Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2017, 15:21   #1
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Best buy Full HD PC monitor

Došlo vreme da se podnovim.

Dakle kao što naslov kaže, koji je najbolji Full HD PC monitor za najmanje para? Nije važan izgled, samo da daje odličnu sliku za novac koji traži pri gledanju filmova i serija i igranju igara. Prijatan za oči tokom dužih sesija na internetu i radom u Office-u, možda ću na njemu krenuti i da učim programiranje. Ne bavim se Photoshopom i video editovanjem, ne igram pucačine profesionalno pa da odziv treba da bude nenormalan.

Meni važne karakteristike:
- Dijagonala: 24 inča
- razmer stranica 16:9
- da ima pored novijih priključaka i VGA (za sada ide na stari računar, idemo postepeno sa podnovljavanjem)

Pretpostavljam da je opseg cene onoga što tražim između 100 i 200 evra. Bolje što dalje od 200 evra. Ako neki baš nudi mnogo za malo više para u odnosu na konkurenciju slobodno kažite, ne treba da bude najjeftiniji već best buy. Nešto za monitore kao što je bio Xiaomi Redmi Note 3 Pro za telefone

Hvala unapred!
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 15:57   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Preporucio bi ti neki od Dell modela, ali su oni malo blize 200 evra. Kao solidnu alternativu mozes da bacis pogled na Philips 240V5QDAB/00. Ima sve sto trazis. Naravno savet je da ako mozes pogledas model koji te zanima u radnji i na prvu ruku vidis da li ti skroz odgovora. Cena je izmedju 16 i 17 hiljada.
Mada sacekaj jos neku preporuku za razmatranje sigurno.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
simke85 (9.4.2017)
Stara 7.4.2017, 17:37   #3
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Uzmi monitor koji ima ips panel da bi ti se manje zamarale oci.
U tom cenovnom rangu ti je best buy Asus vx239h koji se obicno preporucuje na forumima. Nije 24" monitor ali nije ni velika razlika u dijagonali ekrana.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
simke85 (9.4.2017)
Stara 7.4.2017, 19:46   #4
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Preporucio bi ti neki od Dell modela, ali su oni malo blize 200 evra. Kao solidnu alternativu mozes da bacis pogled na Philips 240V5QDAB/00. Ima sve sto trazis. Naravno savet je da ako mozes pogledas model koji te zanima u radnji i na prvu ruku vidis da li ti skroz odgovora. Cena je izmedju 16 i 17 hiljada.
Mada sacekaj jos neku preporuku za razmatranje sigurno.
Molim da izneseš i jedan razlog zašto taj model Philipsa pošto ja ne mogu naći ni jedan.
Takođe, Dell za 200 € i da valja? Neće biti . Takođe Dell isto ima gomilu truba modela.

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Uzmi monitor koji ima ips panel da bi ti se manje zamarale oci.
U tom cenovnom rangu ti je best buy Asus vx239h koji se obicno preporucuje na forumima. Nije 24" monitor ali nije ni velika razlika u dijagonali ekrana.
Zašto je taj ASUS najbolja kupovina osim rekla kazala? Ozbiljan sam.

Istina je sledeća – taj monitor ima jadan i stari AH-IPS panel iz 2013. sa izuzetno lošom sRGB pokrivenošću boja (jedna
od najgorih koju sam ikada video), ima očajnu fabričku kalibraciju, nema overdrive što je apsolutno neverovatno i matirani
sloj/premaz je malo jači pa dovodi do negativnih efekata (degradira sliku).

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (7.4.2017 u 20:06)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 20:00   #5
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Došlo vreme da se podnovim.

Dakle kao što naslov kaže, koji je najbolji Full HD PC monitor za najmanje para? Nije važan izgled, samo da daje odličnu sliku za novac koji traži pri gledanju filmova i serija i igranju igara. Prijatan za oči tokom dužih sesija na internetu i radom u Office-u, možda ću na njemu krenuti i da učim programiranje. Ne bavim se Photoshopom i video editovanjem, ne igram pucačine profesionalno pa da odziv treba da bude nenormalan.
Monitori sa VA panelima su najbolji za gledanje filmova i serija zato što imaju ubedljivo najbolji kontrast i prikazuju crnu, nemaju
problem zvani IPS „glow“ (žar) koji komplet „pojede“ tamne i crne scene i zaista treba dobiti defektan primerak koji ima problem
sa probijanjem LED pozadinskog osvetljenja tzv. BLB.

