Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2006, 19:31   #1
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Je li gledao neko sad Dnevnik 2 TVCG1?Pricali su o stetnosti igara na djecu i anketirali gradjane.Veli jedan djed:Mislim da igrice stete djeci psihicki jer ima dosta nasilja u njima.Mislim da pored psihickog uticaja te igrice stete i zdravlju djeteta!-Pazite izjave.Jedan coek veli ima malu djecu pa moze jos da ih kontrolise.Rekose da su culi-pazite culi da je u nekoj zemlji otvorena klinika za odvikavanje od igrica.Spominju igrice -igrice i igrice na sve strane.Sta mislite o ovome?
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 20:13   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Moracu dovece da pogledam treci dnevnik da vidim tu sprdnju.Mada me od nasih ljudi nista ne cudi,vecina jos zivi u zlatnom dobu '60-tih...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 20:19   #3
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ma to su be cobani! Neznaju oni sta su igre! A i te chiche, njima krivo sto oni to nisu imali kad su bili u mladjim godinama (i u dusi i u telu)! Odvikavanje od "igrica" - lolol! Pa ko ce mene odviknuti od igara osim mene samog! Ja odlucujem sta cu da igram i kolko cu da igram! Naravno ja necu da preterujem pa da igram preko 6 sati, mada sam i to radio kad sam bio mali i glup, ali sam sada veliki i glup ali zato ne igram tolko!

Ma chiche FTW!
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 21:36   #4
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Igre ne mogu da zatupe, ali mogu da uticu podsvesno , pez obzira da li je dete ili odrstao covek u pitanju, ja sam okoreli Gamer, pa i pocelo je da utice malo na moju podsvest bez obtzira dali igram horror igru ili neku platformu. Tako da nije sve tako bas jednostavno o ovome moze da se raspravlja satima, nedeljama godinama. Sve sto se desava u stvarnom zivotu utice na svest i podsvest, tako i igre, jer nasa podsvest nezna sa filtere, ona izvrsva ono sto vidi ili pomisli, ovo je jako kompleksna nauka i nemoze da se o njoj raspravlja na ovaj nacin.

Ukoliko mozes svesno da shvatis da nesto iz igara utice na tebe, onda nije nimalo opasno da se to ispravi i izkontrolise, ali ako si u podsvesnom stanju primio neke "lose" podatke koje si gledao kao zabavu onda podsvest pocinje sa izvrsavanjem mimo tvoje svesti tako da ti ustvari i nisi svetan onoga sto uradis, ali najbolje je pitanje, sta bi izazvalo to nesto u tebi da napravis takvu reakciju, bilo dobru bilo losu.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 21:38   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ma ko ih j3b3.
Chiche ni ne znaju sta je to komp.
Isto misljenje ko moja keva .

A centar za odvikavanje postoji.
Tako sam bar ja cuo.
Valjda za ove MMORPG-ovce.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 22:32   #6
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Centar postoji, i to valjda u rusiji, u krajnjem slucaju negde na severu evrope, nema nikakvih gedzeta, tv-a, kompova nikako, zabranjeno je i koriscenje mobilnog tel., valjda malo prirodnog okruzenja, knjige, bavljenje sportom i tako to...

A znajuci kako stvari u cg funkcionisu pomislio bih da skrecu paznju naroda s nekih vaznijih problema
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 22:40   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Problem nije u igrama, problem je u tome sto roditelji ne umeju da kontrolisu svoju decu, pa onda kad oni ne mogu da im zabrane da se igraju preko mere onda treba zabraniti igrice.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 22:59   #8
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
nighthawk kaže:
Problem nije u igrama, problem je u tome sto roditelji ne umeju da kontrolisu svoju decu, pa onda kad oni ne mogu da im zabrane da se igraju preko mere onda treba zabraniti igrice.
Vala ako si ga rek'o!
Doduse, ne radi se ovde samo o deci, citao sam na netu da je neka majka zapostavljala decu zbog kompjutera, te je dosla socijalna sluzba i oduzela ih joj!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 3:26   #9
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ima centara za odvikavanje od igara u Kini, Njemačkoj i još nekim zemljama, mada sam ja samo za ove dve čuo. "Pacijenti" su u velikim sobama sa mnogo sunčeve svetlosti (tj. prozora), igraju karte i druge igre, nema mobilnih, TV-a.....

