Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2006, 22:06   #141
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

http://www.stonyroad.de/forum/downlo...?do=file&id=40
Tu imas i jos raznih modova i slicno, mozes da promijenis zastave svih zemalja, tu negdje ima slicica.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 0:08   #142
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
http://www.stonyroad.de/forum/downlo...?do=file&id=40
Tu imas i jos raznih modova i slicno, mozes da promijenis zastave svih zemalja, tu negdje ima slicica.
Ok, hvala. Samo mi odgovori na pitanje - za koju je verziju ovo mod? Ovdje piše za DD, ali ne znam šta bi bilo da ga instaliram na HoI2 1.2?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 0:14   #143
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
UJEEE, nevjerovatno, ne mogu da vjerujem sta se sve izdesavalo
Najzad sam stigao do poslednje stranice, uhhh, 32, masa, sada lik mora da oslobodi Kinu i Japan.

Usput, u SR modu, YU je mnogo jaca, tacnije jaki smo kao Spanija

Ovaj AAR me je naterao da krenem sa "nabavljanjem" HOI 2 DD...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 1:20   #144
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Nista ne pise za DD, ali je kompatibilan, skidaj, radice bez problema, isprobano
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 12:11   #145
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
Corwin kaže:
Sličnu ideju sam imao i ja i isto tako se povukao na obale rijeka koje su preprečavale napade. Trik je u pozadini, iza prvih linija, držati tenkovske i motorizovane jedinice, obavezno sa "Armijom", koje se mogu brzo prikupiti i sa kojima se može izvršiti brz protivnapad na svaki sektor koji je probijen, jer nema šanse, čak ni tako braniti cijelu liniju. Osim toga, debelo sam utvrdio Smolensk, a organizaciju napucao na nekih 70 prije početka ofanzive. Ostatak je bio sličan tome što se tebi desilo, razlika je u tome samo što liniju nijesu probili. Rekao bih da je igranje sa SU najteže od svih velikih sila ( nisam probao sa France, doduše).

Mislim da nije tesko igrati sa SSSR.Samo ja nisam cekao da me nemci napadnu vec sam ih napao dok su ratovali po francuskoj i okupirao sam gotovo celu nemacku.
Sa francuzima sam uspeo da se odbranim na jedvite jade i to tako sto sam uzeo od engleza sve njihove divizije i branio se u belgiji.

Najteze je od jacih drzava igrati sa Italijanima.Kad god sam s njima pokusao da udjem u rat protiv saveznika brzo su me dobijali u Africi.
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 16:41   #146
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
SRB_RUSS kaže:
Mislim da nije tesko igrati sa SSSR.Samo ja nisam cekao da me nemci napadnu vec sam ih napao dok su ratovali po francuskoj i okupirao sam gotovo celu nemacku.
Sa francuzima sam uspeo da se odbranim na jedvite jade i to tako sto sam uzeo od engleza sve njihove divizije i branio se u belgiji.

Najteze je od jacih drzava igrati sa Italijanima.Kad god sam s njima pokusao da udjem u rat protiv saveznika brzo su me dobijali u Africi.
A kako si kao SU uzeo englezima divizije ?? Kupovina jedinica može (čini mi se) samo ako si u savezu sa tom zemljom ...
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 15:02   #147
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
milke kaže:
A kako si kao SU uzeo englezima divizije ?? Kupovina jedinica može (čini mi se) samo ako si u savezu sa tom zemljom ...
Sta pricas ti bre, procitaj sta je napisao malo bolje
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 15:43   #148
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Nabavio sam igru sinoc, i mogu samo da izjavim

