Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2008, 19:22   #1
misterno27
Novi član
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Wireless problem 2

Postavio sam mrezu preko wlan rutera koja provereno radi medjutim ne znam kako da joj pristupim sa laptopa tj. on prepozna mrezu ali kad pokusam da se konektujem izbaci poruku da to nije moguce. Da li (i gde) je potrebno izvrsiti neka podesavanja u Winu (XP i Vista) pre nego sto pokusam konektovanje?

Inace, siguran sam da mreza radi posto joj bez problema pristupam sa jednog desktopa koji ima USB wireless adapter. Uz njega je dosao i program za podesavanje istog tako da ne mogu da primenim istu proceduru i na laptopu koji nema taj program nego je iskljucivo oslonjen na Win.

Pomoc, pliz!
misterno27 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2008, 14:37   #2
neno0005
Novi član
 
Član od: 5.11.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless problem 2

Citat:
misterno27 kaže: Pregled poruke
Postavio sam mrezu preko wlan rutera koja provereno radi medjutim ne znam kako da joj pristupim sa laptopa tj. on prepozna mrezu ali kad pokusam da se konektujem izbaci poruku da to nije moguce. Da li (i gde) je potrebno izvrsiti neka podesavanja u Winu (XP i Vista) pre nego sto pokusam konektovanje?

Inace, siguran sam da mreza radi posto joj bez problema pristupam sa jednog desktopa koji ima USB wireless adapter. Uz njega je dosao i program za podesavanje istog tako da ne mogu da primenim istu proceduru i na laptopu koji nema taj program nego je iskljucivo oslonjen na Win.

Pomoc, pliz!
Probaj se spojit rucno..Ako imas Vistu onda prvo ides u Control Panel-Network..-Mannage wireless network-Add i rucno probaj podesit mrezu... ako bude neki problem napisi tocno problem i ja cu pogledati na faksu kako to treba rijesiti
neno0005 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 19:34   #3
Tintossa
Novi član
 
Član od: 13.11.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless problem 2

Moraces da mi detaljnije objasnis kakva je mreza koji su ti operativni sistemi na racunarima,koja je zastita na wirelessu
Tintossa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 13:57   #4
neno0005
Novi član
 
Član od: 5.11.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless problem 2

Citat:
Tintossa kaže: Pregled poruke
Moraces da mi detaljnije objasnis kakva je mreza koji su ti operativni sistemi na racunarima,koja je zastita na wirelessu
to je za vistu,a slično je i na xp-u...kako mislis detaljnije???
zaštitis si paswordom mrezu zbog nezeljenih upada...jer ako vise ljudi koristi tvoju mrezu, onda je manja brzina,pa ti automatski isključuje mrezu...
neno0005 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Wireless router Asus WL-500g Premium umrežavanje - problem djoole Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 5.5.2008 12:09
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
Wireless net problem? Veljko the King Internet usluge 9 19.7.2006 16:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com