Citat:
Meni važne karakteristike:
- Dijagonala: 24 inča
- razmer stranica 16:9
- da ima pored novijih priključaka i VGA (za sada ide na stari računar, idemo postepeno sa podnovljavanjem)
Tehnički ne postoje monitori sa 24“ dijagonalom .

Citat:
Pretpostavljam da je opseg cene onoga što tražim između 100 i 200 evra. Bolje što dalje od 200 evra. Ako neki baš nudi mnogo za malo više para u odnosu na konkurenciju slobodno kažite, ne treba da bude najjeftiniji već best buy. Nešto za monitore kao što je bio Xiaomi Redmi Note 3 Pro za telefone

Hvala unapred!
Dva najbolja izbora su:
LG 23MP68VQ-P (AH-IPS) (FreeSync (40-75 Hz))
BenQ VZ2470H (AMVA+)

LG je u blagoj prednosti za igre ako imaš Radeon grafičku karticu koja podržava FreeSync ili planiraš da je imaš u budućnosti.

BenQ je superioran za video reprodukciju (em je VA panel, em polusjajan ekran, em nema crno sjajno kućište), a za igre su
tu negde, ali nema FreeSync. Ima Low Blue modove tako da ti uveče veliki kontrast ne zamori oči.

P. S.
Monitor je poslednja stvar na kojoj treba škrtariti zato što najduže traje.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
delibasa (8.4.2017), simke85 (9.4.2017)
Stara 7.4.2017, 21:20   #6
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Ja imam odlicno iskustvo sa LG 24MP58VQ-P (24'' IPS panel). Kostao me je 18900din sa isporukom kod ''madjara'', i stvarno je fenomenalan sto se tice boje i cak i crna je extra za low-cost IPS.
Inace, Duke, ne razumem konstataciju da nema 24'' monitora? To je 60.96cm dijagonale i sad sam bas iz radoznalosti uzeo da premerim moj i iznosi tacno toliko! Mislim na vidljivi ekran. Sto se tice Dell, ima apsolutno najgore komentare ovde na forumu (ima i nekoliko pozitivnih, medjutim po meni su to ljudi koji su jednostavno imali srece da im zapadne super model, masa njih se zali i uvideces i sam ako malo procitas druge teme). Benq je bio moj izbor (VA panel) ali sam odustao zbog losih kritika o ghostingu u igrama i okusao srecu sa LG i srecom nisam pogresio. Mozda je i meni samo zapao dobar model, ali nisam video da se neko zali na LG IPS ovde! Takodje to vazi i za Asus (ovaj od 23 incha), imali ga ljudi odavde i samo ga hvale. Inace smo smetliste evrope, pa uvek budi spreman za refund... Srecno!
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku weedman984 na korisnoj poruci:
simke85 (9.4.2017)
Stara 7.4.2017, 21:39   #7
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Ajmo redom…

Ti paneli od 24“ 1080p, su u stvari dijagonale 23,8“ (AMVA+, AH-IPS, PLS, AHVA, ADS) ili 23,6“ (SVA i S-MVA).

LG MP68VQ serija je superiorna u odnosu na MP58VQ seriju. To je činjenica. Ako si dobio model koji nema izražen BLB i neki
drugi defekt, onda odlično. I dijagonala je tačno 60,45 cm (23,8“). To je zvaničan podatak LG Electronicsa i LG Displaya.

Dalje, što se tiče ASUS-a VX239H, mene ne interesuju (niti ikoga ozbiljnog) subjektivna mišljenja i zapažanja. Samo stručno
odrađeni testovi. Zato slobodno mogu otkucati da je „praistorijski“ VX239H (izašao u junu 2013.) loš i zastareo monitor koga je
davno pregazilo vreme i jedino se prodaje zbog dizajna i neobaveštenosti kupaca.