A to što ti ljudi pričaju su čiste gluposti. Oni ni ne znaju šta je to a komentarišu. Jeste da ima ljudi koji se stvarno užive u igru ali meni i dalje nije jasno kako oni mogu da ubiju čoveka i posle kažu da su mislili da su igrali GTA. Pa nije ti isto držat pištolj od 1kg i pretisnut obarač i držanje miša koji nema ni 300 grama i pritom ga klikćeš. I ja se uživim u igru i dovoljno sam dugo igrao i još igram igre gde ima klanja i pucanja ali naravno nisu mi to jedine igre pa ne ubijam ljude i spaljujem mačke. Jeste, sve mi je to u mozgu, i urežu mi se u pamćenje neke scene iz takvih igara i ja se ponekad utripujem ali to je "pucanje" u stilu Max Paynea. Samo što nikad ne bih mogao da uzmem pištolj i da pucam u nekog.

Slična tema (ako ne i ista): http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2192
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 3:32   #10
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
hacker_aca kaže:
Jeste da ima ljudi koji se stvarno užive u igru ali meni i dalje nije jasno kako oni mogu da ubiju čoveka i posle kažu da su mislili da su igrali GTA. Pa nije ti isto držat pištolj od 1kg i pretisnut obarač i držanje miša koji nema ni 300 grama i pritom ga klikćeš. I ja se uživim u igru i dovoljno sam dugo igrao i još igram igre gde ima klanja i pucanja ali naravno nisu mi to jedine igre pa ne ubijam ljude i spaljujem mačke. Jeste, sve mi je to u mozgu, i urežu mi se u pamćenje neke scene iz takvih igara i ja se ponekad utripujem ali to je "pucanje" u stilu Max Paynea. Samo što nikad ne bih mogao da uzmem pištolj i da pucam u nekog.
Mozda zato sto igraju na hi-end konf. i sve im izgleda mnogo realnije nego nama E a sto se tice GTA i ja sam imao problema posle Vice City-a, vozim kola ugledam pesaka i razmisljam da li da ga gazim ili ne *sro sam se tad ziv kada sam shvatio o cemu sam razmisljao, sta je bilo da sam odlucio suprotno katastrofa, bilo je ili kola ili GTA, tako da nisam zalazio u svet Vice City-a neko vreme. btw nisam igrao na hi-end konf.
A o NFS-u Underground 1 i 2, fuuuuuuuu, tu sam bankrotirao, naplacivao sam se kazni brze voznje samo tako, vozio sam kao nenormalan, bas kao da sam u NFS-u i srecom da kucnem u drvo nisam doziveo saobracajku.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 3:35   #11
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
NikolaS kaže:
Mozda zato sto igraju na hi-end konf. i sve im izgleda mnogo realnije nego nama E a sto se tice GTA i ja sam imao problema posle Vice City-a, vozim kola ugledam pesaka i razmisljam da li da ga gazim ili ne *sro sam se tad ziv kada sam shvatio o cemu sam razmisljao, sta je bilo da sam odlucio suprotno katastrofa, bilo je ili kola ili GTA, tako da nisam zalazio u svet Vice City-a neko vreme. btw nisam igrao na hi-end konf.
Samokontrola, komšija, samokontrola!
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 3:42   #12
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
hacker_aca kaže:
Samokontrola, komšija, samokontrola!
Ma kakvi, mozda sto se tice ubijanja, ali crazy voznja mi ostala urezana "deep inside". Nema vise comeback-a Stavili mi u ulicu dva lezeca zbog mene i zovu me vec dobrih 2-3 godine Johny Lauda btw za 2h 17min i 32 sec pocinje F1 u Japanu, vn Suzuke
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 3:47   #13
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Prvo mrzim kad neko prica o "igricama", posebno sto bash nije ni siguran sta je to! Valjda misle na tetris ili sta vec. A drugo, ljudi su isti ovakav stav imali i o radiju i TV-u kada su se pojavili, pa danas niko ne moze da zamisli kucu bez njih!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 13:19   #14
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Mislim da je problem zavisnosti od kompjutera globalna stvar, prednjače tehnološki razvijenije države ali niko nije imun. Ko ima starije brojeve Sveta kompjutera može da potraži tekst o stanju domaćih igraonica i zavisnosti od igranja iz marta 2002. godine, a u istom broju imate i kratak tekst o zavisnosti od Interneta, koji je moguće pogledati online: http://www.sk.co.yu/2002/03/skin08.html.

