Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2012, 23:10   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Thumbs up Divinity: Original Sin



Citat:
Divinity: Original Sin has been announced by Belgium’s Larian Studios. It’s an isometric RPG inspired by Ultima VII, having jettisoned the third person viewpoint of Divinity II: Ego Draconis. It’s closer in style to the studio’s first game, Divine Divinity: so close in fact that Original Sin will end where 2002′s Divine Divinity sets off. So close that Larian head Sven Vincke told that he wanted to make Original Sin specifically to “address frustrations with Divine Divinity.”
Izvor:http://www.pcgamer.com/2012/05/28/di...vine-divinity/






Sta reci sem da je predstojeci E3 postao jos zanimljiviji

Poslednja ispravka: Exia (30.5.2012 u 19:47)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 10:29   #2
LunarFang
Član
 
Član od: 29.4.2012.
Lokacija: Zabare,Topola,Kg
Poruke: 170
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Moze li neko reci vise o tom serijalu? Razmisljam da nabavim Ego Draconis kad budm imao vise vremena za igranje...
LunarFang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 11:12   #3
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Veruj mi,ne bacaj dragoceno vreme na Ego Draconis....
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Skenderevo (29.5.2012)
Stara 29.5.2012, 11:58   #4
LunarFang
Član
 
Član od: 29.4.2012.
Lokacija: Zabare,Topola,Kg
Poruke: 170
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Nije valjda bas toliko los?
LunarFang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 12:26   #5
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

^ Igra je skroz ok ako ti malo losija grafika ne pravi problem! Mislim na onu dodatno ispeglanu verziju...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 12:27   #6
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

@LunarFang
Uzmi Dragon Knight Saga, to je nesto kao enchanced edition Ego Draconisa, svi nervirajuci bagovi i glitchevi su ocisceni, igra je prilicno ispolirana.

Nije da je savrsena, ima problema sa balansom i neke stvari mogu da se ucine cudnim dok se ne priviknes, ali je prilicno zanimljiva. Uostalom mozes da se pretvoris u zmaja, u koliko igara mozes to da uradis. Pored transformacije postoji jos gomila odlicnih ideja i stvari koje drugde sigurno neces naci, nisu sve bas do kraja iskoriscene i uklopljene ali su svakako osvezenje.

Ne da se isplati igrati nego postoji dobra sansa da ces se vrhunski zabaviti.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 12:59   #7
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

^ Zaboravio si jos da pomenes sjajnu muziku i mogucnost da se uselis u sopstvenu kulu/palatu ...isto tako igra je bas dugacka, a grafika je sjajna (DX 10.1), looting je superzarazan i donosi prilicno OK iteme. Jedina mana su bzv zagonetke i glitch-evi tipa da se dugme za otvaranje tajnih vrata utopi u teksture noseceg stuba Sve navedeno se odnosi na Dragon Knight Saga verziju igre, jer je originalni Ego Draconis bagovit u PM i zavrsava se brutalnim cliffhanger-om u DKS je dodata ekspanzija koja prati dogadjaje koji se nadovezuju direktno na kraj Ego Draconis-a. Od mene svaka preporuka

