Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2018, 11:28   #101
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Ako neko hoce 14 days trial, neka se javi u pm.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2019, 0:55   #102
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Rešili malo da podgreju : Escape from Tarkov.Raid (ep.1) , necenzurisano



https://www.youtube.com/watch?v=8nC4sfNN5ak
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2020, 16:08   #103
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Da li je igrao neko EFT u poslednje vreme? Kakva je po pitanju bagova i optimizacije? Da li je igra vredna kupovine u trenutnom stanju? Ozbiljno razmisljam da je uzmem, na osnovu par klipova sto sam pogledao deluje super. Svidja mi se sto nema HUD/UI, to sto AI/protivnicki igraci nisu bullet sponges (2-3 metka i laku noc), animacije i kretanje deluje bas detaljno odradjeno (slow lean, vise nivoa za crouch i slicno)...

I zanima me da li postoji mogucnost COOP igranja?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2020, 22:38   #104
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

I ja sam zainteresovan ali nisam 100% siguran koji je tačno koncept ove igre, može li neko da mi približi? Kakav je gejmplej, koliko traju mečevi, koji su gamemodovi, šta je suština svega i koji je glavni "hook" igre za igranje na duže staze? Je l' može da se igra kad mi dođe ili mora da se grinduje nešto itd? Volim hardkor iskustva ali recimo ne igram R6 Siege jer nemam stotine sati da naučim sve moguće finte i fazone...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2020, 23:35   #105
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Cekamo utiske velikog Leonide, pazario je i krenuo da igra.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2020, 1:03   #106
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Ja sam onomad probao betu. Bauljao po praznim mapama, smorio se i izbrisao.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2020, 9:30   #107
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Klasična pucačina samo što je mnogo važnije da živ napustiš mapu sa što više opreme koju ćeš naći na mapi ili kod mrtvih nego koliko ćeš imati kill-ova.

Kada pogineš gubiš svu opremu koja ti je bila u inventaru. To praktično znači da može da ti se desi da vremenom ostaneš bez dobre opreme i da moraš sa tom nekom najgorom opremom da pokušavaš da ubiješ dobro opremljene igrače a to zna da bude jako teško na otvorenim mapama.

Ja sam je svojevremeno nazvao "Pay to grind" igrom, ali ne pratim tako da ne znam da li je igra negde skrenula u razvoju u odnosu na prošlu godinu.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2020, 15:18   #108
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Dosta pitanja na koje nije jednostavno dati odgovor.

Ja sam poceo ponovo da ga igram, sad imam 16gb rama pa mi igra definitivno radi primetno bolje. Secam se da su mnogi govorili kad sam prvi put pocinjao sa ovom igrom, da je 16gb rama apsolutno potrebno za iole pristojno igranje, pogotovo ako idete kao PMC na mapu, jer svodi stucanje i loading na apsolutni minimum.

Coop igranje apsolutno postoji, na pocetku runde ima spisak ljudi koji cekaju da udju na mapu, svakog od PMC-a mozete da pozovete da sa vama zajedno udje na mapu, spawnujete se zajedno na istoj lokaciji. Samo ovo ne bih savetovao sa random ljudima, popicete metak u celo odmah i opljackace vas. Nista vas ne sprecava da ovo radite sa prijateljima.

Igra je ujedno i namenjena tako da se igra, u grupi. Solo igranje je hendikep, jer igra na mapu stavlja i solo i group igrace, pa ako nabasate na iskusnu grupu, samo djavola sreca moze da vas spase, u 99% slucajeva ste mrtvi.

Mozete da birate da igrate kao PMC, sto je vas osnovni lik, njega budzite opremom po vasem nahodjenju, kako vam finansije dozvoljavaju. Mozete da igrate i kao player Scav, sa random opremom na pocetku.

Kao Scava vas AI Scavovi ne napadaju jer pripadate istoj grupi, sve dok ne zapucate na njih. Dobra strategija je da zapamtite gde su Scavovi na mapi koje srecete, pa ako dodjete u konflikt sa drugim likom, povucete se do lokacije gde su scavovi, da vas pokrivaju. U slucaju da vi kao Scav zapucate na drugog Scava (player ili AI, svejedno) svi Scavovi se okrecu protiv vas.

