Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2012, 16:53   #41
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom

U pravu si potpuno, sad cu otkazati prodaju.

Samo mi jos reci koji su po tebi telefoni sa najboljim izlaznim zvukom? Dobio sam odgovor odmah kada sam postavio ovu temu, ali po tebi neka top five lista, bez obzira na cijenu i starost modela.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 17:07   #42
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Od matorih SGS I, Samsung Nexus S, Wave I, II (III je vec losiji).. Nokia N8 je sasvim ok.
Od Novih SGS III, Sony Xperia S i skoro sve skuplje Xperie (Acro S, Xperia V/T itd), Nexus, One S, One X, Nokia 808..

Sigurno sam zaboravio neki.. SGS III bi trebalo da je najbolji trenutno a ni ostali navedeni ne zaostaju mnogo, tebi se definitivno ne isplati da prodas sasvim solidan Android telefon da bi nosio neku krsinu i sansa clip zbog kupovine monitora.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Prief Lirator (25.10.2012)
Stara 25.10.2012, 17:17   #43
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom

E hvala ti. Vec sam odustao od prodaje, a ovo pitam ako bih nekad, nekad u buducnosti kupio neki novi telefon. One S ili neka Xperia mi izgledaju primamljivo.

Ok, zadrzavam Galaksiju. Trenutno imam 4.0.4 CyanogenMod9 koji sam instalirao uz pomoc ovog foruma i vasih forumasa.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 22:00   #44
blastermaster
Novi član
 
Član od: 27.9.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom asdsad

Imam jedno pitanje, mozda je glupavo, ali ko pita ne skita...
Da li se kvalitet reprodukcije audio fajlova razlikuje od telefona do telefona? Dakle ne pricam o kvalitetu slusalica ili zvucnika, nego o cisto hardversko-softverskom dekodiranju audio fajlova.
U praksi bi to pitanje bilo ovako, da li dva razlicita telefona, oba sa mogucnoscu reprodukcije npr. mp3 fajla i sa istim slusalicama mogu da daju kvalitativno razlicite audio outpute?

Poslednja ispravka: Aibo (25.11.2012 u 19:55) Razlog: Da ne bude zabune
blastermaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 22:06   #45
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: asdsad

Ima razlike, u kvalitetu zvučnog čipa.
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 22:09   #46
blastermaster
Novi član
 
Član od: 27.9.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: asdsad

Hvala na odgovoru, ali ovde nije toliko akcenat na kvalitetu, koliko na jacini zvuka.

Poslednja ispravka: Aibo (25.11.2012 u 19:56) Razlog: ...
blastermaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 23:11   #47
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: asdsad

Jacina zvuka zavisi i od cipa u telefonu,ali i od kvaliteta odnosno bitrejta fajla. Mp3 ce svakao da varira u kvalitetu na svakom fonu,dok je flac mnogo bolej resenje.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 6:15   #48
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Opet ja došao da dosađujem.

Rekli ste da Galaxy S2 ima nešto lošiji zvuk od Galaxy S1 zbog lošijeg Yamaha čipa, koliko je primjetno to pogoršanje u kombinaciji sa Sennheiser CX-150 i srednje istreniranim sluhom?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 6:42   #49
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Meni je primetno. Vise puta sam testirao istu flac pesmu sa cx150, Wave vs SGS II.

Ali je najbolje da probas jer je za veliku vecinu ljudi i zvuk sa SGS II odlican.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Prief Lirator (16.2.2013)
Stara 17.4.2013, 18:54   #50
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Evo mene opet da pitam nešto.

Kratki rezime ove teme, da ne čitate sve postove:
Kada sam otvorio temu, imao sam iPhone 2G (prva generacija, nemojte da vas zbuni ovo ''2G''), koji ima odličan zvučni izlaz i zanimalo me koji telefoni još imaju dobar zvučni izlaz, onako iz radoznalosti. Onda sam zeznuo (čitaj: pokvario) taj telefon, a i bio je dotrajao, pa sam kupio Samsung Galaxy S GT-I9000, koji takođe ima odličan zvučni izlaz. Danas sam ga prodao za solidne pare i htio bih opet neki telefon sa kvalitetnim zvukom, a htio bih da potrošim 70-100 evra (prelazim sa konja na magarca ).


