Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2006, 15:56   #1
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131

Uzeo sam ovu karticu jos pre nove godine, sve shljaka fantasticno, slika odlicno, snima FM u WMA format -veoma dobar kvalitet (sliku takodje) svaka preporuka!!

Sta me muci?
Ne mogu nikako da pronadjem, IR senzor kontrole, imam daljinac, imam senzor, ali nece pa nece, verovatno treba da se setuje nesto, ovako plug-n-play nece!!

Jel treba mozda neki extreni prog, jel ste imali iskustva sa slicnim stvarima, ja sam cuo da je to generalno "zaje*ano" za podesavanje!!
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 16:53   #2
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131

Pretpostavljam da je moja 7135 slična i kod mene ništa specijalno ne mora da se setuje, Win XP senzor automatski prepozna kao "Human Interface Device", a u USB properties se navodi kao "USB Composite Device".

Vrlo je moguće da tvoj IR senzor jednostavno nije ispravan

BTW, možeš li da detaljnije opišeš softver i ostale karakteristike te TV kartice?
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 17:04   #3
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post Re: IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131

Pa ovako, TV kartica ima sledece ulaze,
1. Digital TV antenna
2. FM radio
3. Analog TV antenna or cable TV
4. IR sensor
5. Camcorder / VRC

Do sada nisam imao iskustva sa IR-om, ali IR ulaz "lici" na obican audio ulaz, samo manji, dzek tipa "banana"

Imam garanciju, probacu da zamenim, neko cini mi se da je ispravno, nego da steba da se podesi, a posto je na kartici, ja ne mogu da mu nadjem gde je to...
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 17:14   #4
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131

Citat:
M@rin kaže:
Do sada nisam imao iskustva sa IR-om, ali IR ulaz "lici" na obican audio ulaz, samo manji, dzek tipa "banana"
Onda je to kod tebe sasvim drukčije, kod mene je IR senzor potpuno odvojen USB uređaj, nema nikakve veze sa samom TV karticom.

Pitao sam za detalje jer me zanima razlika u odnosu na model 7135 TV/FM, pošto izgleda tog modela više nema u prodaji a umesto njega se pojavio ovaj tvoj. Nigde nisam uspeo da nađem detalje sa opisom softverskih i hardverskih razlika. Softver koji ide uz 7135 je grozan, ne znam je li bolji onaj koji ide uz ovu tvoju karticu?
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 17:37   #5
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post Re: IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131



Dobio sam CyberLink PowerCinema, kao original, mada nista ne valja...

Probacu jos nekog da pitam ko ima ovu TV kartu, pa ako ne bude ishlo, kupicu IR sensor USB kao tvoj... znaci zivcira me ovaj IR uhhh
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2006, 18:23   #6
dexy-sexy
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Re: IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131

Ja imam Leadtek winfast tv2000xp rm i IR koji se kaci kao i tvoj, na dzek koji lici na audio i sve radi super uz program proizvodjaca, ali postoji opcija da se disble-uje daljinac u programu mozda to postoji i kod tebe...I jos nesto pise mi u uputstvi da ne smem da utaknem IR u karticu na "zivo" tj. dok komp radi vec samo na ugasen komp...Sada sam pogledao neku skracenu verziju uputstva koja kaze da ti daljinac omogucava da radis u programuCyberlink MyCinema...tako je i kod mene samo sto je program drugi...
dexy-sexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2006, 22:08   #7
Gerovit
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131

Ja imam takodje odvojen IR senzor koji se kaci preko USB-a, samo meni je sam prijemnik signala zezao, jednostavno kad ga ubodem komp prijavi USB Device not recognized. I meni se to smucilo pa jedno vece uzmem srafciger i razvalim kuciste od senzora - a zatim gledam stampanu plocu kao tele u sarena vrata pa malo pocnem da cimam zice na njoj - gle cuda negde nije imalo kontakt. Evo sada radi iako mi plocica onako ogoljena stoji na kucistu.
Gerovit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 18:44   #8
bandovic
Novi član
 
Član od: 31.8.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IR sensor - TV karta ASUS MyCinema P-7131

Citat:
M@rin kaže:
Uzeo sam ovu karticu jos pre nove godine, sve shljaka fantasticno, slika odlicno, snima FM u WMA format -veoma dobar kvalitet (sliku takodje) svaka preporuka!!

Sta me muci?
Ne mogu nikako da pronadjem, IR senzor kontrole, imam daljinac, imam senzor, ali nece pa nece, verovatno treba da se setuje nesto, ovako plug-n-play nece!!

Jel treba mozda neki extreni prog, jel ste imali iskustva sa slicnim stvarima, ja sam cuo da je to generalno "zaje*ano" za podesavanje!!
Kada si instalirao drajver od kartice verovatno nisi isao preko setup-a nego onako "na suvo" iz device managera... Tada se instaliraju "goli" drajveri bez aplikacije za upravljanje IR senzorom. Reinstaliraj drajvere ali preko setup-a. Ukljuci prikaz hidden fajlova i u c:\Program Files\Asus\RemoteControlApplication_blabla ce ti se pojaviti par sitnih fajlova. Preko start->run->msconfig mozes pogledati da li se pojavila ta aplikacija na startup listi. To bi trebalo da ti resi problem.... Ako ni ovako ne prpradi onda je mozda neispravan IR senzor...
bandovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com