Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2018, 15:39   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2019, 17:38   #2
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

Ok, Kuzma je istrosen, ozvanicite Brdara kao novog kolumnistu, posto covek vec mesecima i mesecima u Internet delu pise fakticki kolumne, romane pljuvacine kapitalizma i slobodnog trzista; i brani slobodu govora, konzervativce i americke republikance (zestoko nespojivo, ali hajde).

Pa da i Brdara naucimo nesto o kapitalizmu, slobodi, ekonomiji; kao i o tome zasto je regulacija jos vece zlo i nemoral cak i od poreza. .
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
DArthShone (25.1.2019), mvasic (19.1.2019), Rockstar (20.1.2019)
Stara 20.1.2019, 10:10   #3
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

a neki dan sam se pitao šta li bi kami rekao na ove Brdarove tekstove
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 12:08   #4
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

Kuzma konačno piše u skladu sa nazivom njegove kolumne (Ja, igrač), dok Brdar malo previše zalazi u probleme koji baš i ne treba da se tiču časopisa ove vrste. Ok, i Kuzma je to radio, ali na jednoj/pola strane. Naravno, ne mogu da kažem da Brdarevi tekstovi nisu kvalitetni.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 14:15   #5
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Naravno, ne mogu da kažem da Brdarevi tekstovi nisu kvalitetni.
Nisu.

Suvise je povrsan. Tekstovi su mu vise populisticki nego informativni. Vidi se da se ne razume u stvari o kojima pise. Nepismen je. Kad sam u SK video recenicu "ne znamo tacno, ali smo sigurni..." samo sto nisam pao sa stolice. Kad opisuje igre, na celoj strani uspe da ne kaze nista o igri (Tyranny, npr).
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
makiem (22.1.2019)
Stara 21.1.2019, 11:20   #6
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

Što se EA tiče, volio bih da puknu, ali ne bih volio da Blizzard pukne, barem ne dok ne izađe SC3 i D4. Tek onda će da bude donesena presuda.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2019, 11:22   #7
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

SC3 ?
Pa to nece jos minimum 10 godina.

Pre ce da izadje Warcraft 4 (mozda za 5 godina), nego SC3
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 20:39   #8
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
a neki dan sam se pitao šta li bi kami rekao na ove Brdarove tekstove
1. Njegovi tekstovi su u sutini kolumne, mada bi po formi trebalo da budu neki informativni tekstovi, ne razumem se tehnicki u te novinarske forme, ali to je pomalo teski promasaj.

2. Jesu mu zanimljivi tekstovi, tj, veliki broj citalaca bi ih citao. Mislim, kada kazem 'veliki broj', mislim na one koje bi zanimale takve drustvene, ekonomske i politicke teme. Naravno, tekstovi su populisticki, na nivou Naomi Klajn, nemaju veze sa strucnim analizama, ali su citljivi. A generalno, taj spoj Naomi Klajn sa jedne, i americkih konzervativaca sa druge strane, mi je uvek bila fascinantna stvar; verovatno je Srbija jedno od retkih drustva na Planeti gde je tako nesto uopste i moguce u tako velikom broju.

3. U 95 procenata slucajeva lupeta zestoke gluposti, uglavnom anti-kapitalisticke, i zestoki je analfabeta za ekonomiju, iako jeste prirodno inteligentan, obrazovan i informisan. Naravno, ima levicarski sistem vrednosti kao ogroman broj ljudi na planeti Zemlji danas, a levicarski sistem vrednosti je isto sto i glup sistem vrednosti. Izmedju ostalog, u formiranju takvog misljenja kod ljudi veliki uticaj imaju i besmisleni umetnici, potpune neznalice o ekonomiji, sociologiji i drustvu; tipa, besmisleni umetnik napise/snimi neku cyber-punk anti-utopiju gde drzave gube svoj uticaj, a velike korporacije vladaju svetom (a u stvarnosti sve suprotno od toga, drzave nikad jace, i reketi koji im placaju kapitalisti nikad veci), ali to je vec druga tema, i klasika je.

4. Previse slusa Ben Shapira, i tako te konzervativne podkastere, iako nema podlogu u filozofiji, teoriji, ekonomiji, da bi uopste i razumeo neke stvari iz svakodnevne ekonomije. Mislim da njemu i nije jasno da iako brani americke konzervativce, on je i sa vrednosne i sa ekonomske strane blizi americkim demokratama. Tipa, njegovo pljuvanje po velikim multi-korporacijama je nesto sto bi potpisalo 90% americkih demokrata, i mnooogo manje americkih republikanaca. Mozda cak i stvarno misli da demokrate dobijaju vece pare od privatnih firmi u odnosu na republikance. Dalje, konkretno, iako slusa americke konzervativce, nije mu jasna ogromna snaga raznoraznih americkih sindikata drzavnih radnika, iako ovi cesto o tome pricaju; sto znaci da on cak i kada slusa konzervativce, koncentrise se na neke gluposti, kao sto je sloboda govora istih na internetu, umesto da se koncentrise na mnogo sustinskije stvari. Sto znaci da ne ume da razlikuje kada americki konzervativac prica potpune gluposti, a kada prica pametne stvari, za sta je vec potrebna i pomenuta osnova u ekonomiji i teoriji.

Poslednja ispravka: kami (22.1.2019 u 20:58)
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2019, 21:16   #9
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom 1/2019 "Zdravo kuvanje s Miodragom"

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Kuzma konačno piše u skladu sa nazivom njegove kolumne (Ja, igrač), dok Brdar malo previše zalazi u probleme koji baš i ne treba da se tiču časopisa ove vrste. Ok, i Kuzma je to radio, ali na jednoj/pola strane. Naravno, ne mogu da kažem da Brdarevi tekstovi nisu kvalitetni.


Meni se sviđa što piše i o takvim temama. Nisu ni loše pružene informacije.

Zamerka?
Dva teksta Brdara u ovom broju, po konstrukciji rečenica i nekim terminima, deluju kao (ne baš vrhunski) prevod sa “Ameriken Ingliš” jezika.

Ne pričam o plagijatorstvu. Više o bukvalnom prevodu prikupljenih informacija i termina. Lektori, gde ste...
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
DArthShone (25.1.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com