Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2019, 22:09   #3441
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Naravno da ima razlike.

Ostavljaš svet iza sebe u različitim stanjima u zavisnosti od toga za čiju stranu si se zauzeo u kom poglavlju.

Na samom kraju likovi koje vodiš direktno utiču na kraj koji dobiješ.

Nije moguće pomiriti sve likove, jedni direktno utiču na to da ne možeš da nastaviš sa drugima.

Sam početak i mnoštvo dijaloga i opcija tokom igre se razlikuje od toga kog lika si izabrao, i to ne samo da li je muškog ili ženskog pola, nego i koja je rasa, klasa, poreklo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
altb (23.6.2019)
Stara 24.6.2019, 9:23   #3442
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Ko kod pocinje prvi put da igra DA savet je uvek isti, odigrati sve prologe tj origine i onda preci igru sa onim koji se najvise dopadne. Kljuc origins-a su upravo ti origini jer se perspektiva nekih delova igre i desavanja menja u zavisnosti sa kojim likom tj koji origin je igrac izabrao na pocetku...meni je Human noble najbolji jer se jako dobro uklopio u celu main pricu ali u principu svaki origin je vrlo dobar i zanimljiv na svoj nacin.


-Human Noble, osveta i pravda i rekao bih najbolji origin iz ugla gray-warden-a



-Dailish, mi nekako deluje kao difolt origin jer je tu igrac direktno povezan sa blight-om


-Mage Origin, dobro prestavlja shavtanje zasto se u celom DA univerzumu ljudi plase magije sa jedne strane a sa druge koliko je tesko biti mage u svetu gde su magovi (sa pravom) prilicno odbojni ostatku ljudi



-Dwarf Noble, origin ala "Igra Prestola"


-Dwarf Commoner, kao Rocky Balboa...rise to the top XD


- City Elf, meni drugi najbolji origin i najmracniji u igri (pogotovu ako igrate kao fem elf) cela prica oko diskriminacije eflova i torturu kroz koju prolaze...epic momenti ako igrate kao badass rogue...i jos uz to badass fem elf!


Uglavnom Origins je igra koja nije imala neku grafiku (ni za ono vreme) prica je isto bila klishe (mislim na main story) i u tom aspeltu je recimo DA2 bio dosta bolji, ali najbolji selling point Origins-a jeste sam core igre kao stvoren za fanove starijih DnD igara tipa BG ili NWN.


Ja sam neko ko voli sve tri igre ali objektivno Origins je bio najbolji u vecini aspekata serijala...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (2.10.2019), NastyB (24.6.2019), player1 (24.6.2019)
Stara 24.6.2019, 9:35   #3443
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

DA Origins je lepa igra i dobar RPG ali je svet "tunelast" tj nema mnogo slobode kretanja van zacrtanih putanja. Secam se Orzamara ili kako bese..zamorno i repetitivno...

Poredjenje sa Witcherom nije bas prikladno. DA je party RPG-FRP a Witcher klasicni RPG sa jednim likom i svetom koji nudi daleko vise lokacija i slobode kretanja.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
altb (24.6.2019)
Stara 24.6.2019, 23:01   #3444
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
altb kaže: Pregled poruke
sobzirom na taj broj prelaza, koje si uspeo da prеđeš, jesi primetio neke veće razlike i uticaj u toku igre i završnice u zavisnosti koga si vodio i izbora koje si pravio?
(ili su manje više nijanse u pitanju?)
Uf, sad se ne sećam detalja, ali nije samo početak drugačiji (sve do pojave Dankana), NPC-ovi imaju drugačije izbore u zavisnosti od rase i pola sa kojim igraš, da ne pominjem da sam uz to uvek menjao saborce sa kojima sam igrao. Na primer, kao Human Male sam svuda vodio Morigan i Lelianu, kao Dwarf mi je Shale bio "desna ruka", kao elf mag Sten i Alister...

