Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2007, 0:25   #1
ivga1122
Novi član
 
Član od: 11.2.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pentium4 531 OC

Pazario sam nowo kucishte, nije Bog zna shta ali nisam imao wishe para. Uzeo sam MSI 945 NEO3 i Intela P4 531 3.0Ghz i Transcent 512mb i graficku Gainward 7300GT 256mb i ostalo nebitno. E sad radi mi na 3.0. Jel bih,i koliko, mogao da ga dignem sa box kulerom da mi tako radi stalno, znaci ne da ga guram na maximum nego neshto optimalno da mu ne shkodi da radi tako swaki dan. I josh da pitam jel bih mogao malo i da OC graficku? isto bitanje ako moze ,na koliko. Laik sam u owome i oprostite ako su pitanja glupa ili loshe formulisana. Nadam ste da ste razumeli, i da ce neko pomoci. Hwala umapred
ivga1122 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 0:37   #2
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: OC nowu mashinu za pocetak

Transcent memorija koliko sam citao nije bas overklokerska. Mozda ce me neko ispraviti.
Raspitaj se na netu kako stoje stvari po pitanju te memorije jer ovde koliko sam upucen niko je nema od overklokera.
Ja ne klokujem moj nov komp (Sempron 2800+ AM2. MSI K9N neo-F, 512MB PQI533, Leadtek GF7300GT 128DDR3, Frontier 450W) ali sam prijatno iznenadjen testom moje memorije gde je bila rame uz rame sa imenima. Inace ovde ne vole ni PQI.
Sto se tice BOX kulera to jeste problem sa Intel P4 ali verovatno bi mogao da izvuces 30% vise bez problema na box kuleru sa raspolozenom memorijom.
Nego Gainward 7300GT 256MB jel DDR2 ili DDR3?
Ako je DDR3 ne ocekuj neki overklok grafike jer Gainward stavlja spore GDDR3(jbg zato imas 256MB) cipove valjda 1,6ns. Ja imam na Leadteku 1,4ns i ona moze da se oc na vecu brzinu od 7600GT ali posto ima 4 manje pipa radi kao 7600GT, doduse ja je ne overklokujem jer trenutno igram The Suffering i PES 6 pa mi ne treba brzina.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 1:06   #3
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: OC nowu mashinu za pocetak

ok, a jel mogu ja da postavim jedno pitanje?
zashto bi uopshe OCovao mashinu?
jer ti ne radi kako treba? spora je? secka ti neshto? ili bi je kloknuo eto tako, da se kaze da si kloknuo?
ako se ne varam 531 ima Prescott jezgro, koje se greje ko nenormalno...
pa josh i ako bi ga klokovao...poche ti grejna sezona
drugo, imash malo memorije, a i nije neshto, pa da bi ti taj oc imao nekog znachajnijeg efekta...isto i sa grafichkom... josh ako je napajanje made in PRC....teshko tebi...
tako da...ako ti oc zaista nije potreban, razmisli da li ga raditi...
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 10:59   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: OC nowu mashinu za pocetak

Citat:
Pivalica kaže:
ok, a jel mogu ja da postavim jedno pitanje?
zashto bi uopshe OCovao mashinu?
jer ti ne radi kako treba? spora je? secka ti neshto? ili bi je kloknuo eto tako, da se kaze da si kloknuo?
ako se ne varam 531 ima Prescott jezgro, koje se greje ko nenormalno...
pa josh i ako bi ga klokovao...poche ti grejna sezona
drugo, imash malo memorije, a i nije neshto, pa da bi ti taj oc imao nekog znachajnijeg efekta...isto i sa grafichkom... josh ako je napajanje made in PRC....teshko tebi...
tako da...ako ti oc zaista nije potreban, razmisli da li ga raditi...
slazem se...
nije ti los komp da bi ga vec clockovao. za godinu dana uzmi pa se za****vaj, a dotle uzmi jos 512 rama. ja sam budzio svog athlona 64 3200+ jer sam cuo da je super za OC, a i radi samo na 2.0 Ghz po default-u... osim toga uzeo sam jos jedan kuler za kuciste koji mi smanjuje temp za 5C. Za leto cu morati da uzmem verovatno i cooler za procesor, a svakako bih trebao i bolje napajanje... saberes sve i dodje mu nekih 50e!!
mada, temp mi je skocila samo 3C posle OC (sa 2 na 2.6 Ghz), ali i bez OC moram da budem spreman za leto... medjutim temp ume da skace i do 10C kada radis OC! u tom slucaju spremi kintu. a mali oC, npr. od 5-10% se ne isplati... Umesto toga veci efekat dobijes ako za mrvicu smanjis senke u nekoj igri npr...
i plus bacas garanciju ako ga clocknes!

Poslednja ispravka: polarnimeda (1.2.2007 u 11:11)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 17:39   #5
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: OC nowu mashinu za pocetak

Citat:
Pivalica kaže:
ok, a jel mogu ja da postavim jedno pitanje?
zashto bi uopshe OCovao mashinu?
jer ti ne radi kako treba? spora je? secka ti neshto? ili bi je kloknuo eto tako, da se kaze da si kloknuo?
ako se ne varam 531 ima Prescott jezgro, koje se greje ko nenormalno...
pa josh i ako bi ga klokovao...poche ti grejna sezona
drugo, imash malo memorije, a i nije neshto, pa da bi ti taj oc imao nekog znachajnijeg efekta...isto i sa grafichkom... josh ako je napajanje made in PRC....teshko tebi...
tako da...ako ti oc zaista nije potreban, razmisli da li ga raditi...
a sta znaci to PRC, bas sam neki dan u IDEA-i video neki tv 52cm za 6 i po ljade dakle nisam verovao koja mala para a treba nam TV a na njemu pisalo "made in PRC"
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 17:45   #6
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: OC nowu mashinu za pocetak

PRC = People's Republic of China = kinez
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pocetak saradnje Red Hat-a i Vlade Srbije Covenant Slobodni softver 11 14.1.2007 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com