Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2016, 20:39   #301
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Gde mi je najbolje da kupim ovo. Nemam uopste iskustva sa kupovinom do sad...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 0:19   #302
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 0:56   #303
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kako suftilno podhebava IGN review
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 19:01   #304
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Drago mi je da posle toliko vremena ponovo nisam zažalio kupovinu igre na slepo (preorder od jednog dana). Bogovskih 16 sati za lagani prelaz i još dva puta toliko da se nađu svi budžaci, tajne i apgrejdi za oružja. Igra vrišti bukvalno na sve strane od old school hard core krljačine i usput svakome ko se je mrko pogleda samo pokaže srednji prst

Definitivno najzabavnija igra koju sam opleo ove godine. Well played id, well played
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
filpan (28.5.2016)
Stara 28.5.2016, 9:38   #305
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2016, 14:55   #306
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Posvecenost detaljima

The numbers 666 appear in DOOM's soundtrack in a spectrogram
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 20:46   #307
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Doom 4

Jeste da idem malo van ove teme, ali,
zanima me, zasto dosta fanova Doom fransize misli da je Doom 3 najvece razocarenje ove fransize? Doom 4 jeste razvalio, to je ok, ali po meni je i Doom 3 dobar (dobro, ne bas obicni, ali Doom 3 BFG i Doom 3 RoE su sjajni).
Negde sam slusao komentare da je radnja igre previse spora.
Sta vi kazete?
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Radojevicuros22 na korisnoj poruci:
player1 (1.6.2016)
Stara 1.6.2016, 20:58   #308
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Jeste da idem malo van ove teme, ali,
zanima me, zasto dosta fanova Doom fransize misli da je Doom 3 najvece razocarenje ove fransize? Doom 4 jeste razvalio, to je ok, ali po meni je i Doom 3 dobar (dobro, ne bas obicni, ali Doom 3 BFG i Doom 3 RoE su sjajni).
Negde sam slusao komentare da je radnja igre previse spora.
Sta vi kazete?
Nisam igrao novi Doom, verujem da je dobra igra, ali to je danas simpaticna retro-atrakcija, ne AAA naslov kakav je Doom 3 bio. Doom 3 nije tako losa igra, ali par propusta je cine gorom nego sto ona jeste. Dobra ideja, ali... Ocekivalo se od Dooma 3 mnogo vise, nekako je bila na pola puta do slave.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 21:22   #309
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Nisam igrao novi Doom, verujem da je dobra igra, ali to je danas simpaticna retro-atrakcija, ne AAA naslov kakav je Doom 3 bio. Doom 3 nije tako losa igra, ali par propusta je cine gorom nego sto ona jeste. Dobra ideja, ali... Ocekivalo se od Dooma 3 mnogo vise, nekako je bila na pola puta do slave.
Igrao sam je i ja. Moram priznati, ima par propusta u originalnoj igri koji su uglavnom fiksirani u BFG verziji, ali mi je igra pruzala intenzivnu dozu straha i tenzije
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 21:30   #310
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Igrao sam je i ja. Moram priznati, ima par propusta u originalnoj igri koji su uglavnom fiksirani u BFG verziji, ali mi je igra pruzala intenzivnu dozu straha i tenzije
Ima dobru atmosferu povremeno, ali povremeno je dizajn protivnika bezveze a njihov spawn predvidljiv i igra preduga. Ako ti je ovo strasno, onda nemoj FEAR ili Outlast ni pod razno
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 21:33   #311
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ima dobru atmosferu povremeno, ali povremeno je dizajn protivnika bezveze a njihov spawn predvidljiv i igra preduga. Ako ti je ovo strasno, onda nemoj FEAR ili Outlast ni pod razno
Strasno kod ove igre je kad se protivnik spawnuje u mracnim mestima, ili odmah iza coska.
Mada, nakon nekog vremena igranja, vec bi postalo predvidljivo gde se protivnici spawnuju.
Takodje, i zadnji boss (Cyberdemon) previse je lak.
F.E.A.R. sam igrao, nije losa igra, a Outlast ne mogu da pokrenem (slab komp) :/
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 22:09   #312
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Jeste da idem malo van ove teme, ali,
zanima me, zasto dosta fanova Doom fransize misli da je Doom 3 najvece razocarenje ove fransize? Doom 4 jeste razvalio, to je ok, ali po meni je i Doom 3 dobar (dobro, ne bas obicni, ali Doom 3 BFG i Doom 3 RoE su sjajni).
Negde sam slusao komentare da je radnja igre previse spora.
Sta vi kazete?
Tek pre neki dan sam seo da ozbiljno probam da odigram Doom 3, i to BFG verziju sa RBDOOM3BFG source portom i modom sa HD teksturama. Nisam je još prešao i verovatno ni neću.

