Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2012, 14:49   #1
Makro.
Član
 
Član od: 25.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Aktuelan Tablet

Bicu kratak i jasan xD U Seotembru kupujem tablet zanimame koji da uzmem zelim da bude jedan od najboljih a za njega mogu izdvojiti do 60 000 rsd najvisee (planiram da uzmem neki za 55000)Pa da li je Ipad resenje mog problema ili ce mi bolje posluziti neki Android tablet.....Evo zasta mi treba
-Za igranje (mnogo razlicitih)igrica gledanje filmova slusanje muzike
-WiFi...dnevno Fb ovaj i jos par foruma novine i eventalno youtube
i beleske mada to svi imaju xD
Makro. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 17:04   #2
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Ma kakav android,kupuj ipad 3 i nista ne pitaj
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 18:38   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Kojiću ne loži se

Kad već daješ tolike pare ne kupuj iPad. Jeste iPad kvalitetan uređaj ali Android je Android, otvoren OS, mogućnost ubacivanja custom ROM-ova, ogromni community, homebrew softver... iOS koji se nalazi na iPad/iPhone/iPad je zatvoren OS i to je dovoljan razlog uzeti jak Android tablet umesto iPad-a kad već daješ tolike pare...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 18:51   #4
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Ako hoces ekstra tablet koji radi na android 4.0 sa quad core procesorom Ips Panelom i 64gb ne gledaj dalje sjajan je ASUS Eee Pad Transformer Prime 64GB http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...omp_pda/20/519 Bez Dileme najbolji Android Tablet Danasnjice Ipad 3 Je piece of crap u poredjenju sa ovim monstrumom hands down Aplauz
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sladjan85 (11.8.2012)
Stara 21.7.2012, 18:55   #5
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Dobro,ali kvalitet,glatkoca u radu i retina nemaju nijde osim kod epla
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 18:57   #6
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Nope. +1 za iPad. Ne volim apple, ali iPad3 je najbolji tablet, a MacBook Pro Retina je najbolji laptop. Ever.

@sale

1280*800 meh. Možda ovo: http://www.anandtech.com/show/6036/a...tf700t-review/
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 19:43   #7
Makro.
Član
 
Član od: 25.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Hvala svim onaj Asus je sjajan bolji je od Ipad-ea .....Jest da sam cekao pare 4 meseca al isplatilo se xD
Makro. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 19:55   #8
Makro.
Član
 
Član od: 25.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

http://www.vipmobile.rs/mobilni-ured...00tg.1877.html A Sta kazete na ovaj?
Makro. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 20:00   #9
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Citat:
Makro. kaže: Pregled poruke
odlican je kao i ovaj ja sto sam naveo. mada je onaj sto je naveo BluePhoenix najbolji cisto zbog full hd rezolucije a inace su sva tri ekstra i da bolji su tehnicki sva tri tableta od ipad 3 nek kaze ko sta oce na ipadu je bolji ekran ali ovi asusi su bolji uopsteno.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Sladjan85 (11.8.2012)
Stara 22.7.2012, 0:41   #10
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

http://www.engadget.com/2012/07/21/e...e-summer-2012/
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku thebluephoenix na korisnoj poruci:
Kojic_M (22.7.2012)
Stara 22.7.2012, 17:52   #11
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Aktuelan Tablet

Asus Transformer 300T je verzija Asus Prime Transformera koja je prilagodjena na narodne mase. Osnovna razlika je sto je spakovan u plasticno kuciste, dok je Prime u metalu. Ali isti taj metal smeta tabletu prilikom povezivanja na satelite, pa zato uz Prime Asus daje poseban uredjaj koji se kaci na tablet, pomaze prilikom GPS-a i odvratno izgleda na tabletu.
Asus Transformer 300 se pojavljuje u dve verzije T i TG. Razlika je samo sto TG verzija ima mesto za SIM karticu.
Ozbiljno razmisljam da kupim 300T jer u ovom trenutku mislim da ima najbolji odnos cena/kvalitet.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 18:07   #12
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

kao neko ko ima iskustva sa asusovim transformerima, ja bih ti preporucio da ih zaobidjes. imao sam dva tf101, vracena, jedan zbog mrtvih piksela, drugi nije hteo da se ukljuci na doku.

Kao zamenu za drugi, uz doplatu sam uzeo tf300t, koji ima problem sa punjenjem ako nije na doku (isao u servis zbog toga, vracen kao ispravan, radio nedelju dana, sada ponovo nece da se puni i cekam odgovor od asusa, posto maloprodaja izgleda da nije kompetentna za utvrdjivanje problema). Ovaj tablet je malo oslabljeni Prime, sa plasticnim kucistem umesto aluminijumskog, ips panelom umesto ips+, i u radu neprimetno oslabljenom tegrom 3. Prime ima dodatne probleme zbog alu kucista (ne radi ili veoma lose radi GPS, a dosta se njih zali i na slab wifi).

