Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2015, 14:06   #1
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Pomoć kvar

Pozdrav, drugari
pisao sam vam u vezi napajanja. Htio bih ovo da vas pitam,da li se može šta,loše, desiti ako uključim svoje "neispravno" napajanje i pokušam pokrenuti PC?

Da vas uvedem u priču,uzeo sam komponente za pc, ostavio svoje napajnje i DVD čitač, kada sam krenuo da sklopim komponente shvatio sam da nova matična ploča nema IDE priključak za moj prastari DVD čitač.. onda mi nije ništa drugo ostalo,već da odem do JEDINE radnje u gradu, da mi oni sastave jer ne mogu dići sistem bez DVD čitača. Ali ja nih znam od ranije,da su oni ljigavci koji hoće kradu komponente pa me bilo strah da im nosim.. ali nisam imao izbora. KAda sam im odnio, pitali su me jel mi sve novo? (što mi je bilo malo sumnjivo), rekao sam im sve je novo sem napajanja,koje sam kod Vas uzeo prije 4-5 mjeseci. Kažu,ok,ok. Koliko košta da mi spojite komponente i dignete sistem? -15 eura sve. Kažem, uredu,ako možete danas završiti. I kada sam došao kući,znao sam da ako me ne zovnu u roku 30min,sve je uredu, a ako zovnu,htijeće još keša da mi izvuku jer su gnjide. Tek zovu me oni,Slaviša je ovdje,bojim se da ti je neispravno napajanje. Vidim ja koliko ima sati. Reko stavi neko najjeftnije. Mislim se,ako još jednom nazove za nešto reći ću mu da sve vadi i da dolazim po mašinu. I on je meni stavio neko napajanje za 17€,ljigavac,neko iNTEX zamisli, P4 action. haha

I kad je to prošlo, računam ja, morao je on meni reći da je NEŠTO neispravno,da bi se pravdao šefu KAKVU JE UGRADNJU vršio.. jer neće mu reći,ugrađivao komponente koje je na drugom mjestu uzeo,dal me shvatate? I onda je on rekao da ne radi napojna,koja je jedina bila polovna,to mu bio dobar izlaz.
Tako da je imao opravdanje da mi naplati ugradnju (napojne) i dizanje sistema.

Sad mene zanima,da li se može šta loše desiti,ako ja ubacim to svoje "neispravno" napajanje i vidim dal zaista radi ili me napravio budalom? Ne mogu se smiriti da mi je budala uzela 32€ za ništa. Da bar napajanje valja, te se sa ovim napajanjem ne smijem ni usuditi koristiti računar niti ga opteretiti.

Eto, to je to. Zanimljiva pričica.

Jovan
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 14:24   #2
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Rizik uvek postoji, mozes da unistis neku komponentu.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 14:29   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

A zašto si kupovao pre samo napajanje i još nema ni garanciju?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 14:30   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Napajanje bi valjalo testirati metodom spajanjem zelene i crne zice drugim parcetom zice il spajalicom, tj. bilo kakvim metalnim provodnikom. Nakon toga ukljucis napajanje u struju(zelena i crna su svo vreme spojene), ako cujes zvuk ventilatora, dovoljno je bezbedno da smes da ga ubacis u masinu i probas ispravnost.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
prolicJ (27.5.2015)
Stara 28.5.2015, 8:11   #5
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Ne mora da znaci ni da je tada bezbedno. Takav nacin startovanja ne garantuje potpunu ispravnost istog.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 11:04   #6
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

A na koji način mogu da provjerim stabilnost napajanja (bilo kojeg) za moje komponente koje imam u računaru? Da budem siguran da mi može gurati određen period..
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 20:55   #7
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Citat:
prolicJ kaže: Pregled poruke
KAda sam im odnio, pitali su me jel mi sve novo? (što mi je bilo malo sumnjivo), rekao sam im sve je novo sem napajanja,koje sam kod Vas uzeo prije 4-5 mjeseci.
Cekaj, ako si kod njih uzeo napajanje pre 4-5 meseci, onda je ono jos u garanciji. Nesto mi ta tvoja prica ne pije vodu.