Pretpostavljam da misliš na BenQ GW2470H? Kakve veze ima taj model sa VZ2470H ?

I Srbija nije smetlište Evrope kad su u pitanju monitori. Ceo svet je! Potpuno je nebitno da li u 'Merici, Nemačkoj, Srbiji ili Bangladešu.
Ako zaista (kao još neki na ovom forumu) misliš da se napolju prodaju modeli bez ogromnih problema, .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 1:39   #8
delibasa
Novi član
 
Član od: 24.11.2013.
Poruke: 23
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Best buy Full HD PC monitor

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Dva najbolja izbora su:
LG 23MP68VQ-P (AH-IPS) (FreeSync (40-75 Hz))
BenQ VZ2470H (AMVA+)

LG je u blagoj prednosti za igre ako imaš Radeon grafičku karticu koja podržava FreeSync ili planiraš da je imaš u budućnosti.

BenQ je superioran za video reprodukciju (em je VA panel, em polusjajan ekran, em nema crno sjajno kućište), a za igre su
tu negde, ali nema FreeSync. Ima Low Blue modove tako da ti uveče veliki kontrast ne zamori oči.

P. S.
Monitor je poslednja stvar na kojoj treba škrtariti zato što najduže traje.
Sada sam pogledao ovaj:
"LG LED 23" 23MP68VQ-P IPS Full HD" i izgleda mi extra, odnos cena-kvalitet. Ja cu verovatno njega da uzmem.
Evo pogledajte na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=m5mYQsLmyoo
https://www.youtube.com/watch?v=MILkocK6-KY
https://www.youtube.com/watch?v=620CzvVAw9Q
https://www.youtube.com/watch?v=IhV0HmPrHro
delibasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 22:57   #9
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Mozda je meni pokvaren metar, ko zna... Druze Simke, kupi onda Benq i uzivaj, hebes sta drugi ljudi pricaju o svojim iskustvima, citaj ti sta pise na zvanicnom sajtu... Zivela Srbija, raj za monitore!!!!
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 23:00   #10
delibasa
Novi član
 
Član od: 24.11.2013.
Poruke: 23
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Dva najbolja izbora su:
LG 23MP68VQ-P (AH-IPS) (FreeSync (40-75 Hz))
BenQ VZ2470H (AMVA+)

LG je u blagoj prednosti za igre ako imaš Radeon grafičku karticu koja podržava FreeSync ili planiraš da je imaš u budućnosti.

BenQ je superioran za video reprodukciju (em je VA panel, em polusjajan ekran, em nema crno sjajno kućište), a za igre su
tu negde, ali nema FreeSync. Ima Low Blue modove tako da ti uveče veliki kontrast ne zamori oči.

P. S.
Monitor je poslednja stvar na kojoj treba škrtariti zato što najduže traje.
Ja verovatno uzimam ovaj "LG 23MP68VQ-P (AH-IPS)", cini mi se kao najbolji odnos cena-kvalitet.
Evo mozete pogledati na Youtube:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=m5mYQsLmyoo
https://www.youtube.com/watch?v=MILkocK6-KY
https://www.youtube.com/watch?v=620CzvVAw9Q
https://www.youtube.com/watch?v=IhV0HmPrHro

Poslednja ispravka: delibasa (8.4.2017 u 23:07)
delibasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 23:50   #11
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Lucky Goldstar

Neko ne zna da izmeri dijagonalu pa su mu drugi krivi. Lele

Citat:
Full HD IPS LED Monitor mit 60,45 cm (23,8 Zoll) Bildschirmdiagonale

Displaytyp TFT-LCD Aktiv Matrix mit White LED Backlight
Bildschirmdiagonale 60,45 cm / 23,8"
Aktive Bildfläche 526,88 mm x 296,37 mm
Pixel Pitch 0,274 mm x 0,274 mm
Pixelkonfiguration RGB Streifen
Weitwinkeltechnologie AH-IPS (Advanced High Performance In Plane Switching)
http://www.lg.com/de/monitore/lg-24MP58VQ
Bez brige, LG Electronics ne zna kolika mu je dijagonala, al‘ ima ko zna .


