Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2012, 22:50   #41
nemanja23
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 87
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Buduci da je komp star preko 7-8 godina, ne ocekujem nikakve kule i gradove...
Mene samo interesovalo da ne bacim pare za mesec dana tv-a...
nemanja23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 23:28   #42
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Mozda Intex-192.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2012, 0:10   #43
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Mozda Intex-192.
Za takvo što mu se ne isplati bacati pare, jer ako jednom uzme digitalnu kablovsku, vremenom će kupiti i monitor sa HDMI ulazom (ako ga već nema), a onda su to bacene pare. Pitanje je da li zeli da snima, da li je risiver u istoj sobi gde i komp... Treba o mnogo cemu voditi racuna.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2012, 0:35   #44
nemanja23
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 87
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Za takvo što mu se ne isplati bacati pare, jer ako jednom uzme digitalnu kablovsku, vremenom će kupiti i monitor sa HDMI ulazom (ako ga već nema), a onda su to bacene pare. Pitanje je da li zeli da snima, da li je risiver u istoj sobi gde i komp... Treba o mnogo cemu voditi racuna.
Mislio sam da uzmem nesto do 3000 tkd se ovo i uklapa, a snimanje i standalone mi ne trebaju previse... A sto se tice risivera, nemam nista u stanu nego su one klasicne kutije ispred stana iz kojih idu kablovi na spliter i u tv... Kao sto rekoh kartica mi treba na jedno godinu dana...
nemanja23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2012, 1:19   #45
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
nemanja23 kaže: Pregled poruke
Mislio sam da uzmem nesto do 3000 tkd se ovo i uklapa, a snimanje i standalone mi ne trebaju previse... A sto se tice risivera, nemam nista u stanu nego su one klasicne kutije ispred stana iz kojih idu kablovi na spliter i u tv... Kao sto rekoh kartica mi treba na jedno godinu dana...
Onda kupi nesto polovno. Na limundu imas Leadtekove Global kartice i od 1000 din.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2012, 15:18   #46
slobodans86
Član
 
Član od: 19.12.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Jel moze neko da mi kaze da li moze da se nakaci SBB D3 HD i HD DVR receiver na monitor Dell Ultra Sharp 2312(nema HDMI,ali ima dispey port,kupio bi adapter za HDMI)?Hvala
slobodans86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2012, 16:09   #47
slobodans86
Član
 
Član od: 19.12.2010.
Poruke: 38
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Mesate babe i zabe.
Taj intex, kao i sve ostale TV kartice na nasem trzistu podrzavaju prijem digitlane televizije po DVB-T(digital video broadcasting-terrestial) standardu.
Sto u prevodu znaci da je njihova upotrebna vrednost apsolutno nikakva. Kod nas ce se na antenskim sistemom emitovati DVB-T2 signal koji ova kartica ne moze da primi.
Kada je SBB u pitanju, oni pak koriste DVB-C(digital video broadcasting-cable) standard koji opet ta kartica ne moze da primi.
Cak i da kupis DVB-C kompatibilan tjuner, neces se mnogo cega nagledati, kao i vecina ostalih provajdera, SBB radi enkripciju svojih kanala pa ih je moguce gledati iskljucivo putem njihovih risivera sa validom karticom.

U tvojoj varijanti sa SBB-om:
1. Gasi se analogno emitovanje TV signala u etru, tj. antenskim putem, a sta ce SBB da uradi sa onim sto pusta kroz svoje kablove niko ne moze da mu odredi.
2. U zavisnosti od toga koji risiver imas, dobices i odgovor sta da kupis.

a) Ako je to stari Echolite D3 risiver bez pauze i premotavanja, onda on ima samo RF i SCART izlaze, sto znaci da ti treba analogna kartica i tada je taj Leadtek odgovarajuci izbor, mada ce i Intex zavrsiti posao. Znam da zvuci glupo ali je tako, signal se digitalnim putem prenosi do risivera a analognim do tjunera.
Bilo koju od ove dve kartice da odaberes, daljinski zaboravi, kanali se menjaju na samom risiveru, tv tjuner stoji zakucan na jednom kanalu i to je to.

b) Ako je to novi Cisco D3 HD risiver, ili ako si spreman da SBB-u placas vise da bi ga dobio, onda ces na risiveru imati HDMI izlaz, i tada ti TV tjuner i ne treba, dovoljno je da imas slobodan HDMI ulaz na monitoru(PC nakacis na njega DVI, a D3 risiver na HDMI).
Hmm,a kako ce ici zvuk preko hdmi ako monitor nema zvucnike?Ja hocu da uvedem sbbd3 hd,imam hdmi,ali mi ostaje upitnik zvuk,posto nemam zvucnike na monitoru
slobodans86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 12:45   #48
gutaiii
Novi član
 
Član od: 9.3.2011.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Ovu informaciju sam dobio od KDS-a (pretpostavljam da su uređaji isti kao u SBB-u):
˝Imamo 3 modela HD uredjaja Cisco Z4398 , 8398 i najnovi 8398 V-2. Od izlaza uredjaji poseduju HDMI, dvostruki stereo audio (4xRCA), SPDIF audio, antenski RF loop i Ethernet izlaz.˝

Pretpostavljam da je izvodljivo da slika ide preko HDMI-ja, a zvuk da ide preko RCA.