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
-Dailish, mi nekako deluje kao difolt origin jer je tu igrac direktno povezan sa blight-om
Slažem se.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
DA Origins je lepa igra i dobar RPG ali je svet "tunelast" tj nema mnogo slobode kretanja van zacrtanih putanja. Secam se Orzamara ili kako bese..zamorno i repetitivno...
Meni to nije smetalo, ni KotOr, ni Mass Effect nemaju "slobodu kretanja", ali se tako više fokusiraš na priču.
Meni je prijalo što se većina igre dešava na tri različita mesta - šumama, zgradama i gradovima i tunelima Orzamara.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
altb (25.6.2019)
Stara 25.6.2019, 1:28   #3445
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Joj ljudi probusite mi nostalgiju za ovom igrom.

Mada graficki veoma tesko je ostarila.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
DA Origins je lepa igra i dobar RPG ali je svet "tunelast" tj nema mnogo slobode kretanja van zacrtanih putanja.
Ovo je prednost, a ne mana. Sad me podseti kako me ogromne mape se repetitivnim "filler" sadrzajem u Inkviziciji ubise u pojam.

Daj mi "tunel" svaki dan, i ima igru da kompletiram sa svim opcionim kvestovima kao dobar dan, i nikako da mi bude dosadno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
altb (25.6.2019), pentraksil (26.6.2019), Shonkas (25.6.2019), Skenderevo (29.6.2019)
Stara 25.6.2019, 8:29   #3446
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Sloboda kretanja i sandbox pristup su MNOGO precenjeni kad su u pitanju RPG igre.

Dobra priča i likovi ne mogu da se razviju na taj način.

Sad će neko da kaže The Witcher 3 ovo ono. Jeste dobar RPG i open world, ali ako malo bolje pogledate svaka instanca koja produbljuje glavnu priču i likove je vezana za neku lokaciju i prelazi se linerano.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Krilce (25.6.2019), Shonkas (25.6.2019)
Stara 25.6.2019, 19:08   #3447
altb
Član
 
Član od: 22.5.2019.
Poruke: 136
Zahvalnice: 381
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

slažem se sa rečenim, i ja delim mišljenje da je bolje "zonirano" iskustvo.
open world igre imaju svoju čar i tu slobodu, ali pored dobre priče i likova u zoniranim RPG igrama to nije problem.
altb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2019, 20:30   #3448
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

DA Origins ima odlicnu prezentaciju pa tunelast pristup ne smeta previse osim kada igra postaje repetitivna (svako ko je igrao zna koja su to mesta). Uzgred, i DA:O ima "fetch" kvestova i to ne bas mali broj. DA:O bez filera tj odnosa medju likovima i prezentacije koja je vrhunska nije zapravo nista drugo do Dungeon Siege koji smo skoro svi na prvi pogled voleli ali je postajao dosadan posle nekog vremena jer je prosto tunelasto linearan..

Gothic je divan primer kako i sandbox igra (ili ako nije klasican sandbox bar ima posiroke tunele pa se sandbox igrom moze smatrati) moze da bude itekako cvrste price i odlicnog vodjenja lika. Kada se pomene sandbox svi pomisle na Elder Scrolls koji i nije bas najbolji primer sandbox rpg igre sa cvrstom pricom i atraktivnom prezentacijom.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Skenderevo (29.6.2019)
Stara 26.6.2019, 7:50   #3449
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Perablenta kaže:
Perablenta kaže:
Sloboda kretanja i sandbox pristup su MNOGO precenjeni kad su u pitanju RPG igre.

Dobra priča i likovi ne mogu da se razviju na taj način.

Sad će neko da kaže The Witcher 3 ovo ono. Jeste dobar RPG i open world, ali ako malo bolje pogledate svaka instanca koja produbljuje glavnu priču i likove je vezana za neku lokaciju i prelazi se linerano.
Gothic, Morrowing, Baldurs Gate 2, Fallout, Arcanum, itd? Reci da prica i likovi ne mogu da se razviju u otvorenijim igrama je totalna besmislica. Takodje argument o tome kako se u W3 sve bitno za pojedini deo/segment price desava na jednoj lokaciji mislim sta ocekujes, poruke u boci?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 9:03   #3450
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Sve igre koji si navedo podpadaju pod isti argument kao i TW3.

