Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2010, 20:15   #421
Jovyland
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 86
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 95 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Negde sam pročitao da prosečan čovek u toku svog života (najviše u toku spavanja) proguta 8-10 paukova.
http://www.washington.edu/burkemuseu...eyousleep.html

Jovyland je offline  
Stara 24.3.2010, 20:19   #422
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Od sada ja više ne ulazim u ovu temu
Nicklord je offline  
Stara 24.3.2010, 20:21   #423
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Mene je strah da me ne zapane neka napast od zene u braku
White Ripper je offline  
Stara 25.3.2010, 23:37   #424
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
M1L0SHE, plasis li se ti icega? Ovde je poenta podeliti svoje strahove i fobije, a ne da se nekom podsmevas zbog toga.
Izvini moram da se podsmevam onima koji vrishte i penju se na stolicu zato shto su videli bubu. To je jace od mene i vec sam govorio o svojim strahovima pa da se ne ponavljam ..... Video sam kako moj brat reaguje na insekte moze biti da je fobija
Prvi post na strani 17 ove teme ovog foruma
M1L0SH je offline  
Stara 25.3.2010, 23:41   #425
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Hm, a reakcija mog profesora geografije kad je video miša:
- (pomerio se uza zid i polako ide ka vratima) Ne bojte se, deco... Ne bojte se, deco...
--ComputerBoy-- je offline  
Stara 27.3.2010, 17:57   #426
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

NIje da se bojim paukova ali ih ne volim!Kad sam bio mali imao sam one pistolje na sitne kuglice sto se kupe kod kineza odem u bastu tamo veliki pauk krstas kapitalac moze se reci da je velicine ko prosecno ljudsko oko.Zatim uzmem pucu i naslonim tik do njega i opalim!Spektakl!Sav explodira u sitne komadice,masne kapljice svuda na mrezi nekad se desi da te kapi odlete ka mom licu,jednom su mi zavrsila i u ustima Takodje ne volim bubasvabe/zohare u stanu ja preko leta drzao otvorenu terasu one dopuzale do treceg sprata i pocele ulazit unutra bilo vruce i nisam zatvorio balkon sta cu!Kad usred noci oko 2h dok sam gledao Tv ja pogledam preko tankog prekrivaca na meni:Neki ogromni zohar ide ka mojim ustima!Zgrozio se upalio svetlo pogledo ispod kauca njih milion pogledam na terasu ima ih krsa!Sutra brzo kupio raid posprico terasu i sutra video jezivi prizor 15OGROMNIH zohara leze mrtva na mom balkonu!
Ekiman je offline  
Stara 7.4.2010, 23:37   #427
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

mozda zvuci glupo al imam strah od aviona tj njihove velicine , neznam zasto al eto tako je ( mislim na one velike putnicke )
takodje me strah zmija nekako su mi ljigave
laki1991 je offline  
Stara 8.4.2010, 0:27   #428
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

^ Veličine? A plašiš li se leta u njima?
JohnnyNT je offline  
Stara 8.4.2010, 0:30   #429
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Nemam strahove. Samo se bojim da ne padnem s visine veće od 3 metra i razbijem se . To i da ostanem bez posla :P
Juraj je offline  
Stara 8.4.2010, 0:34   #430
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
^ Veličine? A plašiš li se leta u njima?
e to je malo cudno al neplasim se leta u njima ,
jednom prilikom dok sam radio na krovu kuce ( u batajnici blizu aerodroma ) zaculo se snazno hustanje i video sam putnicki avion kako polece sa aerodroma i pravo preko moje kuce tako nisko da sam se uhvatio za dimnjak i ****o u gace , to je bio jedini putnicki avion koji je ostao na tom aerodromu i koji su morali pomeriti odatle jer je to sada vojni aerodrom , al gde bas nadjose da ga pomeraju tad
edit : e da zaboravih onaj osecaj kada lift krene gore/dole ili staje , najgori osecaj u mom zivotu i tog trenutka sav prebledim :O jednostavno neprija mi to i plasim se liftova...