Koliko se secam, ti si nedavno trazio savet za kupovinu polovnog napajanja. Ako se ne varam, odluka je pala na Seasonic 430GB.
Napisi tacnu oznaku tog napajanja koje planiras da povezes (ako nije pomenuti Seasonic).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 22:08   #8
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Re: Pomoć kvar

Citat:
prolicJ kaže: Pregled poruke
A na koji način mogu da provjerim stabilnost napajanja (bilo kojeg) za moje komponente koje imam u računaru? Da budem siguran da mi može gurati određen period..
Ne mozes nikako da budea siguran dok ne probas. A pogotovu ne koliko dugo ce da "gura". Zato se uvek uzima "krsteno" napajanje i nema zime.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 23:00   #9
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Covek zna da su ljigavci i lopovi, i opet je odneo kod njih. Pa nemoj ni da se cudis sad da'l su te slagali ili ne, sam si kriv, niko te nije bio po usima da nosis tamo a jos znas kakvi su. Za tih 32e kojih si pukao, mogao si da kupis nov dvd rezac, i ostatak para stavis u dzep.
Sistem si mogao da podignes preko USB-a.
I na kraju svega, Slavisa uopste nije budala
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 23:27   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

svaka škola se plaća
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Helldiver (28.5.2015)
Stara 29.5.2015, 8:31   #11
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

@LeX987 uzeo sam kod njih,tačno tako.. 6,7mj,nebitno, manje od godinu dana uglavnom. Odluka za seasonic je pala prošle sedmice ,kad su mmi rekli da ta od prije 7mj nije ispravna,i.ubacili mi neko intex action 400w. I ja ne zelim da mi to bude u pcu,pa sam pitao za misljenje. Plasim se da mi to intex ne unakazi pc pri opterecenju bilo kakvom.

Nism mogao na Usb,jer ne mogu pokrenuti.pc,odakle da nabacim na flash,a opet to trazi da se molim nekom da prebacujem win na flash.
Razmisljao sam i o tome da uzmem dvd i sam.dignem,ali bi me svejedno cekalo to sa napajanjem ako Je "neispravno".
Nosio sam njima,kao Sto rekoh,jedini su u gradu. Sledeci grad je 70km udaljen,pa je malo.bzvz da putujem da mi sastave i izgubim citav dan,a gorivo me dodje isto.
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2015, 8:34   #12
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Cekaj, ako si kod njih uzeo napajanje pre 4-5 meseci, onda je ono jos u garanciji. Nesto mi ta tvoja prica ne pije vodu.

Koliko se secam, ti si nedavno trazio savet za kupovinu polovnog napajanja. Ako se ne varam, odluka je pala na Seasonic 430GB.
Napisi tacnu oznaku tog napajanja koje planiras da povezes (ako nije pomenuti Seasonic).
Ma nisam dobio račun uopšte, kamoli garanciju. Ovo je malo mjesto,ne daju se računi za takve stvari. Vjerujem jedino da se za.čitav pc i slično. I ovo što su mi uradili sad za 32€ nisam dobio nikakav račun niti bilo šta.
Ovo što želim da testiram je HMS 530w,hms koji se radi u BIH,cijena oko 25€. Nije nešto, ali za moju.konfiguraciju više nego dovoljno.
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2015, 8:38   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

