Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2008, 15:45   #61
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Pa zar nije svejedno? Cak i da je ati x200...
Radi sa samo prostom prenosu signala tv (moze da bude i videobeam, opet bi bila ista procedura), makar u rezoluciji laptopa. Ostalo ce doci na red kad se ovo resi.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 19:52   #62
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
La.Prestige kaže: Pregled poruke
Koja 7600,gt ili gs?
Radi se o GeForce Go 7600 za laptop, tako da ista nema nikakve veze sa grafickim za desktop racunare koje imaju oznake GT ili GS.
E sad, mislim da ni drajveri za NVidia graficke karte za desktop racunare ne bi pasovali za ovu graficku,vec da bi za nju morali drugi drajveri, ali nisam siguran.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (22.12.2008 u 20:36)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 14:10   #63
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Skoro sam kupio graficku Ge force 9500gt sa 265mb ddr3.Ihteo bih da je povezem sa tv-om posto ima tv-out,ali koliko sam ja shvatio ja sam trebao da dobijem jos neki kabl uz tu graficku(koji ima dva hdmi prikljucka za zvuk i sliku) i da ga prikljucim.Ja to nisam dobio a kad sam otisao u jednu prodavnicu rekli su mi da to ne moze da se kupi,i da nema nigde.Na grafickoj taj prikljucak ima 6 rupica.Da li ja mogu negde da nabavim taj kabl??Ili mogu da se slikam kako je rekao prodavac?Hvala unapred.
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 19:10   #64
™wL@dA™
Član
 
Član od: 17.10.2008.
Lokacija: Pred kompjuterom
Poruke: 164
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ™wL@dA™
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

mora biti ... potrazi malo po onim boljim prodavnicama... ako ne ima likova koji to prave, pogledaj po pijacama....mislim, ako takva graficka ne moze da se poveze na tv..koja moze...
™wL@dA™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 20:05   #65
levi
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
icemama kaže: Pregled poruke
Skoro sam kupio graficku Ge force 9500gt sa 265mb ddr3.Ihteo bih da je povezem sa tv-om posto ima tv-out,ali koliko sam ja shvatio ja sam trebao da dobijem jos neki kabl uz tu graficku(koji ima dva hdmi prikljucka za zvuk i sliku) i da ga prikljucim.Ja to nisam dobio a kad sam otisao u jednu prodavnicu rekli su mi da to ne moze da se kupi,i da nema nigde.Na grafickoj taj prikljucak ima 6 rupica.Da li ja mogu negde da nabavim taj kabl??Ili mogu da se slikam kako je rekao prodavac?Hvala unapred.
Neznam gde zivis ali ako si u mogucnosti potrazi u prodavnici "MILLHAOUS"tamo ces to sigorno naci jel sam i ja imao slican problem
levi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 1:45   #66
nesrulz
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Zemun
Poruke: 118
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku nesrulz Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesrulz Slanje poruke preko Skypea korisniku nesrulz
Lightbulb Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Baš sam se prijatno iznenadio što legendarni TVTool radi na mojoj kartici 7600 GS (nije baš nova, ali...), iako su davno prestali da ga razvijaju.

Ko' čovek, Ctrl+F1 (prebacuje na TV), a Ctrl+F2 (vraća na monitor).

Ne mogu da shvatim da nVidia nema ovu opciju integrisanu kroz svoje drajvere... Pa još kad počne da mi odbrojava onih 15 sec. koliko imaš vremena da stisneš YES ili NO, idiotizam!

Podesio sam da se program startuje sa Windows-om, minimizuje se pri startu, i nema problema, extra korisno!
+ što ima gomila opcija za razna podešavanja slike, pa kome treba može da čačka i doteruje sliku po želji...

Download

TVTool rulz!
nesrulz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 20:09   #67
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Da ne otvaram novu temu posto imam slican problem.

Imam Asus laptop (15,4 inca, 1440 x 900) i njega sam preko VGA kabla povezao sa Samsung LCD televizorom (46 inca, 1920 x 1080). Sve radi, i uredno sliku sa laptopa dobijam i na TV ekranu. Rezolucija koju mogu da stavim na taj eksterni ekran od TV-a je 1152 x 864 ili manja. Ali cim pokusam da povecam rezoluciju, ekran od TV-a pocrni i ispise poruku da nema signala (iako imam mogucnost da povecam rezoluciju do maksimalinih 1920 x 1080). Interesuje me da li bi eventualno preko HDMI kabla (laptop ima HDMI izlaz) mogao da resim ovaj problem, i da podesim rezoluciju na ekranu od TV-a na 1920 x 1080 (zelim sliku na LCD TV-u u FullHD rezoluciji)? Ako vam nesto znaci graficka na laptopu je nVidia GeForce 9650M GT.