Da bi se priča i lik razvili igrač MORA da bude na tom i tom mestu u to i to vreme tokom raspleta priče. Osnov događaja je lokacija na kojoj će se dogoditi.

Navedi mi po jedan ključni momenat za priču i razvoj lika, iz svake od igara koje si naveo, a koji može da se dogodi bilo gde na mapi.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 9:26   #3451
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Ako govorimo o samoj prici i njenom razvoju, naravno da ce igre koje te prakticno onemogucavaju da se previse odvojis od price imati prednost u odnosu na ostale. Bas zato sto im je glavni fokus na prici. To ne znaci da su te igre bolje od open world ili sandbox igara kao same igre. Takodje ne garantuje da ce se sama prica ljudima svideti.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 9:35   #3452
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Deo main questa u Morro je kada ti Caius Cosades kaze “idi torime leveluj, napravi ime za sebe”, moz se radi gde oces hehehe
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Krilce (26.6.2019)
Stara 26.6.2019, 9:54   #3453
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Deo main questa u Morro je kada ti Caius Cosades kaze “idi torime leveluj, napravi ime za sebe”, moz se radi gde oces hehehe
Spoiler za ...:
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 11:02   #3454
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Ne znam sta da ti kazem, naveo sam 5+ igara koje po meni a i predpostavicu velikoj vecini igracke populacije totalno pobijaju tvoju kategricnu izjavu da igre sa slobodom kretanja ne mogu da imaju dobro razvijenu pricu i likove.

Ako treba detaljnije evo npr. u BG2 na pocetku nemas pojma sta se desava, i neki dobri ljudi te lepo ucene za 20k da te prosvetle. Kako ces da skupis pare njih ne interesuje, da li ces da krades po Amn-u ili pobijes par zmajeva.

Sad je tvoj argument da je ta primopredaja novca najbitnija, i da se sve vazno za pricu desava u toj maloj kuci u sirotinjskoj cetvrti u gradu novca pa je sve ostalo nebitno za "pricu i razvoj likova"? Nemam pojma, do ta li sam do para dosao horojski spasavajuci mlade deve od zmajeva ili pljackajuci trgovce mi deluje poprilicno bitno sto se price i razvoja likova tice.


Sloboda kretanja i izbora su neophodne za narativnu strukturu u kojoj ti donosis neke odluke, u kojoj avatar ima licnost, sto je sama sustina role play igara.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 12:05   #3455
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Problem sa takvom definicijom price je sto Skyrim moze biti igra sa najboljom pricom, u zavisnosti od toga kako je igrac "svoju pricu" napisao. Po meni je prica glavni narativ igre, sve ostalo je interakcija sa svetom i ne predstavlja pricu neke igre.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 12:19   #3456
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Pokušaću ponovo, baš na ova dva primera što ste naveli, da objasnim šta hoću da kažem kad kažem da je lokacija bitna i uvek je fiksna bez obzira što je igra openworld.

Ono o čemu ja pričam je uspravo to što si naveo kao primer:

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
u BG2 na pocetku nemas pojma sta se desava, i neki dobri ljudi te lepo ucene za 20k da te prosvetle...
...Sad je tvoj argument da je ta primopredaja novca najbitnija, i da se sve vazno za pricu desava u toj maloj kuci u sirotinjskoj cetvrti u gradu...
Igra je open world, ali postoji samo jedno mesto gde možeš da aktiviraš taj quest i samo jedno mesto gde možeš da ga završiš. To je prilično zatvoren sistem koji utiče na razvoj lika i priče.
Da sakupljaš novac je mehanika u igri koju možeš da radi bilo gde, bilo kada. U tom kvestu je samo izabrana kao mehanika koja omogućava da rešiš kvest.
Što znači da je lokacija ovde bitniji faktor.

