Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2022, 10:15   #321
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Evo sada, u poslednjoj trećini igre, sam provalio da mogu da menjam mapu na podzemni i nadzemni prikaz, tj. da mogu istovremeno da se teleportujem na bilo koj deo mape koji sam otkrio.
Pre toga sam stalno išao na onaj Deep Siofra Well lift da bih otišao u podzemlje pa bih tek onda koristio teleport za neki drugi deo podzemne mape.
I onda opet na lift ako hoću napolje.

@Koreli
Tim tempom igranja postoji opasnost da se smoriš i prezasitiš jer te zaista mnogo mesta za istraživanje čeka posle Stormveil Zamka. Nenormalno mnogo.
Ja sam povremeno bio preplavljen time gde sve mogu da idem.
U pravu je Cracked, zaista će ti trebati 500-600 sati.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
nexexcalibur (12.3.2022)
Stara 12.3.2022, 13:42   #322
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Jbga svako kroji svoje iskustvo, ali zato sam uvek govorio da je to problem open world igara, pacing.

Ja sam 15ak sati stuko u Limgrave i poluostrvu, i kad sam krenuo severnije, bukvalno sam osetio "oh shit, here we go again".

Da sam npr na 10. satu krenuo severnije mozda bih bio "gladniji" nove neistrazene teritorije.

Elem, isekao sam svoj plast slucajno preko zlatne igle, jel mogu da ga vratim nekako?

drugo, treba mi savet za
Spoiler za boss:
bossa u pecini gde je veliki kostur na prestolu (iz loading screen-a). Uglavnom koristim blood strike koji skida po cm hp-a, ali ogranicen sam sa FP, imam mozda 70 i izbegavam i ash da summonujem. Ovaj boss kad se naelektrise tu mi je kraj...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2022, 15:42   #323
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

ode margit, 19 level, nasao sam bloodhound fight na 16 levelu, i presao na bloodhound fang sword, posle nije bilo toliko tesko, previse dmg radi bleed stackovanje, plus onaj ash of war je za margita dusu dalo
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2022, 18:40   #324
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

So I Tried Elden Ring
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2022, 19:50   #325
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Elem, isekao sam svoj plast slucajno preko zlatne igle, jel mogu da ga vratim nekako?

drugo, treba mi savet za
Spoiler za boss:
bossa u pecini gde je veliki kostur na prestolu (iz loading screen-a). Uglavnom koristim blood strike koji skida po cm hp-a, ali ogranicen sam sa FP, imam mozda 70 i izbegavam i ash da summonujem. Ovaj boss kad se naelektrise tu mi je kraj...
U istom meniju gde si ga i skinuo. Samo saltas izmedju Altered i obicne varijante.
Plast seces na site of grace, na Alter Garments, i tu mozes da ga skidas i vracas, kosta 500 dusa svako usivanje.

Sto se tice bossa koga si opisao, imam utisak da si stigao do Dragonkin Soldier-a. Ako ga do sad nisi resio, a vrv jesi, ima par poteza u drugoj fazi kada siri lightning uz njegove udarce. Ja sam celu igru presao na roll - tako da ne znam za neke blok taktike, samo mu gledaj ruke i rolluj kad lupi o zemlju (ili budi dovoljno daleko). Udaraj ga uglavnom iza, po nogama ili eventualno po ruci kada zavrsi kombo-e.

Ako ti fali malo da ga zavrsis, pojedi jedan Rune Arc pred fajt, ako si aktivirao prvi u onoj kuli u zamku (Godrickova daje boost na sve statove).

