Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2011, 20:16   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom HDD Rack problem

Eh, ovako, kratka priča:

Listao oglase iz dosade, video "40GB externi HDD" oglas, rečeno mi je da ima par bad sectora, nema veze, pazarim jer mi treba rack (sve me je koštalo 500 din).

Rack je ovaj: http://www.canyon-tech.com/archive/s...sures/CN-HDD25

Dakle, podržava 2.5" ATA diskove.

Ubodem ga na USB, formatiram HDD, nema bad sectora... Hm, čudno. Napunim ga podacima, ispraznim, sve OK. Odjednom, kopiram neke podatke i on počne da trokira, u početku zapucava kod istih podataka kasnije random. Reko' sebi "do HDD-a je sigurno." Pustim surface scan par puta (Victoria) i on počne nasumice da mi izbacuje bad sectore svaki put! Izvadim HDD, ubacim u lap, pustim surface scan opet kad ono HDD u odličnom stanju, 0 bad sectora! Ostavim taj HDD unutra, uzmem stari (IBM 10GB), ubacim ga u rack (znam da je HDD 100% ispravan), ono odjednom i tu nasumice bad sectori!

Skontam ja da rack ne valja, srećan sam što sam dobio ispravan HDD za 500 dinara, a rack otvorim i skontam da je štampana ploča prljava od nečega. Uzmem očistim je lagano, ubodem rack i opet isti problem... Bacim ga u kutiju pod sto.

To je bilo pre mesec-dva. Sinoć otvorim rack, ubacim IBM-ov disk (onaj koji sam dobio uz rack je u lapu sada), kad ono rack radi savršeno! Kontam, verovatno se lepo osušio od čišćenja. Formatiram ga, nekoliko puta upišem i iščitam oko 200MB podataka, sve kul.

Dođem posle par sati kući, da prebacim nešto ortaku, podaci se upišu, međutim, prilikom čitanja opet random trokiranje...

Pitanje je: šta bi mogao da bude problem?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Gigabyte NX96T 9600GT, čudan problem De_Italiano Grafika 7 19.7.2009 19:31
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com