Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2022, 19:07   #41
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Ubi me Sharpening u igri. Igra izgleda mnogo bolje kada se iskljuci Sharpening (jedino moguce u Photo Mode-u)

https://imgsli.com/MTIwNjA1
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2022, 22:33   #42
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Jel spajdi keyboard friendly? Sa svim tim stvarcicama i ostalo? Uzimam svakako ali sam od kontrolera odvikao jos kad je tadic bio predsednik.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 3:04   #43
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Jel spajdi keyboard friendly? Sa svim tim stvarcicama i ostalo? Uzimam svakako ali sam od kontrolera odvikao jos kad je tadic bio predsednik.
Da, odlicno funkcionise u nekim situacijama je cak i lakse jer se umesto kombinacije dugmica na kontroleru ponekad pritiska samo jedan taster. Primera radi sahte, kante i ostalo iz okoline se uzima na LB+RB dok je na tastaturi samo U. Finisher je isto jedan taster itd. Ako ne odgovara, kontrole mogu da se menjaju kako zelis.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Zli Zoe (13.8.2022)
Stara 13.8.2022, 7:30   #44
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Slazem se , odlicno fukcionise m&k. Ima i dupli upis sto je je izuzetno dobro . Volim da stavim istu funkciju na dve opcije npr alt i 5 na misu jer najbolje vidis koja ti odgovara kad su u funkciji istovremeno .
Ja sam samo prebacio ctrl na 5 na misu, jer se dodge mnogo koristi a hodanje sa alt na ctrl jer se malo koristi , dok je alt slobodan za trikove(ili sta se vec pojavi da se vise koristi) a moze i 4 .
Dobro je to sto se standardizuju i pruza opcija sve vise za dodatne tipke na misu .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Zli Zoe (13.8.2022)
Stara 13.8.2022, 13:10   #45
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Onako globalno gledano ok port ali trebace peglanja. sto se tice performansi skoro da nema nikakve razlike izmedju native rezolucije i kada se ukljuci neka upscaling metoda. Ovo ukljucuje i DLAA. Sharpening je odvrnut do daske i unistava pojedine teksture i kvalitet prikaza u globalu. UI/HUD elemente nisu mjenjali i izgleda da su originalne rezolucije namjenjene za 1080p max tako da u 1440p i vecim rezolucijama primjetna je manja rezolucija UI/HUD elemenata. Pored ovoga tu su i nasumicne teksture nize rezolucije kada stojis mirno ali cim se pokrenes promjene se u teksture vece rezolucije. Ima jos stvari koje sam primjetio ali minorne su. Tako da ce biti potrebno ar patch-eva da ovo legne na svoje mjesto.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 13:22   #46
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Igra odlično klizi! FPS malo leluja, ali ispeglaće se to.

Sama po sebi je što ovde rekoše Arkhamlike, i to veoma vešto implementira u sebe.

Sharpering je, slažem se, skoro pa katastrofa. Isključio sam ga!
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 14:32   #47
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Igra odlično klizi! FPS malo leluja, ali ispeglaće se to.

Sama po sebi je što ovde rekoše Arkhamlike, i to veoma vešto implementira u sebe.

Sharpering je, slažem se, skoro pa katastrofa. Isključio sam ga!
Kako si ga iskljucio kad je hardcoded i nema opciju da se iskljuci osim u Photo Mode.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 14:52   #48
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Busted!
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 18:48   #49
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Marvel’s Spider-Man Remastered

Ovo je najbolji day one Sony port do sada. Na 1440p, 2070super i svim odvrnutim na max sem RT distance na 6 (ukljucujuci i RT), naravno uz DLSS (quality) frejmovi su 65-80, jedino ima blagi stutter i frejmdrop kada se prilazi objektivu (ovo verujem da je neki bug).

Obrnucu ovo po treci put na PCu iako se pomalo osecam kao sheep jer sam Sonyu drugi put dao pare, ali kao fan Spajdija ovo sam morao imati u kolekciji. To je bukvalno jedina igra zbog koje sam ljubomorisao na konzolase od pocetka (kasnije i zbog Horizona a Ghost of Tsushima mi je rame uz rame sa TW3).