I jos jedno pitanje. Da li pri povezivanju preko HDMI kabla mogu da namestim da zvuk ide sa zvucnika od TV-a, a ne sa zvucnika od laptopa?
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 17:20   #68
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Ako nekom znaci, uspeo sam da uradim sve sto sam hteo.
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 17:55   #69
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
alradeta kaže: Pregled poruke
Ako nekom znaci, uspeo sam da uradim sve sto sam hteo.
Znači, samo možeš da i detaljnije opišeš šta si radio kako bi se i drugi koristili tvojim iskustvom
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 21:11   #70
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Da priupitam ovde da ne otvaram novu temu. Pošto moja trenutna konfiguracija bez monitora ide jednoj osobi interesuje me da li se uz novi monitor dobija kabel koji spaja monitor sa grafičkom ili je to deo prateće opreme grafičke kartice ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 21:13   #71
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Uz novi monitor...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 22:51   #72
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Znači, samo možeš da i detaljnije opišeš šta si radio kako bi se i drugi koristili tvojim iskustvom
E ovako. Daleko najbolji nacin da povezete laptop sa LCD TV-om je preko HDMI kabla (zbog kvaliteta slike kao i zbog mogucnosti da prenesete zvuk na TV takodje). Kao prvo treba instalirati poslednje nvidia drajvere za graficku karticu. Sva podesavanja treba raditi iskljucivo u NVIDIA Control Panel-u (aplikacija koja se instalira sama sa instalacijom drajvera). Za ovo odgovorno tvrdim.

Dakle kada povezete laptop sa TV-om udjete u NVIDIA Control Panel. Sa desne strane postoji opcija "Set up multiple displays". Tu zatim odaberete da li zelite prikaz na samo jednom ekranu (ili ekranu od laptopa ili LCD TV-a), opcija "Only use one display (Single)", a zatim ispod toga odaberete koji displej zelite i pritisnete apply. Ukoliko zelite prikaz na oba ekrana (i ekran od laptopa i LCD TV u isto vreme) odaberite drugu opciju "Clone", a zatim ispod toga odaberete ociju "Laptop Display + TV" i pritisnete apply.

Zatim sa desne strane odete na podmeni "Change resolution" i tu odaberete rezoluciju ekrana koga koristite, a zatim pritisnete apply. Treba imati na umu da ako:
1. Odaberete prikaz samo na ekranu od laptopa maksimalna rezolucija ce biti maksimalna rezolucija ekrana laptopa (logicno).
2. Odaberete prikaz na oba monitora istovremeno maksimalna rezolucija koju cete moci da postavite na oba monitora ce opet biti maksimalna rezolucija ekrana laptopa (ne mozete na laptopu postaviti jednu a na TV-u drugu rezoluciju).
3. Odaberete prikaz samo na LCD TV-u maksimalna rezolucija koju cete moci da postavite ce biti maksimalana rezolucija tog TV-a (u mom slucaju na primemer 1920 x 1080 .).

Druga stvar je zvuk. Ja sam ovo radio na Visti ali cenim da je na XP-u isti slucaj. Udjete u "Control Panel / Sound" i tu vam je cekirana default opcija zvuka koji koristite (zvucnici od laptopa). Kada zelite da zvuk ide preko TV-a (sto je vrlo korisna opcija) samo kao default opciju cekirajte "Digital Output Device (HDMI)" upotrebom "Set Default" dugmeta. Ako zelite da vratite zvuk nazad na laptop cekirate opet kao default stari Audio output.

I to je manje vise sve. Nadam se da ce nekom biti od koristi .
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku alradeta na korisnoj poruci:
Nergal (2.2.2009), Slavenoi (10.2.2009)
Stara 4.3.2009, 17:40   #73
luanda
Novi član
 
Član od: 3.3.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
icemama kaže: Pregled poruke
Skoro sam kupio graficku Ge force 9500gt sa 265mb ddr3.Ihteo bih da je povezem sa tv-om posto ima tv-out,ali koliko sam ja shvatio ja sam trebao da dobijem jos neki kabl uz tu graficku(koji ima dva hdmi prikljucka za zvuk i sliku) i da ga prikljucim.Ja to nisam dobio a kad sam otisao u jednu prodavnicu rekli su mi da to ne moze da se kupi,i da nema nigde.Na grafickoj taj prikljucak ima 6 rupica.Da li ja mogu negde da nabavim taj kabl??Ili mogu da se slikam kako je rekao prodavac?Hvala unapred.
Ja mucim muku vec mesec dana sa istom karticom i ne mogu da dobijem sliku na tv-u, tj. dobijem je i traje par secundi(i to vrlo nestabilna) i nestane.
Ne znam da li je do kartice ili do neceg drugog ali me je zestoko smorila.
luanda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 3:27   #74
ShoneArsen
Novi član
 
