Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2007, 14:03   #81
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Dusan_BG kaže: Pregled poruke
Ajde mi objasnite kako to da www.benchmark.co.yu, za koji verujem da zaradjuje manje od vas, ima vise testova i sto je jos bitnije znatno kvalitetnijih...
Internet i štampano izdanje nije isto. Na netu za neki običan uređaj možeš da napišeš deset stranica, da staviš deset fotografija ili koliko god ti zatreba. Praktično bez ograničenja, dok je kod časopisa potpuno drugačije.

Recimo, u novom Refoto, opisani su Nikon D3 i D300 sa pet puta manje teksta nego što je DPreview.com napisao samo kada ih je predstavljao. Mislim da su oba teksta kvalitetna ali, jednostavo, ne mogu da se porede iz već pomenutog razloga...

Meni su, recimo, tekstovi što je napisao Uzelac, u većini slučajeva bili dovoljni da se odlučim za neko parče hardvera dok, kada sam birao svoj fotoaparat, nije bio dovoljan ni jedan tekst ili test koji sam pročitao od raznih, što stranih, što domaćih autora.

Ima nas raznih. Nekome je dovoljno pola strane u časopisu, nekome strana a nekima nije dovoljno ni petnaest stranica na netu.

Znači, stvar je većinom subjektivna ali, ponavljam, internet i štampa ne mogu da se porede.

I, što se tiče Benchmarka, apsolutno nemam ništa protiv njih i redovno ih čitam.

Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 19:41   #82
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Ok ali mogli bi onda da obratite paznju na ono sto se ne moze naci u tim testovima na netu pa da pomenete to u vasim
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 13:06   #83
Nenad Zivic
Član
 
Član od: 17.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 93
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Moj predlog je testirati mid to high end laptopove, jer su laptopovi inace generalno zapostavljeni u SK-u st se testova tice. Konkretno mislim na modele od 900 do 1200 evra koji su sve popularniji jer zamenjuju desktope u skoro svakom smislu.
Nenad Zivic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 16:26   #84
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Mislim da bi bilo dobro da uradite test neke ploce pre i posle flesovanja biosa. Znam da ste se vec bavili ovom temom i objasnili ceo proces ali mislim da bi ovakav test koji bi pokazao razliku pre i posle, sve sa podrskom za nove procesore, otklanjanjem bagova, povecanjem stabilnosti, novim opcijama i otkljucavanjem opcija u biosu kao i overklokovanje pomogao da se vise ljudi odluci za ovaj potpuno besplatan i bezbolan upgrade svog racunara.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 16:30   #85
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Bilo bi dobro da odradite "test" pod nazivom "Dobar kompjuter za male pare" gdje bi se sklopila "shklopocija mjeseca" koja bi zadovoljila potrebe obicnog "kompjuterdzije" za male pare (za photoshop,slabije igre itd).

Bilo bi zakon,pogotovo sad u nadolazecem periodu praznika.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 21:38   #86
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Pa moze neki test zvucnika, pogotovo marki tipa microlab, sonicgear i td.
tesko je naci recenzije na engleskom po netu, vecina je na ruskom.
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2007, 0:02   #87
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

znam da je tesko da se nabave prave komponente za test ali bilo bi vrhunski kada bi od sponzora mogli da nabavite recimo nekoliko 19-22" monitora da budu LG, Samsung, MAG, Asus, ACER u cenovnom rangu oko 250E.
Da se lepo testiraju ti paneli i da se stvarno kaze kolike su te razlike, jer ipak kada se svi ti monitori vide odjednom onda se tek precizno vide razlike.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
gagi_ns (5.12.2007), Nicolas (6.12.2007), todos (31.12.2007)
Stara 5.12.2007, 20:48   #88
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Testovi kucishta, to je ono shto fali.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
Nicolas (6.12.2007)
Stara 6.12.2007, 2:29   #89
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Testovi kucishta, to je ono shto fali.
I to pored svega ostalog, bukvalno svega.

Monitori, valjane slusalice, zvucnici, pa i tastature i misevi...
Jeste ima toga povremeno, ali su sve neki levi proizvodi i to je povremeno, velika vajda nekome kada toga nema u uporednom testu u borbi prsa u prsa, i to najtrazenijih proizvoda a ne poceli ste ko neki bugari da izmisljate neke budjave marke i njih da predstavljate.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 18:04   #90
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

@Nicolas

Znaš i sam da se predstavlja ono što se može dobiti.

Ako prikaz nečeg od tih stvari koje te interesuju nema, to samo znači da nijedna od zastupničkih firmi nije voljna da to da na test.

Drugo, zar ti nije palo na pamet da je ono što imamo u jednom broju, pod uslovom da nije varijanta da nisu hteli da nam daju nešto bolje (što se takođe dešava), prava slika našeg tržišta? I da, ako već ne možeš da saznaš šta valja kupiti, možeš da saznaš šta ne valja kupiti?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 18:09   #91
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Testovi kucishta, to je ono shto fali.
Jeste, imaš pravo, dugo nije bilo kućišta. Naravno, teško da možeš da testiraš kućište - možeš samo da ga opišeš i da daš sliku.

