Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2007, 13:51   #1
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Angry Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem

Uspeo sam instalirati drajver u Ubuntu,koji sam skinuo sa sajta proizvođača..
E sada kako sam instalirao drajvere u 'opt' folderu nalazi se SAGEM_F@st_1200 folder a u njemu sledeće - jre(folder,zaključan), Uninstaller Data(folder), config.ini, Fast_1200_Configuration(izvršni fajl,zaključan), Fast_1200_Configuration.lax, i 3 spakovana fajla fusivgui.jar, hcpapi.jar, lax.jar(zaključan)...Pokrenuo sam Fast_1200_Configuration taj izvršni fajl komandom 'sudo /opt/SAGEM_F@st_1200/Fast_1200_Configuration' i pokazao se prozor za podešavanja rutera koja su nedostupna(WAN,DHCP..itd..) sem informacije o samom ruteru...Kako sada dalje..treba li raspakivati one sa .jar extenzijama fajlove(da li su oni bitni) ili ne, i ako treba gde ih raspakovati...Taj prozor je inače izbacio poruku da na adresi 192.168.1.1 ruter/modem ne reaguje/ne nalazi ga,probao sam refresh,potvrdio par puta tu adresu i ništa...
Inače jednom liku je proradio odmah ruter preko USB 2.0 veze meni nije,kernel verzija je 2.6.17...Znam da bi preko Ethernet porta proradio,ali to će koristiti ujak za laptop tako da to otpada u startu..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2007, 18:34   #2
forger
Novi član
 
Član od: 8.4.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem

router-i obično imaju i 4 ethernet porta, za kojih možeš da konektuješ više računara. ako nema, zašto ne kupiš ethernet hub/switch? ne verujem da je više od 5-10 evra
forger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 0:01   #3
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Cool Re: Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem

Skinuo sam Ubuntu 7.04 Feisty Fawn najnoviju verziju instalirao i ADSL ruter radi kao zmaj...
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ubuntu 6.10 problem prilikom instalacije Tihi Slobodni softver 23 21.4.2007 17:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com