@ delibasa

Od video snimaka što si ostavio, TechyTalk je profi video test.
90+% ‘tjubera koji predstavljaju monitore u stvari su najobičniji marketing prezenteri i na njih se ne treba puno oslanjati
osim da se stekne neki sveopšti utisak.

Otkucao sam na benchu mini recenziju tog modela pa ću iskopirati ovde:
Citat:
Pogledaj sledeći video ako ga nisi. Momak je sasvim dobro laički opisao monitor.
http://www.youtube.com/watch?v=MILkocK6-KY

Postoji i jedan profesionalni test.

Jeste, LG 23MP68VQ ima sjajno crno kućište i AH-IPS panel sa sRGB pokrivenošću boja ispod 90%, ali van toga je monitor odličan.
Jedina alternativa sa FreeSyncom su Samsung F modeli, ali oni garantovano nisu bolji za igranje.

LG budžetski monitori su loši i generalno su za izbegavati, ali su im zato FreeSync modeli odlični i njih preporučujem. LG tvrdi da
navedeni model ima fabričku kalibraciju i 99% sRGB pokrivenost boja (što apsolutno nije tačno na osnovu testa, ali to ne treba
da te brine ni najmanje). I zaista, TrustedReview test je to potvrdio da su boje fantastično kalibrisane (samo cenim testove
gde je korišćena oprema za testiranje, subjektivni utisci su irelevantni za ozbiljnu analizu izuzev određenih stvari)!

Dalje, monitor ima natprosečan kontrast (za IPS panel). Input lag je ispod 10 ms (16 ms je granica) i to što ima dosta širok
FreeSync opseg (40-75 Hz – uz malo sreće se može proširiti) i što radi na 75 Hz je ogroman plus. Čak su ga i pohvalili da je
bolji za igranje od tipičnog IPS monitora. Da nije dobar odziv, žalili bi se sigurno, pošto se žale.

Philips V-Line 236V modeli imaju TN panel. Po pitanju kvaliteta slike nema poređenja i nema šanse da LG ima sporiji odziv.

Da li monitora ima na stanju za kupiti, videćeš. Ako ima i dođe ti, najvažnije je da se proveri da nije defektan o čemu sam
kucao puno. Uostalom, kupovinom preko interenta imaš pravo na bezuslovni raskid ugovora do 14 dana.

Pošto tema za ovaj model postoji na forumu, tu ću te lako navoditi po pom pitanju kao i ona tema za hakovanje FreeSynca.

TL; DR – LG 23MP68VQ je odličan monitor.
Monitor nije za rad sa bojama iako je AH-IPS (očigledno i zašto) i VA monitori su bolji za video, ali IPS-oliki paneli su tu
isto sasvim u redu dokle god postoji osvetljenje (u mraku su katastrofa).

Sve u svemu, top kupovina za „sve u jedan upotrebu“ ako se može iskoristiti FreeSync ili makar u budućnosti.

Takođe postoji da se kupi 24MP68VQ za ~5k više i apsolutno ne vredi za 2 cm veću dijagonalu i dodatnim DVI-D ulazom.
I ignoriši 24MP58VQ koji je tipičan budžetski loš LG monitor.

P. S.
Nemoguće je kupiti monitor koji je najbolji u svemu i da kupujete za 1.000+ €. Svala LCD panel tehnologija ima pluseve i minuse.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (9.4.2017 u 0:09)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
delibasa (9.4.2017), simke85 (9.4.2017)
Stara 9.4.2017, 1:23   #12
delibasa
Novi član
 
Član od: 24.11.2013.
Poruke: 23
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lucky Goldstar

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Da li monitora ima na stanju za kupiti, videćeš. Ako ima i dođe ti, najvažnije je da se proveri da nije defektan o čemu sam
kucao puno. Uostalom, kupovinom preko interenta imaš pravo na bezuslovni raskid ugovora do 14 dana.

Pošto tema za ovaj model postoji na forumu, tu ću te lako navoditi po pom pitanju kao i ona tema za hakovanje FreeSynca.

