Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2018, 21:54   #1
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Preveliko grejanje grafa u kucistu

Poz ljudi,


Na pocetku izvinjenje za malo duzi post... elem. imam neko prehebano (navodno) Superflower kuciste sa dva ogromna intake side vent-a, velikim exhaustovima na vrhu, jedan mali intake sa druge strane, jedan exhaust pozadi, i dva mala intake-a napred, kod hdd-a, tacnije ssd-a. U teoriji - vrhunsko kuciste za airflow, pogotovo s obzirom i na velicinu. Takodje sam mu skinuo i HDD tray-ove pa je prilicno otvoren airflow sve do grafe. Problem? Svaka high TDP grafa koju sam ikada stavio u ovaj komp radi jos gore nego na bilo kakvim testovima.. r9 290x mi je picio bez problema na svoj thermal limit od 95c ako ga ne smirim underclockom, evo ista prica sad i sa Gigabajtom Gaming OC 1080ti. Jeste, znam, to su kretenske kartice koje se previse greju, sve to stoji, ali ne mogu da ne primetim da stavim iste komponente na test bench u sobi toplijoj 5-6 stepeni i dobijem u Furmarku tipa 76c,dok mi zahtevnije igrice u ovom kucistu testiraju termalne limite OBE grafe (95c za 290x, 84c lagano za 1080ti).



Dakle, nesto tu def nije u redu, ponajvise sa zadrzavanjem toplog vazduha oko grafe, jer u idle-u radi sve na 30 stepeni i treba mu bogami dobrih 5 minuta da dostigne te kretenske temperature, ali onda ih drzi bez problema. Ako treba, dacu mnogo detaljnije slike i sve to, ali za pocetak htedoh samo da pitam da li neko prepoznaje ovo kuciste i ima li ikakvu ideju zasto ovako katastrofalno radi sa ovim bojlerima od kartica? Mislim, kazem, kapiram ja, kretenske su grafe na prvom mestu, ali cak i 1070-ice mi ne rade nista specijalno dobro, temp-ovi su u vrh glave prosek.. sto sve navodi na cinjenicu da ovo kuciste, iako ima bog otac ventova i prostora ne radi uopste dobro, makar meni. Sve je fabricki, nisam dalje dirao jer nemam pojma.


Elem, ako treba jos detalja (kapiram treba) samo pitajte, ali pomagajte ljudi, ovo *****ce bi trebalo da radi bolje od HAF-a a radi ko neki midtower sa najbezveznijim ventilatorima (inace, da, ovi su superflowerovi, tako da je to moguce problem isto, ne znam).
















Poslednja ispravka: EbonKnight (30.8.2018 u 23:17)
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
airflow, kuciste, pregrevanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi! Draganche94 Kvarovi 5 24.10.2017 15:04
Grafa i napajanje rzcoka Grafika 1 4.11.2016 22:20
nova grafa za drugara Joca90 ŠDK - Grafika 10 24.4.2010 16:34
Proc + grafa + napajanje = cijena X din. acok97 Šta da kupim? 5 14.6.2009 23:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com