Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2015, 20:03   #1
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kuleri i kućište

Pozdrav svima

Želim da promenim kućište (Xigmatek Asgard). Hteo bih da mi računar radi što tiše - po mogućstvu da ga ne čujem . Ipak ne želim da ulažem u neka skupa specijalna tapacirana kućišta posebna za tu namenu. Treba mi što jednostavnije kućište, crno, klasičnog izgleda, prozračno s dobrim hlađenjem, sa što tišim kulerima unutra. Računar mi služi za sve, za rad igru, tv, muziku.. U računaru su, sem grafike, i tri Hdd-a.
Budžet oko 5-6000 din.

Takođe bih promenio kuler na procesoru (AMD Athlon II X4 630) za tiši i efikasniji - bolji. Čim se malo optereti mašina, kuler je prilično bučan. U mašini su trenutno hladnjak i kuler koji su stigli u box paketu s procesorom.
Budžet.. ne znam.. opet ništa specijalno posebno. Samo da je što tiše.


Molim vas za savet i predloge

Poslednja ispravka: anadjin (17.1.2015 u 20:12)
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 20:51   #2
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

Za kuciste ne znam sta da ti preporucim a da su mu ventilatori tihi, a sto se tice CPU kulera, ja koristim CM Hyper 212 Evo. Za 3900 dinara koliko sam ga ja platio stvarno nemam zamerke, dosta je veci od box amd kulera ali je mnoooogo tisi. Kada nema opterecenja ne cuje se, a pod punim opterecenjem moze da se cuje ali ni blizu AMD-ovog. Doduse meni je stranica kucista otvorena, pretpostavljam da se u zatvorenom ne bi ni primetio zvuk.
Evo kako to izgleda u poredjenju sa box FX kulerom:
x
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
anadjin (18.1.2015)
Stara 18.1.2015, 17:25   #3
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

Hvala Shomi. Taj kuler je, kul. Još kućište ako neko ima ideju.

Možda ću da sačekam i skupim lovu za jedno od ova dva:

COOLER MASTER Silencio 652

FRACTAL DESIGN Define R4

Šta je kao bolje?
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2015, 22:09   #4
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

Imam Define R4 i odličan je. Jedno od najbo5ih tihih kućišta...pojavio se i Define R5 koji je još bo5i, ali ne znam ima li ga kod nas i po kojoj ceni...
Doduše, ti se pomenuo budžet od 5-6k, a R4 je skoro duplo skup5i...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2015, 0:16   #5
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

Pa da. Mislio sam da ne odvajam 100e za kućište, ali ako se ne nađem u nekim jeftinijim rešenjima možda se i odlučim na taj korak. Pogotovo što mi je računar izvor za veći deo muzike i u nekim večernjim satima baš smeta njegova buka.

Koliko sam shvatio R5 kod nas nema još u prodaji a i ako uskoro bude bilo cena će mu verovartno visoka. Za sad pokušavam da nađem rešenje oko budžeta ali izvesna je i ova skuplja kupovina. Na kraju krajeva.. ne uzmam kućište svaki dan (tešim se )
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 1:00   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

kućište je tiho koliko je glasna najglasnija komponenta u tom kućištu, pošto se žališ na kuler od procesora promeni kuler uzmi tako neki bolji i neće više da se čuje..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 1:45   #7
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

Istina nisam naglasio detalje. Problem su i kuler na procesoru i kućište.
Kućište koje imam, na žalost ima kuler koji je konstantno solidno glasan - jednostavno takav je, i koji je nekako ugrađen u prednji deo u vezi čega sam stekao utisak da ne može da se zameni bez neke lomnjave-pogledaću još jednom. Tako da je u stvari taj kuler prvi problem.
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2015, 23:07   #8
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

Ne znam zašto sam bio toliko lenj i nisam kako treba sagledao situaciju i zaključivao na osnovu pogrešnih pretpostavki i zašto sam umislio da prednji fan kućišta ne može da se zameni..

Uglavnom, pre neke konačne kupovine ipak sam otvorio kućište i testirao stvar po stvar.

U stvari najviše se čuje kuler na grafičkoj. Onda hard disk koji prilično prenosi vibracije na celo kućište i daje neku pulsirajuću nižu frekvenciju za šta sam misio da potiče od napajanja. Sledi prednji fan koji i nije najtragičniji kako sam mislio, pa kuler na procesoru pa napajanje koje je najtiše u sistemu.

Sve ukupno je preglasno za sobičak u kom se spava i boravi.

Tako da sad vidim da je problem kompleksniji ako se želi solidna tišina.
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2015, 5:49   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

prodaš tu staru gtx9800 i kupiš neku moderniju sa većim kulerima
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 16:24   #10
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuleri i kućište

Uzeo sam preporučeni kuler i ugradio ga. Lepo hladi i korektan je oko buke. Umesto Nvidia Gforce 9800GT stavio sam MSI N210 sa pasivnim hlađenjem koju sam pozajmio. Naravno ne čuje se ali je potpuno neadekvatna.

Ipak vent na kućištu - tj. protok vazduha i hard diskovi prave buku. Kapiram da bez kompletnog pasivnog hlađenja i ssd-ova nema ultra tišine. Ipak to je za mene nedostižno.

Ali svakako ću skupiti sredstva za neko silent kućište tipa FD-R4, a sad ću da uložim u grafičku.

Imate li neki predlog za tihu grafičku do oko 80-90 e s kojom može nešto i da se odigra iako igrice nisu prioritet i tu nemam ne znam kakvih zahteva.
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje kućište /nele/ Ostale komponente 10 28.8.2011 3:19
Pitanje vezano za procesor, kućište i kuler toology Osnovne komponente 14 3.2.2011 3:12
Kućište + ventilatori + napajanje Borko Motorko ŠDK - Ostale komponente 16 31.1.2011 17:39
NZXT Alpha ALP-001 Black kućište jakonicki93 ŠDK - Osnovne komponente 9 4.1.2010 16:40
Kuleri za kućište: veoma bitna stavka player1 Ostale komponente 0 27.7.2009 23:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com