Čak sam jedno vreme i ja pisao o kućištima, ali mi to nešto nije išlo. Ja umem lepo (i nadugačko) da pišem kako to izgleda, koliko ima ventilatora, kako se kače hardovi, kakva je maska, kakav je lim, ali pošto se ne bavim tim permanentno, teško da mogu da napravim poređenje i da procenim kvalitet jednog kućišta u odnosu na drugo. Zato sam drage volje prepustio opise kućišta drugima.

Kad malo bolje razmislim, zar to što bismo mi napisali ne može da svojim očima vidi i bilo ko zainteresovan ko ode u kompjutersku radnju? Mi mu, doduše, možemo da utičemo na nekoga u smislu da mu se kućište svidi (a nije ga našao baš u prvoj radnji u koju je išao), ali, u principu je izbor kućišta najviše stvar ličnog afiniteta.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 20:38   #92
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
@Nicolas

Znaš i sam da se predstavlja ono što se može dobiti.

Ako prikaz nečeg od tih stvari koje te interesuju nema, to samo znači da nijedna od zastupničkih firmi nije voljna da to da na test.

Drugo, zar ti nije palo na pamet da je ono što imamo u jednom broju, pod uslovom da nije varijanta da nisu hteli da nam daju nešto bolje (što se takođe dešava), prava slika našeg tržišta? I da, ako već ne možeš da saznaš šta valja kupiti, možeš da saznaš šta ne valja kupiti?
Znam ja sve to, ali vidis drugi svi dobijaju - kako to, pa ne znam, nije ni moje da znam.

Ja tako ne mislim, uporedio sam ponudu i testove i dosao do drugacijeg zakljucka.

U svakom slucaju i bez SKa se moze saznati sta valja a sta ne, cak i u slucaju da vi to opisete. Jer se na netu sve ranije pojavi i kao sto Katmay negde ovde rece prostor u casopisu je ogranicen. Fora je u tome da ce svako normalan/upuceniji pre kupovine proveriti na vise mesta neki piece hardvera, znaci na netu. E kasnije kao finalna provera bi dobro dosao neki test u SKu ali u zadnje vreme (duzi vremenski period) mislim da i pored toga sto ljudima nije preterano stalo do toga tih testova i nema.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 21:44   #93
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Možda smatraju da je važnije nešto što tebe ne zanima?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 21:50   #94
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Možda smatraju da je važnije nešto što tebe ne zanima?
Mozda, sve je moguce. Uglavnom vreme ce pokazati sta je dobro a sta ne. Sto si tice hardvera definitivno nije dobro.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 22:06   #95
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Možda smatraju da je važnije nešto što tebe ne zanima?
Vojo, realno, koga zanimaju silni Genius i slicni mishevi, tastature i slicne periferije.Ajde da razumem da napajanja retko ko hoce da da na testiranje ali kucishta bar nisu problem.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 14:30   #96
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Vojo, realno, koga zanimaju silni Genius i slicni mishevi, tastature i slicne periferije.Ajde da razumem da napajanja retko ko hoce da da na testiranje ali kucishta bar nisu problem.
Evo i ja nešto da kažem na tu temu.

Posle nekih internih dogovora, mogu da vam kažem da će testova kućišta biti više u SK-u, koliko već od februarskog broja (ranije ne može).

Što se tvoje konstatacije "koga zanimaju silni Genius i slicni mishevi, tastature i slicne periferije" tiče, mogu da ti kažem da je to tvoj stav koji pokušavaš da nametneš drugima, kao što je Voja rekao. Odnosno, ako nešto ne zanima tebe, ne znači da ne zanima druge (tačnije, većinu).