Gow i dalje ne zavrsih ni na PS5 ni na PCu… mislim da imam 3h sve zajedno odigrano.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 21:13   #50
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered









dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 21:52   #51
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Odlicno radi, lepo izgleda. Sve ste maltene vec napisali. Ovo je day one buy bez razmisljanja.

Posle prologa sam sat vremena ubio samo vesajuci se po gradu i zaista jeste dobar osecaj. Kontrole me malo nerviraju, nekako te odjednom zatrpaju svime pa nisam ni stigao sve da pohvatam. Mozda nisam ni trebao tezinu na spectacular, Fisk me jedno par puta izmlatio ne mogu da se naviknem na tucu i iako arkham serijal nisam igrao godinama i dalje sam u toj mehanici i sve ocekujem da se borim na isti nacin.

Fan sam spajdija, ovo ce biti pravi gušt. Svaki kamen cu podici. Mada pricu vec znam, odgledao sam jos kad je izaslo na PS4, nisam tada ni slutio da ce izaci na PC.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 22:31   #52
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Kako si ga iskljucio kad je hardcoded i nema opciju da se iskljuci osim u Photo Mode.
Napisao sam u letu, dok sam još bio u igri, pa sam mislio da ostaje tako, ako spustim u Photo Mode, ali sam odmah provalio da se vraća unazad. Sorry, Sherlock!

Anyway, sve na mi piči na very high sa mojom konfom, te FPS ide između 70 i 80, dok svingujem kroz grad. U zatvorenim prostorijama je FPS preko 100 i kusur.

Promenio sam u opcijama kontrole da mi counter bude na desnom kliku a ne na CTRL, budući da mi je ceo Arkham se bazirao na tom kliku.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 22:47   #53
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Odlicno radi, lepo izgleda. Sve ste maltene vec napisali. Ovo je day one buy bez razmisljanja.

Posle prologa sam sat vremena ubio samo vesajuci se po gradu i zaista jeste dobar osecaj. Kontrole me malo nerviraju, nekako te odjednom zatrpaju svime pa nisam ni stigao sve da pohvatam. Mozda nisam ni trebao tezinu na spectacular, Fisk me jedno par puta izmlatio ne mogu da se naviknem na tucu i iako arkham serijal nisam igrao godinama i dalje sam u toj mehanici i sve ocekujem da se borim na isti nacin.

Fan sam spajdija, ovo ce biti pravi gušt. Svaki kamen cu podici. Mada pricu vec znam, odgledao sam jos kad je izaslo na PS4, nisam tada ni slutio da ce izaci na PC.
Meni licno je ovo bolje od Arkham freeflow combata (iako se vidi da je dosta baziran na tome) iz prostog razloga sto Spidey ima distance closing kombinaciju u vidu web-strikea. Mada, moram da priznam finisheri su jako blagi (lepe akrobacije za oko, ali nimalo brutalni), prakticno nepostojeci u poredjenju sa Batmanovim finisherima, ali to je normalno s obzirom na to kakav je heroj Spidey, a kakav Batman. Mozda Black Suit Spiderman u drugom delu bude brutalniji? Ali onda bi i ESRB rating morao gore... Videcemo.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Zli Zoe (14.8.2022)
Stara 13.8.2022, 23:02   #54
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Poprilično dobra implementacija RT, tehnički pravi praznik za oči, odvrnuto sve na max poprilično lepo radi. Teško je ovde naći neku zamerku, ali mi za sada svet Arkamskog Viteza nekako deluje više kul. Port je neuporedivo bolji, sve čestitke timu na posvećenosti. Šarpening bi trebalo malo da se popravi, jede detalje. Gemplej je baš zarazan, ljuljanje i trčanje po soliterima nikad nije bilo ovako glatko. Mnogo je pluseva, i ne treba previše pametovati.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2022, 23:30   #55
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Zakljucao FPS na 60 sa Riva Tuner da ne trosi snagu grafa na frejmove bez potrebe i moze sta oces u opcijama . Bar u 1080p sa mojim kompom. Jako fino.
Ne mogu da nadjem sejv gde je da pocnem ispocetka. Kako da pocnem New Game , moram da brisem sejvove jel ?
Sto ne stave jednostavno New Game opciju ?
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2022, 0:33   #56
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

U load game imas opciju da obrises sejvove, verovatno je to nacin.

