Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2013, 14:15   #1
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Slusalice-koje od ovih?

Planiram ove http://pcpractic.rs/proizvodi/slusal...cs-gamecom-307, a ako je bolje malo dodati onda ove http://pcpractic.rs/proizvodi/slusal...cs-gamecom-380 (Mada mi ta cifra i previse-znaci samo ako ima bas osetniji kvalitet izrade i zvuk) To ima na stanju...a inace sam otvoren za predloge, u ponedeljak kupujem (i zvucnu kartu Asus Xonar DG)
P.S. Ovo koristim za igre i muziku, i prodavac me uverio da nema veze sto imaju mikrofon-niti to utice na kvalitet zvuka...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 14:50   #2
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.410
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Мислим да су боље акг 44. Неко ће стручнији већ рећи.

http://www.lyrastyle.rs/site/virtuem...category_id=61

Или можда неки Сенхајзер.

SENNHEISER
HD 202, 201, 205.

Не знам које су најбоље од ових три. Видим да ове хд 205 највише хвале.

Поред звучне, пожељан је и добар музички плејер.

По мени аимп3 има најквалитетнији звук од плејера. Ја на њему слушам са сенхајзером ц икс 150 и Супер лукс хд 381ф. Винамп је никакав.

Ако има еквивалент великих слушалица као што су бубице Сенхајзер 150 то би било оно право

Poslednja ispravka: Љуша (28.9.2013 u 17:06)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Љуша na korisnoj poruci:
Shonkas (28.9.2013)
Stara 28.9.2013, 20:35   #3
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Još alternativa: Pioneer SE-M290 ili M390.

Nemaju mikrofon, nisu "gejming" slušalice, ali imaju dobar zvuk za te pare...pogledaj reviewe po netu. Možeš ih naći ovde:

M290
M390
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
Shonkas (29.9.2013)
Stara 29.9.2013, 0:04   #4
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
To ima na stanju...a inace sam otvoren za predloge, u ponedeljak kupujem (i zvucnu kartu Asus Xonar DG)
Te Plantronics slušalice nisu za slušanje muzike, tj. kvalitet reprodukcije im je prilično nizak, ima daleko boljih modela po sličnoj ceni. Verovatno najbolji izbor u toj cenovnoj klasi na domaćem tržištu su Superlux HD 681 (ako ih imaju na stanju). Alternativa njima su Presonus HD7 (isti model, ali pravljen za drugu firmu), one su nešto skuplje od Superlux.

Sennheiser HD 201 preskoči, nizak kvalitet reprodukcije.

Pozitivno je što nabavljaš i zvučnu kartu Asus Xonar DG, ona ima pojačalo za slušalice, tako da mogu zvučno da se prikažu u dobrom svetlu.

Ja imam sličan model (Superlux 668B), i zvuče fantastično, daleko bolje u odnosu na svoju cenovnu klasu, u ovoj temi sam svojevremeno preneo svoje utiske: Superlux 668B (link)
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Accuphase na korisnoj poruci:
Shonkas (29.9.2013)
Stara 29.9.2013, 10:07   #5
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Gde kupiti ove Superlux HD 681? Ima neko INFO?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 10:53   #6
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Gde kupiti ove Superlux HD 681? Ima neko INFO?
Mozes da ih kupis u prodavnici lyrastyle. Stavio je Accuphase link za te slushke. Pogledaj na tom sajtu i HD 662 Superlux.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Shonkas (29.9.2013)
Stara 29.9.2013, 11:45   #7
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Eto ubedi me covek za HD 662 Superlux Lepo izgledaju, verujem da su udobne i da imaju kul zvuk za dati novac Dobro, ipak se to kupuje (mozda) jednom u zivotu-pa je glupo se steknuti za 10-15e... Samo jos razmisljam o ekvivalentu iz porodice Pioneer u rangu od 40e?!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 13:02   #8
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Superlux je tajvanski proizvođač jeftine profi studijske opreme. Kod njihovih slušalica dobijaš samo zvuk koji se može meriti sa dve ili tri cenovne klase skupljim konkurentskim slušalicama, ali bez konfora koji daje konkurencija. Pioneer nema takve proizvode u svojoj ponudi. Ove M290 i M390 nisu u klasi sa Superlux slušalicama, iako su bolje od klasičnih kompjuterskih (gejmerskih) slušalica.
Što se tiče Superlux slušalica, HD662 su dobre ako ti je bitna zvučna izolacija (da okolina ne čuje tebe ni ti njih), HD668b umaju dobar kvalitet zvuka u stock stanju, HD681 imaju solidan zvuk u stock stanju koji se može dodatno unaprediti ako si spreman da odradiš filter mod i tako možeš dobiti kvalitet zvuka uporediv sa Seenheiser slušallicama od 150 do 200 evra.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku qryak na korisnoj poruci:
Shonkas (29.9.2013)
Stara 29.9.2013, 14:47   #9
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Eto ubedi me covek za HD 662 Superlux
Razmisli malo o HD 662, one su zatvorene, a zatvoreni modeli Superlux slušalica po utiscima korisnika sa raznih foruma ne dostižu kvalitet reprodukcije poluotvorenih, tj. zaostaju malo.