Poslednja ispravka: laki1991 (8.4.2010 u 17:38)
laki1991 je offline  
Stara 10.4.2010, 21:47   #431
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
laki1991 kaže: Pregled poruke
e to je malo cudno al neplasim se leta u njima ,
jednom prilikom dok sam radio na krovu kuce ( u batajnici blizu aerodroma ) zaculo se snazno hustanje i video sam putnicki avion kako polece sa aerodroma i pravo preko moje kuce tako nisko da sam se uhvatio za dimnjak i ****o u gace , to je bio jedini putnicki avion koji je ostao na tom aerodromu i koji su morali pomeriti odatle jer je to sada vojni aerodrom , al gde bas nadjose da ga pomeraju tad
edit : e da zaboravih onaj osecaj kada lift krene gore/dole ili staje , najgori osecaj u mom zivotu i tog trenutka sav prebledim :O jednostavno neprija mi to i plasim se liftova...
Toga se ja prestrasim .Dodje mi da opsujem i Sarajevo i Bosnu..
federer je offline  
Stara 11.4.2010, 10:23   #432
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Meni je veoma neprijatan osecaj kada lepim slicice u album i slicica stoji nakrivo pa onda moram polako da je odlepljujem kako bi je ispravo... Osecaj nije toliko strasan, vise mucan... u stomaku... kao kada dobijes udarac u prepone samo mnogo slabije, i naravno ne boli.
Medjutim, ovaj osecaj vezujem za najranije detinjstvo tako da mi vraca lepe uspomene bezobzira sto je on sam po sebi neprijatan...
Ice-Man je offline  
Stara 11.4.2010, 12:30   #433
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
Ice-Man kaže: Pregled poruke
Meni je veoma neprijatan osecaj kada lepim slicice u album i slicica stoji nakrivo pa onda moram polako da je odlepljujem kako bi je ispravo... Osecaj nije toliko strasan, vise mucan... u stomaku... kao kada dobijes udarac u prepone samo mnogo slabije, i naravno ne boli.
Medjutim, ovaj osecaj vezujem za najranije detinjstvo tako da mi vraca lepe uspomene bezobzira sto je on sam po sebi neprijatan...
Ovo je odraz perfekcionizma u okviru opsesivno-kompulsivnog sklopa ponašanja, a ne strah.

Strah od lifta, tj "neugodan osećaj kada kreće gore ili dole" je strah od propadanja koji potencijalno donosi povredu i/ili smrt. Taj strah je pak u osnovi straha od lifta kao jedne tipične fobije. Taj strah se lako rešava primenom kognitivno-bihejvioralne ili neke bihejvioralne metode terapije.
=FI=Ghost je offline  
Stara 11.4.2010, 14:35   #434
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Ovo je odraz perfekcionizma u okviru opsesivno-kompulsivnog sklopa ponašanja, a ne strah.
To ne moze da bude dobro...
Ice-Man je offline  
Stara 11.4.2010, 15:13   #435
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
Ice-Man kaže: Pregled poruke
To ne moze da bude dobro...
Taj osećaj koji opisuješ nakon što ukrivo zalepiš sličicu je u stvari anksioznost. Kada je odlepiš i zalepiš ispravno, to donosi anksiolitički efekat - anksioznost nestaje. Nemoj se brinuti, ako se to dešava samo kod sličica, to nije ništa strašno. Smatra se da preko 90% ljudi na svetu ima barem jedan neurotski poremećaj. Najčešće to i jesu anksiozni poremećaji. No, kao što rekoh, ako su samo sličice u pitanju, ništa strašno. Ako, međutim, jednom kreneš da pregledavaš sve albume koji ti dođu pod ruku i onda pokušavaš da pravilno zalepiš svaku sličicu, e onda se obrati psihologu

