Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2012, 23:12   #81
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Za sve koji imaju problema sa 1.03 patchom:

1. Instalirajte igru ponovo.
2. Uradite backup fajla landed_titles.txt u instalacioni_folder/common folderu (to je fajl koji pravi problem sa poremecenim grbovima)
3. Instalirajte 1.03 uodate (nema potrebe za 1.02)
4. Prekopirajte sacuvani originalni landed_titles.txt preko istog fajla iz novog patcha u instalacioni_folder/common.
5. Odcekirajte ona dva DLC u launcheru (i oni prave probleme)
6. Sada sve radi 100%
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simets na korisnoj poruci:
FreeMayk (19.2.2012)
Stara 19.2.2012, 1:10   #82
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Je li ko uspio da zadrzi teritoriju osvojene sa crusade meni se stalno desavaju revolti
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 2:02   #83
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
MilosM kaže: Pregled poruke
Da li neko ima iskustva sa primogeniture zakonom? Jer iz mog iskustva ne funkcionise kako treba.Taj zakon bi trebalo da tvom najstarijem sinu da sve njegove titule kad ovaj umre.
A evo igrao sam vec dosta sa tim zakonom i skontao sam da heir bude skroz random, znaci bukvalno bez obzira sto imam sina on stavi da je heir neki tamo njegov necak ili ujak.
Мора да је баг, јер primogeniture мора да функционише како треба. Ја га користим увек, јер ми највише одговара. Волим да после `мене`, мени најближи влада. Породично стабло може бити одгромно, тако да то што се теби десило, вуче на seniority.

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Za sve koji imaju problema sa 1.03 patchom:

1. Instalirajte igru ponovo.
2. Uradite backup fajla landed_titles.txt u instalacioni_folder/common folderu (to je fajl koji pravi problem sa poremecenim grbovima)
3. Instalirajte 1.03 uodate (nema potrebe za 1.02)
4. Prekopirajte sacuvani originalni landed_titles.txt preko istog fajla iz novog patcha u instalacioni_folder/common.
5. Odcekirajte ona dva DLC u launcheru (i oni prave probleme)
6. Sada sve radi 100%
Да ли онда имамо длц додатке или не? Мислим наравно на уникатне штитове и портрете могола?


Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Je li ko uspio da zadrzi teritoriju osvojene sa crusade meni se stalno desavaju revolti
Православци немају могућност крусејда... :Р
Али мислим да ти прави проблем вера у тој провинцији више него култура дате. Значи пробај са поповима променити веру датим провинцијама.


Citat:
Parafraz kaže: Pregled poruke
Стигох до Монгола. Добио сам прво 5000 кеша + 100000 војника. За неколико година ствар се поновила.
Сад, међутим, играм 1.02. Много је боља.

Него, ја сам полуискусан у Парадоксовим играма. Играо сам Еу3, ЦК итд, али ЦК2 ми делује најкомплетније. Најбоља њихова игра до сад.

Е сад, ту ми лежи и проблем, који сам, чини ми се приметио. А то је - велике државе имају тенденцију раста. Византија, Мађарска, ХРЕ увек расту или остају исте. Једном ми се десило да је у ХРЕ Ломбардија изнедрила независност, и то је то. Десило ми се и да је Мађарска постала Хрватска - границе су остале исте, све исто осим грба. Чак је и породица из династије Арпада на власти... Ипак, није ми се десило ниједном оно што се у историји десило много пута - да се царство распадне. Такву динамику још нисам уочио (на тренутном сејву играм око 100 година; пре тога сам одиграо неколико пута по сто година са другим државама). Да ли неко има другачије искуство?

Такође, чини ми се да компјутер вара... Играм на нормал нивоу као Србија од 1187. Узео сам Видин и на крају морао да постанем вазал Византије јер је Мађарска стално имала неке клејмове...
Но, једини рат који је Византија изгубила била је управо против Мађара када су ми откинули Дубровник. Уз то, када сам усред грађанског рата у Византији покушао да изборим независност, виз. цар се окренуо на мене и нагло прекинуо рат који не би требало да може тек тако да се прекине (ратовао је против 60-70% вазала а рат је био за његово скидање са власти. Имао је 30ак % успеха у рату. Када компјутер ратује против мене, не пристаје на предају испод 75%, а бели мир није опција, јер кад се владар скида са власти, бели мир не делује.)

