Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2009, 16:37   #281
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Mislim da igra ima problem sa tim karticama.

http://forum.worldofplayers.de/forum...d.php?t=684077
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
Marti Misterija (5.10.2009)
Stara 5.10.2009, 16:55   #282
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Da, eto PB tvrdi da je problem sa drajverom za 7xxx seriju... i da nVidia radi na tome. Bedak. Al' probaj ono sa isključivanjem DoF i HDR u configu što su savetovali, možda proradi...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 17:08   #283
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Risen

Nakon procitanih postova na forumu koji je linkovao Goodlikesweeper, sve mi se cini da cu ja ipak morati jos malo da pricekam da bih mogao kao covek bez cimanja, mucenja i maltretiranja samog sebe da igram ovu igru, jer igrati je u ovom stanju je stvarno pravo mucenje i maltretiranje, posto se u navedenoj pecini, a verovatno i u slicnim prostorima/prostorijama, tek samo ponesto nazire u blizini lika, sto se ne moze cak nazvati ni slabom vidljivoscu. Pre bih rekao da je vidljivost gotovo nikakva.
Jeste bedak, ali nadam se da ljudima iz PB nece trebati onoliko vremena da izbace neki patch kojim bi resili navedeni problem, koliko smo navikli da ih inace cekamo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 17:09   #284
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Risen

Samo da prijavim da na 4850 sa giga vrama radi u 1280x1024 sve na high i 8xAF, prosečno 40-50 frejmova.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 17:32   #285
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nakon procitanih postova na forumu koji je linkovao Goodlikesweeper, sve mi se cini da cu ja ipak morati jos malo da pricekam da bih mogao kao covek bez cimanja, mucenja i maltretiranja samog sebe da igram ovu igru, jer igrati je u ovom stanju je stvarno pravo mucenje i maltretiranje, posto se u navedenoj pecini, a verovatno i u slicnim prostorima/prostorijama, tek samo ponesto nazire u blizini lika, sto se ne moze cak nazvati ni slabom vidljivoscu. Pre bih rekao da je vidljivost gotovo nikakva.
Jeste bedak, ali nadam se da ljudima iz PB nece trebati onoliko vremena da izbace neki patch kojim bi resili navedeni problem, koliko smo navikli da ih inace cekamo.
Ma opusteno, u prvih desetak sati ces biti zatvoren unutar grada, tako da neces imati potrebu za bakljom. Tek kasnije ti igra da dovoljno slobode da se setas po ostrvu, i posetis underground hramove i grobnice. Ako bas budes morao uci u neku mracnu pecinu, osvetli igru i monitor, cisto na tih 5 minuta dok sve ne poubijas unutra.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 17:36   #286
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ne mora da znači. Ja sam u grad otišao tek kasnije, a i mnogi drugi sa foruma... Bolje da sačeka malo pa igra kako valja, nego da mu se ogadi ovako dobra igra zbog sitne nekompatibilnosti.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 17:42   #287
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Pa dobro ali niko ga ne tera da ulazi u hramove isprva. Tek kasnije kad prica pocne da se razvija moras traziti razne stvari u njima, ali siguran sam da moze izvuci 15 sati iz igre radeci kvestove u gradu, mocvari i manastiru i istarazujuci ostrvo pre nego sto bude morao u neki hram uci. Pa sto ne bi igrao tako umeso da ceka nove drajvere? U grad mora uci, kako god okrenuo, i ako odmah na pocetku udje u njga nista sebi nece poremetiti, jos uvek ce moci da se prikljuci bilo kojoj frakciji. Ne znam, ja bih sigurno tako uradio, a sad, ako njega ne mrzi da ceka, neka ceka...

p.s. postoji magija za osvetljavanje tamnih prostora, mislim da se light zove, mogao bi pokusati nju da nadje u gradu, a sigurno da ce je biti negde u manastiru, i eto, problem resen.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 18:21   #288
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Risen

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Samo da prijavim da na 4850 sa giga vrama radi u 1280x1024 sve na high i 8xAF, prosečno 40-50 frejmova.
Meni to deluje premalo... Obzirom da na 9600 GT sa 512MB vrama radi na istoj rezoluciji, sve na high i 16xAF, doduše sa manjim frejmrejtom (nisam merio tačno).
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 18:21   #289
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ja sam stigao do 3.chaptera i odlicna je atmosfera u vulkanu...
Postao sam i fighter i dobio onaj mocan armor...
Spoiler za ...:
Tamo imaju neka vrata u vulkanu i Mendoza kaze da postoji vise od jednog mehanizma da ih otvori i da ja potrezim na severu!Ali u vulkanu nema severa,samo istok i zapad tamo gde su prolazi,ali ne mogu naci put,mogao bi leviatanom do onih,ali nemogu da ga iskoristim,ako je stigao neko do ovde mozda moze da pomogne?
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 18:33   #290
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Spoiler za spoiler za spoiler:
Idi desno od kapije i pentraj se malo, pa ces morati da se pretvoris u onu malu zivotinjicu (nautilus bese) i dalje ces znati. Tu se meni zabagovala igra, cini mi se, mada nije strasno. Kad sam tu polugu povukao kapija se otvorila, vratio sam se dole, i inkvizitor mi kaze da odem levo od kapije. A ja sam umesto toga pogodio strelom polugu da bi deaktivirao mehanizam koji bi nas sve smrvio ukoliko bi smo prosli i to je bilo to, ostatak vojske je prosao kroz kapiju, a meni je "Otvori kapiju" kvest ostao neresen. Bag neki valjda, mada nije strasno.