Poslednja ispravka: gutaiii (15.6.2012 u 13:17) Razlog: ispravka
gutaiii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 19:59   #49
Hurricane
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Poruke: 43
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Potreban mi je savet oko kupovine eksterne (usb) tv kartice, ili tv box-a do 5000 din. Imam kablovsku, dok je na racunaru win7 x64. Relativno skoro sam kupio nov monitor, pa bih zeleo da ga zamenim sa starim crt tv-om. Snimanje sadrzaja mi nije bitno.

Hvala Vam unapred.
Hurricane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 22:33   #50
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Hijackovaću temu da bih postavio jedno pitanje...imam Leadtek XP2000 Expert ali nemam audio kabl. Postoji li alternativni način povezivanja sa nekim zvučnim izlazom (imam SB Audigy), kako bih imao zvuk dok negde ne iskopam kabl za nju (i gde ga uopšte mogu iskopati)?
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2012, 13:25   #51
Hurricane
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Poruke: 43
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Ima li neko iskustva sa sledecim modelima? Svaki predlog je dobrodosao.

1. KWORLD IPTV UB110

2. PROLINK PixelView PlayTV Box 6

3. LEADTEK WinFast Palmtop WINFAST DTV200H

4. LEADTEK WinFast DTV Dongle H Plus

5. INTEX Sky-Pro IT-193FM
Hurricane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2012, 14:30   #52
Hurricane
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Poruke: 43
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Na kraju sam suzio izbor na sledeca dva modela:

1. LEADTEK WinFast DTV Dongle H Plus

2. INTEX Sky-Pro IT-193FM

Moze li mi neko dati savet koja kupovina je bolja?
Hurricane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2012, 20:04   #53
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
Hurricane kaže: Pregled poruke
Na kraju sam suzio izbor na sledeca dva modela:

1. LEADTEK WinFast DTV Dongle H Plus

2. INTEX Sky-Pro IT-193FM

Moze li mi neko dati savet koja kupovina je bolja?
od te dve svakako je boljaLEADTEK WinFast DTV Dongle H Plus zato sto je ipak leadek proveren proizvodjac i po komentarima ima bolju sliku e sad za zvuk ne znam kakav je ipak ne verujem da je ekstra ipak je u pitanju kartica eksterna velicine usb sticka i a postoji i problem sa tom karticom kolko sam procitao postoji problem sa nekompatibilnoscu sa ati karticama i to moze predstavljati problem

a sto se tice intex-a neutralni su komentari pa ti tu ne mogu reci jedino neki korisnik ako ima pa da ti prenese utiske ali jedno ti mogu reci iz iskusta mojih prijatelja intexovi proizvodi su uglavno S****E pa ti odluci
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Hurricane (1.7.2012)
Stara 1.7.2012, 20:34   #54
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Intex, Kworld, Prolink najbolje zaobiđi.
Što se tiče Leadtek WinFast DTV Dongle H Plus, ima sasvim solidnu i sliku i zvuk. Problem sa AMD grafičkim karticama je rešen sa najnovijom verzijom WinFast PVR2 aplikacije.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
Hurricane (1.7.2012)
Stara 1.7.2012, 21:16   #55
Hurricane
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Poruke: 43
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Hvala Vam puno na odgovorima. Ukoliko postoji bolje resenje za standalone tv box ili eksternu tv kartu do 50-60e slobodno preporucite.

Hvala jos jednom.
Hurricane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 16:00   #56
pezzilla
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Poruke: 82
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Mesate babe i zabe.
b) Ako je to novi Cisco D3 HD risiver, ili ako si spreman da SBB-u placas vise da bi ga dobio, onda ces na risiveru imati HDMI izlaz, i tada ti TV tjuner i ne treba, dovoljno je da imas slobodan HDMI ulaz na monitoru(PC nakacis na njega DVI, a D3 risiver na HDMI).
Da li je neko probao da spoji HDMI out Cisko D3 risivera na DVI input na monitoru?
pezzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2012, 15:22   #57
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Bas sam to juce probao, povezao sam Cisco d3 receiver sa Dell U2312hm monitorom koji nema HDMI.