Mislim da sam se vise zadrzao trazeci path nakon njega, ali ga nema. To je dead-end, i tu ces se (ispod) vratiti sa jedne totalno druge strane.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2022, 20:00   #326
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2022, 21:34   #327
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

^

Koji je level kad ovako lako dobija crucible knighta?! Ja kao nuub cu reci da je ocajno odigrao i dobio ga lagano...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 1:53   #328
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ja kapiram da neki ljudi vole da igraju sporije, ali ti samo što nisi krenuo unatraške

To je samo jedna desetina sadržaja, uzev u obzir da ako nisi previše overlevelovan kasnije, može ići i sporije zbog težine, ali to bi značilo da ćeš sve preći za 500-600 sati, što je baš mnogo.
Pretpostavio sam .Ima nesto i u navaikavanju na istrazivanje , nisam ocekivao da ima toliko na tom malom delu. Jedan primer je kad sam dosao na Sifu River mapu ,pa onaj prvi deo ,da sam znao koliko ima posle ne bih se zezao da svakog ubijem . Tu pogines par puta i bas treba vremena da se svi oni kameni ubiju ako rano upadnes. Tu recimo nekoliko sati prodje a da ni ne oseti se i ako moze i treba da se pokupi sve i cepa dalje sto je posao za nekoliko minuta.
Ponovo i ponovo ja mislim "samo jos ovo i gotovo" . Sad u zamku mi ne pada napamet da gubim vreme da cistim sve sem da pokupim sve sto ima . Al verovatno ce se oduziti mozda i najduzi prelaz jedne igre za mene i skoro sigurno veoma ubedljivo. Al ne smeta.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 12:41   #329
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Idem u ćoše da plačem, meni je Crucible Knight vadio mast ali na jednom drugom mestu.
Spoiler za Crucible Knight:
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (13.3.2022)
Stara 13.3.2022, 12:54   #330
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ne bih rekao da je ovo spojler, već samo loš dizajn, al ono, Crucible Knight ima barem 4 boss fighta u igri

Samo smara. Svaki put sam ga lagano ubio doduše, onog prvog sam nekako zaobišao u početku pa sam se vratio.

Mnogo fightova se ponavlja, a nije čak da je nešto opravdano pričom, već samo - ajd da nabijemo što više.

PRITOM
Endgame u ovoj igri je takav bulšit. I čist pokazatelj da nijedan od recenzenata nije završio igru valjano, jer ne možeš da dođeš do poslednjeg segmenta i budeš u fazonu, da, ovo je GOTY materijal.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 14:13   #331
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Igru sam završio još pre dva dana, pa sam za kraj ostavio opcionalnu Maleniju. Daleko najjači boss u ovoj igri, zbog nje sam tri puta radio respec i ništa nije pomoglo, opet sam se na kraju vratio svom ''sigurica'' quality buildu-u sa mimic ash-om i hoarfrost stompom AoW i ipak je posle jedno 50-og pokušaja pobedio, i to slučajno. U stvari, pobedio sam je samo zato što je i moj mimic ash izdržao do samog kraja i nije poginuo, u suprotinom, kada mimic ash pogine u sred druge faze tu je i kraj za mene, kada ostaneš sam sa Malenijom smrt je neizbežna.

1. respec - Maliketh's black blade i str/faith build...možda je ovo dobro za neke bossove, ali za bossove poput Malenije i sličnih je potpuni promašaj.

2. respec - Moonveil katana - dex/int build...odlična je ovo stvarčica, ali nedovoljna da se sa Malenijom završi i prva faza.

3. respec - trenutno najpopularniji int/faith build - Sword of night and flame...kakva je ovo glupost od oružja, jeste da neprijatelja lako rešavaš sa daljine, ali u borbi sa brzim i okretnim bossovima ovo je totalna glupost. Ovo oružje je toliko izvikano, ali ja ne vidim svrhu korišćenja istog u ovoj igri, jedino za neke za.ebancije i slično.

Nema u ovoj igri ništa bolje i ništa nije tako OP kao str/quality weapon + AoW Hoarfrost stomp + Mimic spirit ash. Kada ti i Mimic ash zajedno krenete da spamujete L2 na bossa, to je pritisak na bossa kakav ni jedan drugi weapon i AoW ne može da napravi.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 18:16   #332
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Užas, ja ne znam šta ću s Malenijom uopšte. Baš guram taj Moonveil build i videh već da ne vredi, pritom - nije da sam farmao mnogo al već dogurah do lvl 150 Džaba sve.

