Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2010, 19:47   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Pozdrav svima. Evo uzeh ovu karticu juce i imam par nedoumica i problema. Ploca mi je Biostar TA 790GX A3+, procesor Phenom II X3 720 BE, 2.8 GHz. Na ploči imaju 2 slota za grafičku (master i slave). Ispod master slota idu PCI slotovi (2 kom.), koji su zauzeti. Ova kartica je toliko velika (ogroman hladnjak zauzima 2 slota)(moja stara Ge force 2 je bila jedno 3x manja) da ja ne mogu da je ubodem u master slot nego sam morao u slave slot. U specifikaciji ploče stoji da je brzina master slota 16x/8x, a slave slota 8x(maksimalna teorijska brzina 4GB/s + 4GB/s = 8GB/s). E sad pitanja su:

1. Da li zbog toga kartica radi duplo slabije nego sto bi mogla(nisam je testirao posto nemam nikakav program)?
2. Da li bi trebao da koristim neke novije drajvere(sada su 9.11, sa diska uz katicu)?
3. Instalirao sam CCC i ima opcija ATI Overdrive za overclock. Nikad se nisam time bavio ali sad sam resio da izvučem što više. Da li je taj program dobar ili je bolje Riva Tuner ?
4. NA XP nisam uspeo da instaliram CCC,negde na pola izbaci neku gresku, a ni zvuka nemam.Šta bi moglo biti u pitanju? Na Win 7 sve je OK(imam dual boot).
4. Pomoću Overdrivea sam postavio na 800/1280 MHz (700/1150 default). Koliko bi moglo najviše da se povećava odnosno koja je temperatura max. preporučljiva za ovu karticu?(trenutno 30* idle/60* load - dirt2 full hd, sve na max.)
5. Da li bi trebao i procesor malo da ubrzam da bi ispratio karticu, nebi ga dirao ako nema potrebe?

Ako ima neko da je dobro upućen neka pomogne.Hvala unapred.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sapphire Radeon HD4890 i nekoliko pitanja Schnak3 ŠDK - Grafika 9 26.5.2009 13:41
Wireless pitanja i problemi stalker42 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 4.1.2009 0:53
Problemi, problemi i samo problemi dume Slobodni softver 24 28.12.2008 15:51
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com