Član od: 29.6.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Procitao sam sve teme o povezivanju kompa i tv-a na ovom i na ostalim sajtovima i opet ne mogu da resim problem. Donekle i konatam u cemu bi kod mene bio problem al ipak da trazim savet.
Uzeo sam kabal da prikljucim tv sa kompom,na jednoj strani skart na drugoj s-video i audio prikljucak.
Prblem je po meni to sto je s-video prikljucak na kartici 7-pincki a na kablu 4-pinski. E sad kako su tih sedam rasporedjeni i da li moze biti da to funkiconise ne znam jer nemam u CCC nikakva podesavanja koja se odnose na TV.
Inace imam ATI Radeon X1650Pro i naravno na tv-u skart ulaz.
Ako bi neko mogao da mi objasni tacan postupak kao da namestip podesavanja za tv u CCC pa ako ni tada ne radi....kupujem drugi kabal.
Svak pomoc bi mi dobro dosla.
Hvala!
ShoneArsen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 4:27   #75
ShoneArsen
Novi član
 
Član od: 29.6.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Sad sam gledao na netu,atijev 7-pinski s-video je kompatibilan sa 4-pinskim znaci isti raspored pinova. Sad mi samo treba niko objasnjenje kako da podesim sve.
ShoneArsen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 19:39   #76
ShoneArsen
Novi član
 
Član od: 29.6.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Po treci put sve sam sredio,snasao sam se nekako,ne svidjami se jedino sto je slika mutna al sta je tu je
ShoneArsen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 16:29   #77
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Уколико користите ForceWare односно GeForce картице, користите стари контролни панел за подешавање слике на телевизору, поготово ако је слика на телевизору црно-бијела.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2009, 20:23   #78
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 177
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Imam graficku ati 4770. I pokusavam da prikopcam tv al nesto ne ide. Uz graficku dobio sam crn ulaz koji ide u komp i iz njega 3 kratka kabla crvene, plave i zelene boje. Uzeo sam i kabl od 3 metra da prikopcam iz tv u ta 3 prikljucka. Kabl ima 2 prikljucka, crveni i crni. I ja prikopcam crveni u crveni, i idem na na detect al nista. TV blica nesto kratko al niti se pojavi slika niti je komp detektovao tv. Sta tu treba tacno da se uradi? Koji kabl u koji prikljucak? TV je lg star 8 godina, i sa strane ima video i audio izlaze. Namerno sam opisivao sto detaljnije kakvi su kablovi, posto bas nisam neki expert za ovo. Kada sam imao nvidia graficku bez problema sam prikopcao tv sa kompom. Al sada je druga prica.
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 11:50   #79
pera996
Novi član
 
Član od: 8.8.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pera996 Slanje poruke preko Skypea korisniku pera996
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Ja mislim da je ovako desni klik na desktop-->properties-->setings-->advanced-->ali sada je jedan mali problem da bi stigao/stigla do glavnog podesavanja treba imati nesto sto se zove ATI ali ja nzm sta je to
Nadam se da sam pomogao
pera996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 0:03   #80
<<N1k0l@>>
Novi član
 
Član od: 17.8.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Imam problem s povezivanjem tv-a i comp-a: uz graficku sam dobio sledece kablove
http://images04.olx.com.ph/ui/2/62/85/33095785_1.jpg
i
http://www.national-tech.com/prodima...cable-gold.jpg

Na grafickoj imam s-video koji ima 9 rupica koji se slaze sa kablom na prvoj slici. Na tv-u imam s-video sa 4 rupice (kazem rupice zato sto pojma nemam kako se zovu, ne zamerite) ali nikako ne mogu da povezem ostala tri kraja kabla sa prve slike (oni sareni krajevi) sta s njima da radim? Probao sam da povezem samo s-video sa 9 rupa u graficku a drugi kraj sa 4 rupe u tv, ali ne funkcionise. Molim nekog ko je strpljiv da mi objasni kako to da izvedem.
<<N1k0l@>> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
nVidia planira 40-nanometarske grafičke čipove Dusan Despotovic Vesti 2 19.11.2008 0:12
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28
Povezivanje dva racunara preko USB-a San-Sale Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 22.8.2006 15:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com