Bukvalno najgori boss koji je Fromsoftvare IKAD napravio, a možda i šire Ko god dođe do nje, skapiraće da ovo nije hiperbola.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 18:58   #333
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Malenia je mozda najtezi boss koga je from napravio (mada je i poslednji dosta jak), tako da znam koje te muke muce

Si probao sa nekim ashom? konkretno mimicom?

edit: level ne vredi puno na tom delu, problem je njen move set (pogotovo ONAJ potez) i generalno ideja lifeleecha kaznjava svaki igracev propust.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 19:31   #334
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nesto nisam uspeo da nadjem nigde... nakon sto sam par puta stradao od madnessa priblizvajuci se, ne znam kom tornju, ne svi ali mnogi likovi, ukljucujuci i mene su ostali bez tela kompletno!! Jel to bug ili...?? jel neko to doziveo?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 21:40   #335
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Užas, ja ne znam šta ću s Malenijom uopšte. Baš guram taj Moonveil build i videh već da ne vredi, pritom - nije da sam farmao mnogo al već dogurah do lvl 150 Džaba sve.

Bukvalno najgori boss koji je Fromsoftvare IKAD napravio, a možda i šire Ko god dođe do nje, skapiraće da ovo nije hiperbola.
Pored svega što sam gore naveo, probaj i da u levoj ruci držiš neki greatshield upgradeovan na što veći level, jer to me je takođe spasilo. Roll ovde ne pomaže mnogo, jer je Maleniijin domet brutalan. Kada Malenija krene sa onom animacijom cirkularnog sečenja, ili u drugoj fazi sa onom eksplozijom, nemoj da roll-uješ, samo se okreni prema njoj i postavi greatshield u njenom pravcu, štit će te zaštititi ne u potpunosti, ali sačuvaćeš 70% healtha. Ako probaš da roll-uješ možda preživiš, ali ako zakasniš sa roll-om ostaješ bez 100% healtha. Jako je bitno u ovoj borbi da se koristi greatshield, koga mnogi igrači zanemaruju, a štit svakako ima svrhu svoga postojanja u Elden Ringu.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 21:44   #336
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Evo kako doktor ONGBAL resava maleniju sa lvl 1 wretch / no damage

KEK
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 22:05   #337
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja nisam imao nikakvih problema sa Melanijom, nisam imao problema ni sa jednim bosom. Da li koristite Ash summons? Na new game plus sam je pregazio solo ali tada sam bio SL200+
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 22:22   #338
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Mene bas nesto ugusila sirina... plus sto sve vise i vise bagova imam kako odmicem... ceo altus plato igram bez da mi se vidi liki uopste.Kao invisible man sam, a i neki od NPC-ova.Primetio sam da mi se na jednom mestu ne vidi siva magla u pecini u kojoj mi trebaju stonewar kljucevi.Altus plato je zato prelep sa tim jesenjim tonovima.Pecine su mi bas postale repetitivne. Pada mi na pamet Dragon Age 2... Ubio sam i Renalu i u sustini ne znam gde bijem vise...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 22:28   #339
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Mene bas nesto ugusila sirina... Ubio sam i Renalu i u sustini ne znam gde bijem vise...
Ovo se i meni desilo, u principu fokusiraj se na jednu stvar, zonu ili kvest ili tamnicu... Ako nisi, obavezno odradi Ranin kvest (pogledaj na wiki gde i kako). Meni je to dalo fokus.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2022, 22:32   #340
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Evo kako doktor ONGBAL resava maleniju sa lvl 1 wretch / no damage

KEK
Ovako može da igra svega 0,01% igrača, većina nas ipak pre beži nego što koristi parry.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com