Dovoljan je samo HDMI to DVI kabel (koji sam dobio sa grafickom) ili adapter, na koji se nadoveze DVI kabel do monitora i sve savrseno i bez problema radi...

Jedino se jos nisam pozabavio sa pitanjem zvuka, moram na tome poraditi, planiram od sad da na ovaj nacin gledam televiziju...
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 13:07   #58
Enco Shifo
Novi član
 
Član od: 6.7.2006.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Da malo uprostimo posto za masu ljudi dvb-s,dvb-t,dvb-c su tabularaza i ogomna nepoznanica ...
Posto zivimo u Srbiji,znamo svi kako je to = sta je u ovom trenutku "BEST BAY"
za nekog ko ima uvedenu digitalnu kablovsku (ikom),ima laptop
i stabilni racunar ?Hvala
Enco Shifo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2012, 21:19   #59
ivanovic-94
Član
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 180
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Ajde da pitam i ovde,mozda mi neko pomogne.
Planiram da kupim externu TV karticu za moj laptop ,s obzirom da se prvi put susrecem sa njima i ne razumem se bas najbolje.
TV karticu bih koristio za snimanje programa,imam TOTAL TV pa bi njega pored toga sto je povezan na TV ,povezao i sa karticom (naravno znam da u isto vreme mogu samo 1 kanal da gledam i da kanale menjam preko daljinskog od recivera). Dakle potrebno mi je samo da dovedem taj signal iz recivera u laptop i da to mogu da snimim
Cackam po netu vec 3 dana i skapirao sam nacine na koje mogu povezati reciver sa nekom karticom.

Ove prikljucke ima reciver Ovaj gornji scart je iskoriscen vec za povezivanje sa televizorom.
Posto nisam video nijednu TV karticu sa scart ulazom,mozda bi ovo moglo da vrsi posao,za povezivanje preko S video kabla (kazu da je tako najbolje)

Takodje cuo sam da se signal moze dovesti do TV kartice iz recivera i tako sto uzmem obican koaksijalni kabal i ubodem ga u RF OUT na reciveru,a drugi kraj u TV karticu na ulaz za antenu i onda preskeniram frekvencije na kartici i nadjem na 36tom kanalu taj signal iz recivera... sta je od ovoga najbolje i koju karticu preporucujete a da moze da se ukomponuje sa reciverom ?
Cena nije bitna.
ivanovic-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2013, 14:35   #60
markonedja
Novi član
 
Član od: 25.7.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
ivanovic-94 kaže: Pregled poruke
Ajde da pitam i ovde,mozda mi neko pomogne.
Planiram da kupim externu TV karticu za moj laptop ,s obzirom da se prvi put susrecem sa njima i ne razumem se bas najbolje.
TV karticu bih koristio za snimanje programa,imam TOTAL TV pa bi njega pored toga sto je povezan na TV ,povezao i sa karticom (naravno znam da u isto vreme mogu samo 1 kanal da gledam i da kanale menjam preko daljinskog od recivera). Dakle potrebno mi je samo da dovedem taj signal iz recivera u laptop i da to mogu da snimim
Cackam po netu vec 3 dana i skapirao sam nacine na koje mogu povezati reciver sa nekom karticom.

Ove prikljucke ima reciver Ovaj gornji scart je iskoriscen vec za povezivanje sa televizorom.
Posto nisam video nijednu TV karticu sa scart ulazom,mozda bi ovo moglo da vrsi posao,za povezivanje preko S video kabla (kazu da je tako najbolje)

Takodje cuo sam da se signal moze dovesti do TV kartice iz recivera i tako sto uzmem obican koaksijalni kabal i ubodem ga u RF OUT na reciveru,a drugi kraj u TV karticu na ulaz za antenu i onda preskeniram frekvencije na kartici i nadjem na 36tom kanalu taj signal iz recivera... sta je od ovoga najbolje i koju karticu preporucujete a da moze da se ukomponuje sa reciverom ?
Cena nije bitna.
Ako koristis Win Xp imam karticu za tebe
markonedja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
preporuka za eksternu tv karticu nmcyber Foto i audio/video 0 12.2.2011 17:06
Preporuka za AGP karticu? lucky24 ŠDK - Grafika 12 1.2.2011 12:15
x64 Drajveri za SkyStar 1 karticu Freško Video/TV softver 2 21.7.2008 3:58
Softver za Asus TV karticu. Cupavi Zeka Video/TV softver 7 22.9.2007 12:37
Šta znači preporuka u pregledu profila zero cool Forum o forumu 11 11.6.2007 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com