Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2009, 18:41   #241
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Risen

Jel postoji način da naučimo Pick Lock i ostale lopovske zanate ako smo se priključili Orderu?
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 18:42   #242
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ja sam trenutno u Manastiru i znam da otvaram brave i dzeparim. Kako se prikljuciti drugim frakcijama?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 18:42   #243
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ne bih ja igrao tako, a vjerovatno ni većina ovde, ustvari pravi gameri ne igraju tako jer im nije cilj da što prije završe igru, već žele da uživaju u igri, na svakom koraku, na svakom dijelu i detalju. Početna muka u RPG igrama ima svoju draž, jer se razvijaš, i težiš da se razvijaš, postepeno (uostalom kao i u životu, RPG ima najviše paralela sa životom), nailaziš na probleme i tražiš rješenje, donosi odluke i snosiš posljedice odluka. Ja se sjećam da one atmosfere u G2 NotR kada sam gledao svaki experince bod da bih napredovao za level i budžio snagu da bih nosio neki mač ili slično. Pa onda zarađivanje i skupljanje novca da bi se nešto kupilo, sve to ima svoju draž bez koje to nije to. Lakše je kad u startu imaš sve karakteristike nabijene i puno novca, ali to nije to. Bar meni.
Covek je sve rekao.
Ja RPG ne igram po 10h dnevno niti mi je cilj da ga predjem za 2 dana i da pola price propustim. Polako natenane se RPG gustira. Nema tu nikakve zurbe jer po meni RPG zanr i nije za nervozne igrace koji bi sve na brzinu uradili. Za takve igrace je igra tipa Doom III, Medal of Honor itd (uzmi pusku i rokaj...).
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 18:53   #244
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen

Nisam puno odmakao a sve više mi se sviđa. Sad sam došao do močvare i pričam sa ljudima. Krenulo je neko nevrijeme, grmljavina, kiša, baš lijepo izgleda. A i priroda mi se dosta sviđa, ono opadanje lišća i slično.

I sa borbom sam se bolje uhodao, ide, ali traži dosta pažnje, nije kao u G3 gdje se samo klikalo. Primjetio sam da često kretanje lijevo-desno u toku borbe daje dobre rezultate. I dalje se može lako poginuti ali može se iz borbe izaći nedotaknut, zavisi kako te zapadne a i koliko si skoncentrisan. Ovde ako se ne varam ne važi ono da te u jednom trenutku napada samo jedan protivnik, već ako ih je više napadnu te svi. Ne znam da li su napravili da će razvijanjem skilla za borbu lik imati neke nove i bolje poteze, bilo bi lijepo.

I koliko sam vidio ova mapa koju imamo na početku je samo dio mape, tako bar piše u inventaru kada se dođe na mapu. A biće ipak i teleportera koliko vidim. Sve u svemu izgleda dosta dobro a još nisam došao ni do Dona, jedan NPC mi reče da do njega mogu preko njegove žene.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 19:14   #245
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Nisam puno odmakao a sve više mi se sviđa. Sad sam došao do močvare i pričam sa ljudima. Krenulo je neko nevrijeme, grmljavina, kiša, baš lijepo izgleda. A i priroda mi se dosta sviđa, ono opadanje lišća i slično.

I sa borbom sam se bolje uhodao, ide, ali traži dosta pažnje, nije kao u G3 gdje se samo klikalo. Primjetio sam da često kretanje lijevo-desno u toku borbe daje dobre rezultate. I dalje se može lako poginuti ali može se iz borbe izaći nedotaknut, zavisi kako te zapadne a i koliko si skoncentrisan. Ovde ako se ne varam ne važi ono da te u jednom trenutku napada samo jedan protivnik, već ako ih je više napadnu te svi. Ne znam da li su napravili da će razvijanjem skilla za borbu lik imati neke nove i bolje poteze, bilo bi lijepo.

I koliko sam vidio ova mapa koju imamo na početku je samo dio mape, tako bar piše u inventaru kada se dođe na mapu. A biće ipak i teleportera koliko vidim. Sve u svemu izgleda dosta dobro a još nisam došao ni do Dona, jedan NPC mi reče da do njega mogu preko njegove žene.
Ja sam 9 level za sword i mnogo je lako tada,samo se odaljis od protivnika i drzis malo duze klik i skine mu MNOGO helti...
Mapu ces dobiti malo kasnije(celu)...
Ima dosta teleportova iako je mapa mala...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 19:14   #246
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ja sam trenutno u Manastiru i znam da otvaram brave i dzeparim. Kako se prikljuciti drugim frakcijama?
Ko te je naučio tome?
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 19:15   #247
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Ko te je naučio tome?
Mozes da naucis od onog Donovog coveka sto je malo ispred kapije(unutar grada) i od Cida koji je u jednoj kucici pored Patty...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 19:17   #248
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Risen

Da, ali obojica su Donovi ljudi. Tačnije, Delgada sam već predao, ostao mi je Cid i sada ne znam šta da radim sa tim questom. Toliko neotvorenih brava...

