Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2010, 16:35   #41
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

E bas to. Nisu nesto puno u medijima spominjali, tako da sam se totalno izgubio u kojoj je trenutno fazi. Sacekacu i fiksni Telenor pa da komplet predjem.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 16:43   #42
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Aj' da i ja dodam još nešto ....
Prijavio sam se kod telekonja za adsl 29.novembra 2006. godine, još ga nisam dobio, centrala full digitalna, nema PCM-a, nema dvojnika....
Sa wirelles provajderom nemam optičku vidljivost, kablovska nije prošla kod mene....
Koristim dialup.....
poz
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 17:23   #43
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Citat:
MladenIsakovic kaže: Pregled poruke
Aj' da i ja dodam još nešto ....
Prijavio sam se kod telekonja za adsl 29.novembra 2006. godine, još ga nisam dobio, centrala full digitalna, nema PCM-a, nema dvojnika....
Sa wirelles provajderom nemam optičku vidljivost, kablovska nije prošla kod mene....
Koristim dialup.....
poz
Auuu... 2006!!! Šta da ti kažem, prijatelju, tebe baš ne vole telekomovci
Pa još i ta činjenica što nemaš drugu alternativu za net... Sorry, mate...
Znam kako to izgleda. Ja doduše koristim ADSL kod kuće, ali kod moje devojke smo voljom Telekoma još uvek na dial up-u.

Nego, jesi li se i ti raspitao direktno kod njih kao što smo se mi raspitali? Mislim, da te ne zavlače nekim zvaničnim tupavim razlozima, nego da ti kažu pravi razlog zašto te ne priključuju? (Kao što su nama priznali da neće da nas priključe samo iz tog razloga što smo se prijavili kod drugog provajdera. Btw, taj status quo još traje, oni nas i dalje ne priključuju, a mi i dalje nećemo da prodamo dušu đavolu).
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 18:33   #44
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Nego, jesi li se i ti raspitao direktno kod njih kao što smo se mi raspitali? Mislim, da te ne zavlače nekim zvaničnim tupavim razlozima, nego da ti kažu pravi razlog zašto te ne priključuju? (Kao što su nama priznali da neće da nas priključe samo iz tog razloga što smo se prijavili kod drugog provajdera. Btw, taj status quo još traje, oni nas i dalje ne priključuju, a mi i dalje nećemo da prodamo dušu đavolu).
Pa zovem povremeno, pišem mail TelekoNJu, odgovor je "vaša centrala trenutno nema tehničke mogućnosti, bla bla...", na fon mi se javlja neka sekretarica koja je za adsl očigledno samo čula i ništa više ne zna o tome, i to je to. Koga da pitam pravi razlog?
Doduše, par meseci nakon prijave telekonju, prijavio sam se i kod sezama, al' kad zovem telekom da se raspitam, oni pogledaju moje stanje, i kažu centrala nije spremna. Doduše, na mojoj centrali niko nema adsl, tako da je to sigurno tačno. Igrom slučaja, imao sam mogućnost da se raspitam o centrali, full digitalna, nema PCM-a, nema dvojnika, al' nema taj DSLAM modem koji treba da ugrade pa da dobijemo adsl. Znači, koliko sam skapirao, treba da ugrade taj modem, i pošalju lika sa laptopom, i za pola sata sve gotovo.
Opet, ovo je prigradski kraj, cenim da nas se malo prijavilo za ADSL na toj centrali, te nas stoga još uvek ignorišu.
Ne znam dal' bi pomoglo da se prijavimo i za IPTV, dal' bi nešto ubrzalo stvari...
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2010, 22:54   #45
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Ja sam čekao ADSL oko godinu i nešto dana, a IPTV 6 meseci
Al ja sam imao sreću da je čovek koji je jedno vreme bio direktor Telekoma, iz mog sela Pa je centrala digitalna, promenjene sve instalacije sa sve banderama pre 5 godina, i ide optika direktno za Beograd.

Pa iskreno šta da ti kažem, nađi nekog manjeg wireless provajdera pa ga dovuci do sebe kao što sam i ja radio...

Za IPTV...
Pa možda i bi.. Al opet DSLAM nema veze sa IPTVom.. To ide preko malo novijeg uređaja iste namene, ja msm da se zove ISPAM, ili talo nešto ...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2010, 20:00   #46
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

ja sam jako lose iskustvo imao sa sezamom i njihovom tehnickom podrskom. Evo sta se desilo meni i mom ortaku do pre jedno 1.5 godinu pocne i meni i njemu da susti telefon dok adsl modem radi,njemu po celoj kuci meni samo telefon u mojoj sobi,pa smo mi zvali tehnicku podrsku istina dosli su odma lai kvar mosu otklonili da namopenem samo da ja sam koristio USB smece koje sezam daje a da je on imao ono Simens ludilo wifi. Naravno zvao sam i telekom i tehnicku podrsku sezama svi prodjose problemi ostadose. Na kraju sam iskacio telefon iz moje sobe dok je moj orkat non-stop ukljucivo/iskljucivo modem.
Kulmiacija mog problema se desila pre mesec dana kad je odjednom pocelo naglo pucanje veze gde sam ja opet pozvo tehnicku podrsku i gde su me oni lepo prosetali u smeru instaliraj drajvere,proveri konekcije. Razgovor se zavrsio citirma: "Telekom je kriv,telekom je kriv za sve psolacemo zahtev da pogledaju port a vi dodjite da zamenite opremu po 21 put".
Naravno poludeo sam i sutradan sam uzeo kod telekoma adsl i njihovu cuvenu promociju i tu se mojim problemima nije zavrsilo i kod telekoma mi je sustalo,diskonektovalo se ali moram priznati da im je ekipa dolsa kofigurisala port za moj br i da sve sad fukcionise
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2011, 9:41   #47
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Mislim da je ovo odgovarajuća tema za ovu poruku.