Ako poginete kao PMC, gubite svu opremu sa kojom ste usli na mapu, pod uslovom da je niste osigurali. Ako ste opremu osigurali, dobicete je nazad posle 24-36 real-time sati nazad, porukom u ingame email sanducetu. Ali to samo ako na vas nije nabasao neki drugi player i lootovao vas. Tad ne dobijate nazad ono sto je lootovano.

Ako se izvucete kao Scav, svu opremu sa kojom ste se izvukli mozete da prebacite u inventory i tu opremu posle moze da koristi vas PMC karakter.

To znaci da je najbolje da na pocetku krenete da igrate kao Scav, da se upoznate sa igrom, skupite opremu koja bi vam kao PMCu omogucila da idete par puta zaredom opremljeni u raid, bez trosenja novca. Najbolja strategija po tom pitanju je 2-3 uspesna Scav raida, na svaki PMC raid koji planirate.

EfT ima najbolju pucacku mehaniku od svih igara koje sam igrao, najbolji sistem prepravke i budzenja oruzja, opreme i oklopa.

Hook za igranje je adrenalin koji osecate dok kao PMC pokusavate da odradite neki quest za trgovce, ili samo da izvucete zivu glavu i opremu sa kojom ste usli, s obzirom na to da se gine lako.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
director (19.1.2020), doctor (23.1.2020), Leonida (19.1.2020)
Stara 19.1.2020, 21:01   #109
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

U suštini igraju se questovi/objective based mečevi na tim mapama kao PMC i to je meso ove igre ako dobro kapiram. A je l' se to igra protiv AI-a ili je PvP? To mi nije jasno.

A ako ti treba oprema da igraš kao PMC onda igraš kao Scav da se nabudžiš i to je to. I da li je i ovo protiv AI-a ili je PvP?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 2:59   #110
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
U suštini igraju se questovi/objective based mečevi na tim mapama kao PMC i to je meso ove igre ako dobro kapiram. A je l' se to igra protiv AI-a ili je PvP? To mi nije jasno.

A ako ti treba oprema da igraš kao PMC onda igraš kao Scav da se nabudžiš i to je to. I da li je i ovo protiv AI-a ili je PvP?
Kao PMC mozes da biras da li igras online ili offline. Kad je offline boris se protiv AI Scavova. Kao Scav mozes da igras samo online. Kad god igras online boris se protiv AI i player Scavova, kao i player PMC-jeva, tj. online igra ti je u isto vreme i PVE i PVP.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
doctor (23.1.2020)
Stara 29.1.2020, 23:11   #111
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Ako ima zaintersovanih za zajednicko igranje, posaljite PM. Krenuo sam sa igranjem pre nekih nedelju dana, i dalje uglavnom dobijam po tamburi. Najgore mi je kada bude mrtva tisina nekih desetak minuta pa samo projuri metak pored glave za par milimetra.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2020, 13:06   #112
Obi-wan
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Lokacija: Loznica, Beograd
Poruke: 65
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Obi-wan Slanje poruke preko MSN-a korisniku Obi-wan
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

pre neki dan sam čuo od lika da se opasna lova vrti (prava) u igri i zatio ima čitera ... još nisam ukapirao kako se "pravi" prava lova ... ako može neko da mi objasni ...
Obi-wan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 3:40   #113
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Prodaja retkih (i veoma vrednih) loot itema u igri, najverovatnije.
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vukodav na korisnoj poruci:
Obi-wan (16.5.2020)
Stara 9.12.2021, 22:09   #114
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

0.12.12 Patch trailer
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Room Escape Positronium Pravljenje igara 5 21.4.2015 11:51
Escape Dead Island mare037 Akcione igre 7 1.9.2014 21:24
Chronicles of Riddick Shigman Akcione igre 129 16.1.2011 2:44
Escape!!! Devilish Soldier Male igre 21 8.11.2009 16:02
Problem sa startovanjem CoR: Escape from butcher bay zvucnjak O igrama uopšte 18 1.2.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com