Inače, možeš sam sebe i da izlečiš od ovoga, ako si voljan. Potrebno je samo da ih namerno lepiš malo ukrivo, i onda da se suzdržavaš od ispravljanja. Potreno je samo malo volje i napora i nakon kratkog vremena ćeš biti "izlečen"
=FI=Ghost je offline  
Stara 12.4.2010, 6:31   #436
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Onda je ok!
U pitanju su samo slicice, i naravno samo kod mog aktuelnog Paninijevog albuma za Svetsko prvenstvo u Africi 2010. !
Ice-Man je offline  
Stara 12.4.2010, 12:00   #437
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Taj osećaj koji opisuješ nakon što ukrivo zalepiš sličicu je u stvari anksioznost. Kada je odlepiš i zalepiš ispravno, to donosi anksiolitički efekat - anksioznost nestaje. Nemoj se brinuti, ako se to dešava samo kod sličica, to nije ništa strašno. Smatra se da preko 90% ljudi na svetu ima barem jedan neurotski poremećaj. Najčešće to i jesu anksiozni poremećaji. No, kao što rekoh, ako su samo sličice u pitanju, ništa strašno. Ako, međutim, jednom kreneš da pregledavaš sve albume koji ti dođu pod ruku i onda pokušavaš da pravilno zalepiš svaku sličicu, e onda se obrati psihologu

Inače, možeš sam sebe i da izlečiš od ovoga, ako si voljan. Potrebno je samo da ih namerno lepiš malo ukrivo, i onda da se suzdržavaš od ispravljanja. Potreno je samo malo volje i napora i nakon kratkog vremena ćeš biti "izlečen"
Ovo se i meni desava, ako vidim da vrata nisu zatvorena do kraja, da nesto stoji blizu ivice stola, da zavjesa stoji preko pola prozora, preskacem linije na trotoaru. Ali, lijecim se, pokusavam da ne pomjeram stvari i da ne gledam u odskrinuta vrata, ponekad zgazim liniju......... ima dosta primjera, molim te reci mi da sam normalan
Auror je offline  
Stara 12.4.2010, 12:17   #438
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Ovo se i meni desava, ako vidim da vrata nisu zatvorena do kraja, da nesto stoji blizu ivice stola, da zavjesa stoji preko pola prozora, preskacem linije na trotoaru. Ali, lijecim se, pokusavam da ne pomjeram stvari i da ne gledam u odskrinuta vrata, ponekad zgazim liniju......... ima dosta primjera, molim te reci mi da sam normalan
Ja sam mislio da samo ja to radim
Nicklord je offline  
Stara 12.4.2010, 12:58   #439
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Au, nisam onda ni ja jedini.
--ComputerBoy-- je offline  
Stara 12.4.2010, 16:05   #440
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Koji su vaši strahovi?

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Ovo se i meni desava, ako vidim da vrata nisu zatvorena do kraja, da nesto stoji blizu ivice stola, da zavjesa stoji preko pola prozora, preskacem linije na trotoaru. Ali, lijecim se, pokusavam da ne pomjeram stvari i da ne gledam u odskrinuta vrata, ponekad zgazim liniju......... ima dosta primjera, molim te reci mi da sam normalan

Verovao ili ne, ni dan danas ne postoji jasan, univerzalan i opšte prihvaćen kriterijum normalnosti na osnovu koga bi mogao reći da je nešto normalno ili ne. To što ti opisuješ isto spada u neurotske poremećaje, koje, kako sam već rekao, ima velika većina ljudi. Ako ti to ne utiče na život u toj meri da te onemogućava da budeš funkcionalan, onda je sve ok - ili ako želiš, onda si normalan

Ono što bi trebao znati da, ako naprimer želiš da se rešiš toga da stalno zatvaraš vrata, onda treba da ih ostavljaš namerno poluzatvorena i da stalno dolaziš u kontakt sa njima jer ako ih ti ne gledaš, onda ne rešavaš problem nego ga održavaš (pošto pretpostavljam da ti ipak smetaju kada ti pogled "padne" na njih). Ovo je zanimljivo i za one koji se "malo boje" lifta. Naime, pošto se malo boje lifta, oni ga izbegavaju kad god mogu. Na taj način samo učvršćuju strah koji, ako se to nastavi, može da preraste u fobiju.
=FI=Ghost je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fobije, strahovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Saznajte šta je koji proces JovanK Operativni sistemi 8 20.1.2008 16:29
Koji headset kupiti? donmarkon Tekstovi u SK 7 25.11.2007 23:24
Koji program??? (CD prezentacije) U-SERB Aplikativni softver 4 13.7.2006 1:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com