Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2012, 17:32   #101
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Demo dostupan na Steam-u

http://www.vg247.com/2012/09/24/xcom...-now-on-steam/
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Arcibalde (24.9.2012), nameless1 (24.9.2012), Pegasus (24.9.2012)
Stara 24.9.2012, 18:36   #102
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Sad sam video cekajuci stream sa Gamespota !!

BRING ON THE ALIENS !
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2012, 22:03   #103
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
Why can't I just have a zero acceleration-free movement option.
Hold down the middle mouse button to scroll (you can use the wasd keys or hit the screen edge). Mousewheel to zoom (it does this in a weirdly awkward way, interacting with mouse position). Cntrl plus mouse to free rotate (you only have 4 fixed options that you move through with the qe keys).

It... it really does feel like a console port.
Moram da se slozim sa ovim! Plus, cesti su FPS dropovi, pogotovu kada rotiras kameru, bacas bombu (59- 45- 30). Sve ostalo je OK..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2012, 22:20   #104
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

S obzirom da je tactical turn based gameplay a ne real time igra, koliko god da ima problema zbog konzole ne moze puno da smeta.

anyway, download completed pa se cujemo za par sati.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2012, 22:36   #105
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Imaju da se iskljuce one bangave akcione kamere JEEEEE

Registrcija automobila u igri 666... Jbt -.-
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2012, 22:56   #106
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
S obzirom da je tactical turn based gameplay a ne real time igra, koliko god da ima problema zbog konzole ne moze puno da smeta.
Izvini, ali ovo nema veze sa mozgom. Kroz ceo demo, ovo mi je itekako puno smetalo. Boli me uvo sto je tactical turn based gameplay, boli me uvo za konzole, hocu fluidne PC kontrole, ako vec izdvajam novac. Vidim da vec krece rage na zvanicnom forumu. Zasto da jedan PC developer, napravi igru koja je reboot legendarne PC fransize, a da kontrole predstavljaju lenju tranziciju sa kontrolera (cetiri rotaciona ugla koje menjas na q i e, svaku akciju moras da potvrdis sa OK dugmetom sto SMARA, scroll deluje sporo, tromo..)? Zasto?!!

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
Imaju da se iskljuce one bangave akcione kamere JEEEEE
Imas to u opcijama (action camera, third person off), ali ce i dalje ostati cut scene kada prvi put spazis alien-e, pa se oni prikazu kako te gledaju (mislim da je to uradjeno zato sto ne postoji mogucnost da npr. spazis protivnika pre nego sto on spazi tebe, pa da imas neku akciju, kao npr. u originalnoj igri, ili u JA2, vec ovde cim naidjes na njih, oni takodje postaju svesni tebe, sto donekle umanjuje takticku komponentu igre)..

Sve u svemu, deluje zabavno, ali neke stvari su me razocarale (moze to lako da se ispravi posle, ili je u pitanju stariji build demo-a)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2012, 23:28   #107
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Imas to u opcijama (action camera, third person off), ali ce i dalje ostati cut scene kada prvi put spazis alien-e, pa se oni prikazu kako te gledaju (mislim da je to uradjeno zato sto ne postoji mogucnost da npr. spazis protivnika pre nego sto on spazi tebe, pa da imas neku akciju, kao npr. u originalnoj igri, ili u JA2, vec ovde cim naidjes na njih, oni takodje postaju svesni tebe, sto donekle umanjuje takticku komponentu igre)..

Sve u svemu, deluje zabavno, ali neke stvari su me razocarale (moze to lako da se ispravi posle, ili je u pitanju stariji build demo-a)..
Ma znam bre, ono JEEE predstavlja urlik radosti, to je prva stvar koju sam iskljucio

Nego meni ova igra "krza" pa otkida. Kada pomeram kameru, ono je strasno... U onoj prvoj misiji kada sam kamerom usao u onu veliku zgradu ja mislim da sam imao 7fps, pa se stabilizuje na 20 pa skoci na 40 pa padne na 15... WTF... Ono je unreal engine, komp mi nije neki al ipak je dovoljno jak da izgura jednu mapu kako treba...
(955BE, 4 gb, gtx460 1Gb) ako ovaj komp sa svim opcijama na high (sem AA) ne moze da izgura ovo e onda stvarno... A sto je najcrnje situacija se ne popravlja ni na low podesavanjima...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2012, 23:35   #108
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Odigrao sam demo. Koliko sam procitao obe misije za demo (kad imas izbor) su iste. Ako neko planira da igra ponovo samo da bi izabrao onu drugu dobije se isto. Ogranicenost demo-a pretopostavljam.

