Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.6.2007, 0:47   #1
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Skoro sam kupio novu konfiguraciju, a sastoji se od Intel dual core 2,67 procesora, ploca je nazalost Gygabite s775 i945 ds3 (morao sam nju da uzmem jer tada nisam imao drugog izbora), graficka Gygabite 7300 gt 256 ddr2, ram Kingston 1 gb ddr2 667 i dobro napajanje. Procesor ima intelov kuler koji ide uz njega (isti procesor i kuler kod prijatelja koji ima Gygabite plocu sa 945 setom cipova ali malo stariji model radi bez pregrevanja, cak moze i da se klokne bez problema) i pregreva ko lud. Na leru radi cak na 35 - 38 stepeni, ali vrag ne spava kad pustim neku zahtevniju igru zacas presisa 65 stepeni gospodina celzijusa i igra pocne da brljavi! Menjao sam pastu, postavio kuler na ploci, cak i na grafickoj karti i opet isto. Da li sam u pravu ako mislim da je problem u maticnoj ploci koja mi se ionako uopste ne svidja kako svojim uvredljivo budjavim izgledom i dimenzijama tako i po brzini rada, ili da menjam kuler za neki brzi? A inace kosta preko 80 e.
Molio bih vas da mi pomognete oko ovog problema jer mi je kompjuter prakticno neupotrebljiv.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 0:52   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

kako znas da je procesor,da nije grafa mozda u pitanju.I moj procesor je u idle oko 40c a u load oko 50c(klokovan).Meni tu vise smrdi na grafu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
D.Zivkovic (29.6.2007)
Stara 29.6.2007, 1:10   #3
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
kako znas da je procesor,da nije grafa mozda u pitanju.I moj procesor je u idle oko 40c a u load oko 50c(klokovan).Meni tu vise smrdi na grafu.
Mislis da zbog graficke procesor pregreva, ili zbog brljanja u igrama?
Graficka drzi pod punim opterecenjem oko 55 stepeni sto je odlicna temperatura za gpu.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 1:16   #4
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

ma ne nego sam mislio da nije graficka nesto prsla.Mislim da temperature nisu tako kriticne da bi komp krenuo da brljavi.A da probas da zamenis prvo grafu,pa memoriju pa procesor da bi procesom eliminacije utvrdio sta ne valja.Ako se i posle zamene isto dogadja onda je 100% ploca.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
D.Zivkovic (29.6.2007)
Stara 29.6.2007, 1:20   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

65°C nije ništa strašno. Obrati pažnju na NB, on ume lepo da se pregreva na Gigabyte-ovim pločama.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
D.Zivkovic (29.6.2007)
Stara 29.6.2007, 1:32   #6
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
65°C nije ništa strašno. Obrati pažnju na NB, on ume lepo da se pregreva na Gigabyte-ovim pločama.
E, sto se tice NB-a tu se isto javlja problem jer mi svi programi za merenje temperature ploce koje sam probao ili brljave ili pokazuju 0 stepeni. Mozda da updejtujem bios?
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 2:45   #7
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Vec nb ima kuler, u prvoj poruci sam napomenuo da sam procesor nosio kod prijatelja koji ima gigabajtovu plocu sa istim cipsetom, samo je njegova malo stariji model. Tada procesor ne pregreva i moze da se klokuje (sto nije moja namera) i radi normalno. Ne volim da klokujem procesore, ali smo to uradili da ga opteretimo.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 2:49   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

A zašto nebi probao za početak update biosa ... teško da će to rešiti problem ali vredi pokušati i tu soluciju .. ako ništa drugo ona deluje nekako najbezbolnije....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
D.Zivkovic (29.6.2007)
Stara 29.6.2007, 2:52   #9
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Znate li da tek sada zalim za amd masinama! Sa njima nikad nisam imao probleme ovog tipa. Takodje mislim da je Gygabite pao na mnogo niske grane po pitanju ploca i porazavajuca je cinjenica da prodaje svakakvo smece za neke basnoslovne sume. Morao sam da kupim tu plocu jer inace u ********* ciji sam diler i imam dobar rabat nemaju druge ploce sem gigabajtovih. Bolje da sam u nekoj drugoj firmi i duplo vise platio asusa koji je neprikosnoven, al sta je tu je.

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
A zašto nebi probao za početak update biosa ... teško da će to rešiti problem ali vredi pokušati i tu soluciju .. ako ništa drugo ona deluje nekako najbezbolnije....
Deluje razumno. Probacu, a ako to ne uspe idem u ******** da im udarim plocu od glave Mozda se tad opamete i okanu se gigabajta.