Dakle, da li zna neko da li se može naučiti neki Thieving skill u Chapteru 1, a da nije od Donovih ljudi? Tipa u Manastiru ili slično?

Poslednja ispravka: Mithrandir (4.10.2009 u 19:31)
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 19:37   #249
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Evo ja obavio sve questove,pobio sve zivuljke na mapi i imam samo jedan problem
Uh, ja sam taj deo davno prešao sa nižim levelom, i da nije bilo onoga (pošto si ušao u hram, znaš i koga) da se tuče umesto mene, ne bih preživeo ni 3 sekunde... Ladno sam ga iskoristio kao henchmana, ili boljereći heroja iz GW... Krenem, agrujem, vratim se i pustim da on tuče

Međutim, čisto upozorenje
Spoiler za Posle druida:
Kad izađeš iz tog hrama sa drugim teleport kamenom, pojaviće se na sve strane lizardmen patrole... skoro svaka od njih ima novi teleport, ja sam ih sakupio već 10/17... i da, resetuju se neprijatelji, stvore se pobijene živuljke i sve dobiju viši level... Mada nisu svi teleporti kod njih, neki su i kod npc-a pa ih dobiješ lako.


BTW, ovaj dvoručni demon-sword ubija na mrtvo
Mada sve želim da probam da napravim obsidian-bastarda, ali nikako da sakupim dovoljno obsidiana... tako da ne znam ni može li, Walter nudi kovinu samo za jednoručni za 8 komada a ja nikad da pređem 2, a i to trošim stalno na - Berserk skrol (u kombinaciji sa mačevanjem na 7+ i dvoručnim mačem koji skida po 50-60 dmg pri udarcu )...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 20:01   #250
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Spoiler za crystal:
Cekaj,koliko imas onih crystala od 5,ja sam ih sakupio 3...Nemam nikakav quest za preostala 2,znas li gde se nalaze?

Oni lizard nisu puno izdrzljivi,dobra combat taktika i nema problema...
EDIT:Idite na njihov sajt,stvarno je odlican...http://stream.deepsilver.com/stream/...en/index2.html
Igra ima samo 3 chaptera to se moze videti na sajtu!

Poslednja ispravka: Psycho13 (4.10.2009 u 20:38)
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 20:38   #251
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Ko te je naučio tome?
Sifra je najbolji ucitelj
A banditi te sve mogu naucit o dzeparenju
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 21:00   #252
PapaStalin
Član
 
Član od: 27.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 236
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 30 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ja sam trenutno u Manastiru i znam da otvaram brave i dzeparim. Kako se prikljuciti drugim frakcijama?
cao, moze li hint mali

i ja sam se prikljucio magovima u manastiru. trenutno sam 7 nivo i stedeo sam learning poene. trenutno ih imam 60 (10 sam potrosio na sneaking i alchemy).

Ono sto me zanima je da li kao mag treba ista da ulozim u melee combat tehnike (staff npr), ili da sve samo stavljam u magic sposobnosti?

Kada su mi protivnici ljudi, nemam problem, npr onog komandanta garde u manastiru Aric-a sam pobedio sa staff skill lvl1, ali kad god su mi neprijatelji zivuljke u prirodi, nemam nikakve sanse, zato sto prodju kroz block.

trenutno tek ucim da postanem mag, tako da nemam nikakvih spellova, a sa staffom nemogu nista da pobedim. Da li sam toliko operisan ili i ostali imaju problem sa borbom bez ucenja naprednih tehnika?
PapaStalin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 21:28   #253
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Spoiler za crystal:
Cekaj,koliko imas onih crystala od 5,ja sam ih sakupio 3...Nemam nikakav quest za preostala 2,znas li gde se nalaze?

Oni lizard nisu puno izdrzljivi,dobra combat taktika i nema problema...
Nisu kad si lvl 15-16 kao što sam i ja sad... al' kad sam bio mali, išao sam okolo

Spoiler za kristali:
Ista stvar, imam 3 - popravljen + 2 iz tamnica... obišao sam sve hramove koje sam našao, ali nemam pojma kuda dalje, a i Don i Inkvizitor ćute... radim druge stvari... jedan je u piratskoj škrinji, ako taj nisi našao. (Patty storyline)

LM treba naći ukupno, 5 kristala (imam 3), 14 teleporta (10) , 6 undead prstenova (5), 15 gnomskih torbica (15), itd.


LM, išao sam sad iz zezanja gore na planinu iza vulkana, ona ogrooomna pećina... Ogri su u ovom trenu nepobedivi... jedan možda uz taktiku, trči-udri-napitak-udri-trči... ali 2-5 kad naiđu nema šanse... a tek oni nosorozi... to je neki hi-level area za pred kraj...
Spoiler za jer..:
... 100% jer videh tamo i gomilu lizardmana i svakakvih čuda u sred nekih vulkanskih mostova i sotrva i neke ogromne dvorane... da nisam imao teleport na quickbaru, ne bih preživeo...