Igra ima odličnu atmosferu zbog odličnog (svojevremeno) osvetljenja pa se dosta igra sa mrakom i senkama; sve u svemu okruženje i zvuk nabijaju tenziju. Horor je za 2004. godinu na mestu ali je danas previše predvidiv i prežvakan.

Glavni problem igre - akcija. Ajde to što je igra strašno linearna nego što je bukvalno hodnik šuter, nema mesta za strafing, dodging, kretanje je sporo a sprint nije tu po difoltu nego mora da se drži shift da bi se postiglo brže kretanje (always run opcije čak i nema za SP?!). Dakle strašno skučeni nivoi - me no like.
Neprijatelji se konstantno spawnuju s leđa i to je strašno iritantno jer takav sistem nema apsolutno nikakvog smisla i posle nekog vremena se instinktivno, nakon ulaska u sobu kada ubijem to što vidim ispred mene, okrenem i ubijem bar još dva čuda koja su se spawnovala iza mene bez ikakvog razloga i bez ikakve naznake. Nefer i glupo. Ostaneš bez pola healtha jer te igra prevari a ne zato što nemaš skilla i to opasno živcira.
Oružje je loše izbalansirano - sačmarica je praktično neupotrebljiva jer zahteva da se neprijatelju bukvalno uneseš u lice da bi mogao nešto da uradiš sa njom. Akcija se svodi na frenetično trčanje unazad u izuzetno malim prostorijama dok ideš od jednog do drugog oružja u arsenalu jer je reload očajno spor a damage output mali.
Municije mi nikada nije falilo ali zato health packova ima premalo a armora previše i pritom i nije nešto koristan (doduše to je možda do ovog moda koji koristim, nisam siguran da li menja nešto po tom pitanju).
Neprijatelja ima premalo što je i logično obzirom na to kako su mali nivoi. S druge strane, kad ih ima previše igra počinje da biva potpuno frustrirajuća jer me stavi u no-win situaciju protiv 10 različitih karakondžula u prostoriji 2 sa 2 a pritom mi spawnuje još 2 impa s leđa because why the fuck not.

Jedino što valja u ovoj igri je lepo odrađeno (ali veoma skučeno) okruženje i kvalitetno dinamičko osvetljenje koje čini 99% atmosfere zajedno sa dobrim ambijentalnim zvukom. Horor faktor je tu. Ali nažalost napucavanje je nekako dosadno i meh.
Nema brzine, frenetičnosti, opšte kakofonije i krljanja. Da su bar na survival elementu igre poradili malo više i napravili neke survival sisteme pa da je nazovemo akcioni survival horor - ovako kao da nisu znali šta će pa su samo napravili slabašnu akcionu igru za tada fantastičan engine i nadali se najboljem. I nisu toliko loše prošli na kraju obzirom na to kakva je igra.

Primer igre koja je dobar akcioni hodnik šuter i koja je umela da napakuje više akcije u svoje tesne hodnike i sobe nego ceo CoD serijal od MW2 naovamo? F.E.A.R.
Bolju akcionu igru još nisam igrao ako pogledamo čistu akcionu komponentu - ponašanje oružja, protivnika, prštanje maltera, post-processing efekti, brzina igre van slow-motiona... Pa to je ludnica i dan-danas, 11 godina kasnije (ala sam omatoreo). Iskreno ne znam šta da uporedim sa njom... Možda neke delove Max Paynea 2 ili 3 ali ni tu akciona komponenta nije toliko ispolirana.