Pravi open world pristup u ovoj situaciji bi bio da postoji grupa u igri, koja za cenu može da ti pojasni neke stvari. Tu grupu možeš da kontaktiraš preko bilo kog njihovog člana u bilo kom naselju. Ali, to predstavlja problem za razvoj lika i razvoj priče jer ti to možeš da uradiš i kad dođeš do 5,10,15 naselja a time si prošao ceo svet igre a ne znaš još uvek glavne stvari. Developer zadužen za implementaciju priče u igri ovo ne može da ti dopusti, iz razloga što nemaš kontekst za igranje igre ako ovako odigraš.

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Deo main questa u Morro je kada ti Caius Cosades kaze “idi torime leveluj, napravi ime za sebe”, moz se radi gde oces hehehe
Prvo, da se ne lažemo ovo je klasična rampa za low level likove, jer nastavak priče skriptovano zahteva X level i snagu lika. Što po automatizmu isključuje open world pristup jer zahteva nešto u pravo vreme na pravom mestu.
Drugo, leveling je ovde, kao i u gornjem primeru samo mehanika igre, koja može da se koristi bilo gde i bilo kada, a ovde je potrebna za rešenje zadatka.
Ponovo razvoj priče i lika zavisi od lokacije i onoga što se na toj lokaciji nalazi. Bez ispunjavanja zadatka od strane ovog lika, na ovoj lokaciji nema napredka u razvoju priče i lika.

Pravi open world pristup bi ovde bio da postoji neki NPC iz ove grupe na svakoj većoj lokaciji koji može da da, i prihvati rešenje ovog zadatka. Ali, to naravno remeti priču i likove jer su to onda desetine generičkih likova, kojima niko neće da pamti ni izgled ni ime.

Drugim rečima open world je samo sanbox za mehanike unutar igre, dok se priča i razvoj lika događa na tačno predefinisanim lokacijama. Stoga stojim iza tvrdnje da priča i lik, likovi ne mogu da se razviju u open world igri kao što mogu u igri zatvorenog tipa, što je i razlog zašto je sve bitno što se tiče priče u ovim igrama instancirano, lokalizovano, predefinisano i skriptovano.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 13:04   #3457
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Prvo, da se ne lažemo ovo je klasična rampa za low level likove, jer nastavak priče skriptovano zahteva X level i snagu lika. Što po automatizmu isključuje open world pristup jer zahteva nešto u pravo vreme na pravom mestu.
Zezao sam se, druze, taj kvest je vise enforsovanje iskonske TES filozofije a to je idi radi po svetu sta hoces, pa dodji na main quest malo posle. Mozes istog trena da trazis quest i dobices, nije rampa

Opet open world se uvek vodio kao otvoren svet bez nevidljivih zidova, loading screenova gde mozes da radis sta hoces, kad hoces, ako to prica u tom trenutku to dozvoljava. Ne mozes da mlataras macem koji nije iskovan amirite.

Svakako ne mislim da iko od nas ovde kada se kaze open world misli da se isti quest moze desiti bilo gde.

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pravi open world pristup bi ovde bio da postoji neki NPC iz ove grupe na svakoj većoj lokaciji koji može da da, i prihvati rešenje ovog zadatka. Ali, to naravno remeti priču i likove jer su to onda desetine generičkih likova, kojima niko neće da pamti ni izgled ni ime.
Toga u Morrowindu i ima u neku ruku, svaka gilda ima svoje reprezentativce u svakom gradu i svi mogu da te upute na ljude koji su u komandi, koji daju "fiksne" questove u zavisnosti koji si rank stagod.