Sto se tice okretanja kamere na 4 fiksne pozicije sa q i e... nisam imao toliko problema. 4 pritiska dugmeta obidjem ceo krug, sagledam teren i vidim sve sto me zanima. Jeste da je to s konja na magarca u odnosu na ''punokrvne'' PC igre, ali kao sto rekoh nije real time, ima se vremena(bar u singleplayer-u) da se sagleda prostor. Moze se reci da od vrtenja kamere cak i kad bi bila free kamera moze izgubiti perspekiva i polozaj vojnika u odnosu na zakolon i vanzemaljce.

Zoom jeste cudan. Koliko sam ukapirao kamera je ogranicena stranama mape, tako da ne dozvoli kao npr. u Silent Stormu da se gleda cela mapa sa strane i vidi kako je cela mapa(misija) na jednom komadu zemljista(tile) i stoji u prostoru kao lego kockica suspendovana u sred vazduha. To bi malo razbijalo atmosfreu. Sigurno ce biti neki mod vrlo brzo po izlasku igre koji ce dozvoliti kameri da ''sece'' objekte i zumira kroz prepreke.

Jos jedna zamerka ide na racun fizike igre. Kada neko zauzme polozaj pored prozora, sto je full cover, opet moze neko da ga pogodi iako je pod 90 stepeni u odnosu na ovoga u zaklonu pored prozora.

Najjednostavnije receno: Jedan vojnik stoji izvan kuce i pored prozora. Vanzemaljac stoji unutar kuce samo sa druge strane zida pored prozora.
Vojnik moze da puca u vanzemaljca ikako je sa njim ''ledja u ledja'' samo sto ih zid razdvaja.

Kada sam izgubio vojnika koji je stojao pored prozora a vanzemaljac ga pogodio iz unutrasnjosi kuce a sve sto je mogao da vidi je zid, a ne mog vojnika iza tog zida, bilo je WTF IS THIS @$%$#!

Koliko kapiram sto se tice ovoga je sto izmedju turnova likovi, bilo vojnici ili vanzemaljci provire iza coska, i kad su u full cover, da bi odrzali line of sight. E dok oni vire u toku turna za vanzemaljce oni mogu da dobiju metak u glavu. Nesto na sta se treba naviknuti. Cudan osecaj jer je vreme suspendovano za jednu stranu dok druga igra pa stoga i ovako cudne stvari mogu da se dogadjaju.

Sto se mene tice kad jednom naucim pravila po kojima funkcionise igra, i pronadjem sve ove fore bice zanimljivo igrati. Meni se igra jako svidja, pogotovo sto igre ovog tipa izlaze jako retko i ima ih jako malo.

Ima multiplayer, ima razradjenih RPG elemenata, zabavna je, ima replay values, bice modova tako da sigurno necu zaliti ni dinar.

P.S. Problema sa grafikom nisam imao nikakvih, sve stavio na high, ukljucio v-sync i framerate smoothing
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
nameless1 (25.9.2012)
Stara 24.9.2012, 23:56   #109
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Pa covece tvoja graficka kosta ko ceo moj komp, normalno je da ti sve radi glatko al jbt treba masina od soma evra da se oo igra normalno
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 1:01   #110
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Dalje, izgleda da svi vojnici pricaju socnim americkim naglaskom, bez obzira iz koje su zemlje. Ovo takodje narusava imerziju, povezanost sa vojnicima (zamislite da Ivan iz JA2 prica kao neki crnja iz Bronx-a, ili Scully kao neki kauboj iz Teksasa). Takodje, bzvz je sto ne postoji neki line of sight, da usmeris vojnika u kom pravcu ce da gleda; desilo mi se da sam stavio nekog lika na overwatch, a alijen se pojavio u prostoru koji je njemu iza ledja, medjutim to ga nije sprecilo da se okrene i puca, sto je jos jedan vid uproscavanja..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 12:48   #111
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Uh, samo da javim za slucaj da neko ima slican problem. Instalirao sam stare/bajate nvidia drajvere (258.96_desktop_win7_winvista_64bit_english_whql) i igra radi savrseno, bez kocenja, trzanja sve pici glatko.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 17:33   #112
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

http://www.vg247.com/2012/09/25/xcom...r-reinvention/
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 20:16   #113
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Dobro, kao sto je i ocekivano, odusevljenje je malo splasnulo posle demo-a.