Verodostojnost, istrazivanje, diplomatija, sve...nece na dobro da izadje sto se tice slobodnog vremena
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 16:24   #149
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
milke kaže:
A kako si kao SU uzeo englezima divizije ?? Kupovina jedinica može (čini mi se) samo ako si u savezu sa tom zemljom ...
Ma ne kao sovjestski savez nego kao francuska
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 18:35   #150
Vuckovic Veljko
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: Paradise city
Poruke: 240
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
Auror kaže:
Mislim da je igra savrsena.Ako je niste igrali bacite pogled na februarski broj SK.U kratkim crtama imate mapu na kojoj se radnja odigrava,istrazivanje,produkciju i diplomatiju.
Igra je stvarno teska(zbog toga je i dobra)svidja mi se sto je realna.Ne mozes sa Jugoslavijom da pobijedis(bar ja nisam mogao)bez sifara.
Vuckovic Veljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 18:38   #151
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
Vuckovic Veljko kaže:
Igra je stvarno teska(zbog toga je i dobra)svidja mi se sto je realna.Ne mozes sa Jugoslavijom da pobijedis(bar ja nisam mogao)bez sifara.

Ja sam upravo uzeo Jugoslaviju, ali ni ne planiram da pobedim nego cisto da vidim da li mogu da opstanem i prezivim Drugi svetski rat bez okupacije i slicno...ono sto me odusevljava je posvecenost detaljima i istoriji - prava imena politicara, vojnih formacija, naoruzanja (Osvetnik-class submarines, kad sam to video vilica mi je spala do poda), cak i preduzeca za razvoj tehnologije...sjajno...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 18:39   #152
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
Vuckovic Veljko kaže:
Igra je stvarno teska(zbog toga je i dobra)svidja mi se sto je realna.Ne mozes sa Jugoslavijom da pobijedis(bar ja nisam mogao)bez sifara.
E brate.....Koliko sam ja vremena ulozio na odvratni HOI1(mislim na interface)pa onda koliko sam ulozio na prelazak na HOI2.Ali uvjek sam mogao bez sifara sa bilo kojom imalo ozbiljnijom zemljom poput Jugoslavije da odigram super protiv velikih NJEMACA i RUSA.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 0:49   #153
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
101st Airborne kaže:
Ja sam upravo uzeo Jugoslaviju, ali ni ne planiram da pobedim nego cisto da vidim da li mogu da opstanem i prezivim Drugi svetski rat bez okupacije i slicno...ono sto me odusevljava je posvecenost detaljima i istoriji - prava imena politicara, vojnih formacija, naoruzanja (Osvetnik-class submarines, kad sam to video vilica mi je spala do poda), cak i preduzeca za razvoj tehnologije...sjajno...
Možeš: nabij odlične odnose sa Njemačkom, tako te neće napasti. Uđi i u savez sa njima, samo izađi posle nekog vremena. Kuliraj dok ne vidiš da su na pola Rusije i onda naprijed - pravac Berlin.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 0:52   #154
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
Corwin kaže:
Možeš: nabij odlične odnose sa Njemačkom, tako te neće napasti. Uđi i u savez sa njima, samo izađi posle nekog vremena. Kuliraj dok ne vidiš da su na pola Rusije i onda naprijed - pravac Berlin.

Pa to je i neki moj generalni plan, samo moram da unapredim vojsku i tehnologiju, imam masu zaostale pesadije i konjice, nista oklop, cak ni brigadu bojnih kola...ali zato Zastava punom parom osvaja proizvodnju Renault F-17
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 2:25   #155
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
SRB_RUSS kaže:
Ma ne kao sovjestski savez nego kao francuska
Da, da, sad sam ukapirao

Citat:
Možeš: nabij odlične odnose sa Njemačkom, tako te neće napasti. Uđi i u savez sa njima, samo izađi posle nekog vremena. Kuliraj dok ne vidiš da su na pola Rusije i onda naprijed - pravac Berlin.
Ali nemci planiraju da te napadnu 1941, i ako ti udjes sa njima u savez, posle ne mozesh da izadjesh zato shto je savez u ratu... Ili sam opet pogrešno pročitao
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 12:06   #156
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Nisam siguran, ali mislim da će mu ostati opcija Leave aliance. U svakom slučaju zna kad će rat da počne, neka u međuvremenu trampi par patenata za resurse.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 23:01   #157
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Не стварно не мореш да изађеш из савеза током рата. Такође ако си у савезу са неким обавезно ћеш заратити са сваким ко нападне или буде нападнут од стране било ког члана савеза.