Ja imam drugi problem. Odmah kad se zavrsi marvelov intro prilikom pokretanja igre pojavi mi se black screen, ne loading, nema nikakve ikonice vec samo crno i to traje ne znam oko 40 sekundi otprilike pre nego sto se pojavi main menu. Sta bi moglo biti? Sve ostalo brzo ucitava.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
Koreli A. (14.8.2022)
Stara 14.8.2022, 3:58   #57
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Ne mogu da nadjem sejv gde je da pocnem ispocetka. Kako da pocnem New Game , moram da brisem sejvove jel ?
Sto ne stave jednostavno New Game opciju ?
Imas u donjem desnom uglu pise kao PROFILES, ja mislim kada odes na load game...Tu mozes da izaberes novi profil ili obrises stari.

@Zli Zoe

Da nemas slucajno novi Nvidia drajver? Ja mislim da ovaj novi drajver ima nekih debelih problema, od kada sam njega instalirao nista sto ima veze sa video memorijom ne radi kako treba (osim Spajdermena).



Zanima me da nije neko imao slicna iskustva, da li je to samo kod mene? Nakon odredjenog vremena krene da zeza najobicniji Picture Viewer (crashuje), video takodje zeza i kao Memory Error, kada ucitava igru krene loading i onda izbaci iz igre cim zavrsi loading. Bukvalno isto za svaku igru (osim spajdija) Sumnjam na drajvere jer mi je jednom izbacio plavi ekran uz VIDEO gresku dole. Nakon toga taskbar ne radi, mis se ne vidi, CTRL ALT DEL daje crni ekran...Tek kada sam u SAFE MODE reinstalirao drajvere pocelo je da funkcionise.....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2022, 4:32   #58
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Da ima gomila save slotova a nisam video. Hvala


Celu noc prebacujem sa RT ili bez tj DLSS ili ne. I bas me nervira , ne mogu da se odlucim.
Sharpenning sa bilo cim sem TAA je odvratan da li DLSS da li DLAA i OFF I onaj SMAA takodje.Samo TAA je Ok koliko toliko.
Ma nativna rezolucija najbolje standardne opcije i lock 60 i gotovo.
Kad zavrsim igru pa cu da gledam kako su lepi izlozi kad prolazim .

Imam novi drajver i ne znam za neki problem ali nisam ni probao nesto posebno a ako primetim slican problem napisacu. Spajdemen kazu ima neki problem sa memorijom kad se duze igra sa RT ukljucenim pocinje da curi i izbacuje iz igre.
Danas jeste radio AC Sindikat sa novim drajverima ali da li je trosio vise memorije ne znam, radio je normalno.

Poslednja ispravka: Koreli A. (14.8.2022 u 4:40)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2022, 9:58   #59
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da nemas slucajno novi Nvidia drajver? Ja mislim da ovaj novi drajver ima nekih debelih problema, od kada sam njega instalirao nista sto ima veze sa video memorijom ne radi kako treba (osim Spajdermena).
Imam. Azurirao sam ga onog trenutka cim mi je stiglo obavestenje. Ali nemam probleme koje ti imas, sem ovog black screena.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2022, 11:19   #60
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Ja gledam što se meni ne čini da imam probleme sa sharpeningom, al možda je zato što koristim 1440p rezoluciju na 1080p monitoru preko DLDSR opcije u Nvidia panelu, a tu samostalno podešavate sharpening. No nisam siguran sto posto, al ko ima nek isproba.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Playstation 5 dex3108 Konzole 898 2.2.2024 0:50
NFS Hot Pursuit: Remastered Exia Simulacije vožnje 14 12.10.2020 14:33
Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered mare037 Akcione igre 3 29.5.2020 1:07
Sony PS5 i remastered backwards compatibility voodoo_ Konzole 8 11.10.2018 16:38
Novi IPs ili remastered classics ? perablenta O igrama uopšte 21 24.4.2017 1:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com