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 22:41   #254
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ja sam jednog ogra pobedio,a nije mi ni helt skinuo(kada sam isao gore na onu planinu,da trazim preostalu torbicu od gnoma) samo uzmem onu magiju za ojacavanje i udri,nije bilo tesko,10-ak udaraca i kraj...
Spoiler za ...:
Mislim da taj kod Patty nisam uzeo...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 22:50   #255
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Vi koji se prikljucite orderu ne morate da ucite lock picking iz prostog razloga sto mozete sve zive brave magijama otvarati.

Stigao sam do cetvrtog chaptera, (treci je bas kratak, by the way) i ne svidja mi se ovo shiftovanje na lizarmen protivnike. Bas su dosadni i genericni, i pritom sad retko kad srecem one simpaticne zivuljke. Korak u nazad(ka Gothic trojci), definitivno.

Eh, da je mapa malo veca, da ima malo vise gradova, malo vise side questova, bila bi ovo epic igra. Razumem d su hteli manji svet iz ociglenih razloga, ali samo jedan grad...

Nego, drago mi je da sam se prevario za muziku, dobra je, jako. Samo sto nije toliko in your face kao i G3 vec vise ambijentalnog karaktera pa ne hvata bas odmah vec treba malo slusati, ali jako je lepa. Kai nije razocarao.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 22:52   #256
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Ja sam jednog ogra pobedio,a nije mi ni helt skinuo(kada sam isao gore na onu planinu,da trazim preostalu torbicu od gnoma) samo uzmem onu magiju za ojacavanje i udri,nije bilo tesko,10-ak udaraca i kraj...
Spoiler za ...:
Mislim da taj kod Patty nisam uzeo...
Ma i ja sam ubio negde jednog samostalca... ali ovi "gore" dolaze u ekipama, kao u kraju
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2009, 23:51   #257
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Risen

grr .kako da udjem u manastir dobio sam preporuke od carlosa presao sve questove u gradu.i on mi rekao da idem u manastir i da tamo kad me pitaju da biram cem budem borac za pravdu ili madjionicar.i ja (mislim da je to mantastir)izadjem i grada i idem sumom.i dodjem do negde gde likovi treniraju.i nekog lika po imenu Magnus .i kad hocu pricam snjim on nece da me pusti unutra.kaze nemam preporuku od nekog Mendeza . help
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 0:00   #258
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Risen

Citat:
mniz kaže: Pregled poruke
grr .kako da udjem u manastir dobio sam preporuke od carlosa presao sve questove u gradu.i on mi rekao da idem u manastir i da tamo kad me pitaju da biram cem budem borac za pravdu ili madjionicar.i ja (mislim da je to mantastir)izadjem i grada i idem sumom.i dodjem do negde gde likovi treniraju.i nekog lika po imenu Magnus .i kad hocu pricam snjim on nece da me pusti unutra.kaze nemam preporuku od nekog Mendeza . help
To je na samom ulasku u taj isti grad, odnosno Harbour Town. Prati taj put od Magnusa (od grada) i trebalo bi da stigneš do raskrsnice koja vodi do Manastira. (pričam iz glave, ne zameri ako sam pogrešio)
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 0:38   #259
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Oko ovih kristalnih diskova... imam svih 5.

Spoiler za šta kaže dnevnik:

1. Kod Cyrusa, neispravan, njega popravi druid (taj imam)
2. Kod Severina u kampu - makeli goblini pa bude kod njihovog mitskog vođe, imam i taj
3. Don Esteban ima jedan disk, to je poslednji.
4. Jedan je bio uz blago Pattinog ćaleta, imam ga
5. Pirat Balturo bi trebao da oda položaj petog... mada sam ga ja negde i sam našao, mislim u onom hramu na istoku, ili sam pomešao sa teleportom... ali nešto ima i tamo kod Lizard sveštenika u dnu...

Poslednja ispravka: Eni (5.10.2009 u 0:50) Razlog: Ipak imam svih 5, lol
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 10:30   #260
Micky
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: bg
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Igra ima samo 3 chaptera to se moze videti na sajtu!
E onda sam ja pri kraju
Resio sam sve moguce kvestove (dobro, ostao mi je onaj sa teleportima), odzepario sve moguce likove, otkljucao sve moguce brave i sad pustosim ispod vulkana.
Bas sam se nadao da ce biti neka fora kao u G2, druga mapa ili povratak na izmenjenu prvu...

Evo jos jednog dobrog saveta: Cini mi se da niko nije pomenuo budzenje Alchemy skila. Mnogo je dobra fora potrositi 15 LPa za sva tri nivoa ovog skila, jer uz odgovarajuci recept mozes napraviti napitak za snagu i dexterity (ja sam ih nasao negde usput).
Ovde ste ograniceni samo biljkom Heroe's crown, koja je potrebna za oba ova napitka, a ostalih ima dovoljno. Ja sam, recimo popio za redom 6 Strenght potiona, svaki daje po 5+ strenght pa racunajte...
Micky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, preporuka, risen, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com