I dalje imaju reprodukciju znatno iznad svoje cenovne klase, ali ipak, ja bih njih birao ako postoji baš opravdan razlog za to (zvučna izolacija u odnosu na okolinu).

Ovaj utisak mogu delimično i sam da potvrdim, jedan prijatelj je kupio headset Superlux HMD-660E, (u principu zatvorene slušalice Superlux HD-660 sa mikrofonom), pa sam imao priliku da ih testiram.

Iako zvuče odlično za svoju cenovnu klasu, pogotvo u odnosu na headsets ostalih firmi (mogao bih slobodno reći da nema sličnih ni za 2-3 puta veću cenu), ipak zaostaju malo po kvalitetu reprodukcije u odnosu na poluotvorene Superlux modele.

Bilo bi dobro da poneseš neki solidan player/mobilni telefon sa muzikom dobrog kvaliteta koju poznaješ, i da u prodavnicama malo preslušaš različite modele (ne samo Superlux, već možda i Pioneer i ostale u sličnoj klasi), i doneseš svoju odluku.

Poluotvoreni modeli sa dobrom reprodukcijom (klikni na model za link):

Superlux HD 681 / Presonus HD7
Superlux HD 668B
Superlux HD 330

Jedina "mana" Superlux modela (HD 681, HD7, HD 668B) je što na početku za nijansu malo više stežu, ali pritisak relativno brzo popusti tokom korišćenja, tj. malo se "razlabave", proces se može ubrzati, ako ih za vreme nekorišćenja ostaviš (razapneš) preko paketa knjiga ili sličnog predmeta.

Jastučići (earpads) su od veštačke kože, i pomalo tvrdi, tako da se posle sat-dva korišćenja uši pomalo znoje, pogotovo tokom leta i velikih temperatura.

Rešenje su jastučići od velura, koje kasnije možeš naručiti preko ebay, odgovaraju modeli za AKG K 240, cena je oko 15 dolara sa poštarinom za Srbiju. Veoma lako se menjaju, a dobija se mnogo na udobnosti i komforu, pošto su jako mekani i prijatni za nošenje, i pod njima se uši ne znoje.
Ja sam ih takođe svojevremeno kupio, doduše ne preko ebay, već u nemačkoj online prodavnici muzičkih instrumenata Thomann, i zaista su veliko unapređenje.

Alternativa bi bile slušalice Superlux HD-681 Evo BK ili Superlux HD-681 Evo WH, njih isporučuju sa velurskim jastučićima u paketu, ali ih na žalost za sada nema kod nas (novi model), mada nije isključeno da će se kasnije pojaviti, pošto postoji uvoznik za Superlux (možda nije loše da se pita u prodavnici da li imaju nameru da ih uvoze).
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 16:14   #10
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Auf Dobro...super sto ovoliko ima razmisljanja! Meni nije primarna izolacije, vec kvalitet... A u tom cenovnom rangu su 661. neko rece da pionir nije u rangu sa njima?!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2013, 14:14   #11
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Baš me zanima kakve su 681 Evo u poređenju sa 668B, nadam se da će uskoro stići i kod nas po OK ceni. Sviđaju mi se bele, imaju neki retro šmek.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2013, 23:17   #12
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Baš me zanima kakve su 681 Evo u poređenju sa 668B
Superlux 681 EVO imaju veoma dopadljiv zvuk na prvi pogled, ja sam kupio crni model iz prve serije, tada nisu još isporučivali dodatne velurske jastučiće u paketu, tako mi i treba kada sam poleteo odmah da ih kupim.