Највјероватније би најбоље било да само набилдујеш односе са Њемцима на макс, и елиминишеш околне државе, и то реодом: Албанија, Мађарска, Бугарска, Румунија. Ако ти то успије прије него што оне уђу са њемцима у рат имаћеш поприлично јаку земљу, а гомилу ресурса као и са нафтом коју ћеш добијат из румуније и Албаније.

Е да, када нападаш Албанију будите опрезни. То је Италијанска интересна зона те можете лако заратити са њима. Постоје двије опције. Једна је и да са Италијанима имате супер 200 односе или да поставите тек коју дивизију крај Албаније ради окупације а остатак стационирати у Словенији, и чим Мусолини почне да пизди сјури се низ чизму и кад заузмеш Рим тражи мир са тиме да ти добијеш сјевер (тешка индустрија је тамо), и надај се најбољем. Ако ти испије Италијани су осакаћени и добио си Албанију и гомилу ИЦ-а.

Наравно при игрању Југе много тога зависи о срећи. А и Југа је изгледа мало незггодна АИ-у па ствари умију да постану сулуде (рано објављивање рата Савезника Њемачкој, јер без обзира што је твој белигренц велик они увјек скоро објављују рат Њемцима), Рани Руски раш у Њемачку, итд.


Сва реалност је супер. Али јесте ли играли '45 кампању као Југа? Под Титом можеш Краља Карађорђевића поставит за Шефа морнарице а Дражу за Шефа Армије, то је сложићете се 'благо' речено НЕРЕАЛНО.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 1:15   #158
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Kako najlakse da bildujem odnose sa nekom drzavom?

I ja sam bacio oko na Albaniju, Italija mi je vec trazila pola drzave, ali svi ti ratni planovi su mi malo nerealni dok ne unapredim pesadiju sa '18 na '36 i imam makar nesto oklopa (mislim ne za Albaniju, nego ako Italija udari).

Koje su preporuke u vezi naucnih istrazivanja? Sad mi je Early Infantry division i Great War Tanks, sta posle? Mislio sam Basic MAchine tools i jos nesto...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 1:50   #159
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Па гледај вако, ја нисам нешто много играо са Југом и даста сам почетник па причам оно што сам од других чуо.

-За односе, па ваљда Инфлуенце натион.

-Југа није довољно јака (нити имамо довољно горива баш), да имамо оклопне јединице. Значи треба прво наштанцат класичан микс пјешадије, концентриши се на пјешадију.

Додуше неки су ишли на то да се концентришу на мобилне Mechanised divisions (oni u transporterima) ili na one koji idu kamionima.

Oni će ti u svakom slučaju trebati ako budeš napadao protivnike koji su jači kako bi im brzo zauzeo ono šta ti treba.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 2:03   #160
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
4th Dimension kaže:
Па гледај вако, ја нисам нешто много играо са Југом и даста сам почетник па причам оно што сам од других чуо.

-За односе, па ваљда Инфлуенце натион.

-Југа није довољно јака (нити имамо довољно горива баш), да имамо оклопне јединице. Значи треба прво наштанцат класичан микс пјешадије, концентриши се на пјешадију.

Додуше неки су ишли на то да се концентришу на мобилне Mechanised divisions (oni u transporterima) ili na one koji idu kamionima.

Oni će ti u svakom slučaju trebati ako budeš napadao protivnike koji su jači kako bi im brzo zauzeo ono šta ti treba.
Influence nation utice na drzavu da usvaja moja politicka shvatanja...ne verujem da je to najbrzi put...a sanse da Pavle Karadjordjevic ubedi Hitlera u prednosti jugoslovenskog politickog uredjenja su ogromne

Pa gorivo ce da mi treba i za te mehanizovane, zar ne? Mislio sam da primenim Guderijan sistem i formiram zasebnu oklopnu armiju koja bi mi funkcionisala kao udarna igla, a pratila bi je '36 pesadija (sa dodatim brigadama poput AC i AA).
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arsenal of democracy, hearts of iron, hearts of iron 2, iron cross, rat, strategija, wwii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com