Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2012, 18:22   #1
dragan7
Novi član
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku dragan7
Određen forumom zvuk u slušalicama

Imam WIN7. Kada hoću da slušam na slušalicama neku muziku zvuk nije dovoljno jak. Dobra je jačina, čuje se, ali ako slušam ACDC želim da je jači zvuk, a ne znam kako da pojačam ili utišam. Zvuk je u slušalicama nekako normalniji a na lap topu kada stavim iste slušalice, potenciometrom koji je na zvučniku, mogu da podesim da zvuk bude još malo jači. Na klipu koji slušam mogu samo da smanjim zvuk, a ako je podešen maksimalno u slušalicama je opet isti nivo jačine. Nemam mogućnost da to uradim. Šta da radim, kako da podesim da je zvuk jači a na klipu ću da ga smanjujem ili programima koji služe za slušanje muzike. Na kraju, imam zvučnike 2 u 1 ali kada uključim sluške u zeleni banana ulaz, normalno je da se muzika ne čuje na zvučnicima tako da potenciometar na najvećem zvučniku, bas zvučniku nema funkciju i sa njim ne mogu da smanjujem i pojačavam zvuk. Hvala.
dragan7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2012, 19:27   #2
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

verovatno (integrisana?) zvucna nema dovoljno snage ili slusalice nisu dovoljno 'osetljive'. mislim da postoje pojacala za slusalice. a mozda moze i da se taj izlaz podesi kao 'headphone' umesto 'line out'.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2012, 9:04   #3
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Citat:
dragan7 kaže: Pregled poruke
Zvuk je u slušalicama nekako normalniji a na lap topu kada stavim iste slušalice, potenciometrom koji je na zvučniku, mogu da podesim da zvuk bude još malo jači.
cek cek cek... ovaj deo mi nije jasan...

na cemu slusas kada to nije lap top? uvek ce ti zvuk na lap topu biti jaci od zvuka na telefonu ili nekom playeru...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2012, 16:17   #4
dragan7
Novi član
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku dragan7
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Na compu. A na lap topu sam hteo da proverim sluške.
dragan7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2012, 21:20   #5
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

imao sam isti problem kad sam poneo netbook kod ortaka da pravimo zurku za novu godinu i da sa njega pustam muziku, takodje i zvucnike.. posto sam zvucnike testirao kuci bili su dovoljno jaki za tu prostoriju u kojoj smo slavili jer su kod mene kuci tresli prozore bukvalno , a kod njega(dakle na netbook-u) do jednog nivoa jacine moze da se pojaca (negde 60% na "daljinskom") a posle se ne pojacava nikako... tako da zvucna jbg.. pogotovo ako imas neke kvalitetne slusalice ne preporucuje se da ih slusas na integrisanoj.. mada cudi me zasto na laptopu radi..
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2012, 22:18   #6
dragan7
Novi član
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku dragan7
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Dobro, da okrenem pitanje. Da li WIN7 ima podešavanja zvuka za slušalice i gde je to?
dragan7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 0:43   #7
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Citat:
dragan7 kaže: Pregled poruke
Dobro, da okrenem pitanje. Da li WIN7 ima podešavanja zvuka za slušalice i gde je to?
trebalo bi da probas one drajvere za zvucnu sto si dobio uz plocu. valjda tu ima mixer sa nesto naprednijim opcijama. mislim da cak neki portovi mogu da se definisu kao ulazni umesto izlazni i obrnuto. jer za surround+mic+linein treba mnogo konektora.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 9:15   #8
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Citat:
dragan7 kaže: Pregled poruke
Dobro, da okrenem pitanje. Da li WIN7 ima podešavanja zvuka za slušalice i gde je to?
pazi, ja imam jedne sluske (bubice) koje se na telefonu cuju duplo slabije nego na lap-topu... e sad', imam druge (neke Genius sa vibracijom) koje na lap-top-u, bar po meni, mogu da imaju dosta jaci zvuk, a opet ga nema...
ako ti izlaz na zvucnoj nije dovoljno jak da odradi pos'o, sto verovatno jeste slucaj, onda, ili uzimaj novu zvucnu (bice ti dosta i 20 - 30e), ili se navikavaj, posto iz nje neces izvuci ono za cim ti srce cezne...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 11:07   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Citat:
dragan7 kaže: Pregled poruke
Dobro, da okrenem pitanje. Da li WIN7 ima podešavanja zvuka za slušalice i gde je to?
Nećeš moći da ih pojačaš ništa više od toga kako se čuju kada su windows i player u kome slušaš pojačani na maskimum. Integrisane zvučne karte obično imaju slabašan izlaz i ako su slušalice malo manje osetljive (traže više snage za pristojnu glasnoću) nema nikakvog softverskog rešenja koje će da pomogne. Možeš eventualno da probaš da podigneš sve u ekvilajzeru audio ili video plejera u kome slušaš, ali to ne pomaže za net i igre, a i postoji mogućnost da dobiješ izobličenje zvuka.

Realno, treba ti zvučna karta, jer sve iole bolje zvučne karte imaju osetno jači izlaz, a neke od njih čak i posvećeno pojačalo za slušalice.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 11:08   #10
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nećeš moći da ih pojačaš ništa više od toga kako se čuju kada su windows i player u kome slušaš pojačani na maskimum. Integrisane zvučne karte obično imaju slabašan izlaz i ako su slušalice malo manje osetljive (traže više snage za pristojnu glasnoću) nema nikakvog softverskog rešenja koje će da pomogne. Možeš eventualno da probaš da podigneš sve u ekvilajzeru audio ili video plejera u kome slušaš, ali to ne pomaže za net i igre, a i postoji mogućnost da dobiješ izobličenje zvuka.

Realno, treba ti zvučna karta, jer sve iole bolje zvučne karte imaju osetno jači izlaz, a neke od njih čak i posvećeno pojačalo za slušalice.
kao sto rekoh...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 11:57   #11
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

ako ti je neka uteha, barem ces sacuvati sluh ako je manja jacina...
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
ilidan (18.5.2012)
Stara 1.6.2012, 17:13   #12
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: zvuk u slušalicama

Uzmes ASUS Xonar DG(25e) i resen problem sa zvukom uopste.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre zakucavaju, čudan zvuk prilikom boot-a... Palitreks Kvarovi 2 19.12.2010 17:03
Zvuk na Sony "bean" mp3 plejerima aca84 Foto i audio/video 4 22.2.2010 23:30
Kako prenjeti zvuk sa PC na SONY DAV-DZ100 mikimaricic Video/TV softver 0 16.2.2009 17:58
Stalno mi je mono zvuk na tv kartici... stankefa Video/TV softver 4 23.9.2007 14:44
Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije ezenkiel Zvuk na računaru 11 30.11.2006 18:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com