Razlika u odnosu na 668B: visoki su znatno ublaženi, dakle zvuče tamnije, za moj ukus su čak malo preterali sa ublažavanjem visokih. Ok, i dalje su tu, nije da ih nema, ali da je baš moralo toliko...

Duboki su znatno istaknuti, mislim da bi zadovoljili i korisnike koji vole baš "zamašćeno" bass područje (tzv. "bass-heads"). Cena toga su za nijansu sporiji basovi u odnosu na 668B, tj. 668B su brže/impulsivnije.

Srednji su skoro isti, mada imam utisak da su na 668B za nijansu čistiji, ali je moguće da je to samo prividni utisak, tj. da tako izgleda zbog jačih basova na EVO, koji ne daju srednjem spektru da se prikaže u pravom svetlu.

Udobnost je u startu na strani 681 EVO, jastučići su znatno mekši u odnosu na 668B, a mogu misliti koliko su tek udobni velurski. Takođe u fabričkom stanju manje stežu u poređenju sa 668B, mada je to "problem" koji se relativno brzo rešava na 668B, tj. stezanje popušta tokom korišćenja, ili ubrzanom metodom razapinjanja preko paketa knjiga ili sličnog predmeta. Sada ih takoreći ne osećam (668B), nema stezanja uopšte, a udobnost sa velurskim jastučićima je fantastična.

Optički su EVO lepše, mada su delimično lakirane visokosjajnim lakom, koji je magnet za otiske prstiju i slično.

Širina zvučne kulise je za nijansu veća na 681 EVO.

Ukupni utisak: Superlux 681 EVO su odlične slušalice, neke nedostatke su ispravili u odnosu na 681/668B (mekši jastučići, optički izgled, stezanje), malo su zabrljali sa količinom basova i prevelikim smanjivanjem visokih.

Pozitivno je što slušalice (EVO) dobro reaguju na podešavanja ekvilajzera, tako da kada ih slušam smanjim 62 Hz (duboke) za -5 dB, a visoke na 8 kHz podignem za +4 dB (malo "osvetlim" zvučnu sliku - screenshot ekvilajzera u prilogu), tako mi zvuče još bolje (na 668B ne uključujem ekvilajzer, tj. stoji na flat).

Koje slušalice više koristim? 90% i više vremena 668B, pošto mi je ukupni utisak na njima bolji, volim njihov brz/precizni bas, impulsivnost i muzikalnost. Razlika je mala u odnosu na EVO, ali dovoljna da i dalje posežem za njima.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Superlux 681 EVO equalizer.jpg
Viđeno:	49 puta
Veličina:	69,8 KB
ID:	47408  

Poslednja ispravka: Accuphase (1.10.2013 u 23:26)
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2013, 23:48   #13
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Ovi imaju 662, a nemaju 661...Jel se isplati, na kraju, kupiti SUPERLUX 662 za 39e??
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2013, 0:02   #14
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Ovi imaju 662, a nemaju 661...
Ček malo, da ne mešamo modele. Misliš li na 681, ili si tražio 661, pošto postoji i taj model - Superlux 661 (link), ali ga nisam viđao u ponudi te prodavnice (LYRASTYLE).

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Jel se isplati, na kraju, kupiti SUPERLUX 662 za 39e??
To moraš sam odlučiti, ne znam da li si bio u prodavnici, i da li si imao prilike da ih čuješ, ako ti se zvuk sviđa, zašto da ne.

Ja lično bih ipak jurio neki poluotvoreni model, zbog malo bolje reprodukcije, ali to je moje mišljenje, iskreno rečeno nisam imao prilike da čujem model 662, tako da ne mogu preneti svoje lične utiske, već samo prenosim šta sam pročitao na raznim forumima o zatvorenim Superlux modelima.

Sažeto u par rečenica: i dalje pružaju zvuk znatno iznad svoje cenovne klase, ali malo zaostaju za poluotvorenim Superlux modelima, tako da možda ipak treba juriti neki od njih (bolji zvuk za istu/sličnu cenu).
Ako nema poluotvorenih modela na stanju, onda pogledaj zatvorene, ali po mogućstvu pokušaj da ih čuješ pre kupovine, da vidiš da li ti se sviđa zvuk.

