Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2016, 14:56   #61
Dantheus
Veteran

Član od: 3.3.2016.
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 87 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Igram Risen 1, ima toliko dobrih stvari u toj igri da je to haos. Nadam se da ce Elex pokupiti nesto od toga.
I ja baš krenuo prije par dana, nakon što sam shvatio da sam od tri Risen igre igrao samo zadnju.

Nadam se samo da glasovna gluma na engleskom u Elexu neće biti toliko očajna kao u Risenu 3.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2016, 16:37   #62
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 565
Zahvaljeno 288 puta na 185 poruka

Dve zivuljke iz igre, kliknite na slike da ih vidite u punoj rezoluciji: http://elexgame.com/creatures/
Graficki slike izgledaju lepo, meni po malo Stalker-like sto uopste nije lose
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2016, 12:46   #63
director
Starosedelac

Član od: 13.3.2007.
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 153 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director

nadam se da će ispraviti stvari na koje su se ljudi žalili u risen 3. Mene samo zaniva da li će biti kombo varijanta mač + kubura ? jel ima neki info o tome. To je nešto što me je oduševilo u risen 3.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2016, 13:57   #64
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 749
Zahvaljeno 1.080 puta na 581 poruka

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Mene samo zaniva da li će biti kombo varijanta mač + kubura ? jel ima neki info o tome. To je nešto što me je oduševilo u risen 3.
Ima info. To je izbaceno,nece biti u Elexu
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2016, 15:28   #65
Dovahkiin
Starosedelac

Imate na oficijalnom forumu gde developeri odgovaraju na pitanja. Ne znam sto ne odete tamo. Bas cu za neki dan i ja postaviti koje pitanje...

Bice u Elexu opcija da u jednoj ruci "ekvipujete" neki spel, a u drugoj mac i sl. Pistolji valjda nece biti u igri ali ce biti drugog vatrenog oruzja, puske sacmare...
Uglavnom, ispada da je igra stvarno neki mesanac i da je veoma uzbudljivo za videti kako ce to funkcionisati u praksi. Ja jedva cekam, iako me strah da se ne ponovi prica Risena 2,3 gde sam se nacitao po netu da su igre, hm... Lose! Mada me nemojte sad kuditi, ja ih nisam igrao, ne verujem ni da cu. Risen 1 mi je odlican do sada.
Stara 10.7.2016, 16:12   #66
director
Starosedelac

Ma risen 2 i 3 nisu uopšte loše igre nego su naša očekivanja od njih bila prevelika s obzirom na istorijat razvoja igre. Meni se svide piratski šmek u risen-u zato sam i pitao za kombo mač i kubura
Stara 10.7.2016, 16:29   #67
filpan
Starosedelac

Član od: 5.2.2012.
Zahvalnice: 3.085
Zahvaljeno 1.237 puta na 711 poruka

Meni je dvojka odlična, ima svoj šmek, plus ako voliš tropski pejzaž, pun pogodak. Trojku sam jedva prešao, slabija je u svemu. Nisu ni trebali da je izbacuju.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2016, 16:37   #68
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 749
Zahvaljeno 1.080 puta na 581 poruka

Dve najvece mane trojke su po meni sto je prelaka (ubedljivo najlaksa PB igra) i sto je prevelika uz standardno slabu Risen pricu. Ali R3 svakako ima svoje momente (dva su mi posebno ostala u secanju,kad ubedis onog ludaka da se baci sa litice, i kada nateras pirata da igra ) Svetlosnu godinu je to daleko od Gothica, ali ima i dalje tog nekog PB smeka, makar u tragovima.

Elex ce izgleda isto biti ogromna igra, rekli su da ce i tezinu da povecaju sad... ostaje da se vidi.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
filpan (10.7.2016)
Stara 15.7.2016, 16:01   #69
Dovahkiin
Starosedelac

Eto i ja sam postavio nekoliko pitanja na oficijalnom forumu Elex-a. Cim budu odgovori, postavicu ih ovde
Stara 18.7.2016, 22:34   #70
Dantheus
Veteran

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Elex ce izgleda isto biti ogromna igra, rekli su da ce i tezinu da povecaju sad... ostaje da se vidi.
Pa ako će povećati težinu u odnosu na Risen 3...

Inače, fino izgledaju živuljke, e sad, nisam čitao sve što su pričali o igri pa ne znam detalje, ali ja se nadam da neće biti previše science-fictiona jer nisam fan istog. Meni je lično mnogo više prijao "piratski šmek" iz Risena.
Stara 19.7.2016, 17:52   #71
Dovahkiin
Starosedelac

Ovde mozete videti sve slike koje su do sada izbacene: http://worldofelex.de/en/game-media/elex-screenshots

Elem, zelim da budem optimistican u vezi ove igre i jedva cekam da vidim pravi gameplay (navodno ce biti za nekih mesec dana na Gamescom-u), ali postoji neka doza straha koja mi se ni malo ne svidja Samo da ne zabrljaju nesto... Grh! Neka se potrude malo! Ne trazimo ovde Witcher 3 grafiku! Ali combat mora da bude zanimljiv i dobar!

Nadam se da nece preterati sa "modernim" dobom, ali igru ne gledam ni kao "srednjovekovnu". Malo me one slike sa dinosaurusima i okruzenjem podsecaju na "Park iz doba jure"
Stara 21.7.2016, 22:24   #72
Dovahkiin
Starosedelac

Kao sto rekoh. "Park iz doba jure" Izgleda opasno: http://worldofelex.de/images/phocaga...lex/scr/62.jpg
Stara 21.7.2016, 22:45   #73
Dantheus
Veteran

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Elem, zelim da budem optimistican u vezi ove igre i jedva cekam da vidim pravi gameplay (navodno ce biti za nekih mesec dana na Gamescom-u), ali postoji neka doza straha koja mi se ni malo ne svidja Samo da ne zabrljaju nesto... Grh! Neka se potrude malo! Ne trazimo ovde Witcher 3 grafiku! Ali combat mora da bude zanimljiv i dobar!