pa koje ti je to staro napajanje jel vredi nešto na kraju ćeš da imaš 3 napajanja a vidim da nisi vešt ni sa sklapanjem kompjutera najbolje da se posavetuješ sa nama prvo čim nisi sam sklopio kompjuter da vidiš da li daje znake života nego odmah pravac servis i umesto tog seasonica kupuješ intex
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2015, 10:35   #14
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa koje ti je to staro napajanje jel vredi nešto na kraju ćeš da imaš 3 napajanja a vidim da nisi vešt ni sa sklapanjem kompjutera najbolje da se posavetuješ sa nama prvo čim nisi sam sklopio kompjuter da vidiš da li daje znake života nego odmah pravac servis i umesto tog seasonica kupuješ intex
hehe, joj ne pratiš pisanje, hehe.
Nije stvar u tome dal znam sastaviti ili ne. Znam sastaviti,ali se radi o tome da moj DVD koji je imao IDE prikljucak,naravno ne ide na novu plocu. Pa sam njima odnio da mi oni dignu sistem i ujedno sastave. Oni su tad rekli da kao moje napajanje koje sam imao nije valjano,pa trebaju staviti drugo,i nisam htio da se izlazem trosku,rekao sam stavite najjeftnije,oni su stavili intex. I ja sada naknadno zelim da zamjenim to intex, sa polovnim seasonicom eventualno SilentPro 620 M2 Ultra. O tome se radi,drugar. Hvala svakako na brizi.
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2015, 10:39   #15
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Posto su ti trazili za ruke 15e, i znao si da obicno kinesko napajanje kosta isto toliko, mogao si lepo za 30e da narucis LC500H-12 (stigne na kucnu adresu) i da ne razmisljas par godina (ili mozda neko kvalitetnije, polovno). To je tvoja krivica i ne vidim poentu uzimanja novog napajanja ako si za sadasnje puko 30e. Na kraju ce te napajanje kostati k'o svetog Petra kajgana .
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2015, 11:03   #16
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Posto su ti trazili za ruke 15e, i znao si da obicno kinesko napajanje kosta isto toliko, mogao si lepo za 30e da narucis LC500H-12 (stigne na kucnu adresu) i da ne razmisljas par godina (ili mozda neko kvalitetnije, polovno). To je tvoja krivica i ne vidim poentu uzimanja novog napajanja ako si za sadasnje puko 30e. Na kraju ce te napajanje kostati k'o svetog Petra kajgana .
Uzimam napajanje prvenstveno da budem siguran. Jer ovog kineza se bojim da mi ne rikne sutra i povuče sve nove komponente za sobom.
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2015, 11:05   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

čim ti nisi uzeo sam da sklopiš novi kompjuter nego ga nosiš kod nekog "ljigavca" da ti ga sklepa na brzinu znači da nisi vešt ni sa sklapanjem ni sa pregovaranjem.
Nego dobro sad, ja da sam bio na tvom mestu sklopio bih kompjuter bez straha da će da nešto crkne jer valjda imaš na te nove komponente garanciju pa baš i ako nešto zvekne reklamiraš. Sad kad ti je već sklopljeno i radi zašto rizikovati i rasturati kompjuter da testiraš da li radi, nađi nekog električara pa nek ti on proveri, ako imaš nekog da ti uradi džabe da ne bacaš više pare..
A novo napajanje.. taj intex je izgleda težak krš, ali sam si uzeo najjeftinije, možeš da skokneš do tog prodavca da ga pitaš šta ima bolje, pa nama javi cene da vidimo da li ima nešto da vredi, pa da ga teraš da ti zameni taj intex za nešto bolje ako ima nešto dobro da se pazari. I traži garanciju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
prolicJ (29.5.2015)
Stara 29.5.2015, 11:33   #18
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Može lock ovdje. Nema vajde od teme.
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2017, 5:19   #19
Smooth Operater
Član
 
Član od: 12.1.2013.
Poruke: 200
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Da ne otvaram temu.Crklo mi napajanje na starom kompu.Imam ovo napajanje na strani-ispravno
http://www.hardwaresecrets.com/coole...pply-review/6/

Q6600 bez namere da se klokuje, 4x1Gb ddr2,nvidia 440gt,hdd,2 venta. Jel je dovoljno da to izgura ovo napajanje?
Smooth Operater je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2017, 5:42   #20
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Pomoć kvar

Citat:
smooth operater kaže: Pregled poruke
da ne otvaram temu.crklo mi napajanje na starom kompu.imam ovo napajanje na strani-ispravno
http://www.hardwaresecrets.com/coole...pply-review/6/

q6600 bez namere da se klokuje, 4x1gb ddr2,nvidia 440gt,hdd,2 venta. Jel je dovoljno da to izgura ovo napajanje?
Јесте, ако је исправно.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Smooth Operater (27.5.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa monitorom Rocker Kvarovi 840 3.11.2023 13:42
Pomoć kvar u LAN-u Drug dale Kvarovi 9 25.2.2012 16:18
Hitnoo potrebna pomoć (kvar kompjutera) Viper1983 Kvarovi 13 9.4.2011 19:35
Kvar ili virus, u pomoć! Nikolaj.vr Aparati i oprema 11 17.3.2010 1:04
Samsung z240 kvar - hitna pomoć Glupsan Programi za mobilne telefone 4 5.12.2008 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com