Back on topic: Dok ne sastavim komp da uživam u Doomu 4 odlučio sam da poslušam malo OST-a i nije nimalo loš. Možda je ipak previše hardkor ali ima jako dobrih traka koje su natopljenje čistim hajpom, recimo ova:
BFG Division

Poslednja ispravka: doctor (1.6.2016 u 23:19)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Radojevicuros22 (1.6.2016)
Stara 1.6.2016, 23:34   #313
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Meni je bolja obična verzija D3 u odnosu na BFG. U BFG su previše pojačali osvetljenje i sve izgleda "prepečeno" (pritom pokazuje koliko je cela igra u stvari low-poly, dok su u običnom D3 senke to manje-više uspešno maskirale), a montirana lampa na oružju obesmišljava dobar deo dizajna nivoa.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 0:01   #314
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Нисам 100% сигуран, али мислим да BFG верзија има багова баш везано за текстуре, џаба у поставкама "high" када она свеједно врти "low". За осветљење си у праву, то се никоме није свидело. Нажалост, натерати оригинални Doom3 да ради на данашњем хардверу није нимало једноставно (макар како треба).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 2:14   #315
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

U ono vreme se kukalo što je igra toliko mračna i zašto dođavola baterijska lampa mora da se nosi odvojeno... Doom 3 je bio prosečna igra, i to se vidi i dan danas. Dizajn nivoa i gejmpleja je jednostavno... neinspirativan.

Poslednja ispravka: doctor (2.6.2016 u 3:01) Razlog: Doom 3 a ne Doom
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 8:26   #316
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Нисам 100% сигуран, али мислим да BFG верзија има багова баш везано за текстуре, џаба у поставкама "high" када она свеједно врти "low". За осветљење си у праву, то се никоме није свидело. Нажалост, натерати оригинални Doom3 да ради на данашњем хардверу није нимало једноставно (макар како треба).
Ovaj source port to rešava i radi ko san:

https://github.com/dhewm/dhewm3/releases

Pored njega, sve što treba su PK4 fajlovi iz patchovane osnovne igre (base/pak000.pk4 - base/pak008.pk4) i dodatka (d3xp/pak000.pk4 - d3xp/pak001.pk4)

https://github.com/dhewm/dhewm3/wiki/FAQ
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Radojevicuros22 (2.6.2016)
Stara 2.6.2016, 9:27   #317
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Nisam igrao novi Doom, verujem da je dobra igra, ali to je danas simpaticna retro-atrakcija, ne AAA naslov kakav je Doom 3 bio.
Top kek.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
doctor (2.6.2016)
Stara 6.6.2016, 16:28   #318
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Za sirotinju (), autor Brutal Doom moda je izbacio dodatak za BD koji dodaje oružje iz novog Dooma u Doom 1 i 2.
Čak postoje i upgrade dronovi po secret areama pa tako možete apgrejdovati sačmaricu sa burst fire ili assault rifle sa micro missiles kao u novom Doomu. Odličan addon, kontam da će biti bolje verzije koja će omogućiti još apgrejdovanja. I oružje ima jako dobar osećaj tokom igranja.
Ah da, tu je i Demon Rune umesto invulnerabilitija/partial invisibilityja na određenim mestima koji vas pretvara u Baron of Hell demona sa 1000HP da se iživljavate nad ostalim demonima. Ako budu dobro ispeglali ovaj pack biće obavezan uz BD kao modernizacija Dooma 1 i 2.
Weapons Pack
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Apostrof (6.6.2016), sale94 (6.6.2016)
Stara 6.6.2016, 19:59   #319
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Ovo u stvari izgleda mnogo dobro
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2016, 16:33   #320
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
For DOOM’s next game update, we will be releasing the patch notes later this month, which will include several improvements and features. We thought it was important to share some of those improvements with you now:
  • Added Photo Mode for taking in-game screenshots
  • Added Classic DOOM weapon placement/view model option (1st person view option)
  • Added new Snapmap features (including skybox windows) and AI pathing and logic fixes.
  • Fixed various bugs including players accidentally triggering Dev Mode and Trophy/Achievement bugs (IDKFA, Every Nook and Cranny).

These are just a few of the improvements and fixes coming later this month, but we wanted to provide an update as soon as we could. Thank you all for your continued support. We greatly appreciate you taking the time to provide your feedback. We hope you’re enjoying your time in-game and we can’t wait to share more with you soon
https://community.bethesda.net/thread/23941
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
doom, fps


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Doom AkulM Stare igre 56 9.4.2020 19:52
Doom 3 shimec Akcione igre 101 15.9.2019 15:03
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Pomoc za Doom 3 wu-gambino O igrama uopšte 22 12.10.2007 23:33
Doom Splinter Kompjuteri i film 23 12.2.2006 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com