Da me ne shvatis pogresno, ako ti se zalomi potpuno ispravan tf300t, sjajan je tablet, terace ti sve igre, rezolucija nije kao na IPadu 3 ali bice ti sasvim dovoljna za citanje, o ostalom i da ne govorim. Ja iskreno nakon problema sto sam imao sa ovim tabletima najradije bih uzeo novac nazad i odustao do daljnjeg od kupovine tableta.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 19:50   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Normalno slika i prilika rada u zemlji u kojoj se salje skart kao i za robe treceg sveta. Tuzno ali istinito.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 20:18   #14
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

A mozda da sacekas win 8 tablete,tu ne bi mogao da pogresis,ako ti nije hitno
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 20:26   #15
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Iako sam i sam sklon da kritikujem situaciju u nasoj zemlji, izgleda da je ovde nesto drugo u pitanju, jer se mnogi iz zapadnih zemalja zale na probleme sa ovim transformerima.

Izgleda da je Asus pod pritiskom da proizvede dovoljan broj tableta, jer je cinjenica da je to jedan od najpopularnijih android-gedzeta, smanjio kontrolu kvaliteta. Sa druge strane, toga nije postedjen ni ,,bezgresni" Apple (da, ja sam od onih koji ne podnose jabuku), jer i njihovi tableti umeju da boluju od svakakvih boljki, od mrtvih piksela, preko lose sklopljenih ekrana sa zutim mrljama, backlight bleedinga..

E sad, to sto na zapadu uglavnom nemaju problema sa reklamacijama kao sto ih mi imamo ( dok sam pretrazivao forume, nije bila retkost da lik kaze kako je zamenio 4 transformera zbog probijanja svetla, koje kod nas sumnjam da bi i uzeli u razmatranje, pri cemu nije retkost da im asus posalje i pre nego sto posalju prethodni).
Sve u svemu, kod nas je kupovina tehnickih stvari kao da se kupuje na buvljaku, moliti se da radi jer je pitanje da li ce vam neko uvaziti garanciju.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
flamingos (22.7.2012)
Stara 23.7.2012, 11:41   #16
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Aktuelan Tablet

@ makiem

Procitao sam tvoje pisamce u kojem si opisao tvoje avanuture sa raznim Asus tabletima. Interesuje me kako si sada, kada si resio problem sa punjenjem, zadovoljan sa 300T Transformerom? Kakav je touch? Da li je precizan? Da li je ekran vidjiv na otvorenom prostoru? Kakvi su tvoji opsti utisci sa tabletom?
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2012, 17:08   #17
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Pa problem je sto izgleda da nisam resio problem jer se pnovo pojavio, mada postoji mogucnost da je softverske prirode, ali to je vec druga tema. Sto se tice tableta, na stranu pomenuti problem, zadovoljan sam generalno.

Touch radi savrseno, ekran je super u normalnim uslovima, dobri uglovi gledanja, boje, jedino sto je magnet za otiske prstiju, sto se narocito vidi na jacem svetlu. Na otvorenom, vidljivost je mala, kao i kod svih ekrana (nisam koristio ips+ panele na otvorenom, ne znam iz prve ruke kako je kod njih). Takodje ima malo probijanja svetla u donjem desnom uglu, ali tolerantno je, bar meni. Generalno, odziv je dobar, nema zakucavanja sistema. Bloatware-a ima malo, a i ima dosta korisnih aplikacija . Ima i tri moda rada: power saving, balanced, performance , pa za manje zahtevno koriscenje moze znacajno da se produzi trajanje baterije. Dobija se i 8 gb prostora na Asus webstorage, dozivotno.