Citat:
Matić: Svima u Srbiji brz internet

Izvor: Dnevnik Novi Sad -- Vlade Srbije planira da do 2020. godine svim građanima bude dostupan internet s namanjim protokom od 100 Mb/s, piše u Strategiji razvoja informacionog društva.

Do tada, korisnici brzog interneta u Srbiji – a takvih je negde oko četvrtine – trenutno moraju da se zadovolje s prosečnom brzinom od jedva 3 Mb/s.
Taj podatak nas svrstava na 91. mesto u svetu po brzini internet protoka. Ali, kad su takve top liste u pitanju, već smo se navikli.
Uostalom, postoje delovi zemlje kojima je san makar i najmanja moguća brzina, drugi, pak, sanjaju bolji signal mobilne telefonije, a neki – da se ratosiljaju dvojnika na fiksnom telefonu.
Za ministarku za telekomunikacije i informaciono društvo Jasnu Matić navedeni problemi su posledica odsustva značajnije državne podrške razvoju telekomunikacija u proteklih nekoliko decenija.

"Decenijama se razvoj telekomunikacija u Srbiji zasnivao na postojanju i delovanju jedne državne kompanije. Srbiji su potrebni novi operatori i nove investicije, borba za korisnike, cenovna konkurencija, brže uvođenje novih tehnologija i povećanje kvaliteta usluga", kaže Jasna Matić.

Ona, ipak, tvrdi i da je njeno ministarstvo, u saradnji sa RATEL-om, u protekle dve godine nizom mera uspelo da snizi veleprodajnu cenu interneta, što su krajnji korisnici osetili kroz nekoliko značajnih povećanja protoka za istu cenu.

"Novim Zakonom o elektronskim komunikacijama ukinuta je prepreka za ulazak na tržište i poslovanje novih operatora za sve vrste usluga. Tako će od 1. janura 2012. građani imati mogućnost da usluge telefonije i objedinjene pakete usluga (telefonija, internet, TV) kupuju od većeg broja operatora. Među njima se nalaze i kablovski operatori , koji sopstvenom infrastrukturom već danas pokrivaju veliki broj domaćinstava", najavljuje ministarka.

Matić navodi da je konkurencija u oblasti maloprodaje internet usluga dosta dobra, nešto lošija u oblasti kablovske distribucije i mobilne telefonije, dok je najniža u oblasti fiksne telefonije i veleprodaje pristupnih kapaciteta za ADSL.

"I u segmentima s nižim stepenom konkurencije napravljeni su pomaci, ali ćemo pozitivne rezultate moći da vidimo tek kada se nedostajući kapaciteti izgrade, investicije realizuju i usluge ponude korisnicima, za šta će biti potrebno određeno vreme", kaže ona.

Ministarka smatra da "rešenje problema sa dostupnošću brzog interneta podrazumeva otvaranje tržišta za nove operatore, koji će doneti nove investicije u infrastrukturu i naterati postojeće operatore da investiraju više kako bi zadržali korak sa konkurencijom".
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=490855
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2011, 12:36   #48
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

@Kisr, bilo je vec reci o tome.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2011, 15:11   #49
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Citat:
Zoran_KS kaže: Pregled poruke
@Kisr, bilo je vec reci o tome.
Da, ja stavio u Freaky news
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2011, 12:08   #50
nikola145
Novi član
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 29
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Sezam je bio korektan do skoro ali su počeli da treniraju storgoću pa sam ih napustio pre mesec dana. Ne mogu da kažem da nisu bili korektni za ovih pet godina koliko sam bio korisnik ali su me na karaju razočarali kada nisu hteli da mi uključe internet zbog neplaćenog računa. Ranije je bila praksa da automatski isključe posle petnest dana ali ih lepo zoveš i zamoliš da uključe i odeš da uplatiš istog dana.
E zadnji put su mi odgovorili da to više ne praktikuju. Možda su i imali nekog razloga da uvedu takve mere ali ih ja ne vidim i smatram krajnje nekorektnim posle pet godina avansnog plaćanja.
Možda sam malo razmažena mušterija kad pročitam šta se vama ostalima dešava ali svi u kući koristimo internet, deca za učenje a mi za posao. Kada usred poslovne prepiske moram da idem negde da se grebem za net pa onda nazad da odradim nešto na mom kompu izgledam potpuno neozbiljno ljudima sa druge strane koji očekuju tečnu komunikaciju i kojima je sam pojam lošeg interneta nebulozan.
Sada rabim kablovski IKOM ali ću sačuvati ADSL opremu za svaki slučaj ako i oni reše da treniraju strogoću. :-)
nikola145 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com