TL; DR – LG 23MP68VQ je odličan monitor.
Daj linkove od tih tema, za ovaj model monitora, za hakovanje FreeSynca, trazio sam i nisam mogao da pronadjem. Sta da gledam najvise (da li je defektan monitor itd.), znam da treba da gledam i da li ima neki mrtav pixel, ali i da neki proizvodjaci do odredjenog broja mrtvih pixel-a, npr. 2, 3 ili 5 ne prihvataju reklamaciju, jer to ne racunaju kao defekt.
delibasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2017, 12:03   #13
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post 23mp68vq-p

Ne mogu linkovi do konkurencije .

Ne znam kako ne vidiš kad su obe teme na vrhu podforuma "Monitori" .

Overklokovan monitor na 75hz
LG 23MP68VQ-P Utisci u radu i nekoliko pitanja
Spisak monitora sa IPS panelima (strana 15 na kraju)

Tu je sve objašnjeno.

Kupi monitor preko interneta zato što imaš pravo na osnovu Zakona o zaštiti potrošača na bezuslovni raskid
ugovora na daljinu od 14 posle isporuke robe. Dobiješ problematičan primerak? Vratiš bezuslovno i ne mogu ti ništa,
a novce dobiješ nazad. To se radi napolju, to se radi ovde u Srbiji i to sam i ja uradio (ne za monitor, nešto drugo
je bilo u pitanju).

P. S.
Autor teme propao u zemlju .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
simke85 (9.4.2017)
Stara 9.4.2017, 16:45   #14
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Tu sam, imam nekih zdravstvenih problema pa ne mogu da lepo da analiziram vaše postove.

Da li se još neko slaže da je ovaj LG 23MP68VQ best buy? Koristiću monitor i za igre, ali mi je ipak važnije da mi je prijatan za oko i da uživam gledajući HD filmove i serije na njemu. Ali naravno neću da mi bude muka dok igram.

Nije važno ako monitor nije baš tačno 24 inča.

Šta je overdrive na monitoru i zašto je važan?

Imam staru Nvidia grafičku (GeForce 8400) i planirao sam da u budućnosti kada kupim novi komp opet imam Nvidiu, uvek sam manje problema sa igrama imao sa njima. Da li to menja nešto pri izboru?

Poslednja ispravka: simke85 (9.4.2017 u 16:53)
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2017, 17:27   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Ako uzimaš monitor koji ima FreeSync onda bi valjalo da ga upariš sa AMD grafičkom u budućnosti da bi mogao da koristiš tu tehnologiju. Naravno možeš ti da staviš i nVidia kartu i sve će raditi najnormalnije, kao monitor bez FreeSync-a. Znači ništa ne škodi da koristiš nvidiu samo se propušta prilika za glatkijom slikom koja se dobija u igrama kada upariš AMD kartu i FreeSync monitor.

Nvidia takođe ima svoju tehnologiju za isto to, zove se G-sync, ali su monitori sa njom obično skuplji.

Overdrive je algoritam koji predviđa kako će se slika menjati i priprema piksele unapred za tu promenu. Recimo kao da ih stavi u niski start da brže odreaguju prilikom promene boje. To smanjuje blur i ghosting iza pokretnih objekata, ali ako se pretera sa njim pojavi se ghosting ispred objekata u pokretu ili inverzni ghosting, mada obično nije puno izražen... tako da normalan overdrive u principu daje čistije pokrete.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
simke85 (9.4.2017)
Stara 9.4.2017, 18:54   #16
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

@ simke085

Moderator je manje-više jako dobro objasnio šta su overdrajv i FreeSync.

Vidi, ako ne planiraš u budućnosti preći na Radeon grafičku karticu, LG 23MP68VQ-P je onda totalno promašena
kupovina. Glavni adut tog monitora i jeste FreeSync u kombinaciji sa ostalim specifikacijama. Bez FreeSynca je skoro
pa još jedan u nizu generičkih monitora bez obzira na ostale natprosečne specifikacije u toj klasi. FreeSync je ono
što ga izdvaja, a pogotovo njegovo lako hakovanje.