Konkretno, posebno me zanima kvalitet zvuka kod iPhone 3GS, a i inače me opet privlači iOS i jednostavnost istog, bez da se zezam oko loših Stock Android ROM-ova, ili CyanogenMod-a koji opet ima neke mane. Pročitao sam prije da 3GS ima nešto lošiji zvuk od svih iPhone-a, a testovi na GSM Areni su prilično pozitivni.

Samsung Wave 1 je isto tako dobar izbor, ali iPhone 3GS me posebno zanima i tražim mišljenje o zvučnom kvalitetu navedenog telefona. Ako mi još koji model zapadne za oko (ili uho, da budem precizniji), pitaću opet. Hvala.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (17.4.2013 u 19:08)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2013, 22:14   #51
pejcic
Član
 
Član od: 21.6.2009.
Poruke: 105
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Hauwei g600 odličan za slušanje muzike.
pejcic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2013, 12:01   #52
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Evo mene opet da pitam nešto.

Kratki rezime ove teme, da ne čitate sve postove:
Kada sam otvorio temu, imao sam iPhone 2G (prva generacija, nemojte da vas zbuni ovo ''2G''), koji ima odličan zvučni izlaz i zanimalo me koji telefoni još imaju dobar zvučni izlaz, onako iz radoznalosti. Onda sam zeznuo (čitaj: pokvario) taj telefon, a i bio je dotrajao, pa sam kupio Samsung Galaxy S GT-I9000, koji takođe ima odličan zvučni izlaz. Danas sam ga prodao za solidne pare i htio bih opet neki telefon sa kvalitetnim zvukom, a htio bih da potrošim 70-100 evra (prelazim sa konja na magarca ).


Konkretno, posebno me zanima kvalitet zvuka kod iPhone 3GS, a i inače me opet privlači iOS i jednostavnost istog, bez da se zezam oko loših Stock Android ROM-ova, ili CyanogenMod-a koji opet ima neke mane. Pročitao sam prije da 3GS ima nešto lošiji zvuk od svih iPhone-a, a testovi na GSM Areni su prilično pozitivni.

Samsung Wave 1 je isto tako dobar izbor, ali iPhone 3GS me posebno zanima i tražim mišljenje o zvučnom kvalitetu navedenog telefona. Ako mi još koji model zapadne za oko (ili uho, da budem precizniji), pitaću opet. Hvala.
Dopustite da sam sebi odgovorim. Kupio sam polovan 3GS i generalno mi se sviđa kvalitet zvuka (na Sennheiser CX-150). Na prvo slušanje mi se činio lošiji nego na Galaxy S I9000, a isto tako mi se Galaxy S I9000 činio lošiji od starog, originalnog iPhone-a 2G. Možda je samo stvar navike na određeni zvuk, a možda je stvarno kvalitet zvuka opadajući (ovo izgleda i logično): iPhone 2G > Galaxy > iPhone 3GS.

Inače, iPhone i iOS predstavljaju pravo osvježenje nakon Androida! Stock 2.3.6. Džindžerbred je bio spor i bagovit, a CyanogenMod 10, 4.1.2. Dželi Bin je bio odličan i brz, ali imao je i on svoje bubice. Sada mi je već dosadilo nerviranje, podešavanje aplikacija, instaliranje sistema i hoće da imam jednostavan i funkcionalan TELEFON, pa je iOS 6.1 za sada odličan. Za sve male Tweak-ove tu je Cydia. I da, zaradio sam nešto novca na promjeni telefona, tj. u plusu sam.

Zna li neko kakvu dobru audio aplikaciju, sličnu ''Power Amp''-u na Androidu? Može biti besplatna, a može biti i ''besplatna''.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2013, 20:00   #53
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Ja sam čitao po raznim testovima da i HTC Sensation ima isto dobar zvuk, negde je pisalo i odličan, čini mi se baš na GSM areni??
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2013, 21:18   #54
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Gledaj samo da zaobiđeš Alcatel i slične derivate sa kineskim čipovima, na mom 997D zvuk je očajan :/
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2013, 11:33   #55
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Meni je zvuk OK na 992D. Svakako bolji od zvuka na defy mini i galaxy mini-ju.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2013, 18:39   #56
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
nikollla kaže: Pregled poruke
Ja sam čitao po raznim testovima da i HTC Sensation ima isto dobar zvuk, negde je pisalo i odličan, čini mi se baš na GSM areni??
Sećam se da su ga pohvalili u What Hi Fi, a oni su vrlo striktni po pitanju zvuka tako da ta pohvala ima težinu.