Sve u svemu, ima igra bagova, barem desetak je dosad bilo, ali sve je dosta sitno i nije nista znacajno. Fino je igra tehnicki oradjena, nema sta, mada nisam nista drugo ocekivao, s obzirom na to koliko je mapa mala i koliko je mali broj kvestova, pogotovo naspram G3.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 18:38   #291
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Risen

@ Eniaroyah & @ goodlikesweeper

Ma ipak cu malo da sacekam, posto ne bih da igram selektivno pitajuci se stalno da li da ovde ulazim i da li je dovoljno svetlo da igram kako treba.
Jednostavno kad to isprave, krenem redom i kud me put navede - ako dodjem do pecine ili hrama udjem unutra i gotovo, a ne da zaobilazim i na kraju pogubim konce gde sam sve bio, pa krenem da se vracam, zavrsavam neke questove koje bih inace zavrsio ranije etc.

U svakom slucaju hvala na savetima i pomoci.

Btw. nije bas da me ne mrzi da cekam, ali u svakom slucaju nemam bas ni nesto puno slobodnog vremena tako da mi ovo cekanje taman i nece pasti narocito tesko.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 18:48   #292
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Spoiler za spoiler za spoiler:
Idi desno od kapije i pentraj se malo, pa ces morati da se pretvoris u onu malu zivotinjicu (nautilus bese) i dalje ces znati. Tu se meni zabagovala igra, cini mi se, mada nije strasno. Kad sam tu polugu povukao kapija se otvorila, vratio sam se dole, i inkvizitor mi kaze da odem levo od kapije. A ja sam umesto toga pogodio strelom polugu da bi deaktivirao mehanizam koji bi nas sve smrvio ukoliko bi smo prosli i to je bilo to, ostatak vojske je prosao kroz kapiju, a meni je "Otvori kapiju" kvest ostao neresen. Bag neki valjda, mada nije strasno.
Spoiler za hm:
Ima dva čekrka ukupno - jedan levo a jedan desno od kapije. Desno je taj sa penjanjem i nautilus provlačenjem, levo je drugi kad moraš preko litice da hoveruješ i pobediš 3 warriora i 1 priesta, pa izbegneš vatrene zamke rušenjem zida u hodniku... onda se kapija otvori, rokneš čekrk (treći) telekinezom ili strelom, onesposobiš zamku i pratiš juriš u spoljnu odbranu hrama... al' tu opet nije kraj, imaš jedan most pa pečurke... dalje nisam otišao, već sam učitao nazad pre vulkana.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 18:58   #293
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Spoiler za x:
Pa kako sam ja onda prosao kroz tu kapiju ako sam samo jedan cekrk okrenuo? Kapija je vec bila otvorena kad sam sisao, onda sam samo pogodio polugu strelom i to je to. Onda je valjda bag to sto se kapija otvorila, trebala je ostati zatvorena valjda dok nisam i do drugog cekrka otisao.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 19:45   #294
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Spoiler za litica:
A kako preko te litice?Ne mogu pomocu leviatana!
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 20:06   #295
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Risen

Može da se nauči Open Lock i u manastiru, kod smith-a!
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 20:30   #296
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen

Može li gdje u igri da se vidi koliko je sati, da znam kad će mrak i slično? To je u G3 bilo na "L", u Quest Book-u.

Tek sam došao do Dona ali još nisam pričao sa njim. Ima dosta questova u kampu, i sviđaju mi se, ovo do sada što sam vidio mi se dosta sviđa. Kupio sam onaj Basatard Sword od Oscara, sa njim sam bez većih problema dobio zadnje dve borbe u areni, samo što sam mislio da je to 1H mač a ispade da je 2H.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 20:50   #297
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Može li gdje u igri da se vidi koliko je sati, da znam kad će mrak i slično? To je u G3 bilo na "L", u Quest Book-u.

Tek sam došao do Dona ali još nisam pričao sa njim. Ima dosta questova u kampu, i sviđaju mi se, ovo do sada što sam vidio mi se dosta sviđa. Kupio sam onaj Basatard Sword od Oscara, sa njim sam bez većih problema dobio zadnje dve borbe u areni, samo što sam mislio da je to 1H mač a ispade da je 2H.
Taj mac moze biti i h1,samo treba da naucis jos o macevima i moci ces i stit uzet...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psycho13 na korisnoj poruci:
Paladin (5.10.2009)
Stara 5.10.2009, 21:24   #298
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Risen

Jel zna neko sifre za ovu igru?
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 21:39   #299
PapaStalin
Član
 
Član od: 27.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 236
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 30 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Risen

da proverim za svaki slucaj, neko je spomenuo da pre prelaska u naredni chapter, treba ocistiti sve mobove na mapi, zato sto se responuju u narednom chapteru nove zivuljke.

ako je ovo tacno, onda ima mesta za bar dodatnih par levela. zna li neko pouzdano?

i jos jedna stvar, koja je najbolja magija u borbi, magic bullet, fireball ili frost?
tj. sta je najkorisnije u globalu?
PapaStalin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 21:49   #300
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Naseljavanje višim levelom kreće onog trenutka kad uđeš u hram gde je odveden druid, jer će ono što ćeš naći unutra - početi da izlazi napolje.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, preporuka, risen, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com