Svi monitori koji ne trepere (kao što su i predloženi) su prijatni za oko (ako si uopšte osetljiv na treperenje), a uveče
samo smanjiš plavi spektar što iz monitora ili uz pomoć programa f.lux.
https://justgetflux.com/

Za filmove i serije su VA paneli superiorni zbog kontrasta i crne i zato sam ti i predložio BenQ VZ2470H sa AMVA+ panelom.
To je najbolji VA monitor u klasi 24“ 1080p na 60 Hz (144 Hz monitori su neki skroz drugi film daleko van tvog budžeta) i
ne postoji bolji ni ovde ni u svetu.


@ Aibo

Postoje određeni FreeSync monitori koji imaju problema sa GeForce karticima, baguje im overdrajv . Jeste retko, ali ima.
Generalno GeForce vlasnici kupuju FreeSync monitore zato što su u onim skupljim klasama jeftiniji (144 Hz PCMR ),
al‘ eto, retki izuzeci postoje.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2017, 19:54   #17
delibasa
Novi član
 
Član od: 24.11.2013.
Poruke: 23
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 23mp68vq-p

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Ne mogu linkovi do konkurencije .

Ne znam kako ne vidiš kad su obe teme na vrhu podforuma "Monitori" .

Overklokovan monitor na 75hz
LG 23MP68VQ-P Utisci u radu i nekoliko pitanja
Spisak monitora sa IPS panelima (strana 15 na kraju)

Tu je sve objašnjeno.
Ma brate ja se ubih trazeci na ovom forumu, zato i nisam mogao da nadjem. Mogao si da pustis na "PP". Hvala u svakom slucaju, pronasao sam.
delibasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 13:00   #18
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Jel taj FreeSync radi na svim AMD Radeon karticama ili samo na novijim? Šta znači hakovanje FreeSynca i zašto se to radi?

U svakom slučaju neću skoro ni uzimati nov komp, da li je onda ipak i zbog igara bolji taj LG koji mi preporučujete?

Da li mogu da kupim neki stari Radeon u rangu GeForce GT240 i da mi tada radi taj FreeSync?

Kolika je stvarna razlika u igrama sa tim FreeSyncom? Ponavljam, neću mnogo igrati multiplayer pucačine, mnogo više ću igrati singleplayer igre.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 16:55   #19
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Best buy Full HD PC monitor

Ja takođe imam pitanje. Ukoliko je baš škrt budžet, kakav je Benq GL2460HM? Košta oko 140 eura.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 20:02   #20
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom FreeSync

@ simke85

FreeSync podržavaju Radeon grafičke kartice od GCN 2. Dakle:
Radeon HD 7790, R7 260/260X, R9 290/290X, R9 295X2, R7 360 i R9 390/390X.
I ove nove RX kartice (GCN 4).

Hakovanje FreeSynca znači da se proširi opseg. Konkretno, LG 23MP68VQ-P ima opseg između 40 i 75 Hz, ali se može donja
granica spustiti i viđao sam i do 30 Hz. Na 37 Hz se dobije LFC (low framerate compesation).

Dokle god ti je frejmrejt u FS opsegu, nećeš videti cepanje slike i neće biti izraženog trzanja osim baš kad padne, al‘ ne kao
i kad ga nemaš. Slika će biti glatka zato što su frejmovi i osvežavanje monitora usklađeni.

Pogledaj ovaj video:
https://www.youtube.com/watch?v=L4yklM3W29k
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
simke85 (10.4.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Multimedia komp + full HD monitor za max 55k Komichar Šta da kupim? 1 6.2.2013 14:58
CRT 2 LCD: Koji monitor? ozzytheking ŠDK - Grafika 8 29.11.2011 22:50
170e Monitor 13umble13ee ŠDK - Grafika 14 1.8.2011 20:56
LCD Monitor LIFE menja osvetljaj FrankRibery Kvarovi 1 24.6.2011 21:33
wide monitor do 700e + graficka Suspicious sheep ŠDK - Grafika 31 25.2.2007 16:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com