Imaju li Superlux 668B na stanju, ili kao alternativa Presonus HD7 (u drugoj prodavnici, Mitros music)?
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2013, 1:00   #15
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Au, šteta ako su suviše prigušili visoke na EVO i istaknuli bas ... Čitajući mišljenja na netu stekao sam utisak da su umirili i visoke i bas, ali baš u onoj meri koja je bila potrebna u odnosu na 681.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2013, 19:59   #16
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

da 661- ali nema vise na stanju. Ja rezervisao 662, ali cisto da ih cujem... Ove Presonus HD7A izgledaju ekstra, a ustu cenu imaju kao i Superlux 662! Sta uzeti? Zbunjen sam totalno, delom zbog neiskustva-npr kako iz ovog skontati kvalitet...sta se gleda najvise?

dynamic,
98 db SPL,
56 ohms,
10-30.000 Hz,
300 mW,
lenght of the cable 1 m with 3,5 mm stereo jack, incl. adaptor to 6,3 mm stereo-jack, incl. second cable with lenght 3m,
weight (without cable): 222 g,
self-adjusting headband pads for great fit and maximum comfort, incl. carrying pouch
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2013, 20:54   #17
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Ne možeš da skontaš kvalitet dok ih ne staviš na vuglu.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Shonkas (2.10.2013)
Stara 3.10.2013, 18:33   #18
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Sad ..sutra je taj dan! Pokusavam uporediti po poslednji put model SUPERLUX 662
i jos neke sa slicnom cenom...
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...heiser-HD-201/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...00-HEADPHONES/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/5306-AKG-K44-V2/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...cke-slusalice/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...Presonus-HD7A/
Rekose ljudi da se ocenjuje tako sto stavis na glavu i da li je polu ili zatvorenog tipa - ali ovo je cisto da su neke malo osetnoje bolje od rezervisanih 662 ... Onda bih menjao odluku da kupim sutra 662
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2013, 19:24   #19
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Da se ne zamaraš previše stvarima kao što su frekventni opseg, dinamika, bla, bla...hm? Nisi okoreli audiofil, nemaš nabudženu hi-fi opremu...trebaju ti sluške koje će zvučati dobro, to je to...zar ne?

Za tvoje potrebe, bilo koje od navedenih će biti pogodak. izbor će ti se svesti na to koliko udobno ti leže na glavi (jesu li previše labave ili stežu, curi li zvuk zbog toga...), koliko čvrsto deluju, hoćeš li zatvorenije sluške koje obično imaju više basa i bo5u izolaciju zvuka ili otvorenije, sa "širom" zvučnom slikom...i utimativni test - kako ti na njima zvuči omi5ena muzika.

Dakle, ne razbijaj previše glavu ciframa i specifikacijama, idi, probaj i uzmi one koje ti deluju naj, tebi lično i tvojim ušima. Koje god budeš uzeo, nećeš pogrešiti. Pa, ako ti jednog dana porastu apetiti, profini se uvce, potražićeš nešto bo5e, skup5e i to je to. Neka te lepo služe!
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2013, 21:05   #20
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Slusalice-koje od ovih?

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Da se ne zamaraš previše stvarima kao što su frekventni opseg, dinamika, bla, bla...hm? Nisi okoreli audiofil, nemaš nabudženu hi-fi opremu...trebaju ti sluške koje će zvučati dobro, to je to...zar ne?
Pa ono...koristicu risiver Yamaha 771 i (zvucnike imam- Jamo 606), sad ne znam da li je to nabudzena oprema A na kompu sam ponosni vlasnik Xonar zvucne karte...pa mislim da treba da imam i ozbiljne slusalice
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje slusalice? Lich_king2 ŠDK - Zvuk na računaru 7 31.8.2012 0:22
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Koje slusalice za Sansu Clip? wolf 87 ŠDK - Foto i audio/video 11 9.3.2010 23:53
Valja li neka od ovih konfiguracija? soul_reaver Šta da kupim? 15 13.1.2010 19:24
Igre koje imaju više od jednog kraja White Dr. O igrama uopšte 41 9.12.2009 22:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com