Имате ли каквих савета по питању играња са Србијом? Да ли је могуће постићи границе цара Душана?
Ја играм искључиво са Србијом, то јест провинцијом Рашком, коју држи Михајлов син, Петрислав. Веома је тешко било шта направити велико без едита. Ја сам доста едитово. Креирао `себе` уместо тог Петриславам направио личну династију. Подигао могућност броја грађавина Рашкој, Београду,Хуму, Рогуши и Зети. Са таквим подшавањем, успео сам бити краљ Србије и Хрватске за једно 150година.
Са Византиојом сам само ратовао када пошаљу сву војску на исток и ратове против Турака. СА хрватском сам ратовао при њиховом дељењу на Славонију, Хрватску и Далмацију. Доста је лако ишло...

Poslednja ispravka: FreeMayk (19.2.2012 u 2:14)
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 2:09   #84
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Citat:
FreeMayk kaže: Pregled poruke
Мора да је баг, јер primogeniture мора да функционише како треба. Ја га користим увек, јер ми највише одговара. Волим да после `мене`, мени најближи влада. Породично стабло може бити одгромно, тако да то што се теби десило, вуче на seniority.
Da i meni funkcionise,i mozda najbolji zakon da se odrzi loza(dinastija)
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 2:55   #85
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Da i meni funkcionise,i mozda najbolji zakon da se odrzi loza(dinastija)
Па није баш лоза, јер рецимо мој први карактрер је имао 6 синова, па они основали породице...
Ширили се ко колера.
Али је битно да деца коју ти едукујеш, који примају спосовности од тебе и жене, коју такође лично бираш, буде на трону једног дана.
Остале породице твог порекла се аутоматски развијују.
Рецимо, ја сам имао велик део лозе у Мађарској. Наиме, један момак се оженио војвоткињом, па отишао тамо, и направио велико порекло. Мислим преко 20 чланова моје лозе су били Мађари, Католици, а носили мој штит.
Искрено да мислим, seniority може само да зезне веру и порекло...

Нашао сам начин да стартујем 1.03б, са ДЛЦ додацима, па кога интересује, нека ме контактира на ПМ.
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 13:00   #86
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
FreeMayk kaže: Pregled poruke
1. Да ли онда имамо длц додатке или не? Мислим наравно на уникатне штитове и портрете могола?
2. Ја играм искључиво са Србијом, то јест провинцијом Рашком, коју држи Михајлов син, Петрислав. Веома је тешко било шта направити велико без едита. Ја сам доста едитово. Креирао `себе` уместо тог Петриславам направио личну династију. Подигао могућност броја грађавина Рашкој, Београду,Хуму, Рогуши и Зети. Са таквим подшавањем, успео сам бити краљ Србије и Хрватске за једно 150година.
Са Византиојом сам само ратовао када пошаљу сву војску на исток и ратове против Турака. СА хрватском сам ратовао при њиховом дељењу на Славонију, Хрватску и Далмацију. Доста је лако ишло...
1. Naravno da ne. Ali meni ti DLCovi uopste ne rade kako treba. Neko je iznad mene napisao da je provalio kako mogu da prorade pa pitaj njega...

2. Nema potrebe da ista editujes (osim pravljenja svoje dinastije naravno). Cemu to? Meni je bas bila draz da igram kao Petrislav Dukljanin i da bude tesko. Pa ako je vec istorijski autenticna igra, igraj je kao da si istorijski u tom polozaju. I pored toga sto nisam editovao uspeo sam da zauzmem i Duklju, i napravim kraljevinu Srbiju i da trenutno drzim pola Hrvatske... Ali moras da mislis decenijama unapred...
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 13:49   #87
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
1. Naravno da ne. Ali meni ti dlcovi uopste ne rade kako treba. Neko je iznad mene napisao da je provalio kako mogu da prorade pa pitaj njega...