Usput, isti ljudi kažu da je zvuk na Galaxy S4 prilično loš (naravno u poređenju sa telefonima iste klase).

Citat:
Whichever headphones you use, though, the Samsung Galaxy S4 sound quality still fails to excite.

Play Paradise Circus by Massive Attack and while the individual instruments and vocals are direct and sound strong, the overall rhythm lacks precision and drive, with bass and drum beats sounding flat and rather dull. Notes don’t quite gel cohesively either, and timing is short of being snappy, which isn’t conducive to foot-tappage.

The Galaxy S4’s poor audio performance is all the more apparent when it’s compared with its rivals. Apple still wins in the sound stakes, with the iPhone 5 delivering subtle detail, tight and snappy rhythms, and notes that start and stop with precision. It’s definitely the most entertaining experience of the current crop of smartphones.

Sony’s Xperia Z and Google’s Nexus 4 join Apple on the podium with clear and sharp detail, while the HTC One offers a warmer sound without robbing the music of its vibrancy.
Kompletan opis.

Izgleda da se Samsung uspavao na lovorikama prva 3 galaksija, koji su se uvek kotirali visoko po pitanju zvuka.

Poslednja ispravka: Aibo (30.4.2013 u 18:49)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2013, 16:05   #57
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
Meni je zvuk OK na 992D. Svakako bolji od zvuka na defy mini i galaxy mini-ju.
Jesi li probao da ga spojiš na kvalitetnije zvučnike? Ja nisam ni malo zadovoljan, mrtva N97mica je imala mnogo bolji čip
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2013, 8:30   #58
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Nisam, probacu.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 21:11   #59
wladymir
Član
 
Član od: 27.10.2011.
Poruke: 48
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Prava tema za mene elem, crko mi je ipod touch 2nd gen, te resih da spojim lepo i korisno i da uzmem sebi neki telefon koji bi pride sluzio kao mp3 uredjaj.
Po onome sto sam procitao ovde, izbor se svodi na stariji samsung galaxy i njegov treci izdanak, neke modele htc-a i doticne iphonove, koje bih da izbegnem jer sam se odusevio android OS-om (mada je kvalitet zvuka definitivno na appleovoj strani...). Zanima me i ima li neko iskustva sa xperia modelima? Sony bi trebao da posvecuje paznju multimedialnom delu svojih telefona...
Najbitnija stavka mi je glasnoca samog uredjaja, jer cu muziku slusati u bucnom okruzenju (all hail GSP). Nisam preterani audiophil, ali mogu da razaznam muljave tonove od cistijih, te da kazemo da mi je kvalitet zvuka sekundaran, ali ne iskljucujem ga iz okvira potrage za najboljim mogucim uredjajem, samo mi je bitnije da moze da se posteno cuje (doticni ipod je razbijao u toj kategoriji, kao i u cistoci samog zvuka, i donekle sam svestan da ne mogu isto dobiti sa android telefonima, ali zarad OS-a sam voljan naci next best thing )
Pored navedenih modela, jos neke sugestije? Licna iskustva?
wladymir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2013, 21:57   #60
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

I ja sam posjedovao iPod Touch 2G (možda si i pročitao u temi) i bio je odličan za muziku. Onda sam kupio jeftini, stari iPhone prve generacije i on je bio FANTASTIČAN, neprejebiv, da prostiš na izrazu.

Imao sam Galaxy S I9000 i on takođe ima jako dobar zvuk, a probao sam i Sony Ericsson Arc/Arc S, i on je jako dobar.

Ako ti ne treba previše moćan telefon, Samsung Wave je odličan jer osim što ima dobar zvučni izlaz, ima kvalitetnu izradu, duže trajanje baterije, dobru kameru i displej sa jako sitnim pikselima. Ako ti odgovara Bada operativni sistem. Generalno gledajući, Xperia-e, pogotovo skuplje, su dobre na tom polju, a ja sam naveo telefone koje sam probao.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
wladymir (10.5.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati deltamix Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS 208 14.3.2024 19:20
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Zvuk na slusalicama je puno NE kvalitetan! PWR TiTaN Zvuk na računaru 12 30.9.2014 15:54
Zvucna kartica u kombinaciji sa slusalicama za kvalitetan zvuk mojdezanin Zvuk na računaru 26 10.3.2014 18:30
Koji jeftin telefon za muziku? Kojic_M Aparati i oprema 20 30.7.2012 3:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com