Informacije iz prve ruke govore da se upravo ta najjeftinija roba najviše i prodaje. Jednostavno, takvo je tržište. A mislim da u "Svetu kompjutera" ima dovoljno opisa i ekskluzivne robe, tako da mora da ima mesta i za opise manje ekskluzivnih stvari. Kao što je bilo opisa Logitechovog Revolutiona, tako mora da bude i opisa Geniusovih miševa. Jer kao što rekoh, to što tebe to ne zanima, ne znači da ne zanima druge, niti da ti proizvodi ne postoje zato što ih ti ne priznaješ.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
Garson (7.12.2007)
Stara 7.12.2007, 18:38   #97
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Što se tvoje konstatacije "koga zanimaju silni Genius i slicni mishevi, tastature i slicne periferije" tiče, mogu da ti kažem da je to tvoj stav koji pokušavaš da nametneš drugima, kao što je Voja rekao. Odnosno, ako nešto ne zanima tebe, ne znači da ne zanima druge (tačnije, većinu).
Mislim da si me pogreshno razumeo, ne radi se konkretno o Geniusu , vec o tome da u zadnje vreme ubedljivo najvishe testiraju periferije. Nije da to mene ne zanima, ali o tome ne bih promenio mishljenje ni da se svaki put testiraju skupi Logitech i Razer mishevi, poenta je da tih testova ima previshe u odnosu na neke druge komponente.
Ajde da kazem da testova ploca i grafickih ima u dovoljnom broju, ali npr. slabo se testiraju hard diskovi, i to oni koje ljudi najvishe kupuju, od 160,250, 320GB, dosta je novih serija na nashem trzishtu.
E da, ono shto je Voja rekao se odnosilo na Nicolasa, ne na mene.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
Dusan_BG (10.12.2007)
Stara 10.12.2007, 12:27   #98
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Sto se tice testova kucista, ne znam zbog cega je problem opisati kuciste. Ja imam recimo CoolerMaster elite 332 i za njega mogu reci da je kuciste relativno lepo osmisljeno (ima mrezastu prednju masku, filtere za prasinu na njoj, ima dve 12-ice napred i pozadi, sasvim dovoljno mesta unutra, montiranje uredjaja je bez upotrebe stafova itd) ali problem je to sto je kvalitet izrade ocajan. Lim je tanji od papira, prilikom ubacivanja nekog uredjaja u front usb dolazi do ugibanja, tj kompletan panel ulazi unutra jer je sa druge strane naslonjen na lim koji je izuzetno tanak. Kuciste je takodje izuzetno nestabilno. Dovoljno je malo dotaci ga prstom s prednje gornje strane da pocne da se njise ko kukuruz na vetru. Ovo sam primetio i kod nekih dosta skupljih kucista (uglavnom thermaltake-ovih i coolermaster-ovih). Takodje kuciste nije namenjeno onima koji imaju dual-slot graficku jer se mora kriviti lim sa zadnje strane da bi ona mogla uci. Sve u svemu ovako nesto nikako nisam ocekivao od coolermastera. Cak su poneka noname kucista kvalitetnija od ovog. Inace nista od ovoga nisam jos primetio na nekom chiftecu... Eto to bi bilo to sto mislim da bi trebalo da se opise. Mozda bi jos trebali da obratite paznju na provetrenost tj da ga uporedite sa nekim drugim kucistem (nekim koje je dosta zastupljeno i porularno, moze recimo coolermaster 534), da uporedite temperature koje se dobijaju i sa jednim i sa drugim (ali sa montiranim svim ventovima koji se mogu staviti a ne samo sa onim koji se dobijaju uz kuciste)... I ne bi bilo lose da testirate antec 900
Pozz
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 17:54   #99
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Antec 900, Sonatu III, 182 najjeftiniji, CM 690, Tt Soprano, Tsunami, Armor VC... za pocetak... mislim da su to neka kucista koja imaju ok odnos cene i performansi a uzimaju se dosta u razmatranje.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 16:44   #100
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Vojo, realno, koga zanimaju silni Genius i slicni mishevi, tastature i slicne periferije.Ajde da razumem da napajanja retko ko hoce da da na testiranje ali kucishta bar nisu problem.
Meni lično uvek je prilično bez veze preterano testirati kućišta. Kao prvo, ne možeš ljudski da ih testiraš, jer bi morao da ubaciš ploču, napajanje, hard i optiku u svako kućište, montiraš sve priložene ventilatore i meriš temperaturu posle dana rada, gledaš da li zveči, koliko se lako montiraju kartice i slično. Znam da biste vi to voleli da vidite, ali realno gledano, mislite li da to ijedan časopis ima vremena i mogućnosti da radi? Sigurno ćete na Netu naći i neki takav primer, ali to je po principu "sad i nikad više", ili neko opisuje kućište koje je kupio za sebe.

Uvek sam smatrao da je pri kupovini kućišta dovoljno otići u radnju i pogledati lično. Nisam to mnogo radio pa ne mogu da tvrdim, ali verujem da prodavci dozvoljavaju da se stranica otvori i pogleda iznutra, što je za inspekciju sasvim dovoljno. Odmah se vidi kvalitet materijala, debljina lima, čvrstoća konstrukcije, broj mesta za hardove i optiku, način pričvršćivanja drajvova, a naravno i spoljašnji izgled i ukupni dizajn.

Dakle, u SK-u autor može da opiše kućište taman onoliko koliko prosečan kupac može sam da proceni ako ga detaljno pogleda u radnji. Neko ozbiljnije testiranje ne dolazi u obzir zbog onoga što sam već rekao, a ni firme od kojih se roba uzima ne gledaju blagonaklono na kućišta kod kojih se vidi da su imalo korišćena.

Naravno, ako u časopisu ima prostora, a Chivan kaže da će se ubuduće za to odvajati više mesta, kućišta će biti prikazivana, ali ne možete tražiti neke supertestove, strestestove i ispitivanja šta će se desiti ako kućište padne sa 3 metra visine.

I na kraju, ako se ja pitam (a ja u SK-u nisam urednik, ali mogu da dam sugestije), uz prikaz kućišta valjalo bi obavezno davati orijentacionu cenu, jer je to ono što čitaoce, uz sam prikaz, najviše zanima kod kućišta.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com