2. Nema potrebe da ista editujes (osim pravljenja svoje dinastije naravno). Cemu to? Meni je bas bila draz da igram kao petrislav dukljanin i da bude tesko. Pa ako je vec istorijski autenticna igra, igraj je kao da si istorijski u tom polozaju. I pored toga sto nisam editovao uspeo sam da zauzmem i duklju, i napravim kraljevinu srbiju i da trenutno drzim pola hrvatske... Ali moras da mislis decenijama unapred...
1. Искрено не знам како си успео да избориш независност од Византије? Петрислав је вазал, и када креира војвотство Рашке, са приде провинцијом Хум, то спада под Византијом. Да би покорио Дукљу, треба ти још Зета и Дубровник. Све када си то освојио, мораш да прогласиш рат Византији за независност. Они ратују са минимум 10 хиљада војника. Уколико ратују са истоком, минимум 5 хиљада. Тешко да се добије рат уколико Византија није распаднутна.
Друго, Дукљанин је једина јака породица у Србији 1066 године. Немају ни једног вазала којег можеш контролисати да није Дукљанин.
Сам војвода Михајло је католик.
Једноставно сам убицио себе у историју, као што се већина нас убацује, само са историјским карактерима...
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 16:29   #88
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
FreeMayk kaže: Pregled poruke
1. Искрено не знам како си успео да избориш независност од Византије? Петрислав је вазал, и када креира војвотство Рашке, са приде провинцијом Хум, то спада под Византијом. Да би покорио Дукљу, треба ти још Зета и Дубровник. Све када си то освојио, мораш да прогласиш рат Византији за независност. Они ратују са минимум 10 хиљада војника. Уколико ратују са истоком, минимум 5 хиљада. Тешко да се добије рат уколико Византија није распаднутна.
Друго, Дукљанин је једина јака породица у Србији 1066 године. Немају ни једног вазала којег можеш контролисати да није Дукљанин.
Сам војвода Михајло је католик.
Једноставно сам убицио себе у историју, као што се већина нас убацује, само са историјским карактерима...
I ja sam ubacio svoje prezime umesto Dukljanin, ali nista vise nisam modifikovao. Jednostavno sam razvijao provincije takve kakve su. Kada sam imao 4 provincije (Raska, Hum, Zeta i Raguza) ukazala mi se prilika da se otcepim (Totalni gradjanski rat u Vizantiji) i uspeo sam. Dalje je istorija.
Moj jedini savet je da ne kreces od 1066 vec koju godinu kasnije, kad Vizantija nije toliko jaka (Rum joj uzme vecinu male Azije), a cak mozes da krenes i sa samom nezavisnom Raskom u jednom trenutku. To je negde oko 1076 ili tako nesto...
Spoiler za Kraljevina Srbija:
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 16:39   #89
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Хвала на саветима. Играће се игра доста дуго. Чекају се печеви. Има доста ситних багова. Верујем да ће бити још богатија са дипломатијом.

Ево моја првобитна држава. Ускоро планирам из почетка почети. Тренутно се бавим едитовањем гена фамилије. Али не могуће је направити Србина са црном косом и очима. Неки баг 100%...

http://img36.imageshack.us/img36/7651/gs1r.png
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 16:59   #90
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Kako to editujete?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 17:07   #91
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
jazo kaže: Pregled poruke
kako to editujete?
Шта како едитујемо?
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 17:23   #92
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Pa pricas za gene i to....
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 17:25   #93
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
jazo kaže: Pregled poruke
pa pricas za gene i to....
Гени се едитују са нотепедом ++.
Значи снимиш позицију, учиташ је нотпедом и тамо мењаш.
Јбг мало компликовано, али ако те занима научичеш.
Не може се објаснити у пар речи.
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 18:23   #94
Kutuzov
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 36
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

interesuje me je li ko pocinjao npr. kao vazal vizantijskog carstva ili kao vazal srpskog kralja (ne mislim na ono tipa kad je raska vazal vizantije i sl.), i je li imao kakav uspijeh?
Kutuzov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 19:39   #95
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.321
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
FreeMayk kaže: Pregled poruke
Хвала на саветима. Играће се игра доста дуго. Чекају се печеви. Има доста ситних багова. Верујем да ће бити још богатија са дипломатијом.

