Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2017, 18:31   #1
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Disk Read Error

Pre nekog vremena računar je nekako počeo sve teže da radi. Tri sata otvara neki program, folder sve.. Nestaju ikonice sa desktopa, podizanje sistema (inače win7 x64) traje jako dugo sve češće. Nekad neće uopšte, pa restart.. Pre neki dan je prikazao Disk Read Error.

Proverio sam sve kablove, Sa hirens boot alatima čekirao Hdd - (SATA), Ram, sa više alata čekirao grafičku kartu.. i sve je to ok. U biosu se sve normano vidi.

- Reinstalirao sam sistem, format sistemske particije.. računar je radio 10ak dana a onda je počelo isto.. malo po malo.. da bi ponovo prijavio disk read error..
- čekirao pono sve i sve navodno ok.. pregledao i ploču.. nema naduvenih kondenzatora i sl.
- Pozajmio drugi Hdd (polovan) čekirao ga.. sa HB sve ok, bez bed sektora itd, formatirao, instalirao sistem. Prethodni disk sam stavio kao drugi i njemu je moglo normalno da se pristupa, čitaju fajlovi s njega i sve normalno. Uradio chkdsk starog hard diska.. jedino što je prikazao loše je ponegde file system error što je fixirano... i dalje je ostao taj disk kao drugi a na novom je radio sistem normalno pet šest dana.
- Onda je u najobičnijem radu sistem pao računar se restartovao i prikazao read disk error.. dakle sad i sa tim da kažem novim diskom...
- Butujem mašinu sa starog Harda.. i kao sve normalno. Disk koji mu je bio zamena stavim kao drugi i njemu se normalno prilazi čitljiv je itd. Očekujem da će sve uskoro početi ponovo da brlja..

ŠTA DA RADIM?
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2017, 18:32   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Disk Read Error

jel si promenio kablove
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2017, 18:42   #3
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Disk Read Error

Da, data kablove za Sata Hdd. Stavio nove iz proverene kolekcije. Promenio sam i pozicije gde su ti kablovi utaknuti na matičnoj ploči.
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2017, 18:45   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Disk Read Error

daj da vidimo smart
možda i napajanje nije dobro..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2017, 18:56   #5
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Disk Read Error

Napajanje nisam proveravao.. doduše i ne znam kako.. a drugo nisam probao. Opet nekako čudi da sve radi normalno izvesno vreme. Nakon ove dve reinstalacije sam kao terao neke stres testove baš da bih naterao da se pokaže slaba tačka.. međutim, ništa se nije desilo loše.. do trenutaka koje sam opisao.. šta znam.. videću da nađem i drugo napajanje..
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Centos 5.5 problem WeekeenG Slobodni softver 6 26.2.2013 14:27
Zamena procesora - a disk read error occurred nesa24casa Kvarovi 7 8.9.2011 22:22
Fleš neće da se formatira HiddEn Zaštita 41 11.1.2011 12:02
Disk I/O error, replace the disk, and then press any key (Seagate Baracuda 7200.11) Patton Kvarovi 8 20.10.2010 20:16
Problem sa narezivanjem diskova od 8,5 GB milankk Nosači podataka 14 24.6.2010 9:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com