Ako te zanima jos nesto, slobodno pitaj.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
rubiroza (23.7.2012)
Stara 24.7.2012, 12:44   #18
Makro.
Član
 
Član od: 25.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Zanima mene!!Ja mislim da je problem u tome sto nisis kupio orginalan Ja kuoujem model sa prikljuckom za SIM Karticu jer necu kupiti telefon.Imao sam iskustva sa orginalnim Ipad 2 64 gb od moje sestre iz australije.Recicu vam -katastrfa je!!
Prvi problem je naci besplatnu aplikaciju na AppStore-u drugi skinuti je >Download je uzasan!Mislim dobar je ali kada koristite WiFi ..Gledajte imao sam maksimalnu brzinu stajao mi je na pra milimetra od neta i isaooo je sporooooooooooo...A onda se odaljim izgubim dobar deo signala isto tako sporooo...Zatim u njega ukljucim VIP internet (USB) Nece jer je srpski -.-...Zatim ukljucim sestrin internet koji inace koristi za njen Lap-top normalno skine i onda poludim jer shvatim da je alplikacija vec skinutas pokusajem sa WiFi-a jer ga nisam iskljucio...Zatim sam probao i radila je dva sata i posle je pisalo da je allikacija ne odgovara sistemu a skunita je za Ios...tako 2-3 aplikacije i tek 4 je radila normalno pa zato ja prezirem jabuku i hocu Android....Cudno je to sto se Asus Kvari ..Mada ja razmisljam bas njega da kupim...Sta vi kazete...A mozda sacekam WIn 8 tablete maa ne verujem da ce mi biti zanimljivi ..
Makro. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 14:34   #19
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

@ Makro.
Nisam te bas najbolje razumeo.. Kako mislis, nisam kupio orginalan?

A da je cudno sto se asus kvari, i nije bas. Kad sam kupovao tablet, u google sam kucao ,,asus transformer review" procitao nekoliko komada i svi vele ,,super odnos cena-kvalitet". Kada su poceli da se pojavljuju problemi, ukucao sam ,, asus (odgovarajuci model transformera) issues", ima ih koliko hoces. Sad uvek stoji i cinjenica da vecina zadovoljnih kupaca nece otici na neki forum i otvoriti temu ,,e, kupio sam tablet, radi bez greske" za razliku od onih koji imaju probleme sa uredjajima. Prvi tablet koji sam imao ke bio Prestigio, i vratio ga zbog problema sa kucistem koje se toliko ugibalo da su se pojavljivale anomalije po ekranu i zato sam i uzeo transformer, misleci da ipak takav proizvodjac nece sebi dozvoliti takve propuste sa kvalitetom izrade. Kad ono, medjutim...

Kao sto rekoh, ako ti se zapadne ispravan, tf300t FTW, ali verovatnoca (iz licnog iskustva) radi protiv nas. Da ja sad kupujem tablet ponovo (sto i nije nemoguce, ako ne uspem da resim problem sa ovim mojim i uspem da uzmem novac nazad), bez razmisljanja bih isao na neki kineski i/ili polovni, max do 150 eur. Pa i ako ima neke probleme, bar necu da cupam kosu sto sam pukao 500eur za nesto cime nisam zadovoljan, a mogu da zivim bez igranja Tegra 3 igara na tabletu (ja sam uzeo transformer pre svega zbog odlicnog ekrana da bih mogao normalno da citam e-knjige i odgledam poneki film/seriju, za igranje imam komp, ali kao sto sam naveo i ekran ima probijanje svetla pa ni on nije savrsen) . Izgleda da potrosacki nastrojeno drustvo i masovna proizvodnja uzima sve vise svoj danak, pa mi se cini da ce kvalitet ovih gedzeta u buducnosti biti sve gori.

Sto se tice win8 tableta, ne znam kakva ce biti situacija sa aplikacijama, koliko sam shvatio oni koji ce biti sa ARM procesorima nece moci da pokrecu klasicne win aplikacije, vec posebno pisane za ovaj win 8, ne znam za one sa i5 procesorima.

Poslednja ispravka: makiem (24.7.2012 u 15:03)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 19:36   #20
Makro.
Član
 
Član od: 25.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aktuelan Tablet

Pa jel si uzeo u VIPU ili u nekoj prodavnici poput gigatrona?Evo sad sam ukucao ni Asus nije tako zlatan kao sto svi misle...Novi win8 tableti ja mislim da ce biti propast kao sve novo od micosofta....win 7 jedino je (po meni) bolji od xP u performansama a ostalo je xP dokazao dok god sam a koristio samo jednom mi se pojavio blue screen error i viruusi...tako da verujem da ni win 8 tableti nece biti ness posebno al svakako ce zazute mesto u phone zone-u xD
Makro. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji tablet do 100-130e? MilosGak ŠDK - Tableti i e-readeri 28 15.10.2014 19:20
Koji Tablet? Makro. ŠDK - Tableti i e-readeri 39 1.10.2013 0:45
tablet kupovina acakobac ŠDK - Tableti i e-readeri 8 18.7.2012 23:48
Indija: Najjeftiniji tablet na svetu ZoNi Tableti i e-readeri 19 22.10.2011 22:27
Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet) Alx_WStrooleh Foto i audio/video 8 2.9.2010 23:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com