Ево моја првобитна држава. Ускоро планирам из почетка почети. Тренутно се бавим едитовањем гена фамилије. Али не могуће је направити Србина са црном косом и очима. Неки баг 100%...

http://img36.imageshack.us/img36/7651/gs1r.png
Jeba cudo de su sisli ovi Svedjani
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 21:20   #96
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Jeba cudo de su sisli ovi Svedjani

Хахаха.
Ма нису сишли Швеђани. Него је део Руског војводства. Тиме што се један оженио вероватном војводкињом Швеђанком, израђали децу који су попримили Шведску културу... И пошто је вероватно устав био seniority, Швеђани наследили провинцију, јер су били најближи наследству...
Зато сам против веома против seniority-а.

Citat:
Kutuzov kaže: Pregled poruke
interesuje me je li ko pocinjao npr. kao vazal vizantijskog carstva ili kao vazal srpskog kralja (ne mislim na ono tipa kad je raska vazal vizantije i sl.), i je li imao kakav uspijeh?
Не разумем те? У чему је разлика Рашка као вазал Византије или неки други тип као вазал Византије или Дукље?
Све једно, свакако си вазал и крећеш са једном провинцијом(гроф), осим ако немаш привилегију, па да контролишеш цело војводство.
Мање више свако ко игра са Србијом, креће од војводства или као гроф.
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 21:46   #97
Kutuzov
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 36
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

mislio sam da ne uzmes srpskog kralja, vec nekog njegovog vazala, ili tipa uzmes sa vizantijom a ne uzmes bazileusa vec njegovog nekog vazala, i tako sa bilo kojom drzavom...pa me je interesovalo je li ko uspio da svrgne tog istog kraja i da bude toliko mocan vazal i sam kralj postane? to je sustina pitanja
Kutuzov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 21:54   #98
FreeMayk
Član
 
Član od: 18.2.2012.
Lokacija: Петровград
Poruke: 112
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 54 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Kutuzov kaže: Pregled poruke
mislio sam da ne uzmes srpskog kralja, vec nekog njegovog vazala, ili tipa uzmes sa vizantijom a ne uzmes bazileusa vec njegovog nekog vazala, i tako sa bilo kojom drzavom...pa me je interesovalo je li ko uspio da svrgne tog istog kraja i da bude toliko mocan vazal i sam kralj postane? to je sustina pitanja
Па колико сам пратио, већина је почињала као вазал. Ја сам са Петриславом почео, као вазал Византије, али пошто је карактер Србин и држи регију Рашку, њему је задатак да створи Краљевину Србију. Да би то одрадио мора да заузме тренутну Дукљу и да избори независност од Византије. Од грофа до војводе, долазиш у позицију да постанеш краљ Србије са 4 провинције.
Лично нисам играо никада дуго секундарну улогу грофа или војводе. И када сам играо, отимао сам ратом превласт или независност. Постоје разни начини да дођеш до жељеног, није рат једина опција. Али је понекад најлакша.
FreeMayk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 0:38   #99
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Meni ovaj 1.03 ne radi ,instaliram ga a opet ostane 1.02b JBOO
i kod mene je bio taj slučaj. naime patch se instalira u default lokaciju igre bez da proveri da li je igra tu instalirana. Ako nisi instalirao na default lokaciji onda moraš u patch "ručno" da namestiš da se instalira tamo gde ti je igra instalirana.

back to topic, kako ide ovo sa edukovanjem dece. meni se čini da to uopšte ne radi kako treba. Dam neko dete čoveku sa odličnim statistikama a od njega isapdne klošar, s druge strane dam ga klošaru sa svim osobinama ispod 10 on napravi haos sa nekim osobinama kod tog deteta preko 20.

Jel zna neko nešto više o ovome ? Da li osobine roditelja uopšte utiču na dete ?

Trenutno sam edukujem naslednike ali tek nakon 4-5 generacija uspem da napravim ličnosti sa osobinama preko 10.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 0:47   #100
ak47
Banned
 
Član od: 17.2.2012.
Lokacija: Serbia
Poruke: 24
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ak47
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Dobio sam od brata juce gift(Crusader Kings 2) na gamers-gate,ali to nije moj tip igrice . hteo bih da ga zamenim za nesto . saljite na pm.
ak47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com