Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2018, 9:48   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom AMD Freesync-pitanje za forumase

Interesuje me da li neko od kolega sa foruma koristi freesync PREKO DISPLAYPORTa? Monitor lg 24mp59g koristim preko hdmi kabla i hdmi ulaza na monitoru, sve radi ok. Medjutim, probao sam pre par dana preko displayporta (dp izlaz na grafici i dp ulaz na monitoru), sa ukljucenim freesyncom pri opterecenju (heaven benchmark) povremeno, na nekoliko minuta se ekran zacrni na oko 1 sekunde, zatim se sve nastavlja normalno. Za vreme crnog ekrana nema crasha, zvuk ide normalno, nikakav log u event vieweru.

Ako iskljucim freesync sve normalno radi, a cini mi se da i ako smanjim refresh rate monitora na 60 Hz sa fabrickih 75 Hz a ostavim ukljucen freesync, opet nema blackouta ( nisam predugo testirao ovo drugo, 20ak minuta, kada budem imao vremena probacu ponovo).

Znaci, preko displayporta problemi (dosta ljudi po netu se zali na identicnu stvar, cak i sa mnogo skupljim monitorima i vega kartama), preko HDMI sve radi savrseno freesync na 75 hz.

Inace, dp kabl sa kojim sam radio je
https://uk.hama.com/00078442/hama-di...shielded-180-m
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2018, 10:56   #2
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: AMD Freesync-pitanje za forumase

Ja imam LG 23MP68VQ-P i kod njega u specifikaciji piše da Freesync radi samo preko HDMI 2.0 kabla (zato i koristim taj kabl). Verovatno je slična situacija i za tvoj model.

Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2018, 13:13   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: AMD Freesync-pitanje za forumase

Ma radi i preko displayporta (pise i u specifikaciji) ali samo na 60hz, na 75 nema tearinga ali ima blackouta. A mislim da ekrani sa vecom rezolucijom i/ili framerateom ne mogu ni da teraju freesync preko hdmi, samo preko dp. Nego izgleda da postoji neki bug/nekompatibilnost, gremlin, pitaj boga sta.

I nije ogranicen problem na lg; nalazim na postove Acer 1440p modelima, viewsonic, Samsung, Asus... i uglavnom je neki konsenzus odsustvo standardizacije sto bi freesync 2 trebalo donekle da resi.

Slobodno ko ima iskustva sa freesyncom, narocito preko displayporta, nebitno koji monitor je u pitanju(samo napisite koji je model ), neka ih napise.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Teoretsko pitanje - konfa do 100 evra :) Eni Šta da kupim? 50 7.12.2012 14:47
Prosto pitanje, barem se nadam, validacija forme nepoverljiv Serverske aplikacije i baze podataka 2 26.9.2010 16:14
Stručno pitanje vezano za monitor FiresnakE Kvarovi 11 10.5.2010 10:10
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
Pitanje za rubriku I/O PORT nesto nece herrnikolic O SK-u uopšte 5 14.12.2009 22:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com