Poslednja ispravka: Freško (29.6.2007 u 2:57) Razlog: Spajanje postova
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 6:01   #10
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

@D.Zivkovic: Sve to sto si naveo, deluje da je u granicama normale (imamo slicne konfiguracije), sem temperature procesora u load-u (kod mene, recimo, ne prelazi 50 stepeni). To moze da bude i do lose ventilacije u samom kucistu, recimo ako ti je zadnja strana tik do zida. Sta se desava kad otvoris stranicu kucista? Nije mi jasno sta podrazvmevas pod "brljanjem" igara? Ako, recimo, pucaju teksture to moze da bude do grafe, kao sto ti Nikola rece
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 11:15   #11
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Citat:
D.Zivkovic kaže: Pregled poruke
Znate li da tek sada zalim za amd masinama! Sa njima nikad nisam imao probleme ovog tipa. Takodje mislim da je Gygabite pao na mnogo niske grane po pitanju ploca i porazavajuca je cinjenica da prodaje svakakvo smece za neke basnoslovne sume.
Vidi, ipak ne možeš da govoriš za Intel procove i Gigabyte ploče da su đubre. Ja već nekih 5 godina vozim razne kombinacije Intel CPU/GA ploča i uvek sam bio prezadovoljan. Na ovoj sadašnjoj sam pokrenuo E6400 na 4GHz pa ti vidi koliko je loša. Probaj update BIOS-a kao što ti je kolega Freško već rekao, pokušaćemo da ti pomognemo, nemoj odma' da gađaš dilere!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 11:32   #12
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Citat:
D.Zivkovic kaže: Pregled poruke
Deluje razumno. Probacu, a ako to ne uspe idem u ******** da im udarim plocu od glave Mozda se tad opamete i okanu se gigabajta.
Ovako "razumne" poruke pune mrznje i nasilja ce ubuduce biti brisane bez obrazlozenja. Mora da postoji neki nivo kulture govora i ponasanja.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 16:48   #13
.pex
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 65
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

nisi naveo koje napajanje imas, ako imas "narodno" napajanje zato se i greje.
Za tu Vga ti obavezno treba ventilator!!!
.pex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 23:45   #14
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ovako "razumne" poruke pune mrznje i nasilja ce ubuduce biti brisane bez obrazlozenja. Mora da postoji neki nivo kulture govora i ponasanja.
To je bila sala, nema nikakve mrznje.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 0:48   #15
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

imam istu konfu samo umesto kingstona imam corsair. proc je konstantno na 45 celzijusa. a da, i jos jedna bitna stvar: imam asus p5ld2. verovatno je u pitanju maticna. po nekoj logici. mada se meni desavalo (narocito u ovim toplijim danima) da mi proc predje 50 stepeni. onda ga stavim ispod stola i odmaknem ga od zida da bi topao vazduh mogao negde da ode iz kompa i resen problem. mozda ti se jednostavno ventilator ne okrece dovoljno brzo kako bi izbacio vazduh iz kucista. mada opet o obrtajima ventilatora apsolutno nemam blage veze
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 1:30   #16
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: PREGREVANJE INTEL Dual Core 2,67

Jesi li apsolutno siguran da je cooler namontiran kako treba? Možda je čak problem u višku termalne paste (bitno je da sloj ne bude predebeo)...
Nisi rekao kakvo kućište imaš, koliko je "provetreno", gde se kompjuter nalazi, tj. generalno kakvo je odvođenje toplog vazduha. Kaži više o tom "brljavljenju" igara, šta se tačno dešava? Da li zamrzavaju do obaveznog hard reseta, ili seckaju/koče, koliko često i nakon koliko vremena..? Jesi siguran u očitanu temperaturu? Možda sonda na matičnoj ne radi najbolje... Probaj i Intel Thermal Analysis Tool: http://www.techpowerup.com/downloads/392e/tat.exe
On tipično daje najtačniju procenu realne temperature CPU-a. Da li si proverio voltaže? Proveri i sirove i setovane, odnosno ono što ploča dobija od napajanja kao i ono što je podešeno kao VCore. Treba da radi na 1.25 V koliko ja znam, možda ako je ploča nameštena na Auto dodeljuje lošu (previsoku) voltažu... Treba i da pokreneš neki generički test, koji opterećuje isključivo procesor, da se uveriš da je baš u njemu problem, a ne u grafičkoj ili čipsetu (problem u drajverima ili hardverski). Prime95 je uvek dobro rešenje.

Uz više informacija možemo pružiti više pomoći... Obezbedi informacije koje tražim, možda nekom nešto "klikne" iz svega toga. Dao sam par ideja, vidi šta ti se sviđa od njih, isprobaj, pa javi kako je prošlo.
Srećno!
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Intel Centrino® Pentium T2060 ili Intel Core Duo Axis Osnovne komponente 1 29.4.2007 21:28
single core ili dual core vrza ŠDK - Osnovne komponente 9 28.3.2007 20:04
Intel Core 2 Duo procesor Pjanovic Osnovne komponente 5 23.1.2007 17:52
Intel 930? Pravi Dual core ? roza+ Osnovne komponente 48 5.8.2006 15:06
Intel Pentium D vs. AMD Athlon64 roza+ Osnovne komponente 34 19.6.2006 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com