Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2017, 14:58   #1
Draganche94
Član
 
Član od: 21.9.2009.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Draganche94
Određen forumom Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi!

Pozdrav ljudi,
Taman kupim graficku pre 2-3 meseca,i sad ovo....ne mogu da spojim par meseci a da nesto ne zakaze ili napravi problem

Problem je u tome sto racunar nece da se ugasi softverski,klikom na SHUT DOWN,ekran pokaze tipicno plavo "Shuting down" i nakon par sekundi ekran se ugasi,pokaze "Entering sleep mode",a sve u kucistu i dalje radi.
Sleep takodje nece,ista situacija kao sa Shut Down,dok kad odem na restart,cini mi se da se malo drugacije resetuje,umesto instant paljenje/gasenje,tu je pauza od oko 2,3,4 sekunde gde je sve tiho,pa tek onda se pokrene nazad i bootuje.

Sta sam sve pokusao:
Radjen nov Win10 ,updatovan bios za moju plocu na zadnju verziju,u control panelu namesteno da Shut Down dugme ne salje na sleep/restart nego Shut Down,ali opet nista,ista situacija.

Racunar radi normalno,voltazu akda gledam u biosu,nema odstupanja nikakvog,u full loadu sa max podesavanjima u igrama ne stuca,ne zeza,samo znaci ovaj problem sa gasenjem.

Mislim da je pocelo da se desava od kako je iznenada nestala struja,racunar se prvo ugasio,pa nakon par sekundi cela kuca je ostala bez struje,vrv nalet slabije struje pre nestanka (a i cela okolina )
Sta moze da bude,ostecenje na hardveru ili ne,psoto mi je par njih reklo da je vrv problem softverske prirode O.o ?

I najbitnije,KOLIKO JE OPASNO GASITI RACUNAR ZADRZAVANJEM DUGMETA NA KUCISTU? Posto mi je to jedini nacin trenutno,i gledam daga gasim samo jednom dnevno,na kraju dana,posto racunar radi ceo dan i ceo dan se koristi.

CPU:Intel I5-3450 IB @ 3.1Ghz
GPU: Gigabyte GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB
PSU:500W CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
HDD:Samsung Spinpoint 1000GB
RAM:8GB Kingston HyperX 1600mhz

Izvinjavam se na dugom postu,stvarno i je frka da saznam sta je u pitanju sa ovim,ako se nekome vec desavalo,ili zna u cemu je problem,bio bih prezahvalan i ako je nekim cudom softverske prirode,kako bi mogao da resi,jer sam trenutno dekintiran
Draganche94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2017, 19:16   #2
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi!

Meni se slično dešava samo kada hoću da koristim sleep mode. Monitor se gasi a kućište radi iako je ranije ta opcija radila, ali ga je očigledno neki updejt zeznuo i od tada ne radi inače ja imam UPS. Inače ne moraš da držiš dugme već ga samo stisneš a tada ga gasiš hardverski barem je kod mene tako ne bi trebalo da bude problema. Možeš da probaš nekim softwerom za gašenje kao na primer Wise Auto Shutdown ili slično.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2017, 3:06   #3
Radissa Nikolicc
Novi član
 
Član od: 21.11.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi!

Desni klik na desktopu, napravi novu prečicu i upiši: shutdown.exe -s -t 0. Pokušaj tako, možda proradi. Umjesto nule možeš napisati neki drugi broj - on označava broj sekundi do gašenja.
Radissa Nikolicc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2017, 4:07   #4
Draganche94
Član
 
Član od: 21.9.2009.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Draganche94
Određen forumom Re: Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi!

Ako samo stisnem fizicko dugme,on pokrene standard shutdown,i opet ista prica,samo ako zadrzim dugme on se ugasi,KOLIKO JE OPASNO tako gasiti racunar?
Takodje nece ni sa tim programom,a shutdown.exe sam vec probao pre par dana,takodje isto. . . -.-
Izludjuje me vise
Draganche94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 10:55   #5
Veljko4u
Novi član
 
Član od: 30.7.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi!

@draganche94 Ne znam da li ima mnogo veze, ali ja sam imao slican problem na LAPTOPU (znaci ne znam da li mnogo ima veze) ali problem se javlja zbog nekompatibilnosti grafike dedicated i intel HD. Znam da ti to ne ide u prilog, ali probaj da instaliras starije drajvere za graficku. Samo predlog, ne znam da li ce ti biti od koristi.
Veljko4u je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 15:04   #6
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi!

Probaj da isključiš fast startup. Možda pomogne u rešenju tvog problema.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski brend telefoni - vrede li? zajchik Aparati i oprema 5083 23.2.2020 12:48
Racunar se uplai na par sekundi pa se ugasi Jovan Verbic Kvarovi 9 27.12.2015 12:44
Racunar nece da radi u AHCI modu harmon Kvarovi 10 8.8.2007 22:26
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com