Naši roditelji su umeli da kažu da "Ništa preterano ne valja", ja samo mogu da se složim sa njima.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 14:56   #15
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Custe li OVO?!

Ja nisam siguran da je centar za ovikavanje (usudicu se da kazem po sjecanju) u Rusiji vec u Holandiji to sam procitao u SK.Igram CS vec5-6 godina i otac mi stalno govori da je *****e od igre ali nikad mi nije zabranio da igram ili da je rekao da je stetan po moje zdravlje ili psihu.Pitao sam ga hoce li on da odigra jednu partiju rekao je da nece jer mu je dosta rata i oruzja posle rata 90-ih.Jedina igra koju igra je Stronghold Crusader jer kaze da je to viteska borba i da je manje krvava i ozbiljna nego CS.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 15:42   #16
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Custe li OVO?!

Ja sam pročitao u novinama nekim da se u BGD otvara centar za odvikavanje od internet zavisnosti, ali niko nije pominjao igre...

Uostalom, šta se palite, i mi bi lako mogli da se intervjuišemo protiv zavisnosti o nošenju štapa i spavanju svaki čas, pa bi čiče onda digle frku na svom forumu...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 21:36   #17
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Evo danas mi baba pominje kako su igre štetne itd... Gledala na dnevnik.

@Auror
Jedan moj komšija zabranjuje svojoj deci (skoro smo istih godina) da igraju GTA i druge "nasilne" igre.

A od druga iz odeljenja mu ćale zabranjuje da instalira igre zbog virusa.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 22:03   #18
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Custe li OVO?!

Citat:
hacker_aca kaže:
Jedan moj komšija zabranjuje svojoj deci (skoro smo istih godina) da igraju GTA i druge "nasilne" igre.
Pa onda ne igraju nista jer i PacMan je nasilan zbog duhovaaa!

Poslednja ispravka: VojaM (10.11.2006 u 21:51)
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 22:12   #19
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
Eniaroyah kaže:
Ja sam pročitao u novinama nekim da se u BGD otvara centar za odvikavanje od internet zavisnosti,
E svasta, sad treba da se otvori i centar za odvikavanje od razgovora sa drugim ljudima

Neka prica ko sta hoce, igre i internet ne moze niko da zabrani.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 22:35   #20
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

HA, svasta, ja ne znam ko bi meni mogao da brani da igram igre, to najmanje ocekujem od oca i majke, koji su do skoro igrali igrice vise nego ja Sad ih sprecavaju obaveze, pa su umanjili


Sto se tice tih centara za odvikavanje od igara, znam da ima u Kini, ai iskreno receno i ne cudi me, oni su totalni zaludjenici (za Warcraft), citao sam u novinama, da je jedan kinez ubio najboljeg druga zbog nekog maca, valjda, iz igre

A to za dede i babe je glupost, trebalo bi njih nauciti da igraju igre, pa neka im onda postave pitanje o stetnosti i zavisnosti...Pa bre, ja sam dedu naucio da igra na cuvenoj Buvljak skalameriji Terminator 2, desavalo se da igramo i po 5 sati bez prestanka, i koliko se secam deda se nije zalio na stetnost i zavisnost
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, iskustva, nasilje, stetnost, uticaj

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povećajte broj strana za opise igara Denis Tekstovi u SK 62 10.4.2009 18:14
Najbolji program za katalogizaciju PC igara ??? Ceka Aplikativni softver 7 18.12.2007 18:51
Kolekcija igara, procena? tiberije O igrama uopšte 9 20.6.2007 12:35
Razvoj igara u zemljama u regionu Marsa Pravljenje igara 7 4.2.2007 3:28
Iskakanje iz igara The mighty Boo Kvarovi 4 14.8.2006 23:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com