Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2014, 3:21   #1
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

Čisto da obavestim forumaše, ko nije čuo, s obzirom na to da ovde sigurno ima ljudi kojima bi ovo mnogo koristilo:

https://education.github.com/pack

Ako ste student ili učenik srednje škole i zanima vas programiranje, možete od GitHub-a i kompanija s kojima oni sarađuju dobiti besplatan paket alata i usluga, od kojih se većina inače plaća. Na primer, tu je Unreal Engine 4 licenca koja traje dok ste student, $100 koje možete potrošiti na virtuelno-privatne servere na DigitalOceanu, besplatan .ME domen od Namecheapa na godinu dana, privatni repoi na GitHubu dok ste student, privatni buildovi na Travisu (isto dok god ste student), i još mnogo korisnih i kul stvarčica.

Definitivno interesantno ako vas na bilo koji način zanima bilo koja od ovih usluga i alata koje nude, a budžet vam dosad nije dozvoljavao da se njima igrate. Ne mogu da naglasim koliko podržavam ovu njihovu inicijativu. U svakom slučaju, vredi pogledati
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
doctor (9.10.2014)
Stara 9.10.2014, 3:33   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

Verifikacija statusa studenta/učenika za dobijanje tog paketa je jedan ogroman PITA (kao i uopšte za bilo koji program koji nudi studentske licence). Jedini praktičan način za upadanje u program je posedovanje ISIC kartice.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 4:22   #3
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

Ne znam, ja sam isto to mislio i pitao ih, i rekli su mi GitHuba da im treba bilo kakav dokument na kome piše moje ime i za koji mogu da skontaju da je iz škole. Pitao sam ih i da li je ćirilica problem (pošto su kod nas ti dokumenti mahom na ćirliici) i rekoše da nije. Nego sve me mrzi da dovučem skener iz druge sobe i nakačim ga na komp, pa se još nisam prijavio. Takođe, koliko sam razumeo, uglavnom nisu u pitanju studentske licence, već obične licence (doduše najvećim delom one najjeftinije), što je mnogo drugačije od većine ovakvih programa koje sam video.

Poslednja ispravka: Geomaster (9.10.2014 u 5:53)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 4:47   #4
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

Lakše ti da slikaš xD
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 5:52   #5
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

Fon mi je slomljen, čekam da mi stigne novi Xiaomi Redmi 1S u subotu
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 13:03   #6
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

Meni je juče stigao mail da mi je ovaj pack aktiviran automatski, pošto sam već bio u Student programu. Ako so dobro sećam ranije kada sam se registrovao tražili su samo email koji se završava na .edu, ništa sem toga.

Ne znam da li se nešto menjalo...?
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 17:22   #7
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

I dalje možeš samo sa emailom na .edu, ali ja (i 90% srednjoškolaca u Srbiji, sa faksovima ne znam kako je) ga nemam, tako da umesto toga treba neki dokument koji potvrđuje tvoj status.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 18:08   #8
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente

Mi na faxu imam *.bg.ac.rs
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com