Slažem se sa ovime. Najbitnije je da borbu odrade kako spada.
Stara 26.7.2016, 21:39   #74
Dovahkiin
Starosedelac

Ima li igde nekih novosti o ovoj igri? Rekose da ce se igra moci probati na sledecem gamescom-u, za nekih dvadesetak dana. Jedva cekam da vidim kakva je igra.
Stara 4.8.2016, 14:00   #75
Dovahkiin
Starosedelac

Evo koja pitanja sam ja postavio:
Spoiler za pitanja:
1) When we will see true gameplay? I mean aruound 5-8 minutes wouldnt be bad.
2) How big is the map compare to Risen 1? Can you compare to Skyrim, which is very large?
3) When we free roaming the world, will we encounter some interesting quests that are not connect to the main story?
4) Can we know the name of the main protagonist? Will you show us his picture, we want to see his face.
5) Will game contain dungeons? We know its not Risen but we love them.
6) Is some form of Radiation in the game (apart from Elex) that can affect us on positive or negative way?
7) Can you describe some characteristic of main protagonist? For example is he very serious and so on.
8) Apart from key locations, how you fill open world? Is it like, dungeons, caves, buildings, monster lairs and so on?
9) Are enemys stay in small zone forever, or they free roam the world? For example, we always find this monster in this location.
10) How much game look diffrent on PC than PS4/XBO? How is optimization in this moment? I hope we dont need Uber PC to run the game.

A evo i odgovara sa njihove strane:
Spoiler za odgovori:

1. We're working at our Gamescom-Demo at the moment, so everybody who will visit our booth, will be able to play it in a few days. We will announce every news, videos and more, continuously at our sites, of course.

2. I don't know how big the Skyrim map is, but ELEX will be bigger than Risen and even Gothic 3.

3. Of course!

4. We're still working at some details, just a little bit more patience.

5. There will be some dungeons and many ruins to explore, but there will be another pacing than in Risen 1.

6. This is planned.

7. The protagonist grew up as an Alb and Spoiler:

he was serious, logic and very effective during his career to an Alb-Commander. But in the beginning of the game he gets outcast by his own people. The Elex gets out of his system and now he has emotions for the first time in his life. So, yes he is still serious and logic, because he never new how to be different, but he's learning new ways to handle situations and it is up to you wich way he will choose in the end...

8. This is difficult to say in a few sentences, but there will be Quests, NPCs, Loot, Creatures, Caves, Ruins, Audiologs, Letters, Pictures, Items, Saves, Riddles, Chests and more everywhere in the world....

9. There will be different creatures with a different behaviour. So Creatures doesn't walk from the iceland to the desert, but they can roam and have daily routines and follow you.

10. I don't think so. We didn't finish the optimization, yet. But the game is already running at all platforms and we're fine.
Stara 4.8.2016, 15:59   #76
Paladin
Starosedelac

Član od: 20.12.2005.
Zahvalnice: 138
Zahvaljeno 186 puta na 121 poruka

ELEX will be bigger than Risen and even Gothic 3

Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 16:47   #77
Dantheus
Veteran

Trebalo je da pitate da li će borba biti teža u odnosu na neki Risen ili Gothic (ne Risen 3, nije potrebno govoriti koliko bi bilo idiotski da ponovo odrade tako užasno lagan combat).
Stara 4.8.2016, 17:38   #78
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Trebalo je da pitate da li će borba biti teža u odnosu na neki Risen ili Gothic (ne Risen 3, nije potrebno govoriti koliko bi bilo idiotski da ponovo odrade tako užasno lagan combat).
Bilo je i u vezi toga

Jedan je lik pitao:
Spoiler za pitanja:
1. Which features that you implemented in Risen 3, that didn't turn out to be as good as others, will you work on?
2. Will the combat system in Elex recieve serious changes from your previous games? Should we expect a more

Oni su rekli:
Spoiler za odgovori:
1. Hm, all features, we didn't like, got skipped (like QTEs, Shipfights etc.). But we decided to improve features, that already worked, like AI and reactions for thievery, for example.

2. Yes, of course. We created a new fighting system, that allows much more than before (you will have more control about the player and with more tactical elements). On the other hand there will be more hard creatures in the world, that you can find and you have to choose your own tactic to beat them.
So you can choose your own weapon (most of them can be modificated in the game) and your tactic (melee, ranged or magic, alone or with a partymember, using different gadgets and skills).
During a fight you can make combos, avade, block, make a normal or heavy attack, make a special attack, use the jetpack, choose the focus lock or not, beware of your stamina, etc.
If you want to heal yourself, the game won't stop, so you can drink something, but you will have an animation, for example.
And you will be able to configure your combat system, if you want to (Is it too heavy or easy, do i want more creatures that attack at the same time, etc.)
We also had several tests with the new system with different kinds of players and now we have to make the polishing and tuning.
All in all it's difficult to explain how it feels without playing it, but i think there will be more about it during the gamescom.
Stara 4.8.2016, 22:28   #79
Dantheus
Veteran

Svaki ciga svoga konja hvali, ali meni se za sada čini dobro. Baš bih volio da ovo ispadne kvalitetan RPG.
Stara 5.8.2016, 8:55   #80
director
Starosedelac

"I don't know how big the Skyrim map is"

uh, ne zna ? dosta loša stvar ako dev koji razvija igru nije upoznat sa jednom ovako poznatom igrom.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:59.