On topic: Posto sam bio odusevljen kada sam preao DKS ovaj nastavak cekam k'o ozebo sunce...
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 13:36   #8
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
LunarFang kaže: Pregled poruke
Moze li neko reci vise o tom serijalu? Razmisljam da nabavim Ego Draconis kad budm imao vise vremena za igranje...
Po meni divinity serijal je pravi RPG H&S..ili ono shto bi H&S trebao da bude...a ne neke igre kao Diablo koje veze nemaju sa rpg-om.
Minimalna interakcija sa likovima (ali postoji kao shto i postoji odredjen zaplet a ne mozak na ispashu diabla i njegovih klonova)uproshceni rpg elementi do one mere da bude zabavno a ne previshe prosto.
Sve tri igre se igraju na open world oogromnoj mapi iz jednog dela tako da lichi na sandbox mada to u suthini nije(nema apsolutno nikakvih dodirnih tachaka sa tes serijalom,totalno drugachija mehanika,3rd person itd.)
Borba je click feast slichan diablu,i inventar itemi i kraftovanje su u neku ruku isti (mada nije akcenat toliko na njima) ali glavna stvar igre nije retardirano buildovanje i ono shto se meni najvishe svidja,nema respawna neprijatelja.Chuo sam da se mnogi zale da je Divinity 2 teshka igra i istina je u neku ruku,ako zalutash u region sa neprijateljima visheg nivoa nemash shanse ili ako hocesh na brzinu da predjesh igru.
Pricha nije neshto preterano komplikovana ali postoji odredjen kontinuitet u naraciji i pojavljivanje nekih sporednih likova od keca na dalje...simpatichan u neku ruku klishe,ali standardno za rpg.Divinity 2 ima i platformske elemente,borbu u vazduhu (kad si zmaj) levelovanje zmaja i njegovih skilova isto tako.
Grafika u dragon knight sagi je jako lepa ali siromashna..pomalo cartoon-like (kingdoms of amalur samo mnogo lepsha,amalur meni deluje kao uzasno jeftin i siromashan konzolitis vizuelno,ovo je nekako bolje)...voice acting nije vrhunski ali zadovoljava...igra sebe ne shvata previshe ozbiljno i ima prostodushan nenapadan humor (terminator i power rangers reference,rosebud svinjchici)
I ono najvaznije sve divinity igre imaju neke od najboljih muzuchkih podloga u rpg zanru.
I da..ko shto ljudi vec rekoshe divinity 2 + expanzija flames ov vengance = divinity 2 the dragon knight saga...i sve zajedno dosta je dugo..dobrih 60-ak sati minimum ako igrash temeljno bez da samo pretrchish sve.
Ako hocesh jednostavan H&S sa pravim rpg elementima koji ne zahteva preterano naprezanje sivih celija (ali opet nije diablo lobotomiziran) i ima dushu(ma shta mnogi prichali sve tri igre imaju neki odl skul retro shmek,mnogi kritikuju divinity 2 jer ih vizuelno odbije u startu,pomisle da je wow-like igra ali to ne moze biti dalje od istine) onda je divinity serijal za tebe.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Dacko (22.1.2014), vukodav (29.5.2012)
Stara 29.5.2012, 15:23   #9
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Meni se Divinity 2: Ego Draconis relativno i dopao, ali me je ubila u pojam njegova bolesna veličina tj. dužina. Igrao sam i igrao i samo sam u jednom trenutku skapirao da sam započeo milion questova i da se više ne sećam ni koji mi je cilj u igri ni gde sam pošao. Mislim da je dobra igra za nekog ko ima dosta pažnje i puno slobodnog vremena, jer jede vreme ko Minecraft.

Ali da, ima puno cool elemenata, plus što nema lepšeg osećaja nego kad se zatrčiš, skočiš s litice i u pola pada se pretvoriš u zmaja i uzletiš pržeći vatrom na sve strane!

Mogu reći da sam Divinity serijal pratio od samog početka, i iako je uvek imao puno genijalnih ideja, nekako nisu umelo da ih ograniče i uklope pa je uvek ispadala nekakva papazjanija koja nije baš za svakoga. Samo sam prvi Divinity prešao ceo. Ovo može da valja, ko zna, videćemo.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 21:58   #10
LunarFang
Član
 
Član od: 29.4.2012.
Lokacija: Zabare,Topola,Kg
Poruke: 170
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Hvala na savetima
LunarFang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 0:14   #11
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke

Ali da, ima puno cool elemenata, plus što nema lepšeg osećaja nego kad se zatrčiš, skočiš s litice i u pola pada se pretvoriš u zmaja i uzletiš pržeći vatrom na sve strane!
Negde sam citao da su zbog tog gameplay elementa stavili da ne mozes da pogines ma sa koliko visoke litice da skocis u ljudskom obliku...pogresi covek pa da ne gine za dzabe Inace mene je ubio u pojam onaj kvest sa onim, valjda wyvern-ima, kada se traze oni delovi cepelina...do dana danasnjeg ga nisam resio...
BTW nadam se da ce nastavak moci da se igra i iz TP perspektive, zato sto bas ne volim igre sa izometrijskom kamerom...

