Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2011, 12:37   #1
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Strateski plan upgrejda

Imam u planu strateski da upgrejdujem trenutnu kucna masina iz mog profila, pod strateskim mislim ne sve odjednom vec kroz 2 meseca polako kako finansije budu odobravale. E sad jedino sto me muci a to je da li sacekati Bulldozer ili pak preci na Intel. Ono sto trenutno imam od komponenti jeste Kingston DDR3 memorija 2x4GB 1600MHz HyperX C9D3. E sad razmisljam o kupovini stvarno jedne dobre AM3+ ploce i na nju cu prvobitno zadrzati trenutni X6 1075T dok ne izadju Bulldozeri ciljam na neki 8-core, mada sa druge strane ne znam koliko bi neka varijanta i7-2600K bila isplatljivija i znaju li se neke cene bulldozera u opste i okvirne performanse. I sve kao slag na tortu bi bio neki GeForce GTX 560 ili nesto kao kada sam uzeo 9600GT da malo potraje duze ono sto kazu kartica koja i posle 2-3 godine nosi sa lakocom, radeon mi otpada zbog Cude, koji mi je jako bitan.

E sad kao i obicno moram da napomenem da namena racunara iskljucivo za video editing, kompresije, prvenstveno, igre tu i tamo . Takodje bitna stvar bilo kakav overclock ne dolazi u obzir.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 13:01   #2
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Zadrzhi ti to shto sada imash do izlaska Bulldozera, to je daleko od slabog . Kada se Bulldozer pojavi, imacesh jasniju sliku o snazi obe strane, pa cesh lakshe odluchiti shta da radish. U najgorem sluchaju - Intelu ce spasti cene. Verovatno je jeftinije preci na Bulldozer postepeno, jer vec imash procesor i memoriju, ali sachekaj pa odluchi.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 13:29   #3
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Bio sam u istoj dilemi kada mi je crklo pola DDR2 memorije pa sam ponovio mašinu. Posle dugo istraživanja skontao sam najbolju kombinaciju cene i performansi.
Uzeo sam ovu memoriju, mislim da bolje za uloženi novac ne ide:
http://www.itsvet.com/proizvod/patri...p_ram/329/1678
i ovu ploču:
http://www.itsvet.com/proizvod/gigab...mboard/16/1920
ima kvalitetnije komponente od 970 D3 (UD3 vs UD2)... jedini nedostatak su samo 2 DIMMa, ali obzirom da ne nameravam da uzimam više od 8GB ni ne trebaju mi. Ako hoćeš istu tu samo sa 4 DIMMa uzmi ovu:
http://www.itsvet.com/proizvod/gigab...mboard/16/1921
Ima i još jačih ploča, ova je meni definitivno vrh:
http://www.itsvet.com/proizvod/gigab...mboard/16/2000
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 17:16   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Hvala puno na savetima poklapaju se sa mojom vizijom . Ivice jel ima neka ploca u ponudi sa sto vise PCI-Ex slotovima, zapravo trebaju mi dva za WLAN karticu i Xonar DX zvucnu, jedva sam nasao ovu gygabite koja kad se ubaci graficka ne prekriva pola slotova, a najbitnije od svega xonar se greje ko sporet zato ne trebam da napominjem da je pozeljno da bude sto dalje od ostalih komponenti .
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 21:25   #5
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Uh sad mi nekako vec gori pod nogama udvostrucio sam kolicinu ram memorije tako da mi sad u fijoci stoji 16GB@1600mhz DDR3 Kingston HyperX Genesis memorije (4x4), a bas trenutno radim neki Blu-Ray authoring i stvara mi veliki problem, ovaj Sonic Scenarist srce memoriju ko lud, sto vise objekata to veci problem Odjednom mi ovih 4GB postalo isuvise tesno.

E sad posto sam odlucio da ostanem na AMD platformi, mogu spokojno da pazarim neku plocu, a potom i Bulldozer vremenom.

Posto sam razmotrio ponude koje je ivicagmc ponudio, medjutim jos sam u dilemi da li uzimati neki 8xx ili 9xx chipset.

Ono sto se meni svidelo i bode mi oci jeste GA-970A-UD3 mada koliko sam citao komentare ali ne znam zasto navodno ima losije komponente od GA-870A-USB3, mada ja koliko sam ih uporedjivao na sajtu deluju da imaju sve isto, jedino sto je 970 noviji chip po meni je to prednost i duplo vise naponskih jedinica i bolju podrsku za memoriju.

Druga je GA-990XA-UD3

Ona jedino kao razliku odnosu na 970 sem naravno chipa, ima i tri pci-e za graficke, e sad moje je pitanje posto imam W-Lan karticu koja je pci-e i Asus Xonar DX koji je takodje pci-e, da li cu moci da ih ubacim u te vece slotove ? da li je to u opste kompatibilno ? Posto kad stavim graficku koja zauzima 2 slota necu imati gde da stavim xonar koji se stvarno dosta greje. Bice veoma tesno.

I eventualno razmisljam o GA-990FXA-UD3.

Ono sto mi je merodavno to je firewire, da mogu da stanu dve pci-e (wifi, xonar) kartice konforno, 16gb rama 4 slota.

Hvala opet na pomoci, ali mi je mozak skroz blokirao jos ne mogu da se odlucim.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2011, 16:13   #6
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Moći ćeš da ubaciš karte sa kratkim PCI-E konektorima u duge PCI-E slotove i to bi moralo da radi bez problema.
Po svemu sudeći BD FX8 će tek u nekoj sledećoj reviziji biti CPU vredan prelaska sa PII X6.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2011, 19:24   #7
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Ok, to mi je bilo bitno da proverim da li mogu pcie x1 da stavim u pcie x4/8/16 jel mi to olaksava dosta u odabiru ploce. Gledao sam malo i sa strane isto ljudi kazu da nema problema nego sam hteo da budem 100% siguran.

Huh i ja sam citao dosta preliminearne revijeve oko bulldozera, i zapravo vratio se korak unazada da li ostati na ovome ili preci na intel platformu po cenu uzimanja i3 ili i5 za prvi korak, mozda i nesto polovno a starije neki c2d, nisam odavno u intel vodama ne znam koliko su moguci takvi upgrejdovi ?
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2011, 19:38   #8
DoooX
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Lokacija: WonderLand
Poruke: 855
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 170 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Nov Bench Bulldozera
Ako nisi video...
..e sad koliko je tacan ...
DoooX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2011, 20:57   #9
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Citat:
DoooX kaže: Pregled poruke
Nov Bench Bulldozera
Ako nisi video...
..e sad koliko je tacan ...
Nisam hvala, ovo izgleda ohrabrujuce, medjutim posto mene igre manje zanimaju, vise bi mi odgovaro neki test sa x264 ili necime sto moze da upotrebi sva jezgra ili sve mogucnosti datog procesora. Prednost mi je to sto imam PII X6, ne bih ga bas odmah menjao, ali mi je isto tako bitno da ne ulazem u nesto sto nece imati vecu odskocnu dasku od onoga sto trenutno imam
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko Upgrejda Laptopa Todors Prenosni računari 1 26.3.2011 14:31
vista nakon skidanja upgrejda neće da se upali Muflon Kvarovi 3 17.10.2010 0:02
Nvidia doesn’t plan new AMD chipsets Picard Vesti 0 7.10.2009 17:34
pc games Th3 Plan? Mekec Akcione igre 2 7.3.2009 20:53
Plan sirenja ADSL-a? DiskoDasa Internet usluge 12 23.5.2006 10:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com