Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2006, 9:07   #1
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Angry Ixus 40 antirefleksija!

Imam problem sa displejem na Canon-u Ixus 40. Naime pojavile su se fleke kao ogrebotine po površinskom sloju displeja. U razgovoru sa ljudima koji se bave fotoaparatima rečeno mi je da se skinuo antirefleksioni sloj. Probao sam da ga odnesem na servis pošto je u garantnom roku, ali mi nisu uvažili garanciju sa obrazloženjem da "svaki kvar koji se nalazi na spoljnoj strani aparata nepodleže garanciji"!!!??? Tvrde da je do "kvara" došlo spoljnim uticajem iako sam ga čistio samo sa krpicom namenjenom baš za takve stvari, i traže mi 5900 din. za zamenu displeja.
A pitanje je: dali postoji mogućnost da se displej ispolira tj. da se skine do kraja antirefleksioni sloj? Dali sa skidanjem tog sloja se značajno povećava refleksija? Ako se povećava značajno, jel postoji neko sredstvo koje može da umanji refleksiju? I na kraju, ko to radi u gradu pošto nebih sam da se igram sa tim?
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 10:05   #2
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Ixus 40 antirefleksija!

Posto je u garanciji, ponajbolje je da ga otvoris,pazljivo da se ne vidi, prikljucis display na 12 V i spalis ga. Lepo sastavis, i vratis na servis. I cak, menjaju ti display je r je bio crko. Nazalost tako je to najefikasnije
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 19:31   #3
sim.a
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 152
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Ixus 40 antirefleksija!

Ako imas racun i eventualno kompletnu kutiju sa ili bez naseg uputstva i garanciom lepo to odnesi u trzisnu inspekciju i ispricaj. Mozda te i obraduju.
Uvoznici znaju da se prave cudni ponekad ali pred takvom silom se ciste bez problema narocito ako si u pravu. Rok je 45 dana u kojima moraju da ti rese ili zamene.
To je malo djonom ali ako se glupiraju uradi to bez pardona.
Imao sam takvo iskustvo i veruj nece se ljutiti narocito ako a najcesce oni znaju kad nisu u pravu.
Samo nedostatak prevoda i garancije je dosta da ih prodrmas. To je sitna lova koju oni uvek zale jer tamo lepo pise sta ti je u garanciji i pod kojim uslovima.
sim.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Brzina ekspozicije za Ixus 40? Hard2geT Foto i audio/video 4 24.3.2006 1:01
Cannon Ixus 40 ili A610 ??? Ilic Marko ŠDK - Foto i audio/video 8 26.1.2006 17:00
Digitalac (fotoaparat)? hacker_aca ŠDK - Foto i audio/video 23 10.12.2005 20:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com