Mislim tako je i u pravom svetu, ako radis u firmi koja ima kancelarije na vise mesta ti i dalje reportujes svom sefu / leadu i on ti daje tvoje zadatke. Da odes kod drugog sefa / leada u drugoj kancelariji samo ce da te uputi na tvoju

Nacelno mislim da je samo problem u poimanju open worlda, ti ocekujes malo vise, mi malo manje i eto ti
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 14:23   #3458
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Znaci ti mislis da bi BG2 bio bolja igra da nemas tu slobodu kod zavrsavanja zadatka, da bi likovi i prica bili bolje razvijeni da je igra na sini? Ili mislis da izbor nije bitan za pricu, razvoj sveta i likova? Imas li neki primer igre gde je prica i likovi bolji nego u ovih par igara koje sam naveo a da je linearna, naravno u istom zanru?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2019, 15:13   #3459
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Znaci ti mislis da bi BG2 bio bolja igra da nemas tu slobodu kod zavrsavanja zadatka, da bi likovi i prica bili bolje razvijeni da je igra na sini?
Ono što ja mislim je da igra JESTE na šini. Iako se tretira kao open world. Priča je na šinama i u igrama na šinama i open world igrama. Jer su za priču i razvoj likova neophodne specifične lokacije.

Da je igra zaista open world, razvoj priče i lika ne bi zahtevao specifične lokacije za uzimanje i završavanje kvestova, niti bi glavni kvest, tj. prica morali da se rade po predefinisanom rasporedu.

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Ili mislis da izbor nije bitan za pricu, razvoj sveta i likova?
Izbor je bitan kada menja rezultat. Da se poslužim prošlim primerom, ako nabaviš gold tako što pokradeš pola stanovništva, ili tako što ubiješ par zmajeva i oslobodiš zmajevu hordu, a lik kome daš to zlato baš briga, onda taj izbor nije bitan.
Ali ako ti taj lik baci kiselinu u facu što si pokraju malu decu i stare ljude, ili da popust od 50% zato što si ubio zmajeve, onda je izbor bitan.

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Imas li neki primer igre gde je prica i likovi bolji nego u ovih par igara koje sam naveo a da je linearna, naravno u istom zanru?
Za sve igre koje si naveo, stoji isto što sam napisao za TW3. Jesu dobre priče, imaju dobre likove, ali se pogrešno dovoditi u vezu open world karakter igre sa tim kvalitetima igre. Kao što sam malo pre napomenuo, open world ne dopunjuje kvalitet priče i likova, već omogućava bolju vrstu fillera između dva dela priče i razvoja lika. Mesta na kome mogu da se vežbaju, unapređuju repetativne mehanike igre, kao što su krafting, leveling, kombat, gold farming, item farming itd.

To je ono što meni smeta kada se pominje open world RPG. RPGu open world nije potreban. I sa njim i bez njega će biti odličan. Open world je tu kao marketing i da otvori igru većem broju kupaca, koji uz nju mogu provesti više vremena jer dodaje sandbox kvalitet igri. A sandbox i storytelling su ulje i voda.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
micko76 (29.6.2019), player1 (26.6.2019)
Stara 27.6.2019, 7:57   #3460
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
RPGu open world nije potreban. I sa njim i bez njega će biti odličan.
Dobar RPG ce biti dobar u bilo kom okruzenju, los ostaje los. Naravno da je svaki RPG "u tunelu" ili "na sini" samo je pitanje koliko je razgranata mreza i koliko je sirok kolosek. Nemas razgranatu mrezu i sirok kolosek - moras da imas zanimljivu pricu, kompletan i dobar voiceover, animacije, atraktivne okrsaje i boss-ove kao DA:O. Pored toga mu ni "mreza sina" nije bas lose razgranata a RPG elementi svakako odlicni. Jedan Gothic ili Witcher imaju daleko siri kolosek tj mrezu sina i to i daje utisak otvorenog sveta pa se "sine" ili "tunel" manje primete. I jedan i drugi pristup imaju svoje prednosti i nedostatke. Pritom mislim da open world pristup Gothica ili Witchera ostavlja vise mogucnosti.

Ne postoji svet (pa ni realni) u kojem je sve moguce bilo kad i bilo gde. Teorija verovatnoce kaze da svaki ishod jeste moguc ali nisu svi isto verovatni.
Sedi na obali mora i pecaj soma ili stuku. Mozes ti terojski da ih upecas ali za mozda par miliona godina ako neka od tih vrsta evoluira i prilagodi se zivotu u moru.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com