Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2010, 21:10   #1
Sikorsky
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Unhappy Problemi sa Hard diskom ATA 120GB

Evo ovako, crko mi je nesto hard disk (samo izbaci Press ctrl+alt+delete to restart the computer) detektuje ga u biosu... Probao sam da ga stavim na drugi racunar i tamo ga detektuje, ali nece na open particiju da otvori. Skenirao sam ga sa nekim programom oko 12 sati, za recovery bad sectora, i sada ne ispisuje vise tu gresku nego trazi da se instalira windows zato sto su neki fajlovi pokvareni. E sada ide glavni problem, kada sam stavio format dodje tu do 24-30%~ tako nekako i napajanje prestane da radi(crkne), kupio sam novo napajanje i stavio format jos jednom i isto dodje tu do 24-30% i opet mi je crklo i novo napajanje... Bio sam da ga zamenim da mi daju novo, i sada necu da probam vise da ga formatiram jer sam 99% siguran da ce i ovo da crkne. Pa jel zna neko zbog cega ova napajanja prestaju da rade upravo kada dostigne do 30% formata.. Inace napajanja su od 500 wati, prvo je bilo od 400. sto je sasvim dovoljno za 1 hard,1DVD-rom i jednu graficku karticu.. (6600 NVIDIA).
Pa da li zna neko kako da resim ovaj problem sa formatiranjem hard diska ? I ako zna neko da mi postavi sajt sa cenovnikom... u slucaju da ne mogu da ga popravim nikako, uzeo bih novi... nisam nasao na prodaju PATA 120GB Maxtor hard a sledeci je bio 160GB koji kosta 4,200 din na PC berzi (preskupo).. Pa jel zna neko gde bi mogao povoljno da nabavim novi?

Poslednja ispravka: Sikorsky (3.12.2010 u 22:12)
Sikorsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mali hard disk - šta sa njim? kneler Nosači podataka 5 22.1.2010 13:10
Problem sa Maxtor HDD 120GB ATA Slavenoi Nosači podataka 8 8.1.2010 13:51
Problemi sa prikazom Hold Grafika 2 23.11.2009 2:24
Problemi sa efiks-om.. kwar Grafika 2 23.12.2008 10:51
DVD rekorder sa hard diskom director ŠDK - Foto i audio/video 1 9.11.2007 15:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com