Spoiler za za one koji nisu presli neke igre :):
Kad razmislim u svakoj igri se nadje jedan takav time waste kvest...u Witcher 2 sam se pokidao trazeci gnezda od harpija, a pola njih nije dostupno dok se ne okine triger iz jednog glavnog kvesta, u Risenu sam 2 sata izgubio tumarajuci po nekoj pecini dok nisam na kraju provalio da sa strelama treba da se gadja neki mehanizam za spustanje mosta, u ME3 sam skapao trazeci nekog Elcora po Citadeli da mu dam neki artefekt, a on se cudesno posle petog prolaza kroz istu sobu spawnovao niotkuda...
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 0:23   #12
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Jedna od chari divinity 2 je upravo to shto je najveci izazov bagovitost endzina
Missim nije to ni bagovitost koliko nema autodnevnik idiota koji ti strelicom pokazuje za svaki quest "uradi to i to,idi tu i tu i odnesi to tamo"
Ja se secam nekog qesta gde treba da nadjem par likova da moze da se otvori pecina i jedan je znam mrtav al treba naci lesh...i bukvalno..gledam u sliku na netu gde se lesh nalazi,letim zmajem iznad tog dela terena dobrih pola sata...iii jedva sam ga naboO
Takodje neke questove mozesh da dobijesh samo ako odradish odredjene stvari odredjenim redosledom-neke prostorije ne mozesh da otvorish ako ne dobijesh neke questove
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 0:39   #13
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

...

Chudan izbor da neko u 2012. predje na turn-based combat
Sve prethodne igre su bile real time
Izgleda da malo koketiraju sa jrpg-om (mada sam ih ja slabo igrao ali mi vuche mehanika borbe malko na to)
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Nash Knight (30.5.2012)
Stara 30.5.2012, 0:47   #14
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

uh sto volim izometrijske igre.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 7:00   #15
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Jedna od chari divinity 2 je upravo to shto je najveci izazov bagovitost endzina
Missim nije to ni bagovitost koliko nema autodnevnik idiota koji ti strelicom pokazuje za svaki quest "uradi to i to,idi tu i tu i odnesi to tamo"
Igrači stariji od 14 godina setiće se galame koja se digla u vreme izlaska Obliviona koji je imao taj FPS radar, da bi već posle nekoliko godina isti postao standard u RPG igrama.

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Chudan izbor da neko u 2012. predje na turn-based combat
Sve prethodne igre su bile real time
Izgleda da malo koketiraju sa jrpg-om (mada sam ih ja slabo igrao ali mi vuche mehanika borbe malko na to)
Nema to veze sa JRPGom, pravi zapadnjački (superiorni u odnosu na japanskog rođaka ) cRPG jeste poteznog izvođenja, upravo zbog borbi koji je ovaj trejler lepo pokazao.


Uf, za sada ovo deluje... ne samo zanimljivo, nego gotovo neverovatno. Da li je moguće da se neko odupire daljoj devoluciji žanra? Stabilno, postojano zaglupljivanje RPGa traje 10+ godina i zahvatilo je i ovaj, do sada ne posebno bitan serijal, i jedino logično je bilo da treći deo bude hodnik h&s sa mrvicama rpga... ovo je... neočekivano.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 13:56   #16
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Turn-based je izumro negde pochetkom 2000.-tih.
Mene taktichki rpg deo podseca na starije JRPG/strategija hibride.Pogotovo shto izgleda ne kontrolishesh samo 2 dva lika nego imash maltene "vojsku" likova kasnije.
Mada dosta vuche i na originalni Fallout sa zelenim lampiciama koje odbrojavaju AP
Ochigledno Larian Studio procenio da ne moze da se nosi sa mejnstrim velikim igrachima posle Divinity 2 i okrecu se retro publici.
Pitanje je implementacije taktichkih elemenata u ednzinu i koliko ce to zaista biti dobro,kazu da im je uzor Ultima VII...
Ja verujem da ce igra biti u najgorem sluchaju prosechna ali na zalost ovo nece postici veliki komercijalni uspeh,shto je mozda i bolje.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 19:50   #17
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Igra je najavljena za Q1 2013 i bice prequel originalnom Divine Divinity-ju

http://www.joystiq.com/2012/05/29/di...nity-due-2013/
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
altas (30.5.2012)
Stara 4.4.2013, 12:05   #18
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Original Sin je odnedavno na kickstarter-u, ali se nisu nesto proslavili (traze 400.000$)..

why kickstarter?


najnoviji SP gameplay
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2013, 12:57   #19
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Meni se čini da će mi od ove igre Dragon Knight Saga ostati draži, ali vidjećemo.
@efil82 molim te piši il' sa kvačicama il' sa c/z, jer nemaš pojma koliko oči zabole čitajući englesku verziju srpskog jezika.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2013, 9:00   #20
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

http://www.gametrailers.com/videos/b...-original-sin-
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Original igre mi ne rade na Windowsu 7 brancko O igrama uopšte 10 23.9.2010 14:18
Besplatni original AVG 9 na godinu dana, još 6 sati! Parkman Zaštita 20 3.9.2010 13:46
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30
Kako utvrditi da li je original...??? djyova Nosači podataka 2 6.2.2006 4:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com