Sad cekam celu igru da odusevljenje jos splasne. Pitanje je samo da li ce biti "ok, moze da prodje" ili "bas su ****li".
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 20:24   #114
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Mislim da je realno veci problem sto je demo koncipiran lose.

Koje je poenta demoa, ako je 50% gejmpleja najprostija verzija tutortijala (klikni ovde, klikni onde...), uz koji uopste ne mozes da vidis kako punokrvna igra funcionise.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 20:35   #115
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim da je realno veci problem sto je demo koncipiran lose.

Koje je poenta demoa, ako je 50% gejmpleja najprostija verzija tutortijala (klikni ovde, klikni onde...), uz koji uopste ne mozes da vidis kako punokrvna igra funcionise.
Pravo pitanje je koliko je punokrvna igra zaista kompleksnija od demoa.

Od pocetka bas nisam razumeo toliko odusevljenje, s obzirom da su zaglupili igru prakticno na svakom polju.

Nekada 20 vojnika - sada 4 ili 5
Nekada ogromne, bogate mape - sada male i jednostavne.
Nekada baza koliko hoces - sada samo jedna

Cekam da vidim kako ce tehnologije biti uradjenje, da li ce se placati odrzavanje raznih facility-a u bazi, da li ce biti raznih vrsta municije i granata, opremanje vojnika...

Tesko mogu ozbiljno da shvatim igru kao takticku squad based strategiju kada je "squad" za jedan (ili dva) veci od druzine u KOTOR-u.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 20:36   #116
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Pravo pitanje je koliko je punokrvna igra zaista kompleksnija od demoa.
Meni je delovala prilicno dobro, s obzirom da sam pogledao skoro sve detaljne video-e punokrvnog gejmpleja. Tim vise mi demo izgleda lose.

Naravno, igra nije "kopija" originala i po dizajnu gejmpleja se razlikuje (manje ili vise). Samo je pitanje dal su promene na bolje ili gore, sto cemo videti kada igra izadje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 21:03   #117
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Igra ima dosta elemenata koji se ni ne vide u demu.

Personalizacija vojnika: ime, izgled oklopa, personalni inventar(bombe, medpakovi, dodatna oruzija itd.), razvoj vojnika sa dodatnim skilovima kroz nivoe(vidi se samo na jednom vojniku-klasi u demu)

Gradjenje baze, razvijanje nauke i masina, oruzija, oklopa.

Ispitivanje i autopsija vanzemaljaca.

Gradjenje vojnih presretaca, gradjenje i postavljanje satelipa, pracenje panic nivo po drzavama. Presretanje letecih tanjica u atmosferi.

Hvatanje zivih vanzemaljca i njihove tehnologije.

Zid na kome se pamte poginuli vojnici.

Neka me neko dopuni ako se nisam svega setio.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 21:06   #118
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Menus like these..







Belongs to a TV, not PC monitors! All this informations should be presented as a small tooltip when you hover your mouse over a soldier. To make matters worse, you need to press F1 to view this information, which is another unnecessary step, like always having to press OK to confirm an action. And what's with that tab, ctrl + tab, backspace.. icons on the left? Why not have soldier head icons, with basic informations, for faster selection. You really dropped the ball on PC UI, it's like amateur stuff..

Moja kritika UI-a na zvanicnom forumu..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
perablenta (25.9.2012)
Stara 25.9.2012, 21:20   #119
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Cista istina. To je da bi bila igra more console friendly. Ah te konzole... zasto moram da patim zbog njih...

edit:
Sto se tice potvrdjivanja to je potrebno za velike tezine, i za Iron man mod, da ne bi slucajno napravio gresku jer tamo nema save/load.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 21:42   #120
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown (nova igra)

Ma, i to je napravljeno zbog kontrolera, jer tamo moras da klikces dugmicima. Na PC-u je to beskorisno, jer sve to mozes lako misem da odradis, a za Iron mod, jbg. ako ces da pravis takve greske, onda bolje da ga ne igras..

Posle odredjenog vremena, to 'press OK button' ce neverovatno da smara..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ufo, xcom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Tanks BigBadVuk Mrežne igre 32062 7.10.2023 16:34
Wolfenstein Enemy Territory - Open Source TheDushan Mrežne igre 2 1.6.2011 12:28
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
UFO: Enemy Unknown Vladimiros Stare igre 15 4.7.2006 3:23
Ponovo problem sa TV-om HacKing Slobodni softver 3 5.5.2006 19:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com