve iz pocetka,musterija mora biti zadovoljena po svaku cenu,ali jedno nikada nisam davao,da mi neko sedi iza ledja dok radim,alergican sam na to...

Trenutno radim u Nuklearnim objektima Srbije,i ljudi znaju,ako nesto kazem tako ce i biti,laksi kvar odmah,a ako je nesto teze onda 24 sata i svi zadovoljni...

Sad smo porucili jedan server koji tera i7 intel sa 8 gb rama,4 tb HDD,i redudentno napajanje od 1000 W,bez graficke kartice,integrisana dobro vrsi posao,ionako je potreban samo da kontrolise reaktor i loguje promene u jezgru...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 14:20   #19
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Citat:
as110022 kaže: Pregled poruke
Ti to nazivas "neko ko se dosta bavi servisom"?! Izvini, ne bih da potcenjujem tvoju firmu, agenciju ili sta vec, ali druze, moja firma primi oko 5 racunara dnevno. To sto pricas meni se ne svidja. Ugovori o odrzavanju racunarskih sistema firmama. Kakva je to glupost! Mnoge firme me pitaju za tako nesto, navikli ljudi da ih deru! U mojoj firmi toga nema. Kada se pojavi problem, serviser ce se od momenta prijavljivanja kvara odazvati u roku od 24h ili najkasnije sledeceg radnog dana do kraja radnog vremena. Sa firmama imamo super saradnju. Firme me trenutno ne zanimaju. Zanima me maloprodaja iskljucivo!

ps. U svakom slucaju, hvala na odgovoru!
posto ne citas pazljivo, moram da ti odgovorim

Ako primetis rekao sam bez servisiranja firmi, znaci ako izuzmem te racunare, u suprotnom ih ima u proseku 10 dnevno

Druga stvar, prosecan servis kosta oko 2000din u firmi gde ja radim ali sam rekao da necu nista da radim ako ne moze da se naplati 500din i ne vidim sta je tu lose.

Treca stvar, napads me ovde (i to jos sa podsmehom) a nisi ni lepo procitao sta sam napisao......ok
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 14:56   #20
as110022
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin????

Prvo, nisam nista rekao sa podsmehom, ne vidim zasto si ti to tako primio? Nije ni bitno, nije mi bila namera da te uvredim, izvinjavam se!

Razumeo sam ja tebe, bez firmi je 3-7 racunara mesecno od fizickih lica, zar ne?! E drug, mojoj firmi je to malo sto se fizickih lica tice... No to nije ni bitno sada, idemo u off Nego, ajmo dalje sugestije, kritike... )))
as110022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com