Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2011, 14:35   #1
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Mirillis Splash Player




Iz Mirillis-a nam dolazi odlican program za pustanje video fajlova. Postoje vec neko vreme ali se malo o ovom player-u zna. Jedno je sigurno, svojim radom na poboljsanju svojih softvera vrlo brzo ce isplivati na sam vrh, i stati rame uz rame sa najkoriscenijim softverima ove namene kakvi su KM Pplayer, VLC, BS Player, Gom Player itd.

Postoje tri verzije programa, Lite, PRO i PRO EX. Sve tri verzije su dizajnirane i optimizovane za pustanje High Definition fajlova. Jedino je Lite verzija besplatna ali ona i nema mnogo opcija za podesavanje player-a pa samim tim ne zadovoljava ni one najmanje zahtevne korisnike. PRO i PRO EX verzije programa imaju sve sto je potrebno da ima program za pustanje video materijala. Podesavanja programa su vrlo jednostavna. Najzanimljiviji deo programa jeste playback options gde mozete podesiti sliku u par koraka do izuzetne ostrine i vrhunskog kvaliteta.

Mozda po opcijama nije kao neki drugi programi ali ono sto poseduje stvarno cini ovaj program jedinstvenim. Brz, lak, jednostavan.

Ostalo na njihovom sajtu: mirillis.com






Poslednja ispravka: Aleksandar1987 (5.11.2011 u 14:43)
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 10:29   #2
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Ја користим овај плејер. Имам последњу верзију 1.13.2. Пушта скоро све осим флв екстензија.

Међутим, данас сам наишао на неочекивани проблем. На овом филму неће уопште да пушта звук:

Hansel.and.Gretel.Witch.Hunters.2013.Unrated.Blura y.1080p.TrueHD.x264-Grym

У аудио подешавањима сам мењао и намештао све живо. И нема звука па нема.

Пустио филм преко КМ Плејера и звука има. Скидао сам филм 2 дана, да на крају не могу да га гледам због проклетог звука у Сплеш плејеру. Немам намеру да гледам преко км плејера јер је слика мутна преко њега.
Љуша je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 12:34   #3
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Najverovatnije imaš Pro ili Pro Ex verziju koja ne podržava TrueHD audio kodek. A taj TrueHD možda nema AC3 core koji bi svaki plejer trebalo da reprodukuje. Ili Splash plejer "ne ume" da izvuče AC3 core. Na njihovom sajtu stoji da samo Splash BD podržava tzv. HD Audio kodeke.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 15:20   #4
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Sto se uopste majes sa programima koji se placaju kad postoje besplatni koji rade isto to verovatno i bolje?

Stavi MPC-HC ili PotPlayer i uzivaj. Slika ti je u KMPlayer-u mutna najverovatnije jer nisi podesio Video Renderer, samo mu stavi VMR9 Renderless.
Desni klik > Video > Video Renderer > VMR9 Renderless
toxic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 21:16   #5
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Скинућу други филм и готово. Верујте ми да овај програм брише патос са КМ, Пот, БС плејером, и хоме синема. Квалитет слике је невероватан. Овај програм је створен за филмове са ЈАКО квалитетном сликом. Преко осталих програма квалитет слике не може да дође до изражаја. Са друге стране преко Сплеш плејера када се пусти филм, нпр. двд рип, слика изгледа још горе него на осталим плејерима. Зато што користим ону буст опцију за екстра квалитет слике и гледање филмова на 60 фрејмова. Слика лети, као када играш игре на 25 фрејмова па на 60 . Када искључим ту опцију више није флуидно и као да "сецка". Више нећу да гледам филмове на 30 односно 24 фрејма.

Једино што долази до цепања слике па морам укључити вертикалну синхронизацију. Примети се понекад, није константно.

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Slika ti je u KMPlayer-u mutna najverovatnije jer nisi podesio Video Renderer, samo mu stavi VMR9 Renderless.
Desni klik > Video > Video Renderer > VMR9 Renderless
Подешено је тако . Ови остали плејери, једноставно нису у стању да изнесу квалитетан снимак како ваља. Ја када нађем добар снимак, знај да је добар, јер имам оштро око и тражим длаку у јајету. Имам веома високе критеријуме.
Љуша je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 21:21   #6
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Nesto ti radis lose, samo je tebi tako.
toxic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 21:26   #7
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Поређење имаш. Качио сам у теми дневник гледања филмова.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=6005

Шум који се види код друге две слике (Сплеш про екс), у филму нема шума уопште, тако је испало на скриншотовима.
Љуша je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 21:29   #8
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Larzlicit render, filteri, setovanja. Nista drugo.
toxic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 21:32   #9
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Све сам ја то чачкао веруј ми, ниједан плејер не може да присмрди Сплешу . Другу када сам пустио филм преко сплеша, одушевио се квалитетом слике.
Љуша je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 22:06   #10
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Mislim da je to do podešavanja kod tebe. Ovo je slika iz VLC plejera dok pušta HD video:





SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 0:11   #11
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Поређење имаш. Качио сам у теми дневник гледања филмова.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=6005

Шум који се види код друге две слике (Сплеш про екс), у филму нема шума уопште, тако је испало на скриншотовима.
Šta fali MPC-HC-u?




@SlobaL Ljuša koristi prilično jak postprocessing u Splash plejeru. Njemu neće odgovarati čisto renderovanje slike.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 18:37   #12
Marko_128
Član
 
Član od: 6.3.2013.
Poruke: 54
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Posto sam primoran trenutno da koristim Win XP takodje sam primoran i da koristim Potplayer, sto ne znaci da je to lose. Jedino u je u Potu po defaultu da prevod bude u rezoluciji u odnosu na rezoluciju ekrana a ne videa, ako me razumete. Kod KMP i VLC plejera ne mogu nikako da nadjem opciju da mi prevod ide preko crne povrsine (KMP moze kada reprodukuje u Perfomance modu ali onda gubim Aero na Win 7 sto me nervira). K-Lite i MPC HC su idealni za Win 7 (ostar prevod i postavljen u odnosu na ceo ekran) ali kao sto rekoh primoran sam trenutno na XP.

Da li ovaj plejer zadovoljava sve sto sam gore naveo? Sto se tice videa gledam serije u .avi i .mp4 kvalitetu ne prevelike rezolucije i filmove u .avi .mp4. .mkv formatu velike rezolucije (npr 1280x600)

Kakav je plejer pri reprodukovanju videa slabijeg kvaliteta? Vrlo mi je bitno da ne sece sliku.
Marko_128 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 18:46   #13
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Citat:
Marko_128 kaže: Pregled poruke
K-Lite i MPC HC su idealni za Win 7 (ostar prevod i postavljen u odnosu na ceo ekran) ali kao sto rekoh primoran sam trenutno na XP.
MPC-HC isto radi i na XP i na 7-ci. Ako imaš neki problem oko podešavanja - pitaj, pomoći ćemo ti. Inače, MPC-HC je vrlo lako podesiti jer nema mali million nepotrebnih opcija.

P.S. Ne treba ti K-Lite da bi koristio MPC-HC. Ima on svoje dekodere koji vrše posao.
Citat:
Marko_128 kaže: Pregled poruke
Da li ovaj plejer zadovoljava sve sto sam gore naveo? Sto se tice videa gledam serije u .avi i .mp4 kvalitetu ne prevelike rezolucije i filmove u .avi .mp4. .mkv formatu velike rezolucije (npr 1280x600)

Kakav je plejer pri reprodukovanju videa slabijeg kvaliteta? Vrlo mi je bitno da ne sece sliku.
Što se Splash plejera tiče, na /-ci se dobro pokazao kada sam ga testirao. Na žalost, ne znam kako radi pod XP. Inače, ako ne koristiš njegove opcije Light Boost i Detail Boost nemaš neke potrebe za njim. Inače, Detail Boost dobro radi samo sa kvalitetnim video fajlovima. Ako ti slika nije dobra ova opcija će je učiniti još gorom.

Ah, da. Ako pod "sečenjem slike" podrazumevaš ono kada se slika kao cepa horizontalno na dva dela to se zove tearing. Najbolje ćeš rešiti to ako instaliraš i koristiš madVR kao video render. Obično rešava taj problem i o osnovnom modu ali sigurno rešava u Full Screen Exclusive modu.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 19:00   #14
Marko_128
Član
 
Član od: 6.3.2013.
Poruke: 54
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Znam da MPC moze da radi ibez kodek paka ali ja uvek instaliram ceo Mega paket. Na XPu prevod ide preko DirectVobSub i tu nikako ne mogu da podesim da bude dobra rezolucija prevoda. Dobra je dok je video u ne full screen modu, kada se stavi u FS prevod se samo poveca i rezolucija ostane ista te je onda pikselast. Meni je ekran 1280x800, 16:10 mod. Mogu da podesim samo da jedna linija ide preko slike a druga preko crne povrsine, VMR mislim da se zove. Hocu da mi rezolucija i pozicija prevoda budu postavljeni u odnosu na ceo ekran, ne na rezoluciju videa ako me razumete. To jedino postizem sa Pot plejerom, mada mi se on ne svidja jer nema primer slike iz video fajla.
Marko_128 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 19:54   #15
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Blokiraj DirectVobSub u MPC-HC ili u samom DVS-u isključi mogućnost da se uvek učitava i koristi MPC-ov interni render titlova.

Ako te zanimaju detaljnija podešavanja otvori novu temu jer odosmo u offtopic.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 21:37   #16
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Citat:
Marko_128 kaže: Pregled poruke
Znam da MPC moze da radi ibez kodek paka ali ja uvek instaliram ceo Mega paket. Na XPu prevod ide preko DirectVobSub i tu nikako ne mogu da podesim da bude dobra rezolucija prevoda. Dobra je dok je video u ne full screen modu, kada se stavi u FS prevod se samo poveca i rezolucija ostane ista te je onda pikselast. Meni je ekran 1280x800, 16:10 mod. Mogu da podesim samo da jedna linija ide preko slike a druga preko crne povrsine, VMR mislim da se zove. Hocu da mi rezolucija i pozicija prevoda budu postavljeni u odnosu na ceo ekran, ne na rezoluciju videa ako me razumete. To jedino postizem sa Pot plejerom, mada mi se on ne svidja jer nema primer slike iz video fajla.
Pogledaj ovo... Možda bi ti to odgovaralo Inače, i u DirectVobSub-u na tabu General imaš tu opciju "extend to..." ako hoćeš prevod ispod slike, naravno, pošto su sad monitori uglavnom 16:9, izaberi tu opciju ako ti DVS prikazuje prevod.
Citat:
Hocu da mi rezolucija i pozicija prevoda budu postavljeni u odnosu na ceo ekran, ne na rezoluciju videa ako me razumete.
Plejeri ne znaju kakav monitor imaš, oni rade sa videom, tako da je za njih rezolucija videa ono važno, a ti možeš samo da se prilagođavaš pomoću ovakvih opcija kao što je "extend to...".

Poslednja ispravka: Spawn BG (4.6.2013 u 21:48)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 11:32   #17
Marko_128
Član
 
Član od: 6.3.2013.
Poruke: 54
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Znam probao sam, ali mi je onda jedna linija na crnoj povrsini, jedna preko videa. Msm to zavisi od rezolucije ali uglavnom je tako i dalje je prevod pikselast. Nije ni bitno, da ne idemo dalje u off. Moze li mi samo neko reci kako da iskljucim DVS?

Hvala na odgovorima.
Marko_128 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 12:29   #18
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Razumem te odlično ali ti mene ne razumeš. Ono što ti hoćeš može da uradi samo interni render a ne DirectVobSub. Rekoh ti već, otvori novu temu pa ću ti objasniti kako da to izvedeš. Ovo je tema o Splash plejeru.

U stvari, imaš ovde.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 16:42   #19
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Spoiler za спплеш без еџ енханцмента:





Spoiler za оштрач слике:


Мало сам претерао. 40% је сасвим довољно.

Напомена:

хватањем скринова квалитет слике изгуби на квалитету на самом скрин шоту. Тако да овај узорак није баш репрезентативан и не одражава реално стање квалитета слике филма. А квалитет је невероватан са нвидија опцијом. Још већи детаљни буст. Милина за гледање.
Љуша je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2013, 21:04   #20
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mirillis Splash Player

Mnogo je lepša slika na prvom skrinšotu

Naravno, super je što postoji mogućnos' izbora, pa kako ko voli
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dobar DivX Player za Win7? Black Adder Video/TV softver 28 17.6.2011 14:57
Need help of my newest MP4 player? woterm ŠDK - Foto i audio/video 4 16.1.2011 15:55
GOM Player 2.1.14.4525 RidiK Video/TV softver 6 10.1.2011 15:25
GOM Player ???? Audio stream